Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2305361 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Szerviz
« Válasz #2040 Dátum: 2009.10.19 17:16:42 »
LabiscsakL! Ha jól vágom le, akkor az neked 45e-s szerviz volt....
Nem, a 30 ezresrol beszeltem.
Nekem nem csereltek akkor se leg se pollenszurot. Pontosan megneztem es kereken 10ezret hagytam ott olajszuroert + munkadij. (Olajat en vittem)
Akkor még durvább a helyzet. Az én esetemben csak a munkadíj volt 16.xxx.-Ft (vmi 9.xxx.-Ft/óra), az olaj (a Superhez elég macerás vinni az olajat - először azt mondták nem lehet, utána azt, hogy lehet, de ki kell fizetnem a leeresztett olaj utáni kvtd-t, végül nem kell kifizetni a kvtd-t, de számlát kell vinni az olajról...) 17.xxx.-Ft, a pollenszűrő 5.xxx.-Ft, a levegőszűrő 4.xxx.-Ft. Ehhez jött még az olajszűrő, a tömítés, egy kis hűtőfolyadék, némi desztillált víz, és 47.6xx.-Ft lett a végösszeg. Nagyon nem volt most szimpatikus sem a kiszolgálás, sem az ár... Ja, az nagyon tetszetős trükk, hogy behoz a munkafelvevő 2 db rohadt koszos szűrőt. Az egyik a levegőszűrő a másik a polenszűrő - hozza bemutatni, hogy milyen dzsuvás és mindenképp' indokolt a csere. A lelkiismeretes autós persze rábólint, és kéri a cserét - pedig mérget vennék rá, hogy az a két retek szűrő már előre be van készítve és mindig azt mutogatják mindenkinek, az eredeti szűrők pedig a helyükön maradnak....
Szemét, rohadt márkaszervizek..az új autók eladása pang, marad a szervizelés soráni lenyúlás....
hazard

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2041 Dátum: 2009.10.19 17:34:40 »
(a Superhez elég macerás vinni az olajat - először azt mondták nem lehet, utána azt, hogy lehet, de ki kell fizetnem a leeresztett olaj utáni kvtd-t, végül nem kell kifizetni a kvtd-t, de számlát kell vinni az olajról...) Szemét, rohadt márkaszervizek..az új autók eladása pang, marad a szervizelés soráni lenyúlás....

Sose értettem miért kell fizetnem a leeresztett olajért akkor, ha én viszek új olajat. Miért, akkor máshová ereszti le az olajat ha nem viszek új olajat ? Nem. Ugyanoda fogja.
Akkor ez nem egy egy xarrágás ?
Hadd döntse már el a tulaj milyen olajat rakat a motorba, mivel az olaj nagyon fontos dolog.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #2042 Dátum: 2009.10.19 17:36:56 »
Ha ennyire nem jon be, menj masikhoz  :flowers: Eleve a hozott olaj miatti problemanal mar sarkon kellett volna fordulni. (En 17600 koltottem amugy 7liter Mobil ESP olajra.)
Az oradij a fovarosi szalonokban mindig magasabb.
A szurok cserejet eleg hamar le tudod ellenorizni. Ha el benned a gyanu tedd meg es ha a regi, retkes van benne akkor Te is azzal menj be es dobd oda az iroasztalra.  ;) Nyilvan csak a ket szuro csereje plusz ~10ezer forint, ami nalam nem volt. De en az autot 80%-ban autopalyan, 19%-ban hegyi utakon 1%-ban varosban hasznalom, ezert a szurok nincsenek ugy "megdolgoztatva". (a pollenszurot raadasul minden takaritasnal megporszivom) . Ahova en jarok, Gyongyos, ott eleve uvegfal van es latom mit tesznek az autommal. Eddig velem ott korrektek, pontosak, gyorsak es hihetetlen rugalmasak (!) voltak.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.19 17:43:57 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #2043 Dátum: 2009.10.19 17:39:23 »
Sose értettem miért kell fizetnem a leeresztett olajért akkor, ha én viszek új olajat. Miért, akkor máshová ereszti le az olajat ha nem viszek új olajat ? Nem. Ugyanoda fogja.
Eleve benne van az olaj araba ez az osszeg. Ez csak azert van, hogy eltantoritsanak attol, hogy magad vidd az olajat.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Szerviz
« Válasz #2044 Dátum: 2009.10.19 18:00:59 »

Eleve benne van az olaj araba ez az osszeg. Ez csak azert van, hogy eltantoritsanak attol, hogy magad vidd az olajat.
[/quote]

Árnyaltabban fogalmazva: A szervíz hordóban veszi az olajat, sokkal olcsóbban!
A fáradt olajat elviszik tőle ingyen. Sajnos benzinkúton nem tudom leadni, egyszerűen azt mondják hogy nem adható le!
Kicsit fura, mert a környezetvédelmi termékdíjat megfizettem amikor megvettem, tehát át kellene venniük.

Nekem minap volt egy pozitív tapasztalatom szervíz ügyben. (Gépészek ugorják át a következő mondatot)
Sikeresen beletörtem a tőcsavart az agyba. A mutatvány 4050 Ft-omba került!
A telefonba 10-et mondtak, másnap 15 perc alatt kicserélték. Nagyon korrektek voltak, segítőkészek, tuning ügyben is adtak pár tippet.

Az érdekes az volt, hogy harmadnap felhívtak és kérdezték a vevőelégedettségemet a munkával kapcsolatosan.
Invitáltak 75 ezres szervízre, mert nem vittem hozzájuk a kocsit inkább a saját szerelőmhöz. (kiszúrták az elmaradt 2 szervizt)
Azt meg tudom erősíteni, hogy nincs szervizes autó se a szalonokban. Új vevő meg még kevesebb! (10 embert bocsátottak  ők is a szervízből el.)

Ha jól tudom Sopronban a Toyota bezárt illetve az Opel is!
Konrád

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2045 Dátum: 2009.10.19 18:04:31 »
A MOL katakon átveszik a fáradt olajakat.

Mondjuk ha olcsón dolgoznak és az olaj is akciós, akkor érdemes a Toyotánál csináltatni a dolgokat...

A tőcsavart meg hagyjuk... [rohog]

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2046 Dátum: 2009.10.19 18:23:36 »
Szemét, rohadt márkaszervizek..az új autók eladása pang, marad a szervizelés soráni lenyúlás....
Viszont, ha nem jófejek, akkor nem lesz kucsaft....mivel már lassan 1éve tulajdonképpen feleződött-harmadolódott az új autót vásárlók száma...így egyre jobban meg kellene becsülni az idősebb autóval belátogatókat.....én pl. NEM fogok 17ezret fizetni 4liter olajért, az fix.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2047 Dátum: 2009.10.19 18:29:03 »
Én sem vennék Toyotás olajat 17-ért, az biztos. Ennyiért veszek két kanna Mobil1 ESP-t mellesleg... Azt ingyen kicserélem otthon. Ehhez jön a szűrő (Mann-Filter), ami 1750, meg a 200 Ft-os alátét. Azt 12.000-ből megvan a teljes olajcsere 4 liter ESP-vel.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #2048 Dátum: 2009.10.19 18:55:51 »
Árnyaltabban fogalmazva: A szervíz hordóban veszi az olajat, sokkal olcsóbban!...

Te nem márkaszervízbe hordod?? Hát hogy tehettél ilyet?? Enni fogja az olajat és minden baja lesz majd.. :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.19 19:58:54 írta kleingy »

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Szerviz
« Válasz #2049 Dátum: 2009.10.19 19:38:00 »
Az olajat nem eszi, pedig azért eléggé meg tudom hajtani, viszont a benzint eléggé  :D

Mobil 1-et kapott, most meg Castrolt legutoljára 5W30.

A Ts küszöböm felrakását a szervíz nem vállalta, így maradt egy Toyota karosszériás, aki meló után megcsinálta. Kifúrta, kiüregelte, hiszen Luna felszereltségű volt a kicsike. A TTE szárny, szoknya szintúgy az ő munkája.
Általában vagy a sráchoz viszem, vagy apám Opeles szerelőjéhez.

(Amúgy ha valakit érdekel van neki eladó TS komplett spoilerszettje, persze bontott!)
 
 
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.19 19:59:07 írta kleingy »
Konrád

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #2050 Dátum: 2009.10.19 19:41:29 »
 :hmmmm: Hogy néz ki az a spolierszett? Mingyá keresek egy TS-t :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.19 19:59:36 írta kleingy »

TZoli

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2051 Dátum: 2009.10.19 19:42:50 »
LabiscsakL! Ha jól vágom le, akkor az neked 45e-s szerviz volt....
Nem, a 30 ezresrol beszeltem.
Nekem nem csereltek akkor se leg se pollenszurot. Pontosan megneztem es kereken 10ezret hagytam ott olajszuroert + munkadij. (Olajat en vittem)
Akkor még durvább a helyzet. Az én esetemben csak a munkadíj volt 16.xxx.-Ft (vmi 9.xxx.-Ft/óra), az olaj (a Superhez elég macerás vinni az olajat - először azt mondták nem lehet, utána azt, hogy lehet, de ki kell fizetnem a leeresztett olaj utáni kvtd-t, végül nem kell kifizetni a kvtd-t, de számlát kell vinni az olajról...) 17.xxx.-Ft, a pollenszűrő 5.xxx.-Ft, a levegőszűrő 4.xxx.-Ft. Ehhez jött még az olajszűrő, a tömítés, egy kis hűtőfolyadék, némi desztillált víz, és 47.6xx.-Ft lett a végösszeg. Nagyon nem volt most szimpatikus sem a kiszolgálás, sem az ár... Ja, az nagyon tetszetős trükk, hogy behoz a munkafelvevő 2 db rohadt koszos szűrőt. Az egyik a levegőszűrő a másik a polenszűrő - hozza bemutatni, hogy milyen dzsuvás és mindenképp' indokolt a csere. A lelkiismeretes autós persze rábólint, és kéri a cserét - pedig mérget vennék rá, hogy az a két retek szűrő már előre be van készítve és mindig azt mutogatják mindenkinek, az eredeti szűrők pedig a helyükön maradnak....
Szemét, rohadt márkaszervizek..az új autók eladása pang, marad a szervizelés soráni lenyúlás....

Szűrők elhiheted hogy rittyósak voltak, 15.000 km alatt a dízel nagyon sok dzsuvát felszív (sokkal nagyobbat szív mint a benzines), pollenszűrő megint csak nagyon hamar koszolódik, azt évente amúgyis illik cserélni. A szűrők cseréjével nincs itt gond.
Olaj és munkadíj az viszont nem pitlák.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #2052 Dátum: 2009.10.19 19:51:25 »
(Amúgy ha valakit érdekel van neki eladó TS komplett spoilerszettje, persze bontott!)

Lehet érdekelne. Mit kóstál vajon? Nekem igazából csak a 2 küszöbspoiler kéne, vagy mi van még ebben? Gondolom a hátsó kis "szárny" meg?
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.19 20:00:06 írta kleingy »

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Szerviz
« Válasz #2053 Dátum: 2009.10.19 20:10:09 »
(Amúgy ha valakit érdekel van neki eladó TS komplett spoilerszettje, persze bontott!)

Lehet érdekelne. Mit kóstál vajon? Nekem igazából csak a 2 küszöbspoiler kéne, vagy mi van még ebben? Gondolom a hátsó kis "szárny" meg?

A TS első lökös,ráccsal, logóval, küszöbök, fülek. Csak kompletten akarja eladni azt hiszem. Ha érdekel írj privit.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.19 20:12:26 írta Konrad »
Konrád

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #2054 Dátum: 2009.10.19 20:36:30 »
(Amúgy ha valakit érdekel van neki eladó TS komplett spoilerszettje, persze bontott!)

Lehet érdekelne. Mit kóstál vajon? Nekem igazából csak a 2 küszöbspoiler kéne, vagy mi van még ebben? Gondolom a hátsó kis "szárny" meg?

A TS első lökös,ráccsal, logóval, küszöbök, fülek. Csak kompletten akarja eladni azt hiszem. Ha érdekel írj privit.


Küldtem