Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764388 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2700 Dátum: 2009.09.27 20:28:31 »
Kérdeztem pénteken Kaposváron a szerelőket, hogy a bizonyos hőmérséklet- és fordulatszám-tartományokban picit rángató motorra tudnak-e valami okosat  :?: ... Hát csak annyit, amennyit mi is: extra benzin kell bele, és időnként nem árt egy flakon injektortisztító lötty & megkergetés. Nincs mese, a 2.0 D-4 VVT-i kényes a naftára, a standard magyar 95-ös kicsit kevés neki  ::) ...

Viszont mesélték, hogy jár hozzájuk egy másik ilyen motorral szerelt Ave is - 2004-es, és 370 ezer km van benne, minden extra gond nélkül  :flowers:
Nekem a cégesben a Carrera 95össel van pozitív tapasztalat. Reggelente sima 95ös (Shell) anyaggal első indítás után, ha fél percen belül indulok, rángat. Most 2x ment bele Carrera és felhagyott ezzel a szokással.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2701 Dátum: 2009.09.27 20:31:01 »
Az a kár, hogy "sima" 98-ast olyan kevés helyen árulnak már  ::) ... A minap ilyet tettem az Avéba (Agip kúton talán), és teljesen korrekt volt vele, eltűnt a rángatás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2702 Dátum: 2009.09.28 19:33:29 »
Ja-ja, az autó áramtalanítása (ha ez bizonyos időnél tovább tart) után az elektromos ablakokat újra kell tanítani. Asszem ez csak annyi, hogy ráadott gyújtásnál az adott ablak gombját, az ablak végállásában, húzva kell tartani néhány másodpercig.
Köszönöm, most már jó, tényleg csak ennyi volt a baj.  :D
music     

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2703 Dátum: 2009.10.08 22:26:14 »
 :helpsmilie:
...szervízen közölték, hogy a vízpumpa szivárog, cserélni kell.
Létezik ez?
Jelentős nyomát nem látom, csak az ékszíj tárcsájának jobb oldalán van egy kis fehér lerakódás, mint amikor "kifolyik" egy elem.
A kocsiban 53000 km van.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2704 Dátum: 2009.10.08 22:29:07 »
Ha garis, akkor hajrá. Létezhet, természetesen...sajnos...
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2705 Dátum: 2009.10.08 22:54:54 »
...szervízen közölték, hogy a vízpumpa szivárog, cserélni kell. Létezik ez?
Ugyanezt tudom mondani, létezhet, és addig cseréld, amíg garis...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2706 Dátum: 2009.10.09 00:45:20 »
Létezik ez?
Jelentős nyomát nem látom, csak az ékszíj tárcsájának jobb oldalán van egy kis fehér lerakódás, mint amikor "kifolyik" egy elem.
A kocsiban 53000 km van.
Létezhet. Az meg csak jó, ha kapsz egy új vízpumpát, ingyen  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2707 Dátum: 2009.10.11 20:40:01 »
Ugyanezt tudom mondani, létezhet, és addig cseréld, amíg garis...

Van rá kb egy hónapom...
...vagyis... fene tudja mennyi időm:

ti. 2006 nov 6-án vettem át a kocsit az Emil Frey-nél, a központi (worldwide) nylvántartás szerint garanciám viszont 2009 okt. 25-éig van.
 :eek:
Azt mondta a kereskedésben a szervizes, hogy "le lehet levelezni" adott esetben, hogy nov 6-áig legyen...
 :no: :no: :no:

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2708 Dátum: 2009.10.12 10:52:21 »
Sziasztok :)

Csak helyzetjelentest adok , mar annak akit erdekel.
Kopogott a kormany - megoldas zsirzas a belso terben levo bordas csuklo csatlakozasnal ( hiba megszunt ) Amit meg cserelnem kene de nem surgos: toronycsapagy ( foleg a jobb oldal de nem veszes) ; elso tarcsafek mert a Brembo sz..rt sem er pedig nem gyilkolom ( szabalyzas utan is ut ) es vegul a hatso fekdobok kisse ovalisak de szinten nem veszes.
Amit viszont megcsinalok most az az injektorok alatti gumitomites es a szelepfedel leszorito csavarok alatti megkemenyedett tomites csereje lesz.
Ha a penztarcam engeden akkor most kapasbol ele tudnek kolteni vagy 140-180 ezer forintot ugy erzemes ez csak a futomu. MAjd aprankent lesz ugy erzem :)    Hat ennyi hirtelen

Udv, Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2709 Dátum: 2009.10.12 14:08:14 »
Kigyulladt a "check engine" lámpám. Mivel nincs OBD II hiba olvasóm, nem tudja valaki hogyan lehet kivillogni a hibakódot? ABS és automata váltóhoz problémákhoz van ilyen, de nekm megfelelőt nem találtam.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2710 Dátum: 2009.10.12 20:44:54 »
Sziasztok :)

Csak helyzetjelentest adok , mar annak akit erdekel.
Kopogott a kormany - megoldas zsirzas a belso terben levo bordas csuklo csatlakozasnal ( hiba megszunt ) Amit meg cserelnem kene de nem surgos: toronycsapagy ( foleg a jobb oldal de nem veszes) ; elso tarcsafek mert a Brembo sz..rt sem er pedig nem gyilkolom ( szabalyzas utan is ut ) es vegul a hatso fekdobok kisse ovalisak de szinten nem veszes.
Amit viszont megcsinalok most az az injektorok alatti gumitomites es a szelepfedel leszorito csavarok alatti megkemenyedett tomites csereje lesz.
Szia viziborz.Miért cserélsz tömítést az injektorok alatt?Van valami hibajelenséged?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2711 Dátum: 2009.10.12 20:58:07 »
Kigyulladt a "check engine" lámpám. Mivel nincs OBD II hiba olvasóm, nem tudja valaki hogyan lehet kivillogni a hibakódot? ABS és automata váltóhoz problémákhoz van ilyen, de nekm megfelelőt nem találtam.


nekem már a tököm kivan állandóan világít a lambda szonda miatt... kerepesen tudok valakit aki kiovassa neked...

Brady917

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2712 Dátum: 2009.10.12 21:32:52 »
Van rá kb egy hónapom...
...vagyis... fene tudja mennyi időm:

ti. 2006 nov 6-án vettem át a kocsit az Emil Frey-nél, a központi (worldwide) nylvántartás szerint garanciám viszont 2009 okt. 25-éig van.
 :eek:
Azt mondta a kereskedésben a szervizes, hogy "le lehet levelezni" adott esetben, hogy nov 6-áig legyen...
 :no: :no: :no:
[/quote]

Szia!

Mi a dráma?
szóltak ,hogy ki kell cserélni,ha holnap bemész ,elindítjátok a folyamatot (garancia igény benyujtása) akkor mindegy mikor jár le a garid a folyamatban lévő ügyet befejezik.

Aztán kicserélik,mégiscsak szakszervíz,jól megcsinálják.

üdv!
Brady
_________________________________________
Avensis 2.0 D4 Sol (2001)

Brady917

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2713 Dátum: 2009.10.12 21:35:33 »
Kigyulladt a "check engine" lámpám. Mivel nincs OBD II hiba olvasóm, nem tudja valaki hogyan lehet kivillogni a hibakódot? ABS és automata váltóhoz problémákhoz van ilyen, de nekm megfelelőt nem találtam.


nekem már a tököm kivan állandóan világít a lambda szonda miatt... kerepesen tudok valakit aki kiovassa neked...

kitalálhatom?
Lambda szonda fűtőkörben szakadás.
Az a szomorú ,hogy 4db van belőlük. :eek:

üdv!
Brady
_________________________________________
Avensis 2.0 D4 Sol (2001)

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2714 Dátum: 2009.10.13 03:03:54 »
Na nekem múlt 7en elszállt az 5. a váltóban.  :cry: Eleinte "csak" szokatlanul nagyot mozdult a váltókar gazadáskor ill. -elvételkor. azt hittem a rudazattal vagy a motorfelfüggesztéssel van valami. Aztán csütörtökön Bp. fele az M1-en nagyjából semleges terhelésnél mar ki is dobálta a fokozatot. Hazafele pedig mar emelkedőn előzéskor is (persze hogy jöttek mögöttem....), aztán jobb a békesség alapon többet vissza se raktam, inkább hazagurultam 4.ben max 100-al.
Úgyhogy kinéz néhány alkatrész cseréje néhány tízesért. De mint kiderült ez is típushiba. Úgyhogy még egy hétig max 100al járok, aztán 3-4 napig kölcsönautóval.
A Google "t22 avensis fünfte gang" Suche-ra elsőre tudja a megoldást....

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80