Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763654 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3075 Dátum: 2009.11.18 20:25:22 »
És ilyen például a Yaris is. Ha hideg kéken világít, ha üzemmeleg akkor elalszik, ha megfőzted, akkor piros.
Mondjuk szerintem egy piros lámpa kigyulladását hamarabb észreveszed a műszerfalon, mint a mutatót ami a piros közelében jár, de azért nem túl informatív.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3076 Dátum: 2009.11.18 20:40:00 »
Stimmel amit írtok, de azért ha az ember a piros lámpa felgyulladását követően rövid időn belül félreáll, akkor nem lesz a motornak baja - a lámpa már jelez annál a hőfoknál, aminél a motor még nem károdosik, föltéve persze, hogy nem használják tovább.

És ehhez is figyelni kell a műszerfalat, mert pl. ha autópályán haladsz jó időben (napsütésben), akkor egyáltalán nem biztos, hogy fel fog tűnni, hogy felgyullad egy kis piros lámpa - hacsak nem nézel rendszeresen a műszerekre. Nézni kell, nincs mese!

Egyébként agyaltam ezen a minap: minden xar miatt tudnak már csipogni, füttyögni, bimbammolni a mai autók - emiatt miért nem :?: ? Miért ne lehetne azt megoldani, hogy ha olajnyomás- vagy vízhőfok-probléma van, akkor a figyelmeztető lámpa felgyulladásával egyidejűleg hangjelzést is adjon az autó? Nem kell folyamatosan, de mondjuk csippanjon hangosan hármat, vagy ilyesmi... Ez a repülőgépekben rég megoldott (pedig egy pilótába sokkal jobban belenevelik, hogy figyelje a műszereket!) - az autókban sem lenne probléma, és az ilyen eseteket, mint szegény Lévai Béláé, tökéletesen ki lehetne védeni vele.

Magát a tényt, hogy a hőfok-mérő műszert egyre több kocsiból kispórolják, én is hatalmas baromságnak tartom  :censored:
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.18 20:43:49 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3077 Dátum: 2009.11.18 22:25:18 »
Hát ez tényleg gáz.... nemértem ménem lehet erre is kihozni egy szabványt hogy minden autógyárnak legyen kötelező kirakni az ilyen kb elengedhetetlen műszereket vagy legalább feltűnően szolgáltatni az infót ha gond van... annyi mindenre van szabvány erre meg pont nincs....pedig avensisben van analóg vízhőfok mérő de a fényszóró világítást nem jelzi semmi.... és ha már a saab tud bimbammolni a többi márka is megtanulhatna...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3078 Dátum: 2009.11.18 22:37:08 »
Asszem, egyes-egyedül a sebességmérőnek kell kötelezően benne lennie minden autóban. A többi opcionális.

Mi az, amiért tud a Saab bimbammolni, a többiek meg nem?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3079 Dátum: 2009.11.18 23:13:07 »
Asszem, egyes-egyedül a sebességmérőnek kell kötelezően benne lennie minden autóban. A többi opcionális.

Mi az, amiért tud a Saab bimbammolni, a többiek meg nem?

Jó mondjuk a saab repcsikkel kezdte ahol ugye kell és azt ültették át kocsiba... de ha már annyi szart lekopiznak egymásról a gyártók ezt miért nem tudták??? vagy tudják?

Ha rajtam múlna minden kocsi műszerfalán lenne sebességmérő, fordulatszámmérő, analóg olaj és vízhőfok, turbónyomásmérő(amennyiben van). És pl az automatikus ajtóbezárást-kinyitást is a renaultból...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3080 Dátum: 2009.11.18 23:42:52 »
....pedig avensisben van analóg vízhőfok mérő de a fényszóró világítást nem jelzi semmi....
Mármint hogy égve maradt vagy hogy fel van kapcsolva? Nálam kiabál (meg bimbammol is).

Ha rajtam múlna minden kocsi műszerfalán lenne sebességmérő, fordulatszámmérő, analóg olaj és vízhőfok, turbónyomásmérő(amennyiben van). És pl az automatikus ajtóbezárást-kinyitást is a renaultból...
Azért sajnos a vezetők 80%-ának semmit sem jelentenek ezek a műszerek (olaj-, turbó nyomás), de a vízhőfokot sem néznék (egy bazi nagy piros lámpa a km óra közepén, na azt talán észrevennék). Arra képtelenek, hogy néhanapján ránézzenek a folyadék szintekre...
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.18 23:47:35 írta Nagycitrooom »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3081 Dátum: 2009.11.19 01:38:41 »
Asszem, egyes-egyedül a sebességmérőnek kell kötelezően benne lennie minden autóban. A többi opcionális.

Mi az, amiért tud a Saab bimbammolni, a többiek meg nem?

Jó mondjuk a saab repcsikkel kezdte ahol ugye kell és azt ültették át kocsiba... de ha már annyi szart lekopiznak egymásról a gyártók ezt miért nem tudták??? vagy tudják?
Mit  :) ? Mit tudnak (vagy nem tudnak)? Az összes autó csipog ma már minden xarságért, nem csak a Saab... Az meg, hogy a Saab kezdte-e, hát fene tudja... Szvsz ennek amerikai eredete van, nem európai (és nem is japán).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3082 Dátum: 2009.11.19 01:39:54 »
....pedig avensisben van analóg vízhőfok mérő de a fényszóró világítást nem jelzi semmi....
Mármint hogy égve maradt vagy hogy fel van kapcsolva? Nálam kiabál (meg bimbammol is).
Nincs visszajelzője a műszerfalon a bekapcsolt világításnak. Egy olyan kis zöld pilács, ami elég sok autóban van. Ebben nincs.

Mondjuk, én ezt nem is hiányoltam soha. Ha sötét van, úgyis látod, hogy be van-e kapcsolva vagy sem  ;) ... Ha meg világos van, ránézel a kapcsolóra és szintén azonnal látod. Sosem értettem, hogy erre a visszajelzőre mi szükség van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3083 Dátum: 2009.11.19 07:50:04 »
Nincs visszajelzője a műszerfalon a bekapcsolt világításnak. Egy olyan kis zöld pilács, ami elég sok autóban van. Ebben nincs.

Mondjuk, én ezt nem is hiányoltam soha. Ha sötét van, úgyis látod, hogy be van-e kapcsolva vagy sem  ;) ... Ha meg világos van, ránézel a kapcsolóra és szintén azonnal látod. Sosem értettem, hogy erre a visszajelzőre mi szükség van.
Akkor ezt orvosolták, az Ave III-ban már van szép zöld visszajelző. Egyébként igazad van, pl a Honda Jazz-ben sincs, nem is hiányzik, de ott a bajuszkapcsoló, rá lehet pillantani, oszt látható.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3084 Dátum: 2009.11.19 08:02:38 »
Ez nagyon egyszerű a Coriban: ha felkapcsolom a tompítottat, van műszerfalvilágítás is, egyébként nincs és mivel maxon használom a műszerfalvilágítás fényerejét, így elég látható a különbség. Hol itt a gond?  :D
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3085 Dátum: 2009.11.19 08:08:12 »
Ez nagyon egyszerű a Coriban: ha felkapcsolom a tompítottat, van műszerfalvilágítás is, egyébként nincs és mivel maxon használom a műszerfalvilágítás fényerejét, így elég látható a különbség. Hol itt a gond?  :D
Ott, hogy az optitron műszerfal mindig világít (egyébként nem látni belőle semmit) .

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3086 Dátum: 2009.11.19 08:19:18 »
De BRS műszerfala tuti nem Optitron.  :flowers:
         

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3087 Dátum: 2009.11.19 10:56:23 »
Arra képtelenek, hogy néhanapján ránézzenek a folyadék szintekre...

No igen, a keréknyomásról, ablaktörlők állapotáról és a fényszórók megfelelő beállításáról már nem is beszélve...  :no:  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3088 Dátum: 2009.11.19 11:02:35 »
de amikor felkapcsolod már a helyzetjelzőt, eléggé észrevehetően csökken a műszerfalvilágítás fényereje, ha meg kinyitod az ajtót leállított motornál és égő lámpával, akkor bimmbammol.
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3089 Dátum: 2009.11.19 11:05:01 »
Jah a fényszóró állításról csak annyit hogy az a kedvencem amikor behozzák az angliai kocsikat, átépítik a műszerfalat vagy még azt sem... rosszabb esetben megtanulnak előzgetni..de a fényszórót mindenki elfelejti átállítani és nemrégen úgy halottam hogy meghaltak srácok 2.5v6 omegával mert nemlátták belső íven kanyarban a fát.... és azt hiszem egyébként angliába menet át is kell állítani a fényszórókat majd hazafelé meg vissza csak éppen senkisem ellenörzi..