Szerző Téma: Filmek  (Megtekintve 232573 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Filmek
« Válasz #1005 Dátum: 2010.05.15 16:46:18 »
Tegnap este elkövettem azt a hibát, hogy megnéztem a Bombák földjén című filmet. Nem emlékszem pontosan, hogy mennyi díjra jelölték és ebből mennyit kapott meg, keresgélni meg nem fogom, mert annyira nem érdekel, de ez a film egy közhelyes, unalmas vacak. Se a történet, se a színészi játék (amin a szinkron talán még rontott is) nem érdemel jelölést semmire.
Nem szoktak nagy igényeim lenni a filmekkel kapcsolatban, általában annyit várok, hogy kössön le, szórakoztasson, ezek közül ez a film egyiket sem tudja.
Na, kapaszkodj: Oscar-díj a legjobb film és a legjobb rendezés kategóriákban  :sorcerer: (meg még asszem pár másban is) !

Én amúgy még nem láttam, nem tudom megítélni; de elég sokan képviselik a te véleményedet. Állítólag ez a film tipikus példa arra, hogy az Oscar milyen gyakran politika és színjáték, ahelyett hogy valóban a filmek minősítéséről szólna. Itt most az volt a quest, hogy díjazni kell végre egy női rendezőt is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Filmek
« Válasz #1006 Dátum: 2010.05.15 16:47:23 »
Az Elit alakulat szuper volt  :yes: ! Csüggtem minden részén. A Pacificet hamarosan tervezem megnézni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Filmek
« Válasz #1007 Dátum: 2010.05.15 18:27:05 »
érdekes a pacific. ugyebár ha összehasonlitjuk a csendes óceáni  frontot mondjuk a keleti -40 fokos sztálingráddal akkor azt hinné az ember hogy itt csak hawajozás ment. hát annyira nem. meleg, sár, monszun, stb
nemtom melik a jobb ez a gerillaharc vagy a városi harc
mivel a japcsik nem adták meg magukat így sajnos sokat szenvedtek a jenkik mire kifüstöltéák őket
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Filmek
« Válasz #1008 Dátum: 2010.05.15 21:48:58 »
Minden olyan harc nagyon xar, ahol közelről lövöldöznek egymásra. Legyen az dzsungel vagy város. Ilyenkor a vak véletlenen múlik az élet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Filmek
« Válasz #1009 Dátum: 2010.05.17 20:03:30 »
Tegnap este elkövettem azt a hibát, hogy megnéztem a Bombák földjén című filmet. Nem emlékszem pontosan, hogy mennyi díjra jelölték és ebből mennyit kapott meg, keresgélni meg nem fogom, mert annyira nem érdekel, de ez a film egy közhelyes, unalmas vacak. Se a történet, se a színészi játék (amin a szinkron talán még rontott is) nem érdemel jelölést semmire.
Nem szoktak nagy igényeim lenni a filmekkel kapcsolatban, általában annyit várok, hogy kössön le, szórakoztasson, ezek közül ez a film egyiket sem tudja.
Na, kapaszkodj: Oscar-díj a legjobb film és a legjobb rendezés kategóriákban  :sorcerer: (meg még asszem pár másban is) !

Én amúgy még nem láttam, nem tudom megítélni; de elég sokan képviselik a te véleményedet. Állítólag ez a film tipikus példa arra, hogy az Oscar milyen gyakran politika és színjáték, ahelyett hogy valóban a filmek minősítéséről szólna. Itt most az volt a quest, hogy díjazni kell végre egy női rendezőt is.

Hát, hogy nem maga a film érdemelte ki ezeket a díjakat, az biztos...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Filmek
« Válasz #1010 Dátum: 2010.05.17 20:04:50 »
minden háborus filmet megnézek.
a bombák földje egyszernézős
a Pacificet is nézem a 9 rész igen durva volt.

Minden részben volt valami, ami nagyon megfogta az embert. A nyolcadik epizódban a "kavicsdobálós" rész pl. kegyetlen volt....

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Filmek
« Válasz #1011 Dátum: 2010.05.17 20:07:49 »
Minden olyan harc nagyon xar, ahol közelről lövöldöznek egymásra. Legyen az dzsungel vagy város. Ilyenkor a vak véletlenen múlik az élet.

Ez a vakszerencse dolog már a Ryan közlegény megmentés c. filmben is jól volt ábrázolva a partraszállásnál. Ez a film inspirálta a két minisorozatot.
Sajnálom, hogy ma véget ér a Pacific, szívesen elnézném minden héten, annyira jónak tartom. Mondjuk az epizódonkénti közel 30 millió dolláros költségből már illett is kihozni valami jót.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Filmek
« Válasz #1012 Dátum: 2010.05.18 14:24:08 »
Minden olyan harc nagyon xar, ahol közelről lövöldöznek egymásra. Legyen az dzsungel vagy város. Ilyenkor a vak véletlenen múlik az élet.

Ez a vakszerencse dolog már a Ryan közlegény megmentés c. filmben is jól volt ábrázolva a partraszállásnál. Ez a film inspirálta a két minisorozatot.
Így van. Nekem tetszett is egyformán mind a kettő (mármint a Ryan meg az Elit alakulat), nagyon. Alapvetően rettentő ritkán nézek TV-t, de mikor az Elit alakulat ment, elrobbantani nem lehetett volna a képernyő elől. Ahogy írod: abban is volt valami, minden egyes epizódban, ami szíven ütötte az embert.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Filmek
« Válasz #1013 Dátum: 2010.05.18 14:49:48 »
Tegnap este elkövettem azt a hibát, hogy megnéztem a Bombák földjén című filmet. Nem emlékszem pontosan, hogy mennyi díjra jelölték és ebből mennyit kapott meg, keresgélni meg nem fogom, mert annyira nem érdekel, de ez a film egy közhelyes, unalmas vacak. Se a történet, se a színészi játék (amin a szinkron talán még rontott is) nem érdemel jelölést semmire.
Nem szoktak nagy igényeim lenni a filmekkel kapcsolatban, általában annyit várok, hogy kössön le, szórakoztasson, ezek közül ez a film egyiket sem tudja.
Valamelyik nap olvastam, hogy a rendező(nő) a forgalmazóval karöltve beperel mindenkit (torrent le-fel-áttöltőt), mert szerintük azért olyan siralmas a film bevétele, mert mindenki letölti, és úgy nézi. Ezek szerint fel sem merült bennük, hogy egy közel 2 éves politikai/emancipációs Oscart nyert film nem hoz majd 100 milliárdokat? Azért imdb-n 7.9 nem rossz eredmény (72000 szavazó).

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Filmek
« Válasz #1014 Dátum: 2010.05.18 16:43:01 »
A 7.9 tényleg nem rossz... Én amúgy egyszer biztosan meg fogom nézni, mert a téma is érdekel; de a Misiéhez hasonló véleménnyel tényleg meglehetősen gyakran lehet találkozni a filmmel kapcsolatosan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Filmek
« Válasz #1016 Dátum: 2010.05.20 09:24:54 »
Így készült a Csillagok Háborúja c. film bevezetője.

Satriani

  • Vendég
Re: Filmek
« Válasz #1017 Dátum: 2010.05.20 10:04:42 »
Hard Candyt láttátok már? Húbzmg.  :eek:

TZoli

  • Vendég
Re: Filmek
« Válasz #1018 Dátum: 2010.05.21 12:05:19 »
Tegnap este megnéztem az Avatart hd-ben, mint film nekem személy szerint elég gyenge, nem bírom az ilyen "szörnyecskés" filmeket. Ami miatt végignéztem az a brutális jó képminőség (106cm plazmán), gyönyörű volt.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Filmek
« Válasz #1019 Dátum: 2010.05.21 12:19:13 »
Tegnap este megnéztem az Avatart hd-ben, mint film nekem személy szerint elég gyenge, nem bírom az ilyen "szörnyecskés" filmeket. Ami miatt végignéztem az a brutális jó képminőség (106cm plazmán), gyönyörű volt.

Mint film nézhető, persze inkább a minőség mint a történet miatt. 3D-ben (IMAX) viszont szerintem kötelező darab, már csak a technológia miatt is. ...és jönnek az ilyenb 3D tévék...