Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763110 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2130 Dátum: 2009.02.12 13:17:04 »
Szerény véleményem szerint.

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2131 Dátum: 2009.02.12 19:04:58 »
a falken mint márka jól hangzik. Nokian, Pirelli snowsport ról valakinek tapasztalat? de az is lehet hogy Kleber Krisalp lesz rajta, mástól is csak jókat hallok róla :)

Gabe
Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2132 Dátum: 2009.02.13 10:29:49 »
a falken mint márka jól hangzik. Nokian, Pirelli snowsport ról valakinek tapasztalat? de az is lehet hogy Kleber Krisalp lesz rajta, mástól is csak jókat hallok róla :)

Gabe

Pirelli Snowsport nagyon jó kis guma. :D Taby szerzettt nekem a Carinára annó Finnbelpiacos szegelhető kivitelt.Olyan hóba tudtam velem haladni hol már más kocsi elakad.
Most Goodyear Ultragrip 6-al kocsikázok és az is jó nagyon. http://eu.goodyear.com/hu_hu/tires/repository/UltraGrip6/index.jsp
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2133 Dátum: 2009.02.13 14:52:48 »
Tegnap hazafelé hibátlanul működött az automata ablaktörlés. Amikor elindultam havas eső esett, út közben átváltott hóra. Egyszer sem kellett belepiszkálnom a törlésbe, még az érzékenységet sem állítottam.  Ezt a csapadékfajtát úgy látszik szereti. 

Ma bementem Tatabányára és mikor elindultam, kicsit vizes volt a szélvédő és mivel rajtahagytam automatán, le is törölte.
Utána egész úton esett a hó és csak akkor és annyit törölt, amennyit kellett. Se többet, se kevesebbet. Nekem ez jól műxik.
Ellentétben az átlagfogyasztás mérővel. Na az nem tud jót mutatni. De még közelében sincs a valósnak.
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2134 Dátum: 2009.02.13 20:48:19 »
a falken mint márka jól hangzik. Nokian, Pirelli snowsport ról valakinek tapasztalat? de az is lehet hogy Kleber Krisalp lesz rajta, mástól is csak jókat hallok róla :)

Gabe

Pirelli a legjobb, Nokian és Kléber kb. egál (azt venném amelyik olcsóbb), Falken a sor végén.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2135 Dátum: 2009.02.13 21:23:58 »
Most Goodyear Ultragrip 6-al kocsikázok és az is jó nagyon. http://eu.goodyear.com/hu_hu/tires/repository/UltraGrip6/index.jsp
Enyémen is az van  :D
music     

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2136 Dátum: 2009.02.13 21:24:16 »
Pirelli a legjobb, Nokian és Kléber kb. egál (azt venném amelyik olcsóbb), Falken a sor végén.

Én nem tudom, de a Klébertől fázom. A cégnél az autóink Kormoran és Kléber Krisalp-okkal futnak, (mindkettő 'Michelin termék' néven próbálja eladni magát) és egy kalap. Szerintem átlag alatti. Mindkettőhöz volt/van szerencsém és hóban nagyon jók, de nyálkás/taknyos időben halál. Nagyon csúsznak. Ha azt nézem, hogy milyen jókat megyek keresztbe' a céhes Focussal... klafák.  :ph34r:
Az tény, hogy a Pirelli télik ultrajók. Az Avémon lévő Sottozero II főnyeremény (thx taby). Tavaly Snowsport 210-eim voltak, azok is hiperek voltak, de ez még jobb 2 fokkal.

btw... a Falken mitől van a sor végén?  :eek: Kléber után?  :no:

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2137 Dátum: 2009.02.13 21:31:48 »
Pirelli a legjobb, Nokian és Kléber kb. egál (azt venném amelyik olcsóbb), Falken a sor végén.

Én nem tudom, de a Klébertől fázom. A cégnél az autóink Kormoran és Kléber Krisalp-okkal futnak, (mindkettő 'Michelin termék' néven próbálja eladni magát) és egy kalap. Szerintem átlag alatti. Mindkettőhöz volt/van szerencsém és hóban nagyon jók, de nyálkás/taknyos időben halál. Nagyon csúsznak. Ha azt nézem, hogy milyen jókat megyek keresztbe' a céhes Focussal... klafák.  :ph34r:
Az tény, hogy a Pirelli télik ultrajók. Az Avémon lévő Sottozero II főnyeremény (thx taby). Tavaly Snowsport 210-eim voltak, azok is hiperek voltak, de ez még jobb 2 fokkal.

btw... a Falken mitől van a sor végén?  :eek: Kléber után?  :no:


Volt szerencsém a héten "nagyobbacsaka"  hóban menni egy Kléber Krisalp gumis H Astraval (anyáméké), de kapaszkodóképessége,...
Hát nem nyerte el a tetszésemet. Michelin téli volt a Carinamon  és Hankook téli vannak az AVE-mon és mind a kettő jó gumi. Csak a Hankook kicsit hangos. De nem zavar.
BekeN

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2138 Dátum: 2009.02.13 21:36:21 »
Volt szerencsém a héten "nagyobbacsaka"  hóban menni egy Kléber Krisalp gumis H Astraval (anyáméké), de kapaszkodóképessége,...
Hát nem nyerte el a tetszésemet. Michelin téli volt a Carinamon  és Hankook téli vannak az AVE-mon és mind a kettő jó gumi. Csak a Hankook kicsit hangos. De nem zavar.

a Kléber szerintem csak az ára miatt "jó" és elterjedt.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2139 Dátum: 2009.02.13 23:49:19 »
Volt szerencsém a héten "nagyobbacsaka"  hóban menni egy Kléber Krisalp gumis H Astraval (anyáméké), de kapaszkodóképessége,...
Hát nem nyerte el a tetszésemet. Michelin téli volt a Carinamon  és Hankook téli vannak az AVE-mon és mind a kettő jó gumi. Csak a Hankook kicsit hangos. De nem zavar.

a Kléber szerintem csak az ára miatt "jó" és elterjedt.
Annál azért mindenképp jobb, mintha nyári gumival járkálnának télen is.
Egyébként használattól függ, ha valaki nem feszegeti a határokat, teljesen jó lehet.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2140 Dátum: 2009.02.14 08:23:25 »
Pirelli a legjobb, Nokian és Kléber kb. egál (azt venném amelyik olcsóbb), Falken a sor végén.

Én nem tudom, de a Klébertől fázom. A cégnél az autóink Kormoran és Kléber Krisalp-okkal futnak, (mindkettő 'Michelin termék' néven próbálja eladni magát) és egy kalap. Szerintem átlag alatti. Mindkettőhöz volt/van szerencsém és hóban nagyon jók, de nyálkás/taknyos időben halál. Nagyon csúsznak. Ha azt nézem, hogy milyen jókat megyek keresztbe' a céhes Focussal... klafák.  :ph34r:
Az tény, hogy a Pirelli télik ultrajók. Az Avémon lévő Sottozero II főnyeremény (thx taby). Tavaly Snowsport 210-eim voltak, azok is hiperek voltak, de ez még jobb 2 fokkal.

btw... a Falken mitől van a sor végén?  :eek: Kléber után?  :no:

Nem értek egyet azzal, amit írsz - sem az olvasott tesztek, sem a saját tapasztalataink alapján. Persze Kléber és Kléber sem egyforma, nyilván. Nekünk az Avensisen és a Corollán is a Krisalp HP típus van, és semmi gond nincs velük, semmilyen téren (tehát vizes úton, nagy sebességgel kanyarodva sem). Azt, hogy a Falken nem valami klafa, a tesztek alapján írtam.

Amúgy a Kléber meg a Kormoran annyira Michelin termék, amennyire Continental termék a Barum meg a Semperit (például). Mindkettő a C, illetve a B kategóriájú márkája az anyacégnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2141 Dátum: 2009.02.14 10:38:07 »
Volt szerencsém a héten "nagyobbacsaka"  hóban menni egy Kléber Krisalp gumis H Astraval (anyáméké), de kapaszkodóképessége,...
Hát nem nyerte el a tetszésemet. Michelin téli volt a Carinamon  és Hankook téli vannak az AVE-mon és mind a kettő jó gumi. Csak a Hankook kicsit hangos. De nem zavar.

a Kléber szerintem csak az ára miatt "jó" és elterjedt.

Öcsém a múlt héten véletlenül nekiment LASSAN egy padkának és egy 5Ft-os nagyságú darabot ki is csípett belőle (195/65R15-ös). Tél elején darabja 12eFt volt. Elárul valamit az ára. A gumis elárulta, hogy ebből van erősített oldalfalú is. Ennyi! Én nem vennék ilyen gumit.
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2142 Dátum: 2009.02.14 10:43:05 »
Melyik éri meg jobban?
Kleber Krisalp HP2 195/65R15 H -> 17382 Ft/db
Michelin Alpin A3 195/65R15 T -> 18603 Ft/db
+
Bridgestone LM25 195/65R15 T -> 18220 Ft/db
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2143 Dátum: 2009.02.14 11:10:34 »
Melyik éri meg jobban?
Kleber Krisalp HP2 195/65R15 H -> 17382 Ft/db
Michelin Alpin A3 195/65R15 T -> 18603 Ft/db
+
Bridgestone LM25 195/65R15 T -> 18220 Ft/db

Mivel alig drágább, ezért szerintem a Michelin.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2144 Dátum: 2009.02.14 12:33:32 »
Nekünk az Avensisen és a Corollán is a Krisalp HP típus van, és semmi gond nincs velük, semmilyen téren (tehát vizes úton, nagy sebességgel kanyarodva sem). Azt, hogy a Falken nem valami klafa, a tesztek alapján írtam.

Én nem olvasott tesztek alapján írtam, hanem próbáltam mindet.