Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763280 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3225 Dátum: 2009.12.15 20:23:19 »
Ezt a foncsor-dolgot nem lehet méltányosságban orvosolni a márkaszervizben? Vagy nem az az ország vagyunk?  :whistling:
Azért egy alig 4 éves, új korában 9M Ft-s autónál lehetnének elnézőek a nagy Toyota szakik, vagy ébredjek fel az álmomból?  :innocent:

A miénk 2005-ös gyártású, de akkor ezek szerint nem sok változtatást történhetett a 2003-as bevezetése óta, mert ennek is borzasztóan sz@r a Xenonja.
Próbáljátok meg méltányoltatni! [rohog]
165e-ért van máásik'! :clap:
Vagy marad Trotter ötlete.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

pedromacika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3226 Dátum: 2009.12.15 21:52:08 »
Üdv., új vagyok itt egy régebbi típussal: '98 Avensis Wagon 1.6 4AFE . 
Mostanság előjött pár hiba és nem tudom kihez merjem elvinni aki nem húz le és talán hallásra/érzésre  is megmondja mia gond és mit kell beszerezzek.
1. Hideg állapotban a kuplung felengedésekor kb. 2/3 kiengedettségnél amikor elkezd terhelődni a rugó/tárcsa ,mintha aszimmetrikus lenne a terhelés és érdekes de elég hangos fémes karistolás jön a motortérből.
2. Ugyancsak hideg állapotban 1. és hátramenet nehezen kapcsolható, a 3. szintúgy  kis akadással megy a helyére mintha előtte lemeznek ütközne és innen vissza 2 is problémás. Melegedéssel javul , szinte eltűnik.
3. SZintén hidegen indítás után 10-15 sec. -ig valami nyikorog a motortérben, gondolm csapágy de nem tudom behatárolni. Utána megszűnik.
4. El kezdte enni az olajat : 1l/6-8000 km. Ez szerintem sok. Más fórumon olvastam olyat hogy esetleg olajlehúzó gyűrű kopás? mi ennek a realitása ? Olajbeöntő lecsavarása után mintha egy kevés  kipufogó gáz is jönne vissza a lukon, ez normális ? Zöldkártyánál is szóltak, hogy kicsit több a CO mint kellene és benzint is jkaol rendesen... lehet nehéz  lábam.

Szigetszentmiklós, esetleg Pest/csepel  környékén tudnátok ajánlani szakit aki nagyon profi a témában és rögtön tudja mihez kell nyúlni ?
Sajnos anyagilag nem vagyok jól elengedve , viszont azt sem szertném ,hogy szétessen a gép, ráadásul jövő nyáron vizsgázik .
Köszi előre is a tanácsokat.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3227 Dátum: 2009.12.15 21:58:08 »
2. hidegben minden váltó nehezebben jár, váltóolaj mikor volt cserélve?
3. Nekem volt ilyen nyikorgás, és nálam az ékszíj volt.
4. Az olajfogyás nem sok, de ha eddig nem volt, és hirtelen ennyi, az figyelmet érdemel. Kipufogó sose füstöl?
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.15 21:59:40 írta music »
music     

pedromacika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3228 Dátum: 2009.12.15 22:04:00 »
2. hidegben minden váltó nehezebben jár, váltóolaj mikor volt cserélve?
3. Nekem volt ilyen nyikorgás, és nálam az ékszíj volt.
4. Az olajfogyás nem sok, de ha eddig nem volt, és hirtelen ennyi, az figyelmet érdemel. Kipufogó sose füstöl?

1. hónapja volt olajcsere és nem javult jelentősen, mondták, hogy lehet szinkron gyűrű is... de ehhez szét kéne kapni ,azt meg nem tudom mefrt ezzel járok munkába és nem nagyon tudom ott hagyni szétbontva, autó nélkül meg nem tudom beszerezni az alakatrészt a bejáratott havertől...

4. látszani nem látszik a kipufogón ,hogy lenne olajráégés de a füstöt nem nagyon tudom mihez viszonyítani... 

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3229 Dátum: 2009.12.15 22:07:58 »
4. látszani nem látszik a kipufogón ,hogy lenne olajráégés de a füstöt nem nagyon tudom mihez viszonyítani... 
A semmihez képest ;) olaj, ha elég, mindig kékes füstöt hagy, gázadáskor kéne látszódnia.
music     

pedromacika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3230 Dátum: 2009.12.15 22:14:26 »
4. látszani nem látszik a kipufogón ,hogy lenne olajráégés de a füstöt nem nagyon tudom mihez viszonyítani... 
A semmihez képest ;) olaj, ha elég, mindig kékes füstöt hagy, gázadáskor kéne látszódnia.

A régi jó zsebkendős indikátor működhet, azon látszódnia kell ? Ha füstöl akkor mit érdemes megnézetni ? Szelepek  vagy inkább dugattyú ?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3231 Dátum: 2009.12.16 10:00:30 »
Ezt a foncsor-dolgot nem lehet méltányosságban orvosolni a márkaszervizben? Vagy nem az az ország vagyunk?  :whistling:
Azért egy alig 4 éves, új korában 9M Ft-s autónál lehetnének elnézőek a nagy Toyota szakik, vagy ébredjek fel az álmomból?  :innocent:

A miénk 2005-ös gyártású, de akkor ezek szerint nem sok változtatást történhetett a 2003-as bevezetése óta, mert ennek is borzasztóan sz@r a Xenonja.
Próbáljátok meg méltányoltatni! [rohog]
165e-ért van máásik'! :clap:
Vagy marad Trotter ötlete.
Egyébként te megpróbáltad? Mármint a méltányosságot? Mert azért én így látatlanban nem mondanám, hogy esélytelen a dolog. Egy próbát mindenképp megér; én január elején járok majd az Avéval Kaposváron, akkor mindenképp rá fogok kérdezni. Végül is, időközben ismertté vált típushibáról van szó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3232 Dátum: 2009.12.16 10:01:32 »
A miénk 2005-ös gyártású, de akkor ezek szerint nem sok változtatást történhetett a 2003-as bevezetése óta, mert ennek is borzasztóan sz@r a Xenonja.
Mert már megvakult. A miénk kb. 4 évesen kezdett gyengülni, 5 évesen már meglehetősen gyenge volt. Egyébként valamikor 2005-ben módosítottak, ha jól emlékszem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3233 Dátum: 2009.12.16 10:06:58 »
1. Hideg állapotban a kuplung felengedésekor kb. 2/3 kiengedettségnél amikor elkezd terhelődni a rugó/tárcsa ,mintha aszimmetrikus lenne a terhelés és érdekes de elég hangos fémes karistolás jön a motortérből.
2. Ugyancsak hideg állapotban 1. és hátramenet nehezen kapcsolható, a 3. szintúgy  kis akadással megy a helyére mintha előtte lemeznek ütközne és innen vissza 2 is problémás. Melegedéssel javul , szinte eltűnik.
3. SZintén hidegen indítás után 10-15 sec. -ig valami nyikorog a motortérben, gondolm csapágy de nem tudom behatárolni. Utána megszűnik.
4. El kezdte enni az olajat : 1l/6-8000 km. Ez szerintem sok. Más fórumon olvastam olyat hogy esetleg olajlehúzó gyűrű kopás? mi ennek a realitása ? Olajbeöntő lecsavarása után mintha egy kevés  kipufogó gáz is jönne vissza a lukon, ez normális ? Zöldkártyánál is szóltak, hogy kicsit több a CO mint kellene és benzint is jkaol rendesen... lehet nehéz  lábam.
Ezek közül szerintem csak az 1. az aggályos. Azt meg kéne nézetni, nehogy egyik napról a másikra kinyiffanjon a kuplungod.

A 2. normális; a 3. bagatell; a 4. még nagyon messze van a kritikustól; majd ha 2 ezer km-en eszik meg egy litert, kezdheted tervezni a (részleges) motor-felújítást, de szvsz addigra már meg sem lesz az autód  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3234 Dátum: 2009.12.16 11:56:22 »
Na jó de ezzel a megoldással a pára és a nedvesség ugyan úgy bejut. Csak ki is szárad... Viszont a lámpában nincs helye nedvességnek, sem a foncsornak nem tesz jót sem az elektromos csatlakozásoknak.
Világos, de mégiscsak jobb megoldás mintha mindig párás lenne.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3235 Dátum: 2009.12.16 12:02:38 »
Ezt a foncsor-dolgot nem lehet méltányosságban orvosolni a márkaszervizben? Vagy nem az az ország vagyunk?  :whistling:
Amikor tavaly ilyen tájban vettük az Avét, akkor az egyik első lámpát alku tárgyaként cserélték. Az a baj, hogy fejből nem tudom melyik párásodik, a cserélt, vagy a régi. Egy időben úgy rémlett, hogy az új, de azt csak úgy lehetne újra cseréltetni, ha lenne számla a lámpáról, de ugye mint írtam az alku tárgya volt, így számla sincs róla.
Egyébként meg mocskos szépen világít a nem gyári 5000K-es xenon. Erős, szép a fénye, jól terít - 100%-ig elégedett vagyok vele.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3236 Dátum: 2009.12.16 16:21:21 »
A méltányosságot én is megpróbálom majd. Elvégre nem kis összegről van szó.  :whistling:

Egyébként a Xenon valameleyik érzékelőjét is méltányosságban cserélték, ki gondolta volna, hogy a kocsi alján van... Beázott, leégett (a magasságállítás visszajelzője meg folyamatosan égett a műszerfalon). Igaz csak 1 hónappal, de már túl volt a 3 éves korán az autó.

Próba szerencse.  :innocent:

Egyébként mi is a probléma hivatalos megfogalmazása? Mattuló foncsor?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3237 Dátum: 2009.12.16 16:54:05 »
Egyébként a Xenon valameleyik érzékelőjét is méltányosságban cserélték, ki gondolta volna, hogy a kocsi alján van... Beázott, leégett (a magasságállítás visszajelzője meg folyamatosan égett a műszerfalon).
Van ilyen visszajelző is  :eek: ?

A problémát én egyszerűen csökkenő fényerejű fényszórónak nevezném...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3238 Dátum: 2009.12.16 18:33:00 »
Egyébként a Xenon valameleyik érzékelőjét is méltányosságban cserélték, ki gondolta volna, hogy a kocsi alján van... Beázott, leégett (a magasságállítás visszajelzője meg folyamatosan égett a műszerfalon).
Van ilyen visszajelző is  :eek: ?

A problémát én egyszerűen csökkenő fényerejű fényszórónak nevezném...

Igen van, indításkor kivillan, majd elalszik, ezzel jelezve hogy minden OK! Gondolom nektek a cserélt műszeregység miatt hiányzik...
Úgyhogy én azt csinálnám a helyedben, hogy a régi hibás műszeregységet tenném vissza, persze miután az új műszeregységedből a sebességmérő hibás részét áttette valami műszerész.
Xanyi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3239 Dátum: 2009.12.16 18:48:23 »


1. hónapja volt olajcsere és nem javult jelentősen, mondták, hogy lehet szinkron gyűrű is... de ehhez szét kéne kapni ,azt meg nem tudom mefrt ezzel járok munkába és nem nagyon tudom ott hagyni szétbontva, autó nélkül meg nem tudom beszerezni az alakatrészt a bejáratott havertől...
Lehet én vagyok lemaradva, de sima olajcserénél a váltóban nem cserélnek olajat. :devil:
Ha fogy a motorolaj (szerintem az elviselhető méreték +0.5l/csereperiódus) az valóban aggasztó.
A váltójavítás pedig maga az anyagi csőd! :surrender:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013