Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764385 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

a.tibor

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2835 Dátum: 2009.10.30 00:03:46 »
Maga az "izzó" fárad el, egyre kékebb lesz a fénye (emelkedik a színhőmérséklet) ezért lesz gyengébb a fénye.
Ez jó hír lenne, mert az izzócsere néhány tízezerből megoldható. Viszont akkor miért akar minden rossz lámpával rendelkező Avensis tulaj komplett fényszót cserélni? (Nem kötekedni akarok, csak megfejteni ezt a problémát.)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2836 Dátum: 2009.10.30 00:16:59 »
Maga az "izzó" fárad el, egyre kékebb lesz a fénye (emelkedik a színhőmérséklet) ezért lesz gyengébb a fénye.
Meséltem már, hogy nekem cserélték gariban az egyik xenon izzót? A bal oldalim folyton elaludt menet közben.
Igaz az autó még csak 2 éves, de nagyon unszolni kellett a szervízt hogy cseréljék már, mert persze ott mindig jó volt...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2837 Dátum: 2009.10.30 08:34:30 »
Maga az "izzó" fárad el, egyre kékebb lesz a fénye (emelkedik a színhőmérséklet) ezért lesz gyengébb a fénye.
Ez jó hír lenne, mert az izzócsere néhány tízezerből megoldható. Viszont akkor miért akar minden rossz lámpával rendelkező Avensis tulaj komplett fényszót cserélni? (Nem kötekedni akarok, csak megfejteni ezt a problémát.)
Mert egyeseknek a HID cső cseréje sem segített, mert valószínűleg a foncsor megmattult.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2838 Dátum: 2009.10.30 09:12:17 »
Xenon lámpa téma folytatás: Hazafelé botorkálva (besötétedett) felhívtam egy Toyota közeli ismerőst, aki az épp mellette ülő Toyota szervizvezetővel egyetértésben nem tartotta valószínűnek, hogy a teljes lámpatestet kellene cserélni. Mindenesetre ha átautózok az országon hozzájuk, akkor kölcsönadnak (beszerelnek) két majdnem új xenon izzót, hogy kipróbáljuk.
Ennek kapcsán jutott eszembe, hogy kiderült-e már valaki számára, hogy a xenonos fényszórókban mi megy tönkre pontosan, mikor legyengül a fényük? A külső búra mattul el? A projektor fényvisszaverő része, vagy a projektor lencséje? A trafó? Vagy esetleg maga az izzó? (Ha teljesen rosszul írom a xenon lámpa részeit, akkor a hozzáértők javítsanak!)
Ezt a kört megspórolhatod magadnak, mert mi már megfutottuk, potyára, 20 ezerért  ::) ... Én is abban bíztam, hogy "csak" a xenon-égő fáradt el (bár csodáltam, hogy ilyen korán). Nosza, cseréljük ki! Kicseréltük (volt vele némi galiba, de ez most nem tartozik ide - visszaolvasva megtalálhatod, szeptemberben történt). Egyszerűen szólva: xart sem javult  :no: ... Mert a foncsor vakul megfele - típushiba, ahogy az pár napja ki lett vesézve, leginkább Xanyi által. Bele tud menni a nedvesség - ettől vakul meg, lassan, de biztosan. Ezért a megoldás, értelemszerűen, csak fényszóró-csere lehet.

Egyébként a xenon-égőnek is van élettartama, lassan az is megdöglik, a Kgabe által írt módon - egyre kékebb lesz a fénye. De ez csak valami 5-6000 üzemóra után következik be. Sajnos az Avensiseink esetében nem ez a baj.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2839 Dátum: 2009.10.30 09:55:38 »
Ez jó hír lenne, mert az izzócsere néhány tízezerből megoldható. Viszont akkor miért akar minden rossz lámpával rendelkező Avensis tulaj komplett fényszót cserélni? (Nem kötekedni akarok, csak megfejteni ezt a problémát.)
Egyrészt sokszor a foncsor is mattul, másrészt ha egyszer megbontanak egy lámpatestet, nehéz teljesen jól visszailleszteni mindent, és ha egy minimális rés is marad, azonnal párásodik, és ezzel újabb problémák keletkeznek.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2840 Dátum: 2009.10.30 10:56:42 »
schillerasz!

Ha már erre jársz. Neked is légtömeg mérővel ugye gondod - air flow meter, ami a légszűrő után van közvetlenül még a légszűrő házán? Emlékszem, hogy féktisztítóval kezelted és akkor egy darabig jó volt. Ezt pontosan hogy csináltad? Én csak ráfújtam a lét, hozzányúlni nem akartam. Jó ez így?
Így így, de sokat fújni, s előtte a gumi O gyűrűt levenni, mert az megdagad a féktisztítótól :eek:, monnyuk és elfelejtettem, meg is dagadt, de szárazratörlés után visszanyerte az alakját :whistling:
Köszönöm, letakarítottam, zöldkártya megvan. Egyelőre hibakód eltünt, de gyűjtök az új légtömeg mérőre. Maj kiváncsi vagyok nekem meddig segít.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2841 Dátum: 2009.10.30 17:48:38 »
Palaczk Mester!

Az összemosást itt véltem felfedezni és gondoltam nem árt tisztázni a dolgokat!  ;)

Idézetet írta: a.tibor
Nem értek hozzá, de az emelt fényerejű izzó nem termel több fényt? Bírni fogja az a fényszóró a hőterhelést?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2842 Dátum: 2009.10.30 17:54:12 »
Xenon lámpa téma folytatás: Hazafelé botorkálva (besötétedett) felhívtam egy Toyota közeli ismerőst, aki az épp mellette ülő Toyota szervizvezetővel egyetértésben nem tartotta valószínűnek, hogy a teljes lámpatestet kellene cserélni. Mindenesetre ha átautózok az országon hozzájuk, akkor kölcsönadnak (beszerelnek) két majdnem új xenon izzót, hogy kipróbáljuk.
Ennek kapcsán jutott eszembe, hogy kiderült-e már valaki számára, hogy a xenonos fényszórókban mi megy tönkre pontosan, mikor legyengül a fényük? A külső búra mattul el? A projektor fényvisszaverő része, vagy a projektor lencséje? A trafó? Vagy esetleg maga az izzó? (Ha teljesen rosszul írom a xenon lámpa részeit, akkor a hozzáértők javítsanak!)

A HID csőben ugye a gerjesztett áram ún. ívfényt hoz létre a bennelévő fémsók és gázok elegyével. A HID cső két végén helyezkedik el a kát elektróda, ami között az ívfény létrejön.
A két elektróda közötti távolságot a gyárban "belövik" , most hagyjuk a klf. paramétereket.
A használat során az ívfény szépen lassan "fogyasztja" az elektródákat, ezáltal megváltozik az egymáshoz viszonyított távolságuk is. Ez azonban megváltoztatja a gyárban belőtt és optimalizált fényerőt és a kibocsátott színt is. Ezért a végefelé elkékülnek a HID csövek és a fényerejük is csökken. Általában 3000 üzemóránkként illik cserélni a csöveket. Ez 3-4 évet jelent kb.

A lámpatest elvileg nem öregszik, de ahogy többen írták már az Ave lámpa nem egy jól sikerült darab.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dscerror

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2843 Dátum: 2009.10.31 22:49:38 »
Szép jó estét!

2009 aug. óta egy '99-es Toyota Avensis 1.6 (nem VVTi-s motoros) tulaja vagyok. Vásárlás után olajcsere megtörtént, azóta viszont csörömpöléshez hasonló hangot hallok a motor felől, igaz csak amíg hideg a motor.
Vajon mi okozza ezt a hangot?

Köszönöm!

Üdv,
dscerror

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2844 Dátum: 2009.10.31 23:14:43 »
Vajon mi okozza ezt a hangot?
Milyen olaj került bele? 100 %, hogy a hang csak a csere óta jelentkezik? És milyen hosszan hallható?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dscerror

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2845 Dátum: 2009.10.31 23:31:56 »
Vajon mi okozza ezt a hangot?
Milyen olaj került bele? 100 %, hogy a hang csak a csere óta jelentkezik? És milyen hosszan hallható?

Castrol GTX Magnatec 10W40-es olaj került bele. Amit észrevettem az olajcsere óta:
olajcsere előtt:
- simábban pörgött fel a motor, és nem volt ez a hang
olajcsere után:
- kicsit morgósabb a motor hangja, kicsit remeg a kocsi alapjáraton (az alapjárat stabilan 800rpm)
- erősebbnek érzem az autót

A csörömpöléses hang hidegen nagyon hallható, ahogy felveszi a motor az üzemi hőfokot, úgy már nem lehet hallani ezt a hangot.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2846 Dátum: 2009.10.31 23:34:45 »
Castrol GTX Magnatec 10W40-es olaj került bele. Amit észrevettem az olajcsere óta:
olajcsere előtt:
- simábban pörgött fel a motor, és nem volt ez a hang
olajcsere után:
- kicsit morgósabb a motor hangja, kicsit remeg a kocsi alapjáraton (az alapjárat stabilan 800rpm)
- erősebbnek érzem az autót

A csörömpöléses hang hidegen nagyon hallható, ahogy felveszi a motor az üzemi hőfokot, úgy már nem lehet hallani ezt a hangot.
Szerintem tegyél bele jobb minőségű olajat. Leginkább egy teljesen szintetikus 5 W-40-est tudnék javasolni, és persze ne valami no-name legyen. Így jó eséllyel meg fognak oldódni a problémák. Ez az olaj hidegen kicsit túl sűrű ebbe a motorba, és egyébként sem képvisel csúcsminőséget; öregebb, kopottabb motoros autókba való szerintem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dscerror

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2847 Dátum: 2009.10.31 23:36:30 »
Castrol GTX Magnatec 10W40-es olaj került bele. Amit észrevettem az olajcsere óta:
olajcsere előtt:
- simábban pörgött fel a motor, és nem volt ez a hang
olajcsere után:
- kicsit morgósabb a motor hangja, kicsit remeg a kocsi alapjáraton (az alapjárat stabilan 800rpm)
- erősebbnek érzem az autót

A csörömpöléses hang hidegen nagyon hallható, ahogy felveszi a motor az üzemi hőfokot, úgy már nem lehet hallani ezt a hangot.
Szerintem tegyél bele jobb minőségű olajat. Leginkább egy teljesen szintetikus 5 W-40-est tudnék javasolni, és persze ne valami no-name legyen. Így jó eséllyel meg fognak oldódni a problémák. Ez az olaj hidegen kicsit túl sűrű ebbe a motorba, és egyébként sem képvisel csúcsminőséget; öregebb, kopottabb motoros autókba való szerintem.

Köszönöm a választ, tudnál javasolni olajat, hogy milyen vegyek?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2848 Dátum: 2009.10.31 23:45:02 »
Köszönöm a választ, tudnál javasolni olajat, hogy milyen vegyek?
Elsősorban ezt javasolnám.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

a.tibor

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2849 Dátum: 2009.11.01 19:04:14 »
Két további apró problémám van az Avensisszel (2004-es gyártású, automata, 2.0-ás benzines, 4 ajtós):
1. Alapjárat gyakran olyan alacsony szintre esik (~700), hogy a kocsi enyhén remeg. Ha egy 30 éves keleti kocsi lenne, akkor fel sem tűnne, de egy Avensisben zavaró. Szakszervizben állítottak rajta, de nekem az az érzésem, hogy szép lassan kúszik vissza és megint egyre gyakoribb a remegés.
2. Teljesen el is felejtkeztem róla, hogy tavaly mikor megvettem egész télen párásodtak az ablakok (főleg, mikor családilag négyen ültünk benne). Nehézkesen (ablakra fújva a levegőt) párátlaníthatók az ablakok, de sokkal nehezebben megy, mint más hasonló kategóriás kocsikban. Most hogy lehűlt a levegő, megint előjött a jelenség. Mintha a légkondi nem szárítaná normálisan a levegőt.

Találkozott-e már valaki ilyesmi problémákkal? Ha igen, mi lehet a megoldásuk?