Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2305361 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Szerviz
« Válasz #5460 Dátum: 2011.06.18 15:45:03 »
Kész lett az autóm, kicserélték a gyújtáskapcsoló betétet. Ez a kis alkatrész, ami úgy fér el a tenyeremben, hogy lazán ráhajtom az ujjaimat br. 28.000 Ft, meg egy kevés munkadíj.  :ph34r:
A kiszerelt alkatrészt elhoztam, szétszedtem, de említésre méltó dolgot, ami utalhat a hibájára nem vettem rajta észre. Annyi látszik, hogy a gyári zsírzás kissé besötétedett, de égés nyom, vagy bármi látható deformáció a műanyag alkatrészeken szemre nem látszik, elképzelhető, hogy csak a meleg hatására jön létre és épp csak olyan mértékben, hogy az érintkezők belül kontakt hibásak legyenek.

Amúgy, gyári új egységet kapott, a kiszerelt cuccos, pedig Valeo made in Spain. Az alkatrész cikkszáma rendeléshez: PA6-MD30.

gyújtákapcsolóról kép
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Szerviz
« Válasz #5461 Dátum: 2011.06.18 18:18:00 »
és a gyári új egység japán?  :)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Szerviz
« Válasz #5462 Dátum: 2011.06.18 19:05:11 »
Mi van murray, "write only mode"? :eek: Ott van az utolsó sorban, hogy Valeo - Made in Spain! :whistling:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #5463 Dátum: 2011.06.18 19:30:48 »
Nagyon tartom én ezt az évi 15 ezret. :) Most értem el ugyanis a bűvös számot, úgyhogy 1-2 héten belül - még a nyári tali előtt - csere. Megy bele a jófajta Castrol Edge 5W30, valamint az ilyenkor kötelező új olaj-, levegő- és pollenszűrő. Ja meg most lesz lecserélve a hűtőfolyadékom is, ez utoljára 3.5 éve volt cserélve, most megkapja a gyári pirosat, amit még Ákos2004 szerzett nekem. :) Illetve ha nem túl nagy plusz meló, akkor a régi szelepfedéltömítéstől is fájó búcsút veszek most már végre, valamint a hátsó fékeimet is lecseréltetem.
Valamit csilli-villi lesz a nyári talira a Cori, ha minden igaz, ugyanis apukámat egyértelműen tájékoztattam az imént arról, hogy egy éve nem véletlenül kapta meg szülinapjára az - egyébként is hőn áhított - polírozógépet, talán az enyémen is kipróbálhatná, hogy ne csak a Corsa csillogjon már... :devil:
Ősszel vezérléscsere... :wacko:
         

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Szerviz
« Válasz #5464 Dátum: 2011.06.18 19:40:20 »
Kész lett az autóm, kicserélték a gyújtáskapcsoló betétet. Ez a kis alkatrész, ami úgy fér el a tenyeremben, hogy lazán ráhajtom az ujjaimat br. 28.000 Ft, meg egy kevés munkadíj.  :ph34r:
A kiszerelt alkatrészt elhoztam, szétszedtem, de említésre méltó dolgot, ami utalhat a hibájára nem vettem rajta észre. Annyi látszik, hogy a gyári zsírzás kissé besötétedett, de égés nyom, vagy bármi látható deformáció a műanyag alkatrészeken szemre nem látszik, elképzelhető, hogy csak a meleg hatására jön létre és épp csak olyan mértékben, hogy az érintkezők belül kontakt hibásak legyenek.

Amúgy, gyári új egységet kapott, a kiszerelt cuccos, pedig Valeo made in Spain. Az alkatrész cikkszáma rendeléshez: PA6-MD30.

gyújtákapcsolóról kép
Egy barátom Avensis-ében ugyanez a hiba jelentkezett. A jó kis spanyol műanyag nem autó élettartamú sajnos. Autóvillamos ismerős szétszedte, belebarkácsolt valami fém merevítést, azóta működik.
Lehet, hogy ettől független a dolog, én mindenesetre nem teszek semmi plusz súlyt, kulcstartót, kabalababát a gyújtáskulcsra. Nekem ne kopjon ki idő előtt a szerkezet! A két kulcsot is felváltva használom. Aztán néha mechanikusan nyitom a zárat, nem a távirányítóval, hogy az a szerkezet is mozduljon, járódjon néha. (Az ember, ahogy lassan öregszik, jönnek ilyen hülyeségei.  ::) )
1.4VVti (2004)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #5465 Dátum: 2011.06.18 20:00:50 »
Mi van murray, "write only mode"? :eek: Ott van az utolsó sorban, hogy Valeo - Made in Spain! :whistling:
Én is úgy értelmezem a leírást, mint Murray :flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #5466 Dátum: 2011.06.18 20:06:37 »
Nagyon tartom én ezt az évi 15 ezret. :) Most értem el ugyanis a bűvös számot, úgyhogy 1-2 héten belül - még a nyári tali előtt - csere. Megy bele a jófajta Castrol Edge 5W30, valamint az ilyenkor kötelező új olaj-, levegő- és pollenszűrő. Ja meg most lesz lecserélve a hűtőfolyadékom is, ez utoljára 3.5 éve volt cserélve, most megkapja a gyári pirosat, amit még Ákos2004 szerzett nekem. :) Illetve ha nem túl nagy plusz meló, akkor a régi szelepfedéltömítéstől is fájó búcsút veszek most már végre, valamint a hátsó fékeimet is lecseréltetem.
Valamit csilli-villi lesz a nyári talira a Cori, ha minden igaz, ugyanis apukámat egyértelműen tájékoztattam az imént arról, hogy egy éve nem véletlenül kapta meg szülinapjára az - egyébként is hőn áhított - polírozógépet, talán az enyémen is kipróbálhatná, hogy ne csak a Corsa csillogjon már... :devil:
Ősszel vezérléscsere... :wacko:
Te miért a Castrol Edge-t preferálod, és nem a Mobil1-et? Én mikor az autót megvettem, elsőként edge 5w30-at rakattam bele, azóta mobil1 5w30 megy bele, most legutóbb meg a gyári 5w30.
A hűtőfolyadék cseréhez sok szerencsét  ::) Én meg megyek elvileg következő szombaton a márkaszervizbe, mert a jobb oldali légbefúvó ventillátor nyöszörög, persze nem mindig, hol igen, hol nem...
nem nagy hiba, de roppant idegesítő.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #5467 Dátum: 2011.06.18 20:19:05 »
Te miért a Castrol Edge-t preferálod, és nem a Mobil1-et? Én mikor az autót megvettem, elsőként edge 5w30-at rakattam bele, azóta mobil1 5w30 megy bele, most legutóbb meg a gyári 5w30.
Már két éve ez az olaj van benne és hibamentes. Ez egyébként jó áron és közel beszerezhető. Bár lehet, a Mobil1 is, passz, nem jártam utána. Mobil1-ből 0W40 volt a Coriban ezek előtt.
TE miért váltottál olajat?
         

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Szerviz
« Válasz #5468 Dátum: 2011.06.18 20:44:31 »
Mi van murray, "write only mode"? :eek: Ott van az utolsó sorban, hogy Valeo - Made in Spain! :whistling:
Én is úgy értelmezem a leírást, mint Murray :flowers:
Basszus, tényleg. Megkövetem magam, sorry murray! :oops: Hiába, jön a front. :whistling: :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #5469 Dátum: 2011.06.18 20:51:23 »
Te miért a Castrol Edge-t preferálod, és nem a Mobil1-et? Én mikor az autót megvettem, elsőként edge 5w30-at rakattam bele, azóta mobil1 5w30 megy bele, most legutóbb meg a gyári 5w30.
Már két éve ez az olaj van benne és hibamentes. Ez egyébként jó áron és közel beszerezhető. Bár lehet, a Mobil1 is, passz, nem jártam utána. Mobil1-ből 0W40 volt a Coriban ezek előtt.
TE miért váltottál olajat?
Megmondom őszintén, semmi különbséget nem érzek, tapasztalok, mérek az edge 5w30 és a esp 5w30 között, pusztán kíváncsiságból váltottam, meg talán azért, mert sokan a Mobil1-re esküdnek, és
 a castrol nagyon a vw csoportnak kezdett fejlesztgetni, illetve a toyota gyári olaja is mobil csoporttól van ha jól tudom.... egyszóval emocionális okok miatt  :hug:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Szerviz
« Válasz #5470 Dátum: 2011.06.18 23:45:48 »
és a gyári új egység japán?  :)

Nem tudni, amúgy ezt én is kérdeztem...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Szerviz
« Válasz #5471 Dátum: 2011.06.19 08:45:59 »
hát mi van ráírva, vagy egyéb infó?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Szerviz
« Válasz #5472 Dátum: 2011.06.19 10:09:38 »
hát mi van ráírva, vagy egyéb infó?
A szerelő nem nézte meg, ezért egészen pontosan nem tudta megmondani. Ami biztos, hogy Toyota feliratos gyári cucc, valószínűsíthető, hogy ez is Valeo made in Spain.  :wacko: A régi Corollákban ez (is) Denso volt... :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Szerviz
« Válasz #5473 Dátum: 2011.06.19 12:21:11 »
Nagyon tartom én ezt az évi 15 ezret. :) Most értem el ugyanis a bűvös számot, úgyhogy 1-2 héten belül - még a nyári tali előtt - csere. Megy bele a jófajta Castrol Edge 5W30, valamint az ilyenkor kötelező új olaj-, levegő- és pollenszűrő. Ja meg most lesz lecserélve a hűtőfolyadékom is, ez utoljára 3.5 éve volt cserélve, most megkapja a gyári pirosat, amit még Ákos2004 szerzett nekem. :) Illetve ha nem túl nagy plusz meló, akkor a régi szelepfedéltömítéstől is fájó búcsút veszek most már végre, valamint a hátsó fékeimet is lecseréltetem.
Valamit csilli-villi lesz a nyári talira a Cori, ha minden igaz, ugyanis apukámat egyértelműen tájékoztattam az imént arról, hogy egy éve nem véletlenül kapta meg szülinapjára az - egyébként is hőn áhított - polírozógépet, talán az enyémen is kipróbálhatná, hogy ne csak a Corsa csillogjon már... :devil:
Ősszel vezérléscsere... :wacko:
És mi van a kuplunggal? Az már ki lett cserélve?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Szerviz
« Válasz #5474 Dátum: 2011.06.19 13:48:50 »
Nagyon tartom én ezt az évi 15 ezret. :) Most értem el ugyanis a bűvös számot, úgyhogy 1-2 héten belül - még a nyári tali előtt - csere. Megy bele a jófajta Castrol Edge 5W30, valamint az ilyenkor kötelező új olaj-, levegő- és pollenszűrő. Ja meg most lesz lecserélve a hűtőfolyadékom is, ez utoljára 3.5 éve volt cserélve, most megkapja a gyári pirosat, amit még Ákos2004 szerzett nekem. :) Illetve ha nem túl nagy plusz meló, akkor a régi szelepfedéltömítéstől is fájó búcsút veszek most már végre, valamint a hátsó fékeimet is lecseréltetem.
Valamit csilli-villi lesz a nyári talira a Cori, ha minden igaz, ugyanis apukámat egyértelműen tájékoztattam az imént arról, hogy egy éve nem véletlenül kapta meg szülinapjára az - egyébként is hőn áhított - polírozógépet, talán az enyémen is kipróbálhatná, hogy ne csak a Corsa csillogjon már... :devil:
Ősszel vezérléscsere... :wacko:
És mi van a kuplunggal? Az már ki lett cserélve?
Hát, igen, így elolvasva azért Gyöngyi sem panaszkodhat, az idei prémiuma rendesen be lesz osztva!  :devil: De, hát, ha ezeknek most van itt az ideje, akkor meg kö' csinálni.  ;)

Aztán, meg, ha elkészül, hetekig lehet majd hallgatni, hogy milyen durva a változás és már marmon kannával kell járjon, mert a visszatermelt benzint valahova tenni kell...  :tt2: :devil: :devil: (Jó lesz az kleingy, csak legyen meg minden szépen sorban!  :hug: )
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i