Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4302260 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24840 Dátum: 2016.07.10 21:04:18 »
Jól érted  :clap:
Szép dolog a kihívás ,de lehet csalódnék a márkában miatta  :hug:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24841 Dátum: 2016.07.10 21:59:35 »
A leírtak alapján kb 350 000 km lehet benne, neked nem ez kell, felejtős.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24842 Dátum: 2016.07.10 22:05:05 »
A leírtak alapján kb 350 000 km lehet benne, neked nem ez kell, felejtős.
Nem csak az a baj: lelakott, karambolos volt az autó :cry:

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24843 Dátum: 2016.07.11 07:39:17 »
Nem csak az a baj: lelakott, karambolos volt az autó :cry:
Ha karambolos nem is volt nagyon :D de sikerült nagyon lelakni. Bár az eladó benne volt,hogy elvigyük szervizbe megnézni ,hogy mi a helyzet az alvázszám alapján.
Ezekhez digitális szervizkönyv van vagy rendes papír alapú? Ehhez állítólag csak az előbbi van.
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.11 07:55:47 írta Myko »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24844 Dátum: 2016.07.11 10:11:06 »


Ezekhez digitális szervizkönyv van vagy rendes papír alapú? Ehhez állítólag csak az előbbi van.

Csak elektronikus van

Tapatalkkal küldve az én SM-N910C eszközömről


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24845 Dátum: 2016.07.11 10:46:16 »
Ha karambolos nem is volt nagyon :D de sikerült nagyon lelakni. Bár az eladó benne volt,hogy elvigyük szervizbe megnézni ,hogy mi a helyzet az alvázszám alapján.
Bennem a ferde ülés meg a rezgő jobbegy alapján felmerült, hogy a padlólemez nincs teljesen százas állapotban, szóval esetleg kapott egy rendeset valamikor... A másik: ha egy 400-as javítást 100-ból meg akarsz úszni, akkor nem a márkaszervízbe viszed, tehát az elektronikus szervízkönyvben nem fog szerepelni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24846 Dátum: 2016.07.11 11:39:23 »
Ha karambolos nem is volt nagyon :D de sikerült nagyon lelakni. Bár az eladó benne volt,hogy elvigyük szervizbe megnézni ,hogy mi a helyzet az alvázszám alapján.
Ezekhez digitális szervizkönyv van vagy rendes papír alapú? Ehhez állítólag csak az előbbi van.
Kiváncsiságból frelhívtam: nem volt nagyon karambolos, csak egy mentő úgy neki ment a hátsó sárhányónál, hogy nekidobta valaminek a másik oldalon. Ha neked ez kicsi sérülés :devil:
Nem is értem miért nem sérüléseket kérdezted legelöször....
A fékhibát kijavitották, de a rendszerből nem tudják törölni, a hibát továbbra is visszajelzi.
Tudtommal ha kéri  az ember papir alapú szervizkönyvet, azt a mai napig vezetik, csak oda kell vinni :yes: Legalább is nekem a mai napig vezetve , pöcsételve van :hug:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24847 Dátum: 2016.07.11 11:42:19 »
Bennem a ferde ülés meg a rezgő jobbegy alapján felmerült, hogy a padlólemez nincs teljesen százas állapotban, szóval esetleg kapott egy rendeset valamikor... A másik: ha egy 400-as javítást 100-ból meg akarsz úszni, akkor nem a márkaszervízbe viszed, tehát az elektronikus szervízkönyvben nem fog szerepelni.
Na akkor ez lett a következménye a "kis sárhányosérüléseknek" :cry:
Mindjárt kiderül, hogy gazdasági totálkáros az autó :wacko:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24848 Dátum: 2016.07.11 12:06:26 »


Tudtommal ha kéri  az ember papir alapú szervizkönyvet, azt a mai napig vezetik, csak oda kell vinni :yes: Legalább is nekem a mai napig vezetve , pöcsételve van :hug:
Ja, az elektronikusat is kinyomtatják ha kéred.


Tapatalkkal küldve az én SM-N910C eszközömről


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24849 Dátum: 2016.07.11 12:19:45 »
Ja, az elektronikusat is kinyomtatják ha kéred.


Tapatalkkal küldve az én SM-N910C eszközömről
Ja ha kéred, meg érte kell menni, meg nem is adják ki fűnek fának (vagy már igen?)
Ha meg  egy nepper az orom alá rakja a kinyomtatottat, az már akár hamisított  is lehet. :winkiss:

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24850 Dátum: 2016.07.11 12:39:46 »
Kiváncsiságból frelhívtam: nem volt nagyon karambolos, csak egy mentő úgy neki ment a hátsó sárhányónál, hogy nekidobta valaminek a másik oldalon. Ha neked ez kicsi sérülés :devil:
Nem is értem miért nem sérüléseket kérdezted legelöször....
A fékhibát kijavitották, de a rendszerből nem tudják törölni, a hibát továbbra is visszajelzi.
Tudtommal ha kéri  az ember papir alapú szervizkönyvet, azt a mai napig vezetik, csak oda kell vinni :yes: Legalább is nekem a mai napig vezetve , pöcsételve van :hug:
Na,Téged is furdalt a kíváncsiság ? :D De ez most komoly ? Mármint ez a sérülés/javítás ok leírás... Nézegettük a padlólemezt hátul,az végülis jónak tűnt,és mi is vmi két oldalról történő nyomásra gondoltunk,ha már cserélve volt az a két elem :D De ilyen konkrét elbeszéléssel nem találkoztunk. De legalább őszinte :D
Még jó,hogy nem üres kézzel tértem azért haza,mondjuk gyors szerveztem arrafelére magamnak programot. Mikor beültem már akkor éreztem ,hogy ezzel a kocsival nagyon nincsen vmi rendben. Emberünk csak csepegtette az infót,gondolom látta,hogy felesleges próbálkozni ködösítéssel...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24851 Dátum: 2016.07.11 12:50:59 »
Na,Téged is furdalt a kíváncsiság ? :D De ez most komoly ? Mármint ez a sérülés/javítás ok leírás... Nézegettük a padlólemezt hátul,az végülis jónak tűnt,és mi is vmi két oldalról történő nyomásra gondoltunk,ha már cserélve volt az a két elem :D De ilyen konkrét elbeszéléssel nem találkoztunk. De legalább őszinte :D
Még jó,hogy nem üres kézzel tértem azért haza,mondjuk gyors szerveztem arrafelére magamnak programot. Mikor beültem már akkor éreztem ,hogy ezzel a kocsival nagyon nincsen vmi rendben. Emberünk csak csepegtette az infót,gondolom látta,hogy felesleges próbálkozni ködösítéssel...
Őszintén megtudtad tőlem.
Azért csepegtette az infot, hogy minél kevesebbet keljen elmondani :innocent:
Ahogy mondta szerelő és régota toyotákat eszkábál össze majd eladja. (Persze nem szó szerint ezt monta, de ez volt a lényeg)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24852 Dátum: 2016.07.11 13:05:48 »
Önmagában a tény, hogy lemezsérült autókat javít, illetve, egy-két sérült lámpatestet lököst kicserél, helyrehoz, nem bűn, ha azt szakszerűen végzi.
Ha a fő szempont az óccsó javítás és minél magasabb haszonnal eladni, na, az már kerülendő.

Használtautó vásárlásnál, ha lehetséges, több oldalról is le kell infózni a papírok hitelességét. A KKEH adatbázisa is hiteles, legalábbis, amennyiben az ellenőrzött autó magyar származású és nem frissen behozott külföldi.

Ákos2004 példája a Corolla vásárlással abszolút korrekt, ő a biztosítón keresztül is leinfózta a kiszemelt autót. Ott volt kinyomtatva a szervizkönyv, ott volt a szemünk és a biztosító információja is. Esetében a 3 forrás eredménye összevágott, tehát, az autó hiteles állapotú.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24853 Dátum: 2016.07.11 13:19:04 »
Őszintén megtudtad tőlem.
Azért csepegtette az infot, hogy minél kevesebbet keljen elmondani :innocent:
Ahogy mondta szerelő és régota toyotákat eszkábál össze majd eladja. (Persze nem szó szerint ezt monta, de ez volt a lényeg)
Ja,a csomagtartóban található "lim-lomok" alapján nekünk is ez jött le...bár hogy őszinte legyek ,nekem meg nem fordulna a fejemben így autót vinni eladás lehetőségével megtekintésre,hogy a csomagtartóm tele van autódarabokkal.
De vki biztos lecsap majd rá,aki esetleg nem veszi észre az árulkodó jeleket és/vagy rá sem kérdez. Én nem kérdezgettem,inkább tapogattam fogdostam nézegettem :) A küszöb spojler két fényes hátsó csavarja és az első szép rozsdás csavarunk után gondoltam,hogy vmi matattak hátul. Gondolom erre a kis sérülésre vezethető vissza a kézifék rendellenes működését mutató hibaüzenet.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24854 Dátum: 2016.07.11 13:32:15 »
Önmagában a tény, hogy lemezsérült autókat javít, illetve, egy-két sérült lámpatestet lököst kicserél, helyrehoz, nem bűn, ha azt szakszerűen végzi.
Ha a fő szempont az óccsó javítás és minél magasabb haszonnal eladni, na, az már kerülendő.

Használtautó vásárlásnál, ha lehetséges, több oldalról is le kell infózni a papírok hitelességét. A KKEH adatbázisa is hiteles, legalábbis, amennyiben az ellenőrzött autó magyar származású és nem frissen behozott külföldi.

Ákos2004 példája a Corolla vásárlással abszolút korrekt, ő a biztosítón keresztül is leinfózta a kiszemelt autót. Ott volt kinyomtatva a szervizkönyv, ott volt a szemünk és a biztosító információja is. Esetében a 3 forrás eredménye összevágott, tehát, az autó hiteles állapotú.
Ez esetben a szervizkönyv semmit nem mondott volna (a sérülésről), de egyébként se mond sokat mi történt az autóval két szerviz között :innocent:
Itt viszont nyilván biztositási ügy lehetett, de ahhoz kell tudni a károkozó biztosítóját, nemde :hmmmm:? (ami egy neppertől véve már nehézkes)