Szerző Téma: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.  (Megtekintve 434963 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1935 Dátum: 2010.09.13 09:40:29 »
Szia kzozee!

Most jelentkeztem be hozzátok a 7 éves szervizre. Azért írom a 7 évet, mert nem megyek évi 15E Km-t és így évenként viszem hozzátok az autómat rendszeresen. Máté Imre a felvevőm /akit remélem barátomnak is mondhatok/ nagyon segítőkész volt. Én mindig vinni szoktam az olajat, mint azt most is teszem, már előre megvettem. Imre sajnos közölte, hogy hozott olajhoz NEM tartozik az TOYOTA EUROCARE meghosszabbítása. Ezt most miért vezette be a Toyota? Tudsz erről esetleg valami biztatót mondani és részletesebben kifejteni a Toyota álláspontját? Hála istennek meg Nektek nem volt az autóval semmi gond, de a kártya még is egy biztonságérzetett adott. Válaszod előre is köszönöm.
Rittlinger Zoltán

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1936 Dátum: 2010.09.13 10:03:28 »
Szia kzozee!

Most jelentkeztem be hozzátok a 7 éves szervizre. Azért írom a 7 évet, mert nem megyek évi 15E Km-t és így évenként viszem hozzátok az autómat rendszeresen. Máté Imre a felvevőm /akit remélem barátomnak is mondhatok/ nagyon segítőkész volt. Én mindig vinni szoktam az olajat, mint azt most is teszem, már előre megvettem. Imre sajnos közölte, hogy hozott olajhoz NEM tartozik az TOYOTA EUROCARE meghosszabbítása. Ezt most miért vezette be a Toyota? Tudsz erről esetleg valami biztatót mondani és részletesebben kifejteni a Toyota álláspontját? Hála istennek meg Nektek nem volt az autóval semmi gond, de a kártya még is egy biztonságérzetett adott. Válaszod előre is köszönöm.
Rittlinger Zoltán


Szia Zoli,

A Toyota Motor Europe finanszírozza az Eurocare-t, és mivel ez az ügyfelek felé ingyenes, a feltételeit is ő határozza meg. A feltételek közé tartozik a márkakereskedéseknél beszerzett alkatrészek és kenőanyagok. Sajnos ettől nem térhetünk el.
Kérlek mérlegeld, hogy melyik verzió mellett döntesz, ezt természetesen tiszteletben tartjuk.

üdvözlettel
Koszonits Zoltán
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1937 Dátum: 2010.09.13 10:09:11 »
Eddig pont azért vittem márkaszervízbe, vihettem az olajat és járt az Eurocare. Akkor ezentúl nem viszem márkaszervízbe, mert nem választhatom az olajat (és nem konkrétan rólatok, de több helyről hallottam, hogy mindenféle 10w40-es olajakat öntenek bele). Ha ez megéri a Toyotának... Ők tudják!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1938 Dátum: 2010.09.13 10:13:55 »
Tudom, hogy itt OFF, de nekem is pont ez a bajom. Ez persze nem neked szól kzozee! Nálam is akkor került először az előírásoknak pontosan megfelelő olaj a kocsiba, mikor először magam vittem. Jómagam szívesen venném a szervizben az olajat, ha lenne, ami stimmel vele. Talán ezt is mérlegelnie kellene a Toyotának, mikor megszabja a Eurocare feltételeit. Persze, tudom, hogy részebn pont az eladott olajokon lévő árrésből forgat vissza az ilyen szolgáltatásokra...
Gabe 254.

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1939 Dátum: 2010.09.13 10:14:13 »
Attól mert nem te viszed külön az olajat, még kérheted a márkaszervizben hogy mondjuk 5w30at vagy mást rakjanak bele, nem?
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1940 Dátum: 2010.09.13 10:17:45 »
Attól mert nem te viszed külön az olajat, még kérheted a márkaszervizben hogy mondjuk 5w30at vagy mást rakjanak bele, nem?


Jobb helyen valószínűleg igen. De pl ahogy vettem a kocsit látszik a szervíz előéletében, hogy mindig Shell olajat töltöttek bele a márkaszervízben, nyilván arra volt szerződésük. Na most az én autómba nem akarok Shell olajat...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1941 Dátum: 2010.09.13 10:17:56 »
Ahol én érdeklődtem, ott volt 10w40 5w40 és kb ennyi...De sebaj, vittem a pont pöpec olajat és egy szó nélkül ment bele az.
Gabe 254.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1942 Dátum: 2010.09.13 10:20:08 »
Ahol én érdeklődtem, ott volt 10w40 5w40 és kb ennyi...De sebaj, vittem a pont pöpec olajat és egy szó nélkül ment bele az.

Igen, én is vinném... És mivel járok külföldön ezért jó volt az Eurocare.
Nekem kb decemberben lesz aktuális a szervíz, majd akkor rákérdezek mi a helyzet.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1943 Dátum: 2010.09.13 10:24:23 »
Az olaj márkája változhat kereskedésenként, de ez semmiképpen sem befolyásolhatja a minőségét. Ha 5W40-e kell, akkor nem kerülhet bele 10W40-es vagy más.
Egyébként nem csak az Eurocare miatt érdemes garancián túli autóval márkakereskedésbe látogatni, ezekhez az autókhoz nagyon kedvező szerviz csomagokat kínálunk, amelyek nemcsak versenyképesek a márkafüggetlen szervizek áraival, de időnként kedvezőbbek is.
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1944 Dátum: 2010.09.13 10:27:19 »
Az olaj márkája változhat kereskedésenként, de ez semmiképpen sem befolyásolhatja a minőségét. Ha 5W40-e kell, akkor nem kerülhet bele 10W40-es vagy más.
Egyébként nem csak az Eurocare miatt érdemes garancián túli autóval márkakereskedésbe látogatni, ezekhez az autókhoz nagyon kedvező szerviz csomagokat kínálunk, amelyek nemcsak versenyképesek a márkafüggetlen szervizek áraival, de időnként kedvezőbbek is.

Bocsánat, tényleg nem Neked szólt, csak ennek kapcsán eszembejutott...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1945 Dátum: 2010.09.13 10:30:08 »
kzozzee: akkor ti vagytok a kivétel a kereskedésekben.  :yes:
A legtöbb helyen úgy dobálgatják az 5W40-et meg a 10W40-et a kocsikba mint a szél, amelyek egyike sem felel meg semmilyen szinten az előírtaknak (legalábbis a 10-es nem). Az újak nagy részébe ráadásul 5W30 kell (megfelelő minősítésekkel, motoronként eltérően), ez is ritka márkaszervizben mint a holló.  :wacko:
         

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1946 Dátum: 2010.09.13 10:30:52 »
Az olaj márkája változhat kereskedésenként, de ez semmiképpen sem befolyásolhatja a minőségét. Ha 5W40-e kell, akkor nem kerülhet bele 10W40-es vagy más.
Egyébként nem csak az Eurocare miatt érdemes garancián túli autóval márkakereskedésbe látogatni, ezekhez az autókhoz nagyon kedvező szerviz csomagokat kínálunk, amelyek nemcsak versenyképesek a márkafüggetlen szervizek áraival, de időnként kedvezőbbek is.

Bocsánat, tényleg nem Neked szólt, csak ennek kapcsán eszembejutott...

Nem vettem magamra, de szerettem volna elmondani.
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1947 Dátum: 2010.09.13 10:32:09 »
kzozzee: akkor ti vagytok a kivétel a kereskedésekben.  :yes:
A legtöbb helyen úgy dobálgatják az 5W40-et meg a 10W40-et a kocsikba mint a szél, amelyek egyike sem felel meg semmilyen szinten az előírtaknak (legalábbis a 10-es nem). Az újak nagy részébe ráadásul 5W30 kell (megfelelő minősítésekkel, motoronként eltérően), ez is ritka márkaszervizben mint a holló.  :wacko:

Ennek nem kellene, hogy így legyen. Én azért azt gondolom, hogy nem mi vagyunk a kivételek, hanem aki nem így tesz.
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1948 Dátum: 2010.09.13 10:55:27 »
Hmm... ez fura, mert még az AYGO-nál, az utolsó kötelező szervizem előtt elkezdtem foglalkozni az olaj témával, akkor tudatosult bennem hogy minden évben a Toyota Supernél 10w40-et raktak az autóba, miközben az AYGO könyvben nincs is a felsoroltak között mint ajánlott.

Nem reklamálás vagy szemrehányás, csak mint tény. Én az első 3 évi szerviznél nem is kérdeztem rá hogy milyen olajat fognak belerakni és az egyezik-e az Aygo könyvben ajánlottakkal, nem foglalkoztam a témával. Az is lehet hogy a könyv szerint ajánlottak nem térnek el számottevő mértékben a 10w40-től, nem értek hozzá.
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1949 Dátum: 2010.09.13 11:12:38 »
Köszönöm szépen a választ.
Maradok a saját már jól bevált olajomnál. Eddig nem volt semmi gond az autóval, remélem ezek után sem lesz.

Zoli


Szia kzozee!

Most jelentkeztem be hozzátok a 7 éves szervizre. Azért írom a 7 évet, mert nem megyek évi 15E Km-t és így évenként viszem hozzátok az autómat rendszeresen. Máté Imre a felvevőm /akit remélem barátomnak is mondhatok/ nagyon segítőkész volt. Én mindig vinni szoktam az olajat, mint azt most is teszem, már előre megvettem. Imre sajnos közölte, hogy hozott olajhoz NEM tartozik az TOYOTA EUROCARE meghosszabbítása. Ezt most miért vezette be a Toyota? Tudsz erről esetleg valami biztatót mondani és részletesebben kifejteni a Toyota álláspontját? Hála istennek meg Nektek nem volt az autóval semmi gond, de a kártya még is egy biztonságérzetett adott. Válaszod előre is köszönöm.
Rittlinger Zoltán


Szia Zoli,

A Toyota Motor Europe finanszírozza az Eurocare-t, és mivel ez az ügyfelek felé ingyenes, a feltételeit is ő határozza meg. A feltételek közé tartozik a márkakereskedéseknél beszerzett alkatrészek és kenőanyagok. Sajnos ettől nem térhetünk el.
Kérlek mérlegeld, hogy melyik verzió mellett döntesz, ezt természetesen tiszteletben tartjuk.

üdvözlettel
Koszonits Zoltán