Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763234 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bobekm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3900 Dátum: 2010.07.30 21:03:53 »
Sziasztok!
 Újabb fejlemény a kocsim ügyében, bár kifejezetten nem jó... A lényeg, tegnap elhúztuk a város (Pécs, és a környék) egyetlen hivatalos márkakereskedésébe és szervízébe. A témát nem részletezem, (mert nem szeretnék látatlanban senkit megbántani aki esetleg ott dolgozik, vagy más tapasztalata van velük kapcsolatban)de a lényeg, hogy finoman szólva kissé lekezelő, és arrogáns hoozállást tanúsítottak, miután megtudták miről van szó. Tömören: mint azt néhány gondolattal korábban már írtam, egy ismerős autivilszerelő.megpróbálta néhány perc allatt a hibát elhárítani, de mivel sietett haza, ezért félbehagyott mindent (burkolat lent, kábelköteg kibontva). Mivel a héten nem ért rá, hát gondoltam megpróbálon a "hivatalos" útat, de hát finoman szólva nem úgy sült el a dolog, ahogyan gondoltam...Mikor meglátták a leszedett burkolatot, megkérdezték "ez mi????" - hát mondtam nekik a sztorit, erre dörmögés az orr alatt, meg pofavágás...stb, (magyarázva nekik a kocsit néhány hete vettem, fogalmam sem volt eddig mi van a burkolat alatt, mintha én tehetnék az egészről). Na mindegy megegyeztünk, kocsi marad, hétfőn jön a villanyszerelőjük dolgozni (állítólag szabin van a héten), majd megnézi. Erre ma hívnak, hogy mivel a risztó nem gyári, ők nem foglalkoznak az üggyel, minél előbb vigyem el a kocsit tőlük, mert a villanyszerlő (aki csak "beugrott") közölte, ezért ő nem vállal felelősséget...Kérdem én ezek után? Ha már eleve nem teszik a munka, miért vállalják el, miért hitegetik az embert? Ha  a "szakijuk" leszedi a burkolatot, nem ugyanazt a kábelköteget látja mint most, csak akkor esik az ölébe?! Ha rögtön megmonják, hogy "sz..ral" nem foglakoznak, akkor a kampót le sem akasztottuk volna róla, vittük volna tovább! Szóval tömören ennyi. Lehet, hogy bennem van a hiba, de én úgy gondolom, amíg a szerelő/szervíz az én pénzemből él (az én pechem-ből, mert gond van a kocsival), és én bizalommal fordulok hozzá, akkor ő legyen legalább annyira "gerinces" és mondja meg, ha valami nem teszik, ne napok múlva szórakozzon....A kocsit meg jobb híján hazahoztuk, majd hétfőn viszem egy másik komolyabb céghez, de ezek után meggondolandó a "szakszervízes" dolog használt autónál, bármi is legyen a probléma...

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3901 Dátum: 2010.07.30 21:33:21 »
Sziasztok!
 Újabb fejlemény a kocsim ügyében, bár kifejezetten nem jó... A lényeg, tegnap elhúztuk a város (Pécs, és a környék) egyetlen hivatalos márkakereskedésébe és szervízébe. A témát nem részletezem, (mert nem szeretnék látatlanban senkit megbántani aki esetleg ott dolgozik, vagy más tapasztalata van velük kapcsolatban)de a lényeg, hogy finoman szólva kissé lekezelő, és arrogáns hoozállást tanúsítottak, miután megtudták miről van szó. Tömören: mint azt néhány gondolattal korábban már írtam, egy ismerős autivilszerelő.megpróbálta néhány perc allatt a hibát elhárítani, de mivel sietett haza, ezért félbehagyott mindent (burkolat lent, kábelköteg kibontva). Mivel a héten nem ért rá, hát gondoltam megpróbálon a "hivatalos" útat, de hát finoman szólva nem úgy sült el a dolog, ahogyan gondoltam...Mikor meglátták a leszedett burkolatot, megkérdezték "ez mi????" - hát mondtam nekik a sztorit, erre dörmögés az orr alatt, meg pofavágás...stb, (magyarázva nekik a kocsit néhány hete vettem, fogalmam sem volt eddig mi van a burkolat alatt, mintha én tehetnék az egészről). Na mindegy megegyeztünk, kocsi marad, hétfőn jön a villanyszerelőjük dolgozni (állítólag szabin van a héten), majd megnézi. Erre ma hívnak, hogy mivel a risztó nem gyári, ők nem foglalkoznak az üggyel, minél előbb vigyem el a kocsit tőlük, mert a villanyszerlő (aki csak "beugrott") közölte, ezért ő nem vállal felelősséget...Kérdem én ezek után? Ha már eleve nem teszik a munka, miért vállalják el, miért hitegetik az embert? Ha  a "szakijuk" leszedi a burkolatot, nem ugyanazt a kábelköteget látja mint most, csak akkor esik az ölébe?! Ha rögtön megmonják, hogy "sz..ral" nem foglakoznak, akkor a kampót le sem akasztottuk volna róla, vittük volna tovább! Szóval tömören ennyi. Lehet, hogy bennem van a hiba, de én úgy gondolom, amíg a szerelő/szervíz az én pénzemből él (az én pechem-ből, mert gond van a kocsival), és én bizalommal fordulok hozzá, akkor ő legyen legalább annyira "gerinces" és mondja meg, ha valami nem teszik, ne napok múlva szórakozzon....A kocsit meg jobb híján hazahoztuk, majd hétfőn viszem egy másik komolyabb céghez, de ezek után meggondolandó a "szakszervízes" dolog használt autónál, bármi is legyen a probléma...
Nem minősítve az eljárást, szerencsés márkaszerviz az amelyik visszautasít munkát!
Valóban máshol kell próbálkozni, hátha ott kell a pénzed!
Ha jól emlékszem Palaczk pécsi.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3902 Dátum: 2010.07.30 22:26:38 »
Ha jól emlékszem Palaczk pécsi.
...és inkább Kaposvárra vitte  ;)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3903 Dátum: 2010.07.30 23:21:01 »
Ez nem semmi... Ha nem gyári a riasztó hát nem gyári. Én sem értek minden egyes riasztómárkához, de legrosszabb esetben kikötöm és visszaállítom az autó "gyári" állapotát. Aztán akkor lehet továbblépni!
Tényleg hihetetlen, hogy ezt megengedhetik maguknak, hogy szó szerint elkergetnek  :no:
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3904 Dátum: 2010.07.31 10:57:24 »
Na pont ezért a hozzáállásért nem viszi hozzájuk Palaczk a család és baráti kör autóit. Ott egy megkergült MMT Corolla volt a vita tárgya. Azóta Kaposvárra viszi és minden rendben van. De nem úgy van, hogy elvették a márkakereskedői jogot a pécsi kereskedéstől??? A Troska már nem márkakereskedés, ami a Pécsváradi úton van, meg Fiat szerviz volt állítólag. Nem tudni, hogy van-e közük a régi bandához, de leírtak alapján úgy nézem.
         

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3905 Dátum: 2010.07.31 19:43:22 »
Na pont ezért a hozzáállásért nem viszi hozzájuk Palaczk a család és baráti kör autóit. Ott egy megkergült MMT Corolla volt a vita tárgya. Azóta Kaposvárra viszi és minden rendben van. De nem úgy van, hogy elvették a márkakereskedői jogot a pécsi kereskedéstől??? A Troska már nem márkakereskedés, ami a Pécsváradi úton van, meg Fiat szerviz volt állítólag. Nem tudni, hogy van-e közük a régi bandához, de leírtak alapján úgy nézem.
Előtte nem olvastam a Troska sztorit, de így utólag is kafa!
Minden benne van, amiért nem javíttatunk ilyen cégnél kocsit!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3906 Dátum: 2010.07.31 21:01:22 »
A kuplungot ha lenyomom nyikorgo hangot at. Nem tul hangos, de kis sebessegnel radio nelkul nekem bantja a fulem. Olyasmi nyikorgasra kell gondolni mint amikor egy ajto nyikorog csak halkabb azert.
A kevés típushibák egyike. Meg kell keresni - az is lehet, hogy nem az utastérben van a zajforrás - a pontos helyét, és WD-40-et neki!
Negatív... A hang valszeg magából a szerkezetből jön, azt meg csak szétszedéssel (értsd: komplett kuplung le) tudják orvosolni. Nem éri meg. A miénk is nyikorog néha, szerelőnk mondta, hogy ez a helyzet.

Persze ha a hang valóban a lábtérből jön (ez azért elég könnyen behatárolható), akkor csakugyan meg lehet oldani némi kígyóember-jellegű fetrengéssel-tekergéssel, és WD-40-el  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3907 Dátum: 2010.08.01 00:04:51 »
Sziasztok!

Az utóbbi napokban az autó indulás helyett csak kattogott, vagy azt se, vagy elindult és le is állt, majd harmadik-negyedik próbára már be is indult és járt szépen.
Első körben önindítóra gondoltam, vagy gyújtáskapcsolóra ... aztán ma eszembe jutott, hogy ohh, az akksi a 7.-ik évét húzza ...
Rámérve a 12V megvolt, de indítva katt - 11,5V - indítás - katt - 11V - indítás - katt - 10,6 - indítás - röff - 14,3V töltő fesz :)

Pedig a kis karikában olyan szép zölden virít az ellenőrzőjel az akksin ... ezek alapján én arra tippelek, hogy az akku készül megadni magát - de javítsatok ki, ha ez alapján másra is lehet még gondolni, mert az elindul és leáll verzió azért érdekes ... :)


2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3908 Dátum: 2010.08.01 10:45:14 »
Sziasztok!

Az utóbbi napokban az autó indulás helyett csak kattogott, vagy azt se, vagy elindult és le is állt, majd harmadik-negyedik próbára már be is indult és járt szépen.
Első körben önindítóra gondoltam, vagy gyújtáskapcsolóra ... aztán ma eszembe jutott, hogy ohh, az akksi a 7.-ik évét húzza ...
Rámérve a 12V megvolt, de indítva katt - 11,5V - indítás - katt - 11V - indítás - katt - 10,6 - indítás - röff - 14,3V töltő fesz :)

Pedig a kis karikában olyan szép zölden virít az ellenőrzőjel az akksin ... ezek alapján én arra tippelek, hogy az akku készül megadni magát - de javítsatok ki, ha ez alapján másra is lehet még gondolni, mert az elindul és leáll verzió azért érdekes ... :)


Szerintem annak többnek kellene lenni mint 12V alapból!
99' Avensis 1.6 4A-FE

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3909 Dátum: 2010.08.01 10:55:47 »
Szerintem annak többnek kellene lenni mint 12V alapból!
igen, ezen én is elgondolkodtam, és ezért tippeltem arra, hogy a végét járja - meg nagyon le is esik a ráindítások során ... csak a beindul/leáll verziót nem tudom megfejteni ...

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3910 Dátum: 2010.08.01 12:04:53 »
Szerintem annak többnek kellene lenni mint 12V alapból!
igen, ezen én is elgondolkodtam, és ezért tippeltem arra, hogy a végét járja - meg nagyon le is esik a ráindítások során ... csak a beindul/leáll verziót nem tudom megfejteni ...
Az tényleg nem illik a képbe. De annyi biztos, hogy ezeknél a modern autóknál már fura dolgokat tud okozni, ha az elektromos rendszer nincs rendben, és azért egy gyengélkedő akksi mindenképpen bezavarhat a dolgokba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3911 Dátum: 2010.08.01 12:17:26 »
akksi téren mire érdemes figyelni? - most ez a kérdés adja nekem magát :)

márka, típus - mert gondolom két 55 Ah-os között is van különbség ... szívesen meghallgatom a javaslatokat :)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3912 Dátum: 2010.08.01 12:30:06 »
Én a Bannerre esküszöm, annál jobb szvsz nem kell, és nem megfizethetetlen. De az Exxide is jó. A kapacitás mellett az indítóáram nagyságára érdemes figyelni, minél nagyobb, annál jobb, és ebben szoktak lenni eltérések azonos kapacitás mellett is. A mi Avénkba tavaly 55 Ah-s Banner Unibull akksi került.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3913 Dátum: 2010.08.01 12:48:43 »
akksi téren mire érdemes figyelni? - most ez a kérdés adja nekem magát :)

márka, típus - mert gondolom két 55 Ah-os között is van különbség ... szívesen meghallgatom a javaslatokat :)
Én a Bosch-ra esküszöm!
99' Avensis 1.6 4A-FE

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3914 Dátum: 2010.08.01 12:49:28 »
20-ért van Banner, szerintem nem drága, főleg ha a perion és társai árait megnézzük

http://www.bannerakkumulator.hu/product_info.php?cPath=25&products_id=62

Exide néhol olcsóbban is kapható, de a Banner egyben jobbos és ballos is (2x2 pólus) így szinte bármilyen autóba beszerelhető!