Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763108 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1800 Dátum: 2008.09.29 23:04:22 »
Nem hiba de bosszantó, rövid a hátsó öv :censored: :censored: nem tom betenni a kinézett gyerekülést :2guns: :hammer:
nincs vmi 5letetek övhosszabításra, ami nem rontja a biztonságot (más tocsikban már kérdeztem, csak ez látogatottabb) ::)
Szerintem egy profi varró meg tudná csinálni a betoldást - csak meg kell nézni, hogy van odavarrva gyárilag - de én nem merném megreszkírozni.
Nekünk így lett az a hordozónk, ami, mert az eredetileg kinézett Römert nem érte körbe a bekapcsolt öv.
music     

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1801 Dátum: 2008.09.30 07:59:53 »
Nem hiba de bosszantó, rövid a hátsó öv :censored: :censored: nem tom betenni a kinézett gyerekülést :2guns: :hammer:
nincs vmi 5letetek övhosszabításra, ami nem rontja a biztonságot (más tocsikban már kérdeztem, csak ez látogatottabb) ::)

Hi

ezzel en is igy jartam amig par honapos volt a gyerek es a hordozos ulese volt. Eppen csak hogy be tudtam kapcsolni ( Peg-Perego volt.) Most hogy mar picivel nagyobb (17 honapos) vettunk neki egy Concord tipusu ulest amit lehet a 2 irany szerint is behelyezni a biztonsagi ov altal rogzitett tartoba. Mas tanacsom nincs, csak hogy keress 1 masik tipust ami konyebben rogzitheto.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1802 Dátum: 2008.09.30 10:47:22 »
Nem hiba de bosszantó, rövid a hátsó öv :censored: :censored: nem tom betenni a kinézett gyerekülést :2guns: :hammer:
nincs vmi 5letetek övhosszabításra, ami nem rontja a biztonságot (más tocsikban már kérdeztem, csak ez látogatottabb) ::)

Hi

ezzel en is igy jartam amig par honapos volt a gyerek es a hordozos ulese volt. Eppen csak hogy be tudtam kapcsolni ( Peg-Perego volt.) Most hogy mar picivel nagyobb (17 honapos) vettunk neki egy Concord tipusu ulest amit lehet a 2 irany szerint is behelyezni a biztonsagi ov altal rogzitett tartoba. Mas tanacsom nincs, csak hogy keress 1 masik tipust ami konyebben rogzitheto.

Viziborz
sacc/kb isofix, csak k drága
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1803 Dátum: 2008.09.30 13:23:18 »
nekem a pier elég jól befér és az öv is jó.Kipróbáltam a köv csemetéhez. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1804 Dátum: 2008.09.30 21:52:47 »
ezzel en is igy jartam amig par honapos volt a gyerek es a hordozos ulese volt. Eppen csak hogy be tudtam kapcsolni ( Peg-Perego volt.)
Na, ezzel egy kicsit megnyugtattál. Hordozóból mi is Peg Peregot vettünk, mert a nem nónémek közül egyedül ezt érte át az öv. De ezt átéri, ha nem is kényelmesen, de átéri. Ezek szerint a mi Avénkban nem rövidebb az öv, mint az I-ben, tehát valahogy a kiddy is bele fog férni.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1805 Dátum: 2008.09.30 21:58:55 »
A varázsszó: ISOFIX  :whistling:
Gabe 254.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1806 Dátum: 2008.09.30 22:02:55 »
A varázsszó: ISOFIX  :whistling:

ott a 10 pont én is értékeltem a tavaji szegedi talin.

Viszont az isofix elég borsos árba van a normálhoz képes.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1807 Dátum: 2008.09.30 22:14:43 »
A varázsszó: ISOFIX  :whistling:

ott a 10 pont én is értékeltem a tavaji szegedi talin.

Viszont az isofix elég borsos árba van a normálhoz képes.
Itt most akár újra is indulhatna a mi mikor drága vita... :whistling: :whistling:
Gabe 254.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1808 Dátum: 2008.09.30 22:26:57 »
Itt most akár újra is indulhatna a mi mikor drága vita... :whistling: :whistling:


neem fog.De tény hogy nagyon frankó az isofix. :D
Ha lett volna a Carinába csati akkor bizti beleruházok 1-be.Hát az avénél majd 2-be kell. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1809 Dátum: 2008.09.30 22:41:16 »
A varázsszó: ISOFIX  :whistling:
A kiddy a teszteken jobbnak bizonyult az ISOFIXes üléseknél... :ph34r:
music     

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1810 Dátum: 2008.09.30 23:12:10 »
ezzel en is igy jartam amig par honapos volt a gyerek es a hordozos ulese volt. Eppen csak hogy be tudtam kapcsolni ( Peg-Perego volt.)
Na, ezzel egy kicsit megnyugtattál. Hordozóból mi is Peg Peregot vettünk, mert a nem nónémek közül egyedül ezt érte át az öv. De ezt átéri, ha nem is kényelmesen, de átéri. Ezek szerint a mi Avénkban nem rövidebb az öv, mint az I-ben, tehát valahogy a kiddy is bele fog férni.
Ha egyforma akkor nagyon szűkös lesz, mert az öv nem az ülést rögzíti, hanem a pajzsot
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1811 Dátum: 2008.10.05 11:55:37 »
Hahó!

Keresgettem a Fórumon egy bizonyos téma után(de nem találtam),mert emlékeim szerint valaki már kérdezte ezt a dolgot: drága jó Ave-nk egy bizonyos fordulatszámon vmi féle csörgés produkál 1800-2200es fordulaton,3ad fokozatban ,vagy akár kigyorsításkor . Mi okozza ezt a hangot? 
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1812 Dátum: 2008.10.05 12:11:08 »
Hahó!

Keresgettem a Fórumon egy bizonyos téma után(de nem találtam),mert emlékeim szerint valaki már kérdezte ezt a dolgot: drága jó Ave-nk egy bizonyos fordulatszámon vmi féle csörgés produkál 1800-2200es fordulaton,3ad fokozatban ,vagy akár kigyorsításkor . Mi okozza ezt a hangot? 

Ezt így ennyi leírás alapján még elég nehéz megsaccolni... Álló helyzetben is tudod produkálni a hangot, vagy csak menet közben? Akkor is jelentkezik, ha folyamatosan ebben a tartományban tartod a fordulatot, vagy csak gyorsításnál?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1813 Dátum: 2008.10.05 12:16:18 »
Hahó!

Keresgettem a Fórumon egy bizonyos téma után(de nem találtam),mert emlékeim szerint valaki már kérdezte ezt a dolgot: drága jó Ave-nk egy bizonyos fordulatszámon vmi féle csörgés produkál 1800-2200es fordulaton,3ad fokozatban ,vagy akár kigyorsításkor . Mi okozza ezt a hangot? 

Ezt így ennyi leírás alapján még elég nehéz megsaccolni... Álló helyzetben is tudod produkálni a hangot, vagy csak menet közben? Akkor is jelentkezik, ha folyamatosan ebben a tartományban tartod a fordulatot, vagy csak gyorsításnál?

Eddig csak gyorsításkor figyeltem fel rá,de pl 1-ben nem csinálja. 2-ben,3-ban csinálja. Valaki mintha már kérdezte volna ezt...katalizátor csörgés  volt akkor a tipp,vagy ez nem az a téme volt? :D
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1814 Dátum: 2008.10.05 12:21:30 »
Eddig csak gyorsításkor figyeltem fel rá,de pl 1-ben nem csinálja. 2-ben,3-ban csinálja. Valaki mintha már kérdezte volna ezt...katalizátor csörgés  volt akkor a tipp,vagy ez nem az a téme volt? :D

Éppenséggel zöröghet az is. Egyesben valszeg azért nem hallod, mert túl rövid ideig van a motor az adott fordulat-tartományban. Álló helyzetben nem tudod reprodukálni? Segítőtársat igénybevéve, motortetőt felnyitva, kocsi alá hallgatózva kellene behatárolni, hogy honnan jön a hang.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )