Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763117 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3180 Dátum: 2009.12.10 15:22:47 »
Tegnap megtankoltam, és az elköltött nem kevés pénz ellenére nagyon megörültem neki két dolog miatt is:

- megszűnt a Fedcomp "ritkán nullázása", azóta rendben 10 mp-enként közli az átlagfogyit;
- bár rekordmagas lett a fogyim, - igaz, a benzinpumpacsere okán elmehetett kb. 2 liter, enélkül máris 4 tizeddel jobb az átlag - de messze elmaradt a fedcomp által felvázolt 9,4-től, és hacsak egy tied hajszállal is, de 9 liter alatt maradt. (Persze ez nyilván teoretikus dolog, mert még néhány centiliter biztosan belefért volna a tankba, és akkor már felette lenne, ugyanis a számolt érték, 8,9996 volt...  ;) )
Így viszont még mindig elmondhatom, hogy sose evett 9-nél többet  :D
music     

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3181 Dátum: 2009.12.10 17:11:46 »
Palaczk: Használjátok, mert álltában is 'büdösödik'!
Használjuk azért, két év alatt belement 36 ezer km, ez nem olyan kevés  :) ... De szerencsére nagyon kevéssel (41 ezerrel) vettük. Ennek köszönhető, hogy még van tartalék bőven  :yes:
Így aztán a várható élettartam. Örökélet, meg egy fél! :yes:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3182 Dátum: 2009.12.10 17:19:04 »
Musicnak: Visszafogottan családtervezni és az 'orgonasípok' elférnek (én is +3 csimpolyával járok néha: 17+15+8, az asszony életkora titok)!
Egyébként mi is kihalásra tervezünk, 'Venszike' és  a lassan nagykorú 'Szürkevillám' Polo is tőlünk megy az örök bontómezőkre.
Az más, ha az egyik gyerek tud már előre ülni. De nekünk annyi időnk nincs, hogy kivárjuk a nagyobbik gyereknél a 150 centit, a biológiai óra hamarabb lejár...
Azt nem is hinném hogy elfér a 3 gyerekülés hátul, de egy apróságos az anyósülésen és kettő hátul még megoldás lehetne, persze akkor meg anyunak nincs elég hely és ki is kell az első légzsákot kapcsoltatni. :hmmmm:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3183 Dátum: 2009.12.10 17:56:18 »

A lányozás esetében igazad van.  ;)
Családi Avensiseken belül viszont ő a Nagylány, igaz csak a hengerűrtartalma és teljesítménye miatt. Októberben volt 4 éves, 75e km van benne.
A "kislány" szintén októberi, csak ő meg 8 éves múlt, és lassan közeledik a 208e-ik km.  :D Ha jól rémlik ebben is ültél valamelyik tököli talin, amikor cipeltük/pakoltuk a korlátokat a gyorsulási versenyhez.  ;)
Így igaz, azt hiszem a három évvel ezelőtti tökölin!
Azóta sem értem, hogy a Top Gear -ben, miért húzták le olyan csúnyán az AVE I.-et!

Én 105e-rel vettem (3,5 évesen) a miénket és most 6.5 évesen van benne 175e (a motorfutás nyilván 'újraindul' 22e-ről).

Adalék a motorcseréhez: A XXII. ker. Okmányirodájáról a német nyelvű motorszámlával és a fizetést igazoló banki irattal úgy elhajtottak hogy csak na!  :nono:
Hozzon a kedves ügyfél hiteles fordítást a számláról!
Ezek szerint le kellene fordíttatnom a saját nevem, címem, az eladó nevét és címét, valamint az alábbi bonyolult kifejezést: Toyota Avensis 1AZ FSE motor, Motor nr.: 1AZ.....
És ez egy régi sváb település!!! :clap: :clap: :clap:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3184 Dátum: 2009.12.11 13:28:51 »
Valamivel olcsóbb, ha te lefordítod és egy fordító céggel csak hitelesíted.
Bürokrácia über alles. :(
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3185 Dátum: 2009.12.11 14:47:40 »
és ne a Bajza utcában...
music     

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3186 Dátum: 2009.12.11 16:59:19 »
Valamivel olcsóbb, ha te lefordítod és egy fordító céggel csak hitelesíted.
Bürokrácia über alles. :(
Sajna ezért a néhány szóért is bruttó 5000 a díj, egyszerűen a hitelesítés miatt!
Az már csak hab a tortán hogy a XI.-ben nem kell a hiteles fordítás, csak ezen a héten kerületen kívülieket nem fogadtak létszámhiány miatt.
De szép is lenne ha a VPOP és az APEH csak hiteles fordítással fogadna el külföldi számlákat. Hozsannázna minden fordítóiroda.
A Bajzába én se vinném a cuccost, drágák és hosszú határidővel dolgoznak. Egyébként is megszűnt a monopóliumuk, csak sok hivatal tudatáig ez még nem jutott el.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3187 Dátum: 2009.12.11 19:30:22 »
Palaczk és Lévai Béla figyelmébe!

Mivel a H1/H7 lámpetest újonnani beszerzése elég macerás dolog, a várakozás közben alternatív megoldáson törtem a fejemet.

Ennek során - minő csoda - Gyömrőn találtam egy céget, akik foncsorok felújításán túlmenően projektorok felújításával is foglalkoznak.

Namármost egy projektor felújítása fémgőzöléssel 3.000.- HUF körüli áron kivitelezhető. Viszont szét kell szedni a lámpát, és a projektort ki kell szedni belőle. Amennyire láttam, nem egy nagy dolog, de egy valamirevaló autóvillamossági szerelő simán abszolválja.

Én a magam részéről at tenném, hogy vennék a bontóban, vagy szereznék egy törött lámpatestet, azt szétberhelném, kialakítanám a technológiát, vagy Xanyi segítségét kérném  ;), majd amikor megy a dolog, nekiállnék szétszedni a vakult lámpatestet.

Nyilván ebben az esetben viszonylagosan olcsón megúszhatja az ember, a két foncsorozás 6.000.- HUF + a szétszedésért és összerakásért pár ezresnél többet nem kérnek el, az új halogén lámpatest kb 40-45E HUF-os bekerülési árához képest ez szerény ár, még akkor is, ha postán utaztatja az ember. Hátránya, hogy 2-4 napig nincsen autója az embernek, mert világítás nélkül ugye.

Szóval gondolkodjatok el ezen is.

A cég itt elérhető.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3188 Dátum: 2009.12.11 20:58:27 »
Nem rossz ötlet, egy próbát legalábbis mindenképpen megér. A lámpa szétszedése házilag is simán megoldható, csak egy villanysütő/hőlégfúvó kell hozzá, az összerakáshoz pedig autósboltban kell venni olyan tömítőpasztát, ami jól bírja a hőt.
Xanyi

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3189 Dátum: 2009.12.12 08:57:07 »
Ma álló helyzetben, járó motornál arra lettem figyelmes, hogy a fékpedál - egy a forgalmi helyzetben adódónál mondjuk másfélszeres erővel - úgy 80 %-ig benyomható. Menet közbeni fékezésnél ezt nem tapasztaltam, ott keményebb, és persze nem is kell neki az említett erő, és a fékhatást nem találtam érezhetően gyengébbnek, már fenn is fogott a fék.

Köszönöm a válaszokat. A téli átvizsgálási akció során a fékrendszer teljes ellenőrzése és mérése megtörtént, a fenti jelenség nem hibája, hanem tulajdonsága az autónak. Alacsony fordulaton, kisebb fékszervó teljesítménynél, álló helyzetben egy minimális vákum keletkezik, ez engedi be akár teljesen is a pedált, ha nyomjuk. Ha tehát nem szükséges, nem kell erőltetni.
Zsono

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3190 Dátum: 2009.12.12 18:04:02 »
Sziasztok,

Az Ave I-nél érdekes jelenséget figyeltünk meg, amikor fénykürtöl az ember, akkor nem csak a reflektor villan fel, hanem a tompított is ... ez mindenképp fura.
Ötletem sincs, hogy hol kellene keresni a hiba okát, mert ha kapcsolgatom a lámpákat, akkor minden az előírások szerint történik, az a lámpa és akkor kapcsol fel, amikor kell ...

 :helpsmilie:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3191 Dátum: 2009.12.12 18:11:56 »
Sziasztok,

Az Ave I-nél érdekes jelenséget figyeltünk meg, amikor fénykürtöl az ember, akkor nem csak a reflektor villan fel, hanem a tompított is ... ez mindenképp fura.
Ötletem sincs, hogy hol kellene keresni a hiba okát, mert ha kapcsolgatom a lámpákat, akkor minden az előírások szerint történik, az a lámpa és akkor kapcsol fel, amikor kell ...

 :helpsmilie:

Lehet hogy direkt gondoltak rá japóék hogy mégnagyobb hatásfokkal villoghasss:) Nem lehetséges?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3192 Dátum: 2009.12.12 18:46:46 »
Így van az új Avensisnél is... Nem hiba, tulajdonság. Mondjuk az azért tényleg durva, hogy a xenonosnál is így van  :no:
Xanyi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3193 Dátum: 2009.12.12 19:20:01 »
Így van az új Avensisnél is... Nem hiba, tulajdonság. Mondjuk az azért tényleg durva, hogy a xenonosnál is így van  :no:
Én is csodálkoztam kicsit, hogy a távolsági kapcsolásakor megmarad a tompított is, tehát csak pluszban jön a reflektor.

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3194 Dátum: 2009.12.12 19:24:38 »
Azt a mindenségét :) Nem gondoltam volna, de pont nem volt itthon az Ave II, hogy megnézhettem volna abban miként van ...
de ez tényleg fura, nem értem a mibenlétét ...  :ph34r:

de ha a xenonos verzióknál is, akkor pláne nem értem, mert én anno úgy hallottam, hogy nem túl jó villogtatni a xenont ...

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8