Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1626886 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5325 Dátum: 2008.11.04 19:47:21 »
Effektíve semmi hatást nem éreztem, csak annyit, hogy az út széle jobban látszott. De előre semmivel nem volt jobb.

A ködfénynek pont csak annyi a szerepe ;)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5326 Dátum: 2008.11.04 20:43:40 »
Pontosan, pont oldalra húzza széjjel a fényt, ami nemcsak rossz látási viszonyok között jó, hanem pl. erdős részen esetlegesen felbukkanó vadak előbbi észlelésére. a jól beállított ködlámpa szerintem meg nem is vakítja a szembejövőket.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re: Yaris általában
« Válasz #5327 Dátum: 2008.11.04 22:01:11 »
A hátsó ajtókba nem lehet berakni???tényleg nincs ott hely???????????? :eek:

Ha van is: mennyi? ::)
Sztem felejtős, max kalaptartó, de csak magamat tudom ismételni: előre egy jó kis szett, Laci számait figyelembe véve ;) úgy is az első hsz a lényeg :yes:

elől ugye 2 hsz van meg fent a két csipogó? azok nem is hangszorók?
Van ilyen szet hogy 2+2?valaki egyáltalán kicserélte már a gyárit?

Ahogy megvettem, rögtön kicseréltettem szépen sorban, pocsék volt. A szélvédő alatti nincs használatban, vettem egy 13as szettet előre, befért az ajtóba a gyáriak helyére, a csipogók meg a tükörnél kétoldalt. Tettem a kalaptartóba is két nagyovált, akkor még nem akartam mélynyomót, de azóta lett egy kisebb, így tényleg nem sok értelme van már annak, de mondjuk ha épp piknikezek és kinyitom a csomagtartót, akkor jobban hallom a magasakat :D

Szóval jobbra nem is vágyom, ez mindent tud, ami nekem kell. Nem az utcát hangosítja, hanem a belteret. És legalább minőségi mélyeket ad.

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5328 Dátum: 2008.11.05 07:50:49 »
... Hidd el, ha egy jó szettet veszel, meg egy kis erősítőt, akkor jobban jársz, mintha vennél a hátsó ajtóba, meg a kalaptartóba is egy-egy szettet!!! Legyen az "a nagyon tuti giga méretű ovál" is akár....

Jó szettnek helye van az ajtóba és oszlop alatt, az erősítőnek, meg az ülés alatt. Ennyi
ez bizony így van..csak az a pici bökkenője a dolognak,h a gyári fejnek nincsen RCA-kimenete, ezért az erősítőt nem tudod 1 kábellel rádugni a fejre :(

kérdés,h a gyári fej mennyire tudna meghajtani egy normális szettet (nomeg, ha mélynyomót is szeretne, ahhoz szükséges egy erősítő, vagy pedig valami aktív mélyláda, aminek van "hangszóró" jelet fogadó bemenete)

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #5329 Dátum: 2008.11.06 21:40:18 »
Üdv,

Ma megkaptam a Toyota 2008 ősz-tél c. kis füzetét, és elgondolkodtam egy-két kiegészítő beszerzésén, többek között első ködlámpán (2008-as Yarishoz). Fel is hívtam a helyi márkakereskedést, mert érdekelt, hogy a kapcsolása hogyan fog működni:

- lesz egy plusz kapcsolóm valahol
- vagy kicserélik a meglévő bajuszkapcsolót, amin per pillanat csak hátsó ködlámpa van

Nem tudták megmondani, merthogy kétféle ködlámpa kiszerelés is létezik, és nem tudják, hogy a katalógusban lévő melyik. Holnap telefonálgatok még majd egy kicsit, hátha kiderül, de esetleg itt valaki nem tudja?

Azért jó lenne tudni, hogy mit rendel meg az ember.

KLIKK

Szia, kicsi hosszú a link, de ez beszerelési leírása a ködlámpának, ha nem előre kábelezett kivitelről van szó. A kézifék kar előtti 4 vakkapcsoló helyek egyikére megy bele, a többi rész, kábelek beszerelése is pontosan le van írva.

Megcsináltam rövidre a linket.
Misi


Szia!
m-nek és Villinek:én is utólag szereltettem ködlámpákat a II-es terra modellembe.A kapcsoló természetesen a kézifék alatti burkolatba került,ami nem szerencsés hely,mivel a visszajelzőfény nem esik a látómezőnkbe.Így előfordulhat,hogy indoklatlanul égve felejtjük és t."közeg" ezt büntivel "honorálja!A "2007 Yaris Factory Repair Manuals "site-on kicsit utánanéztem és kiderült,hogy a műszerfalon be van kötve a ködfényszórók visszajező-LED-je.A kapcsolási rajzból kinyomoztam azt a pontot ahol a LED-meghajtás elérhető.
Tehát:az utánszerelt ködlámpa szett reléjét egy piros vezeték indítja a kézifék alatti kapcsolóról +12 V-al.Erre rá kell csatlakoznunk egy vezetékkel aminel a másik végére egy "anya" papucs-csatlakozót szerelünk.Ezt a relévezérlő 12 V-ot kell eljuttatni a mi modellünkben nem található,(de a csatlakozója jelen van),D 46 os relé vastag "apa"csatlakozó érintkezőjére.Mindezek megtalálhatók a műszefal kormánytól balra-le található,tárolórekesszel rejtett elosztó-biztosító-relétartó egységének a jobb szélén!A szervízkönyvben az 51. oldalon látható "Front Fog Light Relay"megjelöléssel..(Amúgy ide teszik a szervízek az utánszerelt ködlámpák reléjét is,úgy hogy az egység oldalára ragasztják azzal a kátrányhoz hasonló masszával!)Mi tulajdonképpen a be nem rakott eredeti ködlámpa-relé elmenő vezetékét "csíptük meg" ami összeköttetésben van a visszajelző LED-del és megtápláljuk a relévezérléssel.
Jó "buherálást"!

Helló!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5330 Dátum: 2008.11.06 22:18:47 »
Szia!
m-nek és Villinek:én is utólag szereltettem ködlámpákat a II-es terra modellembe.A kapcsoló természetesen a kézifék alatti burkolatba került,ami nem szerencsés hely,mivel a visszajelzőfény nem esik a látómezőnkbe.Így előfordulhat,hogy indoklatlanul égve felejtjük és t."közeg" ezt büntivel "honorálja!A "2007 Yaris Factory Repair Manuals "site-on kicsit utánanéztem és kiderült,hogy a műszerfalon be van kötve a ködfényszórók visszajező-LED-je.A kapcsolási rajzból kinyomoztam azt a pontot ahol a LED-meghajtás elérhető.
Tehát:az utánszerelt ködlámpa szett reléjét egy piros vezeték indítja a kézifék alatti kapcsolóról +12 V-al.Erre rá kell csatlakoznunk egy vezetékkel aminel a másik végére egy "anya" papucs-csatlakozót szerelünk.Ezt a relévezérlő 12 V-ot kell eljuttatni a mi modellünkben nem található,(de a csatlakozója jelen van),D 46 os relé vastag "apa"csatlakozó érintkezőjére.Mindezek megtalálhatók a műszefal kormánytól balra-le található,tárolórekesszel rejtett elosztó-biztosító-relétartó egységének a jobb szélén!A szervízkönyvben az 51. oldalon látható "Front Fog Light Relay"megjelöléssel..(Amúgy ide teszik a szervízek az utánszerelt ködlámpák reléjét is,úgy hogy az egység oldalára ragasztják azzal a kátrányhoz hasonló masszával!)Mi tulajdonképpen a be nem rakott eredeti ködlámpa-relé elmenő vezetékét "csíptük meg" ami összeköttetésben van a visszajelző LED-del és megtápláljuk a relévezérléssel.
Jó "buherálást"!

Helló!
Szia!

Az tényleg nem egy szerencsés hely attól függetlenül, hogy van a műszerfalon visszajelző és némi ügyeskedéssel jelzésre is lehet bírni. Én ezeket megúsztam, mivel gyári ködlámpám van, bajuszkapcsolóról elintézhetem az első-hátsót.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #5331 Dátum: 2008.11.07 19:41:56 »
Szia!
m-nek és Villinek:én is utólag szereltettem ködlámpákat a II-es terra modellembe.A kapcsoló természetesen a kézifék alatti burkolatba került,ami nem szerencsés hely,mivel a visszajelzőfény nem esik a látómezőnkbe.Így előfordulhat,hogy indoklatlanul égve felejtjük és t."közeg" ezt büntivel "honorálja!A "2007 Yaris Factory Repair Manuals "site-on kicsit utánanéztem és kiderült,hogy a műszerfalon be van kötve a ködfényszórók visszajező-LED-je.A kapcsolási rajzból kinyomoztam azt a pontot ahol a LED-meghajtás elérhető.
Tehát:az utánszerelt ködlámpa szett reléjét egy piros vezeték indítja a kézifék alatti kapcsolóról +12 V-al.Erre rá kell csatlakoznunk egy vezetékkel aminel a másik végére egy "anya" papucs-csatlakozót szerelünk.Ezt a relévezérlő 12 V-ot kell eljuttatni a mi modellünkben nem található,(de a csatlakozója jelen van),D 46 os relé vastag "apa"csatlakozó érintkezőjére.Mindezek megtalálhatók a műszefal kormánytól balra-le található,tárolórekesszel rejtett elosztó-biztosító-relétartó egységének a jobb szélén!A szervízkönyvben az 51. oldalon látható "Front Fog Light Relay"megjelöléssel..(Amúgy ide teszik a szervízek az utánszerelt ködlámpák reléjét is,úgy hogy az egység oldalára ragasztják azzal a kátrányhoz hasonló masszával!)Mi tulajdonképpen a be nem rakott eredeti ködlámpa-relé elmenő vezetékét "csíptük meg" ami összeköttetésben van a visszajelző LED-del és megtápláljuk a relévezérléssel.
Jó "buherálást"!

Helló!
Szia!

Az tényleg nem egy szerencsés hely attól függetlenül, hogy van a műszerfalon visszajelző és némi ügyeskedéssel jelzésre is lehet bírni. Én ezeket megúsztam, mivel gyári ködlámpám van, bajuszkapcsolóról elintézhetem az első-hátsót.:)

Helló!
Én is feltettem magamnak a kérdést:miért nem tudták az utólag beépített ködfényszórókat a "rendes"bajuszkapcsolóról vezérelt feszültséggel indítani?Az utólagos relének innen is lehetne 12 V-ot küldeni és akkor minden "piko-bello".(Annak meg ott van a visszajelzése úgyis.) :yes:
Sebaj,most eggyel több kapcsoló és lámpa világít. Hi-Hi :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5332 Dátum: 2008.11.07 20:13:16 »
Helló!
Én is feltettem magamnak a kérdést:miért nem tudták az utólag beépített ködfényszórókat a "rendes"bajuszkapcsolóról vezérelt feszültséggel indítani?Az utólagos relének innen is lehetne 12 V-ot küldeni és akkor minden "piko-bello".(Annak meg ott van a visszajelzése úgyis.) :yes:
Sebaj,most eggyel több kapcsoló és lámpa világít. Hi-Hi :clap:
Szia!
Micsoda ötlet, fel lehet vetni a Toyotának.:) Ugye a gyári kapcsolás szerint először ködfényszóró és utána ködzárófény. Most akkor ez az utólagos beépítésnél is így van, vagy egymástól függetlenek? A gyári sorrendnek van valami logikája?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #5333 Dátum: 2008.11.10 20:05:17 »
Helló!
Én is feltettem magamnak a kérdést:miért nem tudták az utólag beépített ködfényszórókat a "rendes"bajuszkapcsolóról vezérelt feszültséggel indítani?Az utólagos relének innen is lehetne 12 V-ot küldeni és akkor minden "piko-bello".(Annak meg ott van a visszajelzése úgyis.) :yes:
Sebaj,most eggyel több kapcsoló és lámpa világít. Hi-Hi :clap:
Szia!
Micsoda ötlet, fel lehet vetni a Toyotának.:) Ugye a gyári kapcsolás szerint először ködfényszóró és utána ködzárófény. Most akkor ez az utólagos beépítésnél is így van, vagy egymástól függetlenek? A gyári sorrendnek van valami logikája?

A logika szerint a két ködfény úgyis csak együtt használható,lásd KRESZ,tehát a felvetésem szerintem jó.(Vagy indokolt a használat,vagy nem, és akkor úgyis mindkettő szükséges!)
Most ellenben az van,hogy abban a pillanatban amikor bármilyen világítást felkapcsolsz,indítható a ködfényszóró.(Pl.:helyzetjelzők + ködfényszóró,tehát jó az a visszajelzés,mert érdekes "kivilágítással" is közlekedhetünk. ::)
Lehet,hogy átkötöm a vezérlést oda és akkor biztosan nem marad égve újrainduláskor.A kéziféknél lévő kapcsolóval legfeljebb letilthatom a fényszórókat,ha akarom.
Na ezt jól "agyonbeszéltem".  :wub:  Sziasztok' :)
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5334 Dátum: 2008.11.10 20:29:17 »
A logika szerint a két ködfény úgyis csak együtt használható,lásd KRESZ,tehát a felvetésem szerintem jó.(Vagy indokolt a használat,vagy nem, és akkor úgyis mindkettő szükséges!)
Most ellenben az van,hogy abban a pillanatban amikor bármilyen világítást felkapcsolsz,indítható a ködfényszóró.(Pl.:helyzetjelzők + ködfényszóró,tehát jó az a visszajelzés,mert érdekes "kivilágítással" is közlekedhetünk. ::)
Lehet,hogy átkötöm a vezérlést oda és akkor biztosan nem marad égve újrainduláskor.A kéziféknél lévő kapcsolóval legfeljebb letilthatom a fényszórókat,ha akarom.
Na ezt jól "agyonbeszéltem".  :wub:  Sziasztok' :)
Most ugrott be, igenis van logikája a külön kapcsolásnak. Pl. rossz látási viszonyok mellett bekapcsolom az elsőt és a hátsót is. Ha valaki utolér és megteszem azt az egyébként alapvető dolgot, hogy kikapcsolom a ködzárófényt, mielőtt megvakul, akkor az elsőnek még maradnia kell, ugye a szembejövő hogy jobban észrevegyen.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris általában
« Válasz #5335 Dátum: 2008.11.10 20:33:05 »
Most ugrott be, igenis van logikája a külön kapcsolásnak. Pl. rossz látási viszonyok mellett bekapcsolom az elsőt és a hátsót is. Ha valaki utolér és megteszem azt az egyébként alapvető dolgot, hogy kikapcsolom a ködzárófényt, mielőtt megvakul, akkor az elsőnek még maradnia kell, ugye a szembejövő hogy jobban észrevegyen.

Az enyimbe csak ugy leleht kodzarofenyt kapcsolni, ha elotte kapcsolsz kodlampat. De a kodzarofenyt csak a kodlampaval egyutt lehet lekcsapolni. Ebben is talalj logikat lecci  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris általában
« Válasz #5336 Dátum: 2008.11.10 20:35:11 »
Amelyik Toyotában gyárilag van első/hátsó ködlámpa, és az a bajuszkapcsolóról vezérelhető, ott mindegyiknél így van. A logikája az, ami már leírásra került. Ha köd van, előszőr látni akarsz, majd látszódni. Ez utóbbi ignorálódik, ha valaki mögéd ér.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris általában
« Válasz #5337 Dátum: 2008.11.11 21:20:01 »

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5338 Dátum: 2008.11.16 11:22:46 »
Érdekesség:

Toyota Yaris 1.5


Nekem tetszene.

Összehúztam a linket.  MrIP
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.16 13:28:56 írta MrIP »
Yaris Ts 05'

Kacsa

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1327
  • a club védett madara
Re: Yaris általában
« Válasz #5339 Dátum: 2008.11.16 20:53:20 »
Sziasztok:)
A hirdetésben szereplő autó az uncsitesóm kisautója.
Ha valakit érdekel szóljatok!
Köszike:)
http://www.hasznaltauto.hu/2525477_toyota_yaris_2006