Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1314708 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4800 Dátum: 2014.06.20 06:46:57 »
Most, hogy szóba került, megnéztem én is a jogsit. Nekem jövőre jár le, ugyanaz a dátum van minden helyre beütve, nincs elcsúszás.  :cool2:
Majd lesz, korral jár :cry:

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4801 Dátum: 2014.06.20 07:14:42 »
Lacikám, hidd el, az orvosi ÉS az okmányirodás papír kombója kell...  :surrender:  Ha lett volna jogszabály módosítás csak tudnék róla...  :ph34r: Azzal vezettem én is mindenféle járművet kb. 3-4 hétig míg megjött az új plasztikjogsim.  De, ha valaki belinkeli a jogszabály módosítást, akkor meghajolok előtte.  :yes:
Lehetséges,  hogy így van, másfél éve ujitottam, én nem emlékszem orvosi igazolasra. A lejárt jogsi + az okmanyirodás papírra viszont igen, majd megnezem, mert eltettem.
Amúgy is mekkora hülyeség már, az orvosi alapján állítják ki, azt véletlenül ne igazoljam, hogy hanytol hány óráig vártam emiatt a haziorvosnal, meg a vérvételen, stb..? Agyatlan burokratak.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4802 Dátum: 2014.06.20 18:35:39 »
Lehetséges,  hogy így van, másfél éve ujitottam, én nem emlékszem orvosi igazolasra. A lejárt jogsi + az okmanyirodás papírra viszont igen, majd megnezem, mert eltettem.
Amúgy is mekkora hülyeség már, az orvosi alapján állítják ki, azt véletlenül ne igazoljam, hogy hanytol hány óráig vártam emiatt a haziorvosnal, meg a vérvételen, stb..? Agyatlan burokratak.

  :surrender:Nem-nem, nem a bürokratákat kell szidni, hanem a rendeletalkotót.  :excl:

Egyébként meg kettős a dolog.  Az orvosi papírt orvos állítja ki, arrra van kompetenciája, hogy igazolja: egészségileg alkalmas vagy, neki viszont nincsen okmánykiállítási joga.  Az okmányirodának meg nincsen eü. véleményezési joga, viszont okmánykiadási joga van.

Tehát a kompetenciák nem centralizált módon egy kézbe vannak összpontosítva, hanem az ÉS feltételrendszernek felelnek meg, ezért kell a kettő papíros, míg elkészül a plasztik.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4803 Dátum: 2014.06.20 18:59:39 »
Lehetséges,  hogy így van, másfél éve ujitottam, én nem emlékszem orvosi igazolasra. A lejárt jogsi + az okmanyirodás papírra viszont igen, majd megnezem, mert eltettem.
Amúgy is mekkora hülyeség már, az orvosi alapján állítják ki, azt véletlenül ne igazoljam, hogy hanytol hány óráig vártam emiatt a haziorvosnal, meg a vérvételen, stb..? Agyatlan burokratak.
Vérvétel? Az tudtommal nem szokásos :no: A háziorvos eldöntheti, hogy alkalmas vagy (az alapján hogy ismeri az elmúlt évek kortörténetét). Nekem pl csak a szemészetre kell elmennem, mert szemüveges vagyok ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4804 Dátum: 2014.06.24 08:34:19 »
gyerekek, a kacsa utca meg a fazekas utca kereszteződésében láttam reggel egy - mi mást? - bringás élethelyzetet: ez egy T-kereszteződés, a betorkolló utca jobb oldalán felfestett bicikliút van, ami a keresztúton bal felé fordul. Jött is rajta egy biciklis. egy furgon meg éppen jobbra fordult. szerencsére sikerült megúszni , hogy fellökje a bringást.

előnye volt a biciklisnek? szerintem igen, mert ő szimplán csak haladt a kijelölt útján.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4805 Dátum: 2014.06.24 10:42:10 »
gyerekek, a kacsa utca meg a fazekas utca kereszteződésében láttam reggel egy - mi mást? - bringás élethelyzetet: ez egy T-kereszteződés, a betorkolló utca jobb oldalán felfestett bicikliút van, ami a keresztúton bal felé fordul. Jött is rajta egy biciklis. egy furgon meg éppen jobbra fordult. szerencsére sikerült megúszni , hogy fellökje a bringást.

előnye volt a biciklisnek? szerintem igen, mert ő szimplán csak haladt a kijelölt útján.

A bringás a szabad jelzés érkezésekor fel volt zárkózva a kereszteződésben számára kijelölt helyre - kvázi pole pzíció - v. lendületből érkezve került előző ( vagy előzni szándékozó) helyzetbe a furgonnal?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4806 Dátum: 2014.06.24 12:13:36 »
gyerekek, a kacsa utca meg a fazekas utca kereszteződésében láttam reggel egy - mi mást? - bringás élethelyzetet: ez egy T-kereszteződés, a betorkolló utca jobb oldalán felfestett bicikliút van, ami a keresztúton bal felé fordul. Jött is rajta egy biciklis. egy furgon meg éppen jobbra fordult. szerencsére sikerült megúszni , hogy fellökje a bringást.

előnye volt a biciklisnek? szerintem igen, mert ő szimplán csak haladt a kijelölt útján.

Szerintem is a biciklisnek volt elönye, mert az autos keresztezte az útját....

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4807 Dátum: 2014.06.24 12:53:10 »
Szerintem is a biciklisnek volt elönye, mert az autos keresztezte az útját....


És ennyi elég az előnyszerzéshez?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4808 Dátum: 2014.06.24 13:22:38 »
És ennyi elég az előnyszerzéshez?

Egyenrangú utakon szerintem igen föleg hogy a biciklis jobbra van neki. De nem vagyok a kresz bajnoka. Szóval ....


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4809 Dátum: 2014.06.24 13:39:53 »
Ha felfestett kerékpársáv van, akkor ott - egyéb, a biciklis számára tiltó, vagy elsőbbséget szabályzó tábla esetén - a kerékpárosnak lesz mindig elsőbbsége.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4810 Dátum: 2014.06.24 15:12:14 »
A bringás a szabad jelzés érkezésekor fel volt zárkózva a kereszteződésben számára kijelölt helyre - kvázi pole pzíció - v. lendületből érkezve került előző ( vagy előzni szándékozó) helyzetbe a furgonnal?
sajnos nemtom, csak az ordítozásra fordultam meg...de szerintem ez mindegy

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4811 Dátum: 2014.06.24 15:17:39 »
Ha felfestett kerékpársáv van, akkor ott - egyéb, a biciklis számára tiltó, vagy elsőbbséget szabályzó tábla esetén hiányában - a kerékpárosnak lesz mindig elsőbbsége.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4812 Dátum: 2014.06.24 16:31:20 »
gyerekek, a kacsa utca meg a fazekas utca kereszteződésében láttam reggel egy - mi mást? - bringás élethelyzetet: ez egy T-kereszteződés, a betorkolló utca jobb oldalán felfestett bicikliút van, ami a keresztúton bal felé fordul. Jött is rajta egy biciklis. egy furgon meg éppen jobbra fordult. szerencsére sikerült megúszni , hogy fellökje a bringást.

előnye volt a biciklisnek? szerintem igen, mert ő szimplán csak haladt a kijelölt útján.
Ha jól sejtem, akkor erről a kereszteződésről van szó. Itt többször láttam már konfliktust.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4813 Dátum: 2014.06.28 23:44:08 »
És ennyi elég az előnyszerzéshez?
Attól függ. Ha a kerékpáros egyenesen haladt a kerékpársávon, az autós pedig irányt változtatva keresztezte az útját, akkor a kerékpárosnak volt elsőbbsége.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4814 Dátum: 2014.06.29 06:41:42 »
Attól függ. Ha a kerékpáros egyenesen haladt a kerékpársávon, az autós pedig irányt változtatva keresztezte az útját, akkor a kerékpárosnak volt elsőbbsége.

Így van! Ezért kérdeztem korábba, hogy
A bringás a szabad jelzés érkezésekor fel volt zárkózva a kereszteződésben számára kijelölt helyre - kvázi pole pzíció - v. lendületből érkezve került előző ( vagy előzni szándékozó) helyzetbe a furgonnal?
Mert ha a furgon már az íven volt és akkor termett ott a drótlovag, akkor az idő eldöntötte az  -az adott helyen és adott időben - elsőbbség kérdését.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu