Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914268 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2475 Dátum: 2010.04.09 14:52:40 »
Sziasztok!
Teljesen új vagyok itt a fórumon, bár több éve heti rendszerességgel olvasom a toyotaklub topikjait, de majdnem kizárólag a corollásat, tekintettel arra, hogy nekem egy 2004-es 1.4 benizin corolla hb-m van.

Pár hete véletlenül kukkantottam be ide, és nagyon felkeltette az érdeklődésemet az itt olvasottak, különösen a „nagyok” Zénóka és Leszilaci félelmetes fogyi értékei főleg a döbbenetes futásteljesítmények mellett. Pár nap alatt végig is olvastam az összes hozzászólást és elhatároztam, kipróbálom én is az itt leírt eco vezetéstechnikát. 2 teli tank tapasztalata az, hogy az eddigi 6.7-7.2 körüli fogyasztásomat, 5,7-5,9 re sikerült levinni, de csiga tempóval közlekedek ilyenkor. (napi kb 50 km-t megyek, országút 70-80; autópálya 100, sok gurulás, városban csak hétvégén járok gyakorlatilag)

A hosszú bevezető után kérdésem az lenne felétek , hogy mennyire lehet az E12 1.4 benzin corolla fogyiját levinni (egyenlőre a virsli gumi cserét még nem merem bevállalni ;), de az 5W-40-es olajat a következő szervizkor vmi jobbra fogom cserélni az már biztos) . A kocsim teljesen gyári, 115 ezer km van benne.

Köszönöm a válaszokat. ::)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2476 Dátum: 2010.04.09 15:11:37 »
Sztem inkább a Mennyit fogyaszt a Corollád topicba írd ezt, a srácok ott is válaszolnak majd és oda talán még jobban illik a kérdés.  ;)
         

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2477 Dátum: 2010.04.10 21:50:31 »
uuu mester ne haragudj nem vágtam, hogy te ilyen nagypályán nyomod. Ígérem ezentúl, bármi gondunk lesz csak és kizárólag hozzád fordulunk mindig is mondtam, hogy ilyen fullos vérprofi arcokra  van szükség a fórumon. Én maradok a kispályánál  :D
Történetesen minden szava igaz volt, tényleg nem szokott olyan autókról nyilatkozni ilyen részletességgel, amiket még nem próbált  :) ... Ami pedig a megkritizált részletet illeti: a korai Yaris I ülései tényleg nem valami kényelmesek, ezt pl. korábban Xanyi is írta nekem, mikor először merült fel nálam a típus vásárlása. Ez nem tartozik az autó erősségei közé, szóval ebben jogos volt OK fine kritikája.
...még mindig utálok hülyeségekről beszélgetni csak, hogy értsd: miután Te megtetted a yarisos hozzászólást, megtudtuk a haverodtól, hogy "Ugyanakkor minden bizonnyal rengeteg kenyelmetlenseggel fognak jarni az egyutt toltendo evek" Na ezután akadt meg a szemem az mx5-ön tudom mekkora, ezért emlegettem fel a mérőszalag használatát....  erre kaptam meg azt a lekicsinylő, elképzelhetetlen és utolérhetetlen tudásbázist, természetesen kontinensnyi arcmérettel előadva.
Engem nem zavar, hogy valaki folyamatosan elélvez az "amerikai álomtól" és elájul saját magától, de ha nem baj én ebbe az "én nagybácsimnak nagyobb autója van" versenybe nem szállnék be.
Emiatt volt az élces "kispályás" válaszom.
Én elhiszem, hogy a haverod amúgy jó srác de itt a fórumon elég érdekesen adja elő magát. Semmi gond, továbbra sem zavar, részemről ignorálom a hozzászólásait.
Bízom benne, hogy köztünk ez nem okoz problémát  :)


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2478 Dátum: 2010.04.10 21:54:42 »
DTAMÁS: Az E11 1.4 vvt-i corollával én anno 4,5-5,5 közötti értékekkel jártam. Mondjuk azon 165 ös gumi volt gyárilag. Átlagban jó 1-1,5 literrel fogyasztott többet mint a yaris.


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2479 Dátum: 2010.04.10 21:59:03 »
Az E11 1.4 vvt-i corollával én anno 4,5-5,5 közötti értékekkel jártam.
Hoooogy??? :cry: Zénóka, esetleg a tavaszi talin kaphatnék speciálisan az én autómhoz alapkiképzést tőled? :helpsmilie: :D
         

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2480 Dátum: 2010.04.10 22:09:47 »
DTAMÁS: Az E11 1.4 vvt-i corollával én anno 4,5-5,5 közötti értékekkel jártam. Mondjuk azon 165 ös gumi volt gyárilag. Átlagban jó 1-1,5 literrel fogyasztott többet mint a yaris.

Szia Zénóka, akkor ha jól gondolom a vezetéstechnika csiszolásával, a jobb olajjal és a gumik 2.2-ről mondjuk 2.5 re nyomásával lehet hozni 1-2 decit még, de többre nem nagyon számíthatok. Kár, pedig jó lenne 5 lieterrel járogatni :devil:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2481 Dátum: 2010.04.10 22:12:29 »
Én a 4E-FE-vel jó ideje 2.5-ös nyomással járok, sztem ez még mindig alsó határ. ;) De a gumi sem mindegy!!
         

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2482 Dátum: 2010.04.10 22:21:03 »
Én a 4E-FE-vel jó ideje 2.5-ös nyomással járok, sztem ez még mindig alsó határ. ;) De a gumi sem mindegy!!

A gumijaim még a gyári michelinek, a gumis szerint, még nagyon jó állapotban vannak (2003-as dot szám), nem kellett most cserélnem őket szerencsére. A még komfort szempontjából is elfogadható nyomást ki fogom próbálgatni akkor ...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2483 Dátum: 2010.04.10 22:24:58 »
7 éves gumit én most dobom ki. Elöregedett, felkeményedett, repedezik. Minta 5 mm van még rajta, de az már nem segít rajta. :surrender:
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2484 Dátum: 2010.04.10 22:32:14 »
Így jártam én is anno, minta volt rajta, több mint elégséges, de már olyan volt, mint a bakelit. Nedves úton ezt már figyelembe kellett venni. Kész megváltás volt lecserélni  :yes:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2485 Dátum: 2010.04.10 22:32:30 »
Természetesen: a tavaszi találkozón alapprogram a személyre szabott vezetéstechnikai tréning  :D

Nem írnék konkrét számokat. Inkább azt mondom mindig lehet javítani, a kérdés csak az kinek mi fér bele időben, szituációban stb. Nyilván nem ugyanaz egy kis forgalmú mellékút, mint egy zsúfolt főút. Egyvalami korlátlan és végtelen csak: a lehetőség ;) :D :D


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2486 Dátum: 2010.04.11 07:56:47 »
Kár, pedig jó lenne 5 lieterrel járogatni :devil:
1.4-es benzines E12-es Corollával ezt csak akkor tudod megcsinálni, ha A) a kilométerek többségét városon kívül teszed meg, és B) vállalod, hogy nagyon nyugis tempóban közlekedsz. Autópályán is maximum 100 körül; országúton még lassabban. És persze bevetve a többi eszközt is (guminyomás, olaj, és a legfőbb: a megfelelő vezetési stílus). Így esetleg összejöhet az 5-ös átlag; de ha sokat mész városban, akkor semmiképpen. A feladat nehézségét jelzi, hogy ennek az autónak normális esetben (pl. ha megnézzük a Spritmonitor értékeit) valahol 7.2 körül van az átlagfogyasztása.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2487 Dátum: 2010.04.11 08:05:48 »
A gumijaim még a gyári michelinek, a gumis szerint, még nagyon jó állapotban vannak (2003-as dot szám), nem kellett most cserélnem őket szerencsére. A még komfort szempontjából is elfogadható nyomást ki fogom próbálgatni akkor ...
Amit biztosan bevállalhatsz, az a gyár által megadott maximális nyomás (amit megterhelt autóra, nagy sebességre határoznak meg). Ha alapesetben is ezzel jársz, akkor némi komfort-csökkenés árán mindenképpen meg fogsz spórolni pár decit, továbbá kicsit jobban is fog menni az autó (nyilván emiatt is eszik kevesebbet, csökken a gumik gördülési ellenállása), és a kanyarokban is stabilabb lesz.

Én a Camrym kerekeit egy hete felfújtam elöl 2.8-ra, hátul 2.7-re. Ez jócskán a gyár által megadott maximum (2.3) fölött van, de a gumiméretem sem gyári (185/70x13 helyett 185/60x14). Azóta mentem vele városban is, országúton is. A tapasztalat: az úthibákat rendesen kerülgetni kell, mert a kocsi sokkal jobban ráz, és ez biztosan jobban megviseli a futóművet is; de cserébe ugyanazokon az emelkedőkön kevésbé kell nyomni a gázt, jobban megy a kocsi; és kanyarokban valami döbbenetesen javult a stabilitás  :sorcerer: ... Ekkora változásra nem is számítottam! Elpattogás ugyanakkor még nem jelentkezik, tehát rossz útburkolatú kanyarokban is stabil a futómű. Fogyasztásról egyelőre nem tudok nyilatkozni, de biztos hogy javult, hisz kevésbé kell nyomnom a gázt ahhoz, hogy az autó ugyanúgy menjen. Úgyhogy valszeg maradok ezen a nyomáson, nem fogom lejjebb ereszteni - márcsak amiatt sem, mert ezzel az autóval már jellemzően nem városban közlekedek.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2488 Dátum: 2010.04.11 08:10:18 »
Bízom benne, hogy köztünk ez nem okoz problémát  :)
Nyilván nem - amúgy értelek én mindkettőtöket, úgyhogy nincs ebből gond  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2489 Dátum: 2010.04.11 08:22:34 »
Még valamit fontos megjegyezni az emelt guminyomásról. Azzal mindenképp tisztában kell lenni, hogy a gyár által megadott legnagyobb érték fölött "szürke zóna" kezdődik - minden autótípus máshogy reagál a nagy nyomásra, mindegyiknél máshol van az a határ, amelynél már átbillen a mérleg és romlani kezdenek a menettulajdonságok. Ezért fő az óvatosság, érdemes a nyomást apránként növelni és próbálgatni, hogy hogy reagál a kocsi. És kerülni az extremitásokat. Aki nem biztos a dolgában és/vagy nem szereti (nem tudja) a határon próbálgatni az autóját, az inkább ne tegyen bele többet, mint amit a gyár maximálisan megad. Abból nem lehet gond, és így is elérhető némi fogyasztás-csökkentés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )