Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3751125 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5355 Dátum: 2011.04.20 15:11:17 »
ezt a nagyon alacsony alapjáratot nekem is produkálja néha, 500 alá is lemegy időnként, ahol már kifejezetten zavaróan vibrál. aztán néhány piroslámpa múlva visszaemeli 700 köré, ami a normális szint szerintem. szóltam a múltkor a szervizben miatta, de nem foglalkoztak vele

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5356 Dátum: 2011.04.20 15:12:05 »
Szerintem a leírt hibajelenségek nem egy okra vezethetők vissza. Nekem is néha leejti az alapjáratot 600-ra, vagy még lejjebb, ez a fojtószelep tisztításával orvosolható, de viszonylag hamar újra visszaáll ez az állapot (kb. 3-4 hónap).
A csörgő hangot nem tudom, de az nem hangzik jól.

Valamikor januárban volt folytószelep tisztítva akkor jó volt, most kezdett megint visszaesni, most megint lett pucolva. A csörgésre kaptam pár tippet (kartergáz kivezető szelep, injektor) plusz van itt valaki hasonló csörgéssel ugyanilyen autóval és ma megy kaposvárra vele, megvárom neki mit mondtak, aztán okosabbak leszünk.

Engem is a csörgés aggaszt jobban és csak meleg motornál csinálja, ma kapott ECU resetet, megyek vele egy 30km-t megnézem milyen, addig is dolgozik az injektor tisztító, ha tovább csörög, rakok bele másik gyertyát (2000km-es Denso IK20 szóval ez kizárt, hogy okozza, de hátha, belerakom a 95ezret futott SK20BR11-et vissza) ha továbbra is csinálja, akkor jöhet a kartergáz szelep, ha utána is, akkor injektor szétszed kipucol összerak, ha utána is, akkor felgyújtom és fizet a casco  :cry: - ez persze vicc volt.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.20 15:15:02 írta diegho »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5357 Dátum: 2011.04.20 18:40:27 »
2002es 2.0 D4 Avensis Liftback Sol eladó!
még nincs fent a használtautón  [rohog]
Merre is laksz?
ui.
A fojtószelep az sima J mintha vkit meg fojtani akarnál... a viz pedig a folyóban folyik. A tanárnőnk így magyarázta, örökké megragadt :D

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5358 Dátum: 2011.04.20 18:43:10 »
somogy megyében vagyok, de azt hiszem megvan a ludas. Februárban szép barnás volt az olajom, most koromfekete! A gyertyákon a fő pólus szép, a másik kettő kormos. 5000km van az Eneos 5W30-ban, viszont 2 hónapot állt az autó és sokszor rövid távra volt használva télen 2500 fordulat alatt és hideg motorral.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5359 Dátum: 2011.04.20 19:17:00 »
.. azt hiszem megvan a ludas. Februárban szép barnás volt az olajom, most koromfekete! A gyertyákon a fő pólus szép, a másik kettő kormos. 5000km van az Eneos 5W30-ban, viszont 2 hónapot állt az autó és sokszor rövid távra volt használva télen 2500 fordulat alatt és hideg motorral.
Februártól- Áprilisig 'befeketedett' az olaj. :hmmmm:
Az hogy az autó két hónapot áll és rövid utakra használják, nem jelenti azt hogy ne lehetne a gyertyákat 'kiégetni' egy 50-100km-es pályázással.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5360 Dátum: 2011.04.20 19:20:40 »
az meg is fog történni olajcsere után. Gyertyákban is 2000km van amúgy. Ahogy megvan az új olaj 4.ben közlekedek vele városon kívül is 1 hétig.

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5361 Dátum: 2011.04.20 19:43:11 »
Denso IK20 ??? Gyárilag Denso SK20BR11 Irídium, vagy NGK IFR6A-11T Irídium való bele, ezt írja elő a Toyota.
Gyertyacserével én is kísérleteztem, és a sokat futott Densokkal kevésbé hagyott ki a gyújtás hidegen, mint az azonos újakkal, amit Toyota szervízben vettem. SK20BR11.
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

diegho

  • Vendég
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.20 20:30:06 írta diegho »

Dani80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5363 Dátum: 2011.04.21 20:39:48 »

Holnap viszem is Kaposvárra..
Nem tudom mennyibe kerülhet egy hidraulikus láncfeszítő, állítólag nincs utángyártva..
A diagnózist, kérlek, tedd közzé!
(Mikori az autó, milyen motoros (1AZ-FSE 108kW)?)
Esetleg, alkatrésszel, tudok segíteni, 108-as esetén. :szemez:

Kaposváron is feszítőre gyanakodnak, szerdán viszem

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5364 Dátum: 2011.04.21 21:09:09 »
Kaposváron is feszítőre gyanakodnak, szerdán viszem

Nálam is hasonló dolog van én a kanizsai koto-ba fogom vinni kedden, említettem nekik a Te eseted is. Nálad honnan jön a hang? Nálam a motortérből felülről és középről, legjobban 5.-ben 90-es tempónál 2300-as fordulat körül hallani, felette teljesen hangtalan. Ha enyhén gyorsítok bármilyen fokozatban, hallom, ha odalépek nem, ha elveszem nem, hidegen nem hallani, csak melegen és álló helyben sem.

csontee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5365 Dátum: 2011.04.23 13:33:41 »

Ezt milyen gyakorisággal csinálja? Mert ha ritkán, akkor sajnos elég nagy mázli kell hozzá, hogy pont a szerelőnél csinálja próbaúton. Ilyenkor ugyanis a teszteren látni lehetne melyik érték nincs rendben, és az alapján meg lehetne találni a hibát, de ha pont nem csinálja, akkor sötétben tapogatózás.
Amúgy valami nagynyomású üzemanyagrendszer probléma szerintem...

Na hello mindenkinek újra!

Volt hibakódolvasás, semmit nem tárolt el és a legutolsó alkalom óta nem is produkált semmit! hmm. egyre furább! Két szerelő srác nézte meg, az egyik szerint nem is húz, a másik szerint semmi gond :)
most már tényleg nem értem  :1eye:
Egyébként valaki írta, hogy 6-ban 90-nél neki mennyi volt a fogyasztás, nekem 5-ben 4.7 :)

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5366 Dátum: 2011.04.23 15:04:33 »
Félreértetted Xanyi hozzászólását.
Nem csak hibakód kiolvasást kellene a szerelőidnek csinálni, hanem huzamosabb ideig menet közben élő adatokat figyelni laptopon ez Ecu-hoz kapcsolódva és ezeket kiértékelve behatárolni a hibaforrást!
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5367 Dátum: 2011.04.23 17:01:21 »
Félreértetted Xanyi hozzászólását.
Nem csak hibakód kiolvasást kellene a szerelőidnek csinálni, hanem huzamosabb ideig menet közben élő adatokat figyelni laptopon ez Ecu-hoz kapcsolódva és ezeket kiértékelve behatárolni a hibaforrást!

Pontosan, és ha eközben produkálja a hibát, akkor megtalálható a hiba!
Xanyi

csontee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5368 Dátum: 2011.04.23 21:00:43 »
Félreértetted Xanyi hozzászólását.
Nem csak hibakód kiolvasást kellene a szerelőidnek csinálni, hanem huzamosabb ideig menet közben élő adatokat figyelni laptopon ez Ecu-hoz kapcsolódva és ezeket kiértékelve behatárolni a hibaforrást!

Pontosan, és ha eközben produkálja a hibát, akkor megtalálható a hiba!

Köszi! ú srácok, de jó lenne, ha Debrecen, vagy Miskolc környékén tudnátok ajánlani valakit, aki ért ehhez a géphez!

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5369 Dátum: 2011.04.24 17:31:56 »
Félreértetted Xanyi hozzászólását.
Nem csak hibakód kiolvasást kellene a szerelőidnek csinálni, hanem huzamosabb ideig menet közben élő adatokat figyelni laptopon ez Ecu-hoz kapcsolódva és ezeket kiértékelve behatárolni a hibaforrást!

Pontosan, és ha eközben produkálja a hibát, akkor megtalálható a hiba!
Es miert kell ehhez elo adatkapcsolat? Nem lehet az ECU-t ravenni arra, hogy amolyan debug modban mindent naplozzon, igy ha elojon a problema, konnyen diagnosztizalhato legyen? Meg jobb lenne, ha egy SD kartyat a kesztyutarto mogott az ECU-ba bedugva ez a funkcio a tulajdonos altal is egyszeruen kivitelezheto lenne. A szervizbe az autot mar a begyujtott logokkal egyutt lehetne leadni, ahol egy log analizalo progi - akar korabbi meghibasodasok ill megoldasokat tartalmazo adatbazisban keresve - masodpercek alatt megmondana melyik alkatreszek hibasodtak meg. Mondjuk ha en irnam az autok szoftveret, ez mar mindig is igy mukodott volna :)
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive