Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764388 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1965 Dátum: 2008.11.30 19:51:23 »
Mostanában ha áll egy éjszakát az autó, és reggel mikor elindítom, a fűtőventillátornak elég érdekes és hangos hangja van. De csak pár mp-ig. Utána szép halkan teszi a dolgát. Miért csinálja ezt?
Szerintem csapágy...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1966 Dátum: 2008.11.30 20:24:25 »
Mostanában ha áll egy éjszakát az autó, és reggel mikor elindítom, a fűtőventillátornak elég érdekes és hangos hangja van. De csak pár mp-ig. Utána szép halkan teszi a dolgát. Miért csinálja ezt?
Szerintem csapágy...

Csak nem szarik be...
BekeN

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1967 Dátum: 2008.12.01 14:10:34 »
Mostanában ha áll egy éjszakát az autó, és reggel mikor elindítom, a fűtőventillátornak elég érdekes és hangos hangja van. De csak pár mp-ig. Utána szép halkan teszi a dolgát. Miért csinálja ezt?
Szerintem csapágy...

Csak nem szarik be...


Szerintem szedd ki es ugy vizsgald meg. A kerdes meg annyi hogy csak hidegen vagy melegen is csinalja?
E n mar szedtem ki az enyembol es nem volt 1 ordongos dolog, gondolom a tied sem bonyolultabb. Igy megnezheted van e "logasa" a csapgynak. Esetleg bekukkantassz a lukba hogy nem tanyazik e ott meg 1 harcolo nemet alakulat  ::)

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1968 Dátum: 2008.12.01 14:11:48 »
Ja igen es nincs e vkinek. elfekvo jobb hatso lampaja 98-as Ave-hoz ( Liftback ) Sajnos serultek vagyunk.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1969 Dátum: 2008.12.01 14:15:12 »
Ja igen es nincs e vkinek. elfekvo jobb hatso lampaja 98-as Ave-hoz ( Liftback ) Sajnos serultek vagyunk.

Viziborz

Ebayon van jó árba.1 pár 25+25font kb 15E ft. :D
klikk 1


Klikk 2

Klikk 3

Klikk 4


Megcsináltam a linkeket.
Nézd meg légyszi, hogy hogy kell csinálni, mert rendszeresen 3-4 sorosak csinálsz.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.01 15:11:14 írta Misi »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1970 Dátum: 2008.12.01 14:19:26 »
Ja igen es nincs e vkinek. elfekvo jobb hatso lampaja 98-as Ave-hoz ( Liftback ) Sajnos serultek vagyunk.

Viziborz

Ebayon van jó árba.1 pár 25+25font kb 15E ft. :D

Koszi , most is eppen nezegetem az ebay-t de meg nem vasaroltam onnan.  OFF Pedig erosen kacerkodom 1 Aurisba valo navigacios konzollal. Persze az eredeti meg jobb lenne. ON
Itthon is van a bontoban csak el kene jutni oda, igaz ott 1db 12000Ft.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1971 Dátum: 2008.12.01 14:19:38 »
Mostanában ha áll egy éjszakát az autó, és reggel mikor elindítom, a fűtőventillátornak elég érdekes és hangos hangja van. De csak pár mp-ig. Utána szép halkan teszi a dolgát. Miért csinálja ezt?
Szerintem csapágy...

Csak nem szarik be...



Szerintem szedd ki es ugy vizsgald meg. A kerdes meg annyi hogy csak hidegen vagy melegen is csinalja?
E n mar szedtem ki az enyembol es nem volt 1 ordongos dolog, gondolom a tied sem bonyolultabb. Igy megnezheted van e "logasa" a csapgynak. Esetleg bekukkantassz a lukba hogy nem tanyazik e ott meg 1 harcolo nemet alakulat  ::)

Viziborz

Csak hidegben csinálja!
Most a hét végén nem mentem vele és ma, hogy elindítottam, nem csinálta. De ma nincs az a nagy hideg! Úgyhogy hőmérséklet függő a dolog!
De ahogy jó lesz az idő, megnézem.
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1972 Dátum: 2008.12.01 14:21:17 »
Tök tisztán elővettem az autót és miért ne, de elkezdett esni az eső!
 :censored: :fuk2: :2guns:
BekeN

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1973 Dátum: 2008.12.01 14:23:05 »
Mostanában ha áll egy éjszakát az autó, és reggel mikor elindítom, a fűtőventillátornak elég érdekes és hangos hangja van. De csak pár mp-ig. Utána szép halkan teszi a dolgát. Miért csinálja ezt?
Szerintem csapágy...

Csak nem szarik be...



Szerintem szedd ki es ugy vizsgald meg. A kerdes meg annyi hogy csak hidegen vagy melegen is csinalja?
E n mar szedtem ki az enyembol es nem volt 1 ordongos dolog, gondolom a tied sem bonyolultabb. Igy megnezheted van e "logasa" a csapgynak. Esetleg bekukkantassz a lukba hogy nem tanyazik e ott meg 1 harcolo nemet alakulat  ::)

Viziborz

Csak hidegben csinálja!
Most a hét végén nem mentem vele és ma, hogy elindítottam, nem csinálta. De ma nincs az a nagy hideg! Úgyhogy hőmérséklet függő a dolog!
De ahogy jó lesz az idő, megnézem.

Nekem a labterben levo takaro lemezeket kellett lepattintani es kivettem a kesztyutartot hogy jobban lassam mit is csinalok, majd a ventillator 3 vagy 4 csavarjat kiszedve kijott az egesz miutan kioldottam az elektromos csatlakozot is. Kesobb elfelejtettem visszatenni a lapatot "rogzito" femgyurut, de igy is szuperul megy. Visszrakas elott belenyomtam 1 adag klimatisztitot is hogy jobban eljusson a lamellakhoz.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1974 Dátum: 2008.12.01 14:42:41 »


Nekem a labterben levo takaro lemezeket kellett lepattintani es kivettem a kesztyutartot hogy jobban lassam mit is csinalok, majd a ventillator 3 vagy 4 csavarjat kiszedve kijott az egesz miutan kioldottam az elektromos csatlakozot is. Kesobb elfelejtettem visszatenni a lapatot "rogzito" femgyurut, de igy is szuperul megy. Visszrakas elott belenyomtam 1 adag klimatisztitot is hogy jobban eljusson a lamellakhoz.

Viziborz

Hát nekem se árt majd egy flakon klímatisztító majd!
Idén lett kitisztíttatva, de ha nem használom sokat akkor bebüdösödik! Pedig mielőtt megállnék, kikapcsolom hamarabb, hogy kiszellőzzön. De mégis büdös.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.01 14:50:19 írta Beken »
BekeN

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1975 Dátum: 2008.12.04 00:49:04 »
Nekem a labterben levo takaro lemezeket kellett lepattintani es kivettem a kesztyutartot hogy jobban lassam mit is csinalok, majd a ventillator 3 vagy 4 csavarjat kiszedve kijott az egesz miutan kioldottam az elektromos csatlakozot is. Kesobb elfelejtettem visszatenni a lapatot "rogzito" femgyurut, de igy is szuperul megy. Visszrakas elott belenyomtam 1 adag klimatisztitot is hogy jobban eljusson a lamellakhoz.
Viziborz
Hát nekem se árt majd egy flakon klímatisztító majd!
Idén lett kitisztíttatva, de ha nem használom sokat akkor bebüdösödik! Pedig mielőtt megállnék, kikapcsolom hamarabb, hogy kiszellőzzön. De mégis büdös.
Ma bekapcsoltam egy röpke időre, ~15 percre a klímát, hogy hadd dolgozzon, kenje amit kenni -mert úgy olvastam, hogy kell neki- és meglepetésemre nem igazán jött a pocsolyaszag, egy pici igen, de nem erős. Meg is nyugodtam, hogy a nyári tisztítás jó ötlet volt, de miután kikapcsoltam, hogy száradjon, egyre erősebb lett - mondhatnám büdös. Ez a következő indulásnál is megmaradt, de aztán enyhült.
Ötlet klíma téli karbantartására/működtetésére?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1976 Dátum: 2008.12.04 08:09:13 »
Nekem a labterben levo takaro lemezeket kellett lepattintani es kivettem a kesztyutartot hogy jobban lassam mit is csinalok, majd a ventillator 3 vagy 4 csavarjat kiszedve kijott az egesz miutan kioldottam az elektromos csatlakozot is. Kesobb elfelejtettem visszatenni a lapatot "rogzito" femgyurut, de igy is szuperul megy. Visszrakas elott belenyomtam 1 adag klimatisztitot is hogy jobban eljusson a lamellakhoz.
Viziborz
Hát nekem se árt majd egy flakon klímatisztító majd!
Idén lett kitisztíttatva, de ha nem használom sokat akkor bebüdösödik! Pedig mielőtt megállnék, kikapcsolom hamarabb, hogy kiszellőzzön. De mégis büdös.
Ma bekapcsoltam egy röpke időre, ~15 percre a klímát, hogy hadd dolgozzon, kenje amit kenni -mert úgy olvastam, hogy kell neki- és meglepetésemre nem igazán jött a pocsolyaszag, egy pici igen, de nem erős. Meg is nyugodtam, hogy a nyári tisztítás jó ötlet volt, de miután kikapcsoltam, hogy száradjon, egyre erősebb lett - mondhatnám büdös. Ez a következő indulásnál is megmaradt, de aztán enyhült.
Ötlet klíma téli karbantartására/működtetésére?

Hat sracok a konstrukciot elnezve nekem az tunik jo megoldasnak ha az ember kiszedne a hocserelot es az auton kivul elmosna tiusztessegesen, de mint tudjuk sajnos ez otthon nem lehetseges. Marad a hab amit ketlek hogy teljesen kiolne a veszelyes anyagokat mert nem jut mindenhoa el vagy nem fedi be azt teljesen. Ideig oraig jo. Hogy a klima szervizben hogy csinaljak kiszereles nelkul azt nem tom de feltetelezem hogy kiszereles nelkul az sem sokkal jobb. Akinel ez a spray megoldas bevalt az valszeg "jobban" vigyaz a klimajara es kiszaritja menet utan rendesen es kepes elviselni a huvos utan a tikkaszot nyari meleget amig ki nem szarad a rendszer.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1977 Dátum: 2008.12.04 13:30:16 »
Hat sracok a konstrukciot elnezve nekem az tunik jo megoldasnak ha az ember kiszedne a hocserelot es az auton kivul elmosna tiusztessegesen, de mint tudjuk sajnos ez otthon nem lehetseges. Marad a hab amit ketlek hogy teljesen kiolne a veszelyes anyagokat mert nem jut mindenhoa el vagy nem fedi be azt teljesen. Ideig oraig jo. Hogy a klima szervizben hogy csinaljak kiszereles nelkul azt nem tom de feltetelezem hogy kiszereles nelkul az sem sokkal jobb. Akinel ez a spray megoldas bevalt az valszeg "jobban" vigyaz a klimajara es kiszaritja menet utan rendesen es kepes elviselni a huvos utan a tikkaszot nyari meleget amig ki nem szarad a rendszer.

Viziborz
Tekintve, hogy közel azonos rendszerünk van én egyszer nekieszem hypo-s vízzel, kiöblítéssel, utána klímatisztító anyaggal, amit a beltéri klímáknál is használnak, de ugyanúgy 2 hónapot bírt, mint amikor csak habbal nyomtam.
Pedig tudom használni a klímát, de én állítom, hogy ez konstrukciós bibi, mert nem lenne szabad a pollanszűrő elé szerelni a klíma hőcserélőt.


Felesleges hosszú idézeteket töröltem.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.04 13:32:58 írta Misi »

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1978 Dátum: 2008.12.04 13:39:44 »
Akkor  a pollen :eek:szurot kell gyakraban cserelni vagy vegleg eltavolitani ? !
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.04 13:40:25 írta Misi »
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1979 Dátum: 2008.12.04 16:50:53 »
Akkor  a pollen :eek:szurot kell gyakraban cserelni vagy vegleg eltavolitani ? !

Nem. b.c. Mester szerintem úgy értette, hogy ha a hőcserélő előtt lenne a szűrő, akkor nem menne bele annyi cucc, ami aztán ott kicsit megrohad.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )