Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1775092 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4125 Dátum: 2010.07.26 23:09:27 »
Arra szeretnék tippeket kérni, hogy lehet tompított izzót cserélni okosan Yaris II-ben bal elöl. Mi a trükk? A biztosítékdobozt kell leszedni (asszem az az)? Ha igen akkor hogy lazítom meg a 3. csavart ami benn van a fényszóró mögött?
A szervízes csávó kb 5 perc alatt kicserélte, de nincs kedvem 3600ft-ot fizetni egy vacak izzócseréért.  :whistling:
 :helpsmilie:
Yaris II d4d 2006

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4126 Dátum: 2010.07.27 09:00:08 »
Nem kell kivenni semmilyen csavart. Ügyes kicsi kéz kell a cseréhez. :)
Csak a biztidoboz fedelét vettem le, a fényszóró hátuljáról lehúztam a csatit, a porvédőt és már hozzá is lehetett férni, igaz nem olyan könnyen. Igazából a nehézséget az okozta első alkalommal, hogy nem látni hogyan van a biztosítórugó beakasztva. Ehhez egy kis zsebtükröt hívtam segítségül és azzal megoldódott a probléma.
Tény hogy a mai kocsiknál egyáltalán nem gondolnak arra, hogy egy mezei autós is izzót tudjon elöl cserélni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4127 Dátum: 2010.07.27 11:35:38 »
Nem kell kivenni semmilyen csavart. Ügyes kicsi kéz kell a cseréhez. :)
Csak a biztidoboz fedelét vettem le, a fényszóró hátuljáról lehúztam a csatit, a porvédőt és már hozzá is lehetett férni, igaz nem olyan könnyen. Igazából a nehézséget az okozta első alkalommal, hogy nem látni hogyan van a biztosítórugó beakasztva. Ehhez egy kis zsebtükröt hívtam segítségül és azzal megoldódott a probléma.
Tény hogy a mai kocsiknál egyáltalán nem gondolnak arra, hogy egy mezei autós is izzót tudjon elöl cserélni.

Köszi a tippet. Elvileg már gyakoroltam eleget a másikon, csak ehhez nem igazán fértem hozzá. Ma délután teszek egy újabb próbát.
Yaris II d4d 2006

GabyTM

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4128 Dátum: 2010.07.27 18:55:03 »
Sziasztok,
Mai naptol uj problema lett a Yarisommal. Hirtelen megallaskor vagy fekezeskor hatulrol valamilyen mozgo, lotyogo hang hallatszik. Mintha valami fem alkatresz elore hatra gurulna. Mar kiszedtem mindent hatulrol, potkerek, emelo stb, de igy is csinalja. Esetleg a tankban valami? Hasonlit a benzin lotyogeshez ures tankban de ez nem folyadek hang. Valakinek valami otlet?
Koszi elore is!

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4129 Dátum: 2010.07.27 19:09:26 »
Kis véráldozattal, de sikerült kicserélnem az izzót. Kösz a tippet.
Yaris II d4d 2006

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4130 Dátum: 2010.07.27 19:36:23 »
Kis véráldozattal, de sikerült kicserélnem az izzót. Kösz a tippet.
Legközelebb már anélkül is menni fog. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4131 Dátum: 2010.07.27 19:38:37 »
Sziasztok,
Mai naptol uj problema lett a Yarisommal. Hirtelen megallaskor vagy fekezeskor hatulrol valamilyen mozgo, lotyogo hang hallatszik. Mintha valami fem alkatresz elore hatra gurulna. Mar kiszedtem mindent hatulrol, potkerek, emelo stb, de igy is csinalja. Esetleg a tankban valami? Hasonlit a benzin lotyogeshez ures tankban de ez nem folyadek hang. Valakinek valami otlet?
Koszi elore is!
Csak megálláskor van ez a hang? Elindulásnál, gyorsításnál nem? Ez esetben szerintem nem gurul semmi.
Van lehetőséged aknára állni? Alulról végig lehetne bogarászni, nincs-e valami esetleg lelazulva vagy kotyog.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

GabyTM

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4132 Dátum: 2010.07.27 20:02:01 »
Sziasztok,
Mai naptol uj problema lett a Yarisommal. Hirtelen megallaskor vagy fekezeskor hatulrol valamilyen mozgo, lotyogo hang hallatszik. Mintha valami fem alkatresz elore hatra gurulna. Mar kiszedtem mindent hatulrol, potkerek, emelo stb, de igy is csinalja. Esetleg a tankban valami? Hasonlit a benzin lotyogeshez ures tankban de ez nem folyadek hang. Valakinek valami otlet?
Koszi elore is!
Csak megálláskor van ez a hang? Elindulásnál, gyorsításnál nem? Ez esetben szerintem nem gurul semmi.
Van lehetőséged aknára állni? Alulról végig lehetne bogarászni, nincs-e valami esetleg lelazulva vagy kotyog.
Igen, csak megallaskor. Sajnos akna nincs, de lehet holnap megezetem.

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4133 Dátum: 2010.07.28 12:26:41 »
Sziasztok
Lenne egy problémám amire választ keresek, még pedig hogy jobbra balra kanyarodáskor elnyújtott nyikorgó hang jön az első kerekektöl mintha a gumi csikorogna, persze nem a gumi az mer lassan fordulok ki :D Elöbbiekben már olvastam ha daráló hang akkor az csapágy de ez nem daráló.
Valakinek valami ötlete? ::)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4134 Dátum: 2010.07.28 15:52:38 »
Sziasztok
Lenne egy problémám amire választ keresek, még pedig hogy jobbra balra kanyarodáskor elnyújtott nyikorgó hang jön az első kerekektöl mintha a gumi csikorogna, persze nem a gumi az mer lassan fordulok ki :D Elöbbiekben már olvastam ha daráló hang akkor az csapágy de ez nem daráló.
Valakinek valami ötlete? ::)
Szia!
Próbáld meg úgy is a lassú kanyarodást, hogy közben finoman fékezel.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4135 Dátum: 2010.07.28 18:01:44 »
Sziasztok
Lenne egy problémám amire választ keresek, még pedig hogy jobbra balra kanyarodáskor elnyújtott nyikorgó hang jön az első kerekektöl mintha a gumi csikorogna, persze nem a gumi az mer lassan fordulok ki :D Elöbbiekben már olvastam ha daráló hang akkor az csapágy de ez nem daráló.
Valakinek valami ötlete? ::)

Akár a gumi is csikoroghat. Hiába mész lassan, ha nem jó a futóműbeállítás. Mondjuk ehhez elég durván rosszul kell állnia...
Meg hát ugye nem is hallottam, csak találgatok!
Xanyi

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4136 Dátum: 2010.07.28 18:16:15 »
Sziasztok
Lenne egy problémám amire választ keresek, még pedig hogy jobbra balra kanyarodáskor elnyújtott nyikorgó hang jön az első kerekektöl mintha a gumi csikorogna, persze nem a gumi az mer lassan fordulok ki :D Elöbbiekben már olvastam ha daráló hang akkor az csapágy de ez nem daráló.
Valakinek valami ötlete? ::)

Akár a gumi is csikoroghat. Hiába mész lassan, ha nem jó a futóműbeállítás. Mondjuk ehhez elég durván rosszul kell állnia...
Meg hát ugye nem is hallottam, csak találgatok!
A féktárcsa porvédő lemeze is tud furcsa hangokat produkálni, csavarhúzóval meg kell ütni, mert kanyarban beleér vmbe. Mondjuk nekem csak a kerékcserék után szokta csinálni, mert a gumis ahogyan leveszi a kereket, eldeformálódik.

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4137 Dátum: 2010.07.28 20:33:44 »
A műszerfal világításnak a színét lehet változtatni?
Pl.: piros vagy kék
Csinált már ilyet valaki?

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4138 Dátum: 2010.07.28 20:50:34 »
Vezérmű láncot és vízpumpát mikor esedékes cserélni?
Szelephézagot lehet e állítani és mikor érdemes?
(99) 1.0l

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4139 Dátum: 2010.07.28 21:48:54 »
Vezérmű láncot és vízpumpát mikor esedékes cserélni?
Szelephézagot lehet e állítani és mikor érdemes?
(99) 1.0l

Egyiket sem kell cserélni amíg nincs velük gond!
A szelephézagot még Zénókának sem kellett állítani, pedig 500 ezer felé közeledik... Amúgy lehet, de hézagoló cserélgetéssel.
Xanyi