Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2304463 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re: Szerviz
« Válasz #5655 Dátum: 2011.08.22 14:26:53 »
"a bal eleje enyhén sérült"

 :cool2:
1.4 sol 2004

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Szerviz
« Válasz #5656 Dátum: 2011.08.22 14:31:56 »
De legelább körbe van fotózva.

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Szerviz
« Válasz #5657 Dátum: 2011.08.22 14:40:25 »
Márkaszervizben szervizelt autó tulajdonosok figyelmébe :D
http://www.toyota.hu/aftersales/eurocare.aspx

Nekem van 2db érvényes kártyám is, egyik majd egy évig jó :D

TZoli

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #5658 Dátum: 2011.08.22 14:55:27 »
Az ott jó helyen van, elég konnyű javítani és hozzáférni. Ettől ne riadj vissza, az enyémnek a hátulján egy hasonló, de rosszabb helyen lévő horpadás van, amit nem is fogok megcsináltatni. Ettől méh lehet kiváló autó, a lényeg, hogy a fényezés megmaradjon rajta.

Én biztos hogy megcsináltatnám, a képen és a Te autódon lévőt is Mondi, engem nagyon zavarna ha a sajátomon lenne.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #5659 Dátum: 2011.08.22 19:58:08 »
Márkaszervizben szervizelt autó tulajdonosok figyelmébe :D
http://www.toyota.hu/aftersales/eurocare.aspx

Nekem van 2db érvényes kártyám is, egyik majd egy évig jó :D

enyém is érvényes 2012februárig
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Szerviz
« Válasz #5660 Dátum: 2011.08.23 08:37:50 »
Az ott jó helyen van, elég konnyű javítani és hozzáférni. Ettől ne riadj vissza, az enyémnek a hátulján egy hasonló, de rosszabb helyen lévő horpadás van, amit nem is fogok megcsináltatni. Ettől méh lehet kiváló autó, a lényeg, hogy a fényezés megmaradjon rajta.

Én biztos hogy megcsináltatnám, a képen és a Te autódon lévőt is Mondi, engem nagyon zavarna ha a sajátomon lenne.
Látod, mondi, legalább ketten vagyunk már, akik ezt mondjuk...  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #5661 Dátum: 2011.08.23 09:37:45 »
Többen vagytok, a srácok is szokták mondani péntek esténként. De az a baj, hogy a fényezés nem sérült, ha pedig bármilyen módon kihúzzák, akkor a fényezés tuti sérülni fog, és akkor fényezni kell (pont keresztül megy az él rajta). Mivel elég hülye helyen, ezért nagy felületet kellene fényezni, és senki nem garantálja nekem azt, hogy nem fog elütni az új fény, illetve, hogy az autó eladásakor a rétegvastagság miatt nem fogják azt gondolni, hogy törve volt az egész hátulja/oldala. Én pedig már megszoktam, ez a szexepilje  :D .

Továbbá az autóra alapvetően nem szoktam sajnálni a pénzt, de erre konkrétan sajnálnék 50 ezer forintot (több helyről is kértem ajánlatot, és e körül mozogtak).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Szerviz
« Válasz #5662 Dátum: 2011.08.23 10:05:21 »
mondi, ha csak a rétegvastagság mérő a gondod, akkor azt megúszhatod, ha telibe fújatod a hátsó elemet, hanem csak amennyit kell ahhoz, hogy szépen össze lehessen polírozni a régi és az új felületet. Nem gondolom, hogy azért nem csináltatod meg, mert sajnálod az autóra a pénzt, tudom, hogy nem így van, de ennyire nem kellene tartanod tőle. Pláne nem a színeltéréstől, mert ha színkód alapján keverik ki neked, ami meg megvan az autó dokumentációja között, akkor nagy gondod nem lesz vele. Így, viszont, Te csak gondolod, hogy nem sérült a fényezésed! Dehogynem, szinte minden horpadásnál keletkeznek hajszálrepedések a fényezésben, akkor is, ha ezt Te nem látod. És az onnan le fog pattogzani, akkor úgy is meg kell csináltasd.
Én azt mondom, nem kell az egész elemet telibe fújni és az ív miatt sem kell aggódni...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #5663 Dátum: 2011.08.23 11:02:31 »
sziasztok!

egy ilyen koppanást, ami az első sárvédőn van, kb mennyi pénzért javítanának ki?

http://hasznaltauto.medija.hu/751769/5037069_3.jpg
Van ilyen mágneses technika ami festés nélkl kiszedi a hupikat azt mondták egy sima ajtórányitás olyan 3000Ft körül sztem ezt olyan 5 ből megcsinálják de csak akkor ha a fényezés nem sérült.
Nekem javitottak már horpadást még a mercin (az nagyon kemény acélbol van, szidták is). Van több helyen is, Érden, Csepelen pl)
Jó eredmény akkor lehet, ha nem élel horpadt, nem nyult meg a lemez. Azt a sárvédőt szerintem nem tudják jól kihuzni. Egyébként a fényezést nem sérül a kihuzástól. Egy horpadás 7-8 e Ft. Nekem volt egy jégkáros autom, az auto cca 1 milliot ért a több 100 horpadás miatt gazdasági totálkáros is lehetett volna. Kaptam volna mennyiségi kedvezményt [rohog] [rohog] [rohog]

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #5664 Dátum: 2011.08.23 11:14:34 »
mondi, ha csak a rétegvastagság mérő a gondod, akkor azt megúszhatod, ha telibe fújatod a hátsó elemet, hanem csak amennyit kell ahhoz, hogy szépen össze lehessen polírozni a régi és az új felületet. Nem gondolom, hogy azért nem csináltatod meg, mert sajnálod az autóra a pénzt, tudom, hogy nem így van, de ennyire nem kellene tartanod tőle. Pláne nem a színeltéréstől, mert ha színkód alapján keverik ki neked, ami meg megvan az autó dokumentációja között, akkor nagy gondod nem lesz vele. Így, viszont, Te csak gondolod, hogy nem sérült a fényezésed! Dehogynem, szinte minden horpadásnál keletkeznek hajszálrepedések a fényezésben, akkor is, ha ezt Te nem látod. És az onnan le fog pattogzani, akkor úgy is meg kell csináltasd.
Én azt mondom, nem kell az egész elemet telibe fújni és az ív miatt sem kell aggódni...  ;)
Ezüstöt bizony nehéz eltalálni, A gyári szin se lesz azonos a régivel idővel változik az is , meg a lakk miatt is. A szinkeverés is el fog térni ha nem rögtön ,akkor idővel.
A festékvastagság meg egy rémálom: mutatták erdetvizsgánál, még egy eredeti festésnél is vannak eltérések pl tető, oldal/ajto/ között.
Már egy  komolyabb polirozás is eltérést mutathat. És akkor még nem fujták, ködölték. A japánok általában sokkal vékonyabb réteggel kijönnek mint a németek-gyárilag.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #5665 Dátum: 2011.08.23 11:24:33 »
Ezüstöt bizony nehéz eltalálni, A gyári szin se lesz azonos a régivel idővel változik az is , meg a lakk miatt is. A szinkeverés is el fog térni ha nem rögtön ,akkor idővel.
A festékvastagság meg egy rémálom: mutatták erdetvizsgánál, még egy eredeti festésnél is vannak eltérések pl tető, oldal/ajto/ között.
Már egy  komolyabb polirozás is eltérést mutathat. És akkor még nem fujták, ködölték. A japánok általában sokkal vékonyabb réteggel kijönnek mint a németek-gyárilag.

ezt a véleményt osztom énis az ezüstnél!!! vettem anno énis 199szinkodú ezüst javitoszettet,de sokkal erősebb ezüst szine van a javitott résznek,mint a többinek..pedig az én kocsim eddigi élete 99%át garázsban töltötte. és mégis látszik a javitás szinkülönbsége...késő robi is tudja osztani ezt a véleményt szerintem! neki is kijavitottuk multkor 1-2 problémáját...ott is elüt a szin,biztos vok benne...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Szerviz
« Válasz #5666 Dátum: 2011.08.23 11:27:40 »
Igen, éppen az ilyen vtg eltérések miatt mondom mondinak, hogy ne parázzon miatta, mert most se ugyanannyi mindenhol... És, amúgy, ha eladásnál elmondja, hogy egy elemet újra kellett fényezni, akkor mi van? Ha emiatt nem kel el az autója, az nem mondi hibája, hanem az ostoba vevőjé.
Szerintem jobb fényt is vet az eladóra, ha ilyen és ehhez hasonló horpadások nincsenek az autón, mert, ha bevallja az érdeklődőnek, hogy évek óta rajta van, akkor pont emiatt lehet negatív véleménye a tulajról, ezáltal az autóról és nem veszi meg, mert, ha egy ilyen kis horpit nem csináltatott meg, akkor, vajon a többi karbantartás mennyire hiteles...

A színeltérés, pedig, mégegyszer mondom addig látványos, amíg össze nincs polírozva a régi és az új felület...  :nonono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Szerviz
« Válasz #5667 Dátum: 2011.08.23 11:28:40 »
Ezüstöt bizony nehéz eltalálni, A gyári szin se lesz azonos a régivel idővel változik az is , meg a lakk miatt is. A szinkeverés is el fog térni ha nem rögtön ,akkor idővel.
A festékvastagság meg egy rémálom: mutatták erdetvizsgánál, még egy eredeti festésnél is vannak eltérések pl tető, oldal/ajto/ között.
Már egy  komolyabb polirozás is eltérést mutathat. És akkor még nem fujták, ködölték. A japánok általában sokkal vékonyabb réteggel kijönnek mint a németek-gyárilag.

ezt a véleményt osztom énis az ezüstnél!!! vettem anno énis 199szinkodú ezüst javitoszettet,de sokkal erősebb ezüst szine van a javitott résznek,mint a többinek..pedig az én kocsim eddigi élete 99%át garázsban töltötte. és mégis látszik a javitás szinkülönbsége...késő robi is tudja osztani ezt a véleményt szerintem! neki is kijavitottuk multkor 1-2 problémáját...ott is elüt a szin,biztos vok benne...
Ti nem políroztatok, Robesz, csak javítottátok a kavicsfelverődést, így persze, hogy elüt...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #5668 Dátum: 2011.08.23 11:33:14 »
ááááá,persze,h nem! csak azzal a kezdetleges polirozoval,amit a festék kupakján ki lehet alakitani...de az is inkább csak simogatás!  majd ősszel felpolirozom én a vasat,mikor nappal csak 20-25fok max lesz... van már polirgépem,vettem korongokat...van még teknőcös polirpaszta, megjutalmazom a kis corollát...mert ennek az eladásnak sajnos nagyobb a füstje,mint a lángja...nem érdeklődik a buzi német a telekért....igy az avensis is tulajváltás nélkül marad részemről...  most asszem pofáraestem...bár még a héten megoldodhat...
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.23 11:38:47 írta akibor000 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #5669 Dátum: 2011.08.23 11:45:37 »
Igen, éppen az ilyen vtg eltérések miatt mondom mondinak, hogy ne parázzon miatta, mert most se ugyanannyi mindenhol... És, amúgy, ha eladásnál elmondja, hogy egy elemet újra kellett fényezni, akkor mi van? Ha emiatt nem kel el az autója, az nem mondi hibája, hanem az ostoba vevőjé.
Szerintem jobb fényt is vet az eladóra, ha ilyen és ehhez hasonló horpadások nincsenek az autón, mert, ha bevallja az érdeklődőnek, hogy évek óta rajta van, akkor pont emiatt lehet negatív véleménye a tulajról, ezáltal az autóról és nem veszi meg, mert, ha egy ilyen kis horpit nem csináltatott meg, akkor, vajon a többi karbantartás mennyire hiteles...

A színeltérés, pedig, mégegyszer mondom addig látványos, amíg össze nincs polírozva a régi és az új felület...  :nonono:
Lehet, hogy az a legnagyobb trükk: itt a bibi az auton (ne is keress más hibát) [rohog]