Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1626729 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ogyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Csomagtér világítás I-es Yarisba (1.rész)
« Válasz #7620 Dátum: 2013.09.02 15:10:59 »
Csomagtér világítás I-es Yarisba (1.rész)

Szüleim 2000-es évjáratú I-es Yaris-ába szereltünk csomagtér világítást, mivel sajnos gyárilag nincs benne.
Felelősséget nem vállalok érte, de gondoltam megosztom veletek, hogy hogyan csináltuk.

Bontóból vettem egy Toyota lámpát, ami beépíthetőnek tűnt a csomagtér oldalába.
Egy vízálló ajtónyitás-érzékelő került a hátsó ajtó bal oldalára.

Ezen az autón a kábelkorbácsban a kék-sárga vezetéken megy fel az állandó 12V a tetőtéri világításhoz. Ezt megcsapoltam és bevezettem a lámpa egyik pólusára, a másik pólus pedig az ajtónyitás-érzékelőn keresztül kapja a testet.

Csatolom a képeket, de elég durva ez a 200KB-os korlát...

Üdv.: ogyp

bogyo112

  • Vendég
Re:Yaris általában
« Válasz #7621 Dátum: 2013.09.13 18:51:16 »
Urak! Hirtelen felindulásból olajat cserélnék 2001. januári, még echte japán 1000-es Yarisomban. 172.000km-nél tartunk, legutóbb 10e km-rel ezelőtt lett bele téve Castrol Magnatec 10W40. Később tudtam meg, hogy igazából a 10W30-as olajok a belevalók.
Megvehetem a kedvező árú Eneos Premium Hyper Multi 5W-30 olajat bele? Azt tudom, hogy elég a 3 liter, mert tavaly is egy egész lityi megmaradt a 4L-es flaskából, és azóta sem kellett utántölteni egy cseppet sem. Ezt most jó áron mérik:http://www.olajwebshop.hu/termek-Eneos%20Premium%20Hyper%20Multi%205W-30/5487/ A Liqui Moly majdnem kétszer ennyibe kerülne...  :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.13 19:03:10 írta bogyo112 »

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Yaris általában
« Válasz #7622 Dátum: 2013.09.13 20:40:15 »
Megveheted, nem lesz vele gond.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Yaris általában
« Válasz #7623 Dátum: 2013.09.13 21:58:05 »
szakálmetáltól vegyél.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris általában
« Válasz #7624 Dátum: 2013.09.15 17:33:40 »
Ma voltam egy Toyota szalonban. Megnéztem  a Yarist, Aurist, Corollát, Avensisst,Versót.
Isten bizony  a Yaris is tök kényemes volt, van elég hely elöl, nem is kell több. De mintha a többiben se lenne olyan sokkal több  hely a soförnek. Persze nem vagyok egy langaléta (175cm-el).
Lehajtott üléssel a Yaris csomagtere 145cm az Auris sportbacknek 180cm,na ez jelentős!! magasságban nincs nagy difi.
Állitólag a Corim 1,4-es d4d motorával a Yaris nagyon megy. ;)

haven

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Yaris általában
« Válasz #7625 Dátum: 2013.09.23 11:58:53 »
Tudtok ajánlani jó márkát téli gumiból? Méret?

koko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Yaris általában
« Válasz #7626 Dátum: 2013.09.26 20:37:18 »
Sziasztok!Új vagyok itt a Yaris fórumon.Sokat olvastam az írásaitokat,részben ennek köszönhető,hogy tegnapelőtt vettem egy 2003-as 1.3-as Sol Yarist. Carinából ültem át ebbe (meg van a Carina is),míg a kereskedőtől hazaértem (kb 100km),végig vigyorogtam az utat.Nagyon tetszik a járgány.
Remélem sokáig fog tartani az örömöm,eddig minden rendben.
Üdv:Koko
Adj Istenem türelmet,de azonnal!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Yaris általában
« Válasz #7627 Dátum: 2013.10.23 20:19:52 »
Yaris I.-be vett már vki utángyártott gumi/szövetszőnyeget? Melyiket érdemes megvenni?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris általában
« Válasz #7628 Dátum: 2013.10.23 20:37:48 »
Yaris I.-be vett már vki utángyártott gumi/szövetszőnyeget? Melyiket érdemes megvenni?
A jó minőség közel a gyári árában van.
Ez a XVI., üzlet több néven is van fenn a neten. (autoszonyeg.net/hu, rezawplast, petex).
Ránézésre, tapintásra jó minőségűnek tűnik. Vmikor lehet kipróbálom, mert a gyári nagyon gyorsan megkopott.-(

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Yaris általában
« Válasz #7629 Dátum: 2013.10.24 07:18:13 »
A jó minőség közel a gyári árában van.
Ez a XVI., üzlet több néven is van fenn a neten. (autoszonyeg.net/hu, rezawplast, petex).
Ránézésre, tapintásra jó minőségűnek tűnik. Vmikor lehet kipróbálom, mert a gyári nagyon gyorsan megkopott.-(
Talán ők voltak az elsők akiket "dobott a gép", de Yaris I-re nem találtam náluk sem műanyagot sem szövetet, a tiédre viszont van dögivel :D
Nem tudom pl. lengyel barátaink Rezaw márkájú szőnyege melyik minőségi szint, de sajnos elég sok az utángyártott gagyi gyári garnitúra árban.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris általában
« Válasz #7630 Dátum: 2013.10.24 09:14:17 »
de Yaris I-re nem találtam náluk sem műanyagot sem szövetet, a tiédre viszont van dögivel :D
Nem tudom pl. lengyel barátaink Rezaw márkájú szőnyege melyik minőségi szint, de sajnos elég sok az utángyártott gagyi gyári garnitúra árban.
Mondtam, hogy gyári árban vannak, de iszonyú massziv benyomást keltenek. A kopásállóságról nem tudok nyilatkozni, mert csak megtapintottam őket. A Rensi svéd gyártmány.
Csomagtér tálcát akartam venni, de mint az átvételkori ellenőrzéskor kiderült A YIII és a YHSD nem azonos. Az ember dühös volt, hogy nem akartam megvenni és levágni az új tálcából, ezért a gumiszőnyegeket már nem is engedte bepróbálni. :censored: :devil:
Vkitől azt hallottam, hogy a hátsók nem teljesen egyeznek meg.-(

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Yaris általában
« Válasz #7631 Dátum: 2013.10.24 09:58:56 »
Mondtam, hogy gyári árban vannak, de iszonyú massziv benyomást keltenek. A kopásállóságról nem tudok nyilatkozni, mert csak megtapintottam őket. A Rensi svéd gyártmány.
Csomagtér tálcát akartam venni, de mint az átvételkori ellenőrzéskor kiderült A YIII és a YHSD nem azonos. Az ember dühös volt, hogy nem akartam megvenni és levágni az új tálcából, ezért a gumiszőnyegeket már nem is engedte bepróbálni. :censored: :devil:
Vkitől azt hallottam, hogy a hátsók nem teljesen egyeznek meg.-(
Ez így ok, csak sajnos ez mindösszesen egy db. Ha megveszem az öszeset már a gyári áron is túlmentem. :cry:
A méretpontossággal már én is jártam így a 16.kerületben egy "cégnél", aki melléktevékenységben gyorsétkezdét üzemeltetett :D A ki/bepróbálásnál derült ki, hogy a valós méretektől fényévekre van a szett, így én is otthagytam.
Today, tomorrow and after tomorrow!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris általában
« Válasz #7632 Dátum: 2013.10.24 10:10:23 »
Yaris I.-be vett már vki utángyártott gumi/szövetszőnyeget? Melyiket érdemes megvenni?
(gumiszőnyegből) Petex-et keress. Avéba 10.000 volt a szett, de szagtalan, és pontos.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Yaris általában
« Válasz #7633 Dátum: 2013.10.24 10:26:21 »
(gumiszőnyegből) Petex-et keress. Avéba 10.000 volt a szett, de szagtalan, és pontos.  :yes:
Néztem azt is, a gyártói honlapon ismerik az első Yarist is de itthon vhogy csak 2006-tól kezdődik az időszámítás :cry:
Today, tomorrow and after tomorrow!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Yaris általában
« Válasz #7634 Dátum: 2013.10.24 10:50:19 »
A Yaris II-mben vannak gyári szövet szőnyegek.

A sorfőr oldali még újszerű állapotú (komolyan! meg lehet nézni), a többi pedig teljesen új, mert az előző tulaj egyedül használta az autót. Anyós ülésen talán 3x ha utazott valaki, hátul pedig a tűzbe tenném a kezem azért hogy max csak beültek, de nem utaztak, az hót ziher.

Mivel én nem szeretem az autókban a szövet szőnyeget (pedig ez egészen strapabírónak tűnik, mert az alja egészen komolyan össze van rakva, impregnálva viasszal vagy mivel, vizet nem enged át az tuti), ennek ellenére kimosattam mind a négyet szőnyegesnél, és bátran elcserélném valakivel egy szett Rezaw méretpontos gumiszőnyegre.

Tehát: ha valakinek kellene eredeti Toyota gyári szövet szőnyeg a Yaris II-be, abszolut újszerű állapotban frissen tisztítva vegyszeresen, cserébe adjon nekem egy új szett Rezaw méretpontos gumiszőnyeget.