Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3751229 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5205 Dátum: 2011.03.17 22:14:42 »
sziasztok,

mostanság, mintha hamarabb bekapcsolna a kocsiban a motort hűtő ventillátor, mint szokott/kellene.
függetlenül attól, h hol használom, városban, vagy sem.
Avensis '98 1,6 benzin 275.000 km

a hűtővíz a mutató szerint nem melegedik túl (szépen áll középen), nem folyik el, nem fogy, jó a szintje és a fagyáspontja és nem volt semmi piszkálva cserélve mostanság a kocsiban, ami ezt befolyásolhatná.

több dologra gondolok:
régen volt cserélve a hűtővíz, lehet, h már "rosszabb" a hatásfoka?
nem jó jelet ad a termosztát?

van még ötletetek, mielőtt szerelőhöz mennék vele, és ki tudja mi lesz a diagnózis?
A legjobb diagnoszta: House MD.
Lehet  hogy lupus (egy agy-biopszia biztosan kell!)? :eek:

A termosztát vagy kapcsol, vagy nem (ha nem kapcsol akkor vagy megfő a motor, vagy túlhűl) nálad kapcsol mert a hűtővíz hőmérséklete 'állandó' . Ez a hiba kizárva.
Ha a hűtővíz fagyáspontja rendben, akkor az sem lehet hiba.
Egyébként meg rovaroldóval spricceld/mosd le a hűtőt és utána slagozd le! :yes:
Az eltömődött lamellák nagyon lecsökkentik a hűtő teljesítményét!
Magasnyomású mosóval is lemosathatod a már feloldott dzsuvát a hűtőről, de a nyomással nagyon vigyázni kell!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Nándor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5206 Dátum: 2011.03.18 08:10:42 »
Én a szombathelyi márkaszervízbe vagyok amúgy, szóval márkaszervízes áron dolgozok  [rohog]
Az nem kafa, mert én meg Dunakeszin.  :cry:
E11 Corolla facelift 1.4 '01
AVE SOL Technic 1.8 '04

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5207 Dátum: 2011.03.19 11:31:35 »
több dologra gondolok:
régen volt cserélve a hűtővíz, lehet, h már "rosszabb" a hatásfoka?
nem jó jelet ad a termosztát?

van még ötletetek, mielőtt szerelőhöz mennék vele, és ki tudja mi lesz a diagnózis?
Van  :) ... Szerintem (is) csak a hűtőradiátor van elkoszolódva, kívülről, elölről.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5208 Dátum: 2011.03.21 09:28:43 »
sziasztok,

mostanság, mintha hamarabb bekapcsolna a kocsiban a motort hűtő ventillátor, mint szokott/kellene.
függetlenül attól, h hol használom, városban, vagy sem.
Avensis '98 1,6 benzin 275.000 km

a

Hello,

Sürgősen nézesd meg a termosztátot. Én évekig jártam ilyen sűrűn kapcsolgató hűtő ventillátorral. Becsületére legyen mondva a Toyotának, hogy a legnagyobb nyári melegben sem forrt fel a víz. Mint utólag kiderült a termosztát zárt állapothoz közeli helyzetben szorulhatott meg, ami a rosszabbik eset. A termosztát csere óta sokkal ritkábban kapcsol a venti. Előtte jellegzetes volt az az eset, hogy a kikapcsolás után rögtön újraindult a ventillátor (járó motornáll természetesen).
Üdv:
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5209 Dátum: 2011.03.21 09:34:15 »
Hello,

Kérdésem a Nagyérdeműhöz:

Találkozott már valaki a gázbowden megszorulásának problémájával?
Nálam szerencsére csak a benyomáskor szorul, visszaálláskor sosem. Csere vagy kenés? Lehet, hogy nem a bowden a hibás? Elég horror ára van a bowdennek bár ezzel szerintem nem érdemes spórolni.
Köszönettel:
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5210 Dátum: 2011.03.21 11:02:46 »
Mennyire szorul az a pedál? Úgy értem: objektíven kijelenthető, hogy abnormálisan szorul?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5211 Dátum: 2011.03.21 11:03:53 »
Szorul a kábel? Kend be gutaLax al :D  [rohog]

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5212 Dátum: 2011.03.21 15:51:16 »
Mennyire szorul az a pedál? Úgy értem: objektíven kijelenthető, hogy abnormálisan szorul?

Van úgy hogy erősen meg kell nyomni a pedált. Ilyenkor "kövérgázzal" indulok. A finom "gázfröccs" nem megy.
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5213 Dátum: 2011.03.24 12:43:10 »
Az lehetséges szerintetek, hogy a nem megfelelő kerékmosás miatt fogott múltkor a jobb első fék az autón? Ugyanis tegnap apám úgy gondolta, hogy lemossa az autót és azonnal beáll a garázsba. Fogalmam sincs mikor mosta le, vagy mivel, de ma mind a 4 fék úgy fogott, hogy nagy gáz kellett az autó megmozdításához is! Kézzel lehetetlen volt 1 centit is tolni rajta, mintha le lett volna betonozva. Mentem vele 2km-t és minden fék melegszik!!! Úgy érzem én kiszállok ebből az autóból és veszek magamnak egyet amihez senki nem nyúl hozzá, mert ha kiderül, hogy valami buzi autómosó került eddig is a dugattyúházba és amiatt fogtak a fékek én többet nem szopatom magam a családommal.

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5214 Dátum: 2011.03.24 14:49:42 »
Újra mentem vele egy kb 5km-t 100-ra fel, majd megfordultam és vissza haza. Mind a 4 tárcsa tűzforró. Tegnap előtt semmi baja nem volt, vasárnap pedig 300km-t mentem vele akkor is max langyosak voltak a tárcsák, direkt nézem mindig mióta egyszer forrósodott az egyik, szóval tuti tegnap történt valami és mivel az autóval megmozdulva nem volt, csak mosva valami autómosó samponnal a fékeknél is, tuti az ragadt be a dugattyúkhoz és nem tudnak mozogni rendesen, így pedig az összes fék fog.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5215 Dátum: 2011.03.24 15:07:15 »
Samponnal a fékeknél???
music     

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5216 Dátum: 2011.03.24 15:18:18 »
szerintem igen. én nem tudom mivel hol hogyan, apám dolgozik jelenleg, anyám mondta, hogy apám mosta az autót tegnap és egy vödör habos víz volt az autó mellett, gondolom kaptak azok is... tudom hogy a kerekeket slaggal kéne leveretni és nem samponnal mosni...

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5217 Dátum: 2011.03.24 17:06:25 »
Mentem még egy kört az autóval piciket fékezve többször. A hátsó tárcsák már nem melegednek, a bal első langyos volt, a jobb első viszont meleg, a garázsban állva (motor nem jár) érdekes fémes pattogó hangot hallottam jobb elölről és ahogy előre hátra mozgattam az autót egyszer csak megszűnt, újra megmozdítva megint hallottam, mintha tényleg szorulna valami, a kerék mellé hajolva az autó mozgatásakor hallani hogy fém fémmel érintkezik. Már kezd elegem lenni ebből, vasárnap 300km után is langyos volt.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5218 Dátum: 2011.03.24 17:14:44 »
Szerintem semmi baja. Ha le lett mosva és otthagyta fater a garázsban, valszeg oxidálódott a legfelső rétek a tárcsa és a betét között. Ott akár fél óra alatt is bebarnulhat, aztán ha fékeztél eleget akkor lekopik. Ne parázz annyit, vannak kocsik ahol automatikusan picit hozzáér a betét a tárcsához, hogy melegen tartsa. Nekem a mazdánál meg két kampó tolja el őket. Szerintem ez autónként változik.

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5219 Dátum: 2011.03.24 17:58:51 »
nem parázok, de amikor látom a fékbetét fekete porát a felnire lerakódni egy olyan út után ahol 2 szer fékezek az már azért nem normális.