Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763243 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2625 Dátum: 2009.08.29 22:24:49 »
1. Nem működik a katalizátorom,szűretlenül jönnek ki a gázok hátul-mármint az autóból :lol:
    Zöldkártyát csak a régi ismeretség okán kaptam.Nem törött-megkopogtatták,nincs eltömődve-nem érződik sem a dinamikáján,sem a fogyasztásán.Mi lehet a baj?
Az, hogy tönkrement a katalizátor  ;) ... De előbb ellenőrizném a lambdaszondát, hogy az rendben van-e? Ha igen, akkor csak a katalizátor-csere marad. Létezik univerzális utángyártott többféle méretben, egy ilyennel nagyságrendileg 30-ból megúszható a művelet.
2.Csúnya fémes csikorgás jön a kupplung-váltó környékéről,de csak rükvercben és csak lejtőn fölfelé tolatva-pincegarázs.Mi lehet:kupplung,váltócsapágy,vagy valami más?Előre is köszi.
Inkább a kuplung szvsz, bár arra sem jellemző az ilyen hang... Csak akkor csinálja, amikor csúsztatod?
Csak csúsztatott kupplungnál és lejtőn felfelé-gondolom a nagyobb terhelés miatt-adja ezt a hangot rezonancia kíséretében.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2626 Dátum: 2009.08.29 23:01:12 »
Csak csúsztatott kupplungnál és lejtőn felfelé-gondolom a nagyobb terhelés miatt-adja ezt a hangot rezonancia kíséretében.
Ha kizárólag csak ilyenkor jelentkezik, akkor szvsz nem kell vele foglalkozni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2627 Dátum: 2009.08.30 09:06:35 »
Csak csúsztatott kupplungnál és lejtőn felfelé-gondolom a nagyobb terhelés miatt-adja ezt a hangot rezonancia kíséretében.
Ha kizárólag csak ilyenkor jelentkezik, akkor szvsz nem kell vele foglalkozni.
Nos-igen,csak ugye eddig nem csinálta,műszaki ember lévén pedig szinte látom magam előtt,ahogy eszi az egyik alkatrész a másikat :cry:
Mindegy,ennyiért nem szedetem szét,úgy sincs most rá való:-(
A lambdaszondám ha rossz,attól még lehet jó a katalizátor,csak nem győzi megszűrni a tökéletlen égés miatt képződött rengeteg káros anyagot?
Házilag ki tudom mérni a szondát?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2628 Dátum: 2009.08.30 19:50:38 »
Biztos, csak én sajnos nem vágom, hogy hogyan is kell.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2629 Dátum: 2009.08.30 22:27:41 »
Sziasztok.
A tanácsotokat kérném,mielőtt nekiállok szétszedni.Csúnya zörgés jön a motorból.Először a vezérlésre gyanakodtam,de inkább a szívócsőből jöhet.Valahol olvastam,hogy felszabadulhatnak valami terelőlemezkék/4A-FE/.Ha tényleg így van,okozhat ez valami gondot-pl.beszippantja a motor-vagy ki lehet-e ezeket piszkálni onnét?Köszi.
A szívócsonk-zörgés a VVTi motorok problémája, a 4A-FE nem szokott ilyet művelni. Valszeg vmi más gond lesz vele.

Bocs hogy beleszólok de szerintem ugyanaz lesz a gondja mint a Carináknak a flexicső kicsit ki lehet már.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2630 Dátum: 2009.08.30 22:32:24 »
Egy kis nyügöm nekem is van. :(
Mióta megcsináltuk a vezérműlánc fedelét azóta már csak 1 olajfolyásom van.És ez valahol felül a váltónál.Dúrva de 5E km alatt elfolyt 1 L váltóolajam.Szabad szemmel nem látom hol indul meg így ötletet kérek hátha valaki hasznost tud mondani.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2631 Dátum: 2009.08.30 22:36:10 »
Egy kis nyügöm nekem is van. :(
Mióta megcsináltuk a vezérműlánc fedelét azóta már csak 1 olajfolyásom van.És ez valahol felül a váltónál.Dúrva de 5E km alatt elfolyt 1 L váltóolajam.Szabad szemmel nem látom hol indul meg így ötletet kérek hátha valaki hasznost tud mondani.
A vízpumpa csavarnál lévő olajfolyással mi lett, vhogy lemaradtam róla (ritkán tudok olvasgatni sajna)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2632 Dátum: 2009.08.31 08:58:28 »
Egy kis nyügöm nekem is van. :(
Mióta megcsináltuk a vezérműlánc fedelét azóta már csak 1 olajfolyásom van.És ez valahol felül a váltónál.Dúrva de 5E km alatt elfolyt 1 L váltóolajam.Szabad szemmel nem látom hol indul meg így ötletet kérek hátha valaki hasznost tud mondani.
A vízpumpa csavarnál lévő olajfolyással mi lett, vhogy lemaradtam róla (ritkán tudok olvasgatni sajna)

Az szépen megjavult azóta nincs olaj folyásom.

Le kelelt venni a láncvédő deklit mert volt rajta egy 1-1,5 centis rés ahol kiverte az olajat.És amiről azt hittük hogy a vízpumpacsavarnál indul meg az már a szivárgásnál oda verte fel a szíj és ott csapódott le először.
A kocsi alapvetően jó bár ha meglenne a utasoldali lufi ill menne az automata klímám még talán festést ki is javítanám és megtartanám.
De nincs kedvem vele foglakozni tovább és helyette nézek másik kocsit.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.31 15:20:36 írta Profy »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2633 Dátum: 2009.08.31 21:10:31 »
Bocs hogy beleszólok de szerintem ugyanaz lesz a gondja mint a Carináknak a flexicső kicsit ki lehet már.
Kimondottan kérném,hogy szólj bele,minden tippet örömmel veszek :otlet:
A flexicső hol lehet,a kipufogónál?
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.31 21:11:45 írta kleingy »

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2634 Dátum: 2009.08.31 21:24:19 »
Kimondottan kérném,hogy szólj bele,minden tippet örömmel veszek :otlet:
A flexicső hol lehet,a kipufogónál?

Leömlő cső és kipufogó rendszer csatlakozásánál.
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1998_TOYOTA_AVENSIS_AT220L-AEMEKW_1702.html elméletileg a 17420-es elem csatlakozói miatt csöröghet a rendszer.
Ha jól emlékszem 600-2500 között csörög.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

etzel

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2635 Dátum: 2009.08.31 21:57:38 »
Sziasztok,

apámnak kinéztünk egy 2.2-es D4D kombit, de több helyen is olvastam (Népítélet), hogy sok a gond ezekkel a motorokkal, még a 150LE-sal is. Jelenleg is van enn két olyan hirdetés, hogy az egyiknél 75e-nél a másiknál  130e-nál garanciális motorcsere történt, de már mástól is hallottam ilyet. Ki mit tud az ügyről?
Ja, a kicsike:
http://www.hasznaltauto.hu/3224110_toyota_avensis_2007

Köszi előre is:

Etzel

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2636 Dátum: 2009.09.01 15:05:47 »
Mi is csak annyit tudunk, hogy relatíve (!) sok a probléma ezzel a motorral.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2637 Dátum: 2009.09.01 21:33:27 »
Hadd kötözködjek: a (relatíve) sok probléma az ugyanilyen méretű, de 177 lovas D-CAT verziókkal "szokott" előfordulni.
Gabe 254.

akisut84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2638 Dátum: 2009.09.02 18:20:54 »
Hello

Bocs, ha már előhozta az alábbi problémát a fórumon, de nem volt időm kimazsolázni az összeset.
Tehát egy 2001es Toyota Avensis D4D-m van, amin kifogtam minden szériahibát (indítómotor, kuplung, lendkerék). Mindemellett nem bántam meg a vételt, mert amúgy egy nagyon jó kis kocsi. A mostani probléma az, hogy ha a motor felmelegedett, akkor nagyon nehezen indul az autó. Úgy értem, hogy elfordítom a kulcsot, és nem történik semmi. De aztán a második, vagy a harmadik kulcselfordításra elindul az autó. Hidegen viszont tökéletesen indul, semmi probléma nélkül. Az önindító 10 hónapja volt benne cserélve, az akksit bemértem, és megállapítottam, hogy a generátor visszatölt tökéletesen. Valószínűleg elektronikai probléma lesz, de vajon mi? Ha volt már valakinek hasonló esete, és sikerült megoldani, az írja le, légyszi!

Köszi

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2639 Dátum: 2009.09.02 22:53:03 »
Hadd kötözködjek: a (relatíve) sok probléma az ugyanilyen méretű, de 177 lovas D-CAT verziókkal "szokott" előfordulni.
Bár érzem a zárójel és idézőjel cinikusságát, de én is hadd kötözködjek: Ezen a fórumon nem nagyon olvastam óriási D-CAT problémákról, legalábbis nem többet, mint az alapdízel (116, majd 126 LE) gondjairól.. (váltó, stb.)
Vajon miért van az, hogy a 177 LE motor él az emberekben úgy, hogy sok vele a gond?
 :wacko:
Feleslegesen ne ijesztgessünk "idegeneket" akik ilyen autót szeretnének venni, vagy ha már ijesztgetünk, akkor jöjjenek a saját, konkrét példák.