Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 964987 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5040 Dátum: 2017.04.18 11:07:44 »
A gázkazános fűtési rendszerhez nem nyúlok hozzá. Elég öreg, egy új 30-35% al kevesebb gázt használna, de a megtérülése 40 év körül lenne ( jelenlegi gázáron és kamatszinttel). Jobban járok, ha megtartom -10 C alá kisegítő fűtésre, és inkább beruházok egy H tarifás fűtő klímára.

A vízkezelésre az egyéb felhasználásnál lenne szükség, ezért gondoltam az elektromos megoldásra.
A fűtési célú vízkezelés csak hozzáolvastam.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5041 Dátum: 2017.04.18 12:13:46 »
http://index.hu/gazdasag/2017/04/18/dm_bosch_visszahivas/

Bosch GWS 20, GWS 22, GWS 24, PWS 20, PWS 1900, PWS 2000, GWS 24-230 JVX sarokcsiszolóval van probléma - visszahívás van!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5042 Dátum: 2017.04.18 13:24:51 »
Jobban járok, ha megtartom -10 C alá kisegítő fűtésre, és inkább beruházok egy H tarifás fűtő klímára.
Levegő-levegő vagy levegő-víz?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5043 Dátum: 2017.04.18 15:06:14 »
Egyszerű levegő - levegő. Nem építek ki még 1 vizes rendszert a meglévő mellé, maximum a plafonba.
Annak még nem néztem utána, hogy melyik típusút lehet H tarifáról járatni. A kimaxolt 4kW os napelem parka a sima tarifás nem férne bele teljesen. Amennyiben környezet kímélő módon eltörlik a szaldó elszámolást, akkor meg végképp nem.
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.18 15:16:49 írta Agyarka »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5044 Dátum: 2017.04.18 18:55:10 »
H tarifa egyetlen követelménye a megújuló energiaforrás, bármelyik ráköthető.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5045 Dátum: 2017.04.18 20:45:44 »
Egyszerű levegő - levegő. Nem építek ki még 1 vizes rendszert a meglévő mellé, maximum a plafonba.
Annak még nem néztem utána, hogy melyik típusút lehet H tarifáról járatni. A kimaxolt 4kW os napelem parka a sima tarifás nem férne bele teljesen. Amennyiben környezet kímélő módon eltörlik a szaldó elszámolást, akkor meg végképp nem.

Melyik szolgáltatói engedélyes területén vételezel jelenleg elektromos energiát?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5046 Dátum: 2017.04.18 21:19:17 »
ELMÜ

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5047 Dátum: 2017.06.06 11:37:04 »
Tudtok nekem ajánlani olyan gázszerelőt, ezermestert stb, aki kitakarítaná és karbantartaná  a Junkers átfolyó gázos vízmelegítőnket? Különösebb baja nincs, csak egy kis törődés ráférne.

Köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5048 Dátum: 2017.06.06 12:03:48 »
Junkers?
Vedd meg és dobd el kategória ahogy egy ideje már valószínűleg a többi is.
Elég jól időzítva van az avulása, pár hét különbséggel mentek benne tönkre a fő alkatrészek, amelyeknek egyenkénti cseréje is kb. az új készülék árának 80-90% -a.
A fizikai takarítás (hőcserélő, égők, vízszűrő ) és az elektromos kötések átnézésén kívül lehet próbálkozni a hőcserélő átmosásával, de a többi része sem bírja tovább jelentősen.
Érdemes lenne ellenőrizni, az a beépített füstgázfigyelés. Nem egy bonyolult , de szabályszerűen (lezárt csővel) megcsinálni én még szerelőtől nem láttam.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5049 Dátum: 2017.06.06 12:21:35 »
Tudtok nekem ajánlani olyan gázszerelőt, ezermestert stb, aki kitakarítaná és karbantartaná  a Junkers átfolyó gázos vízmelegítőnket? Különösebb baja nincs, csak egy kis törődés ráférne.

Köszönöm!
Kérdezd meg Dr Gázt, hogy mit lehet vele csinálni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5050 Dátum: 2017.06.06 12:29:47 »
Junkers?
Vedd meg és dobd el kategória ahogy egy ideje már valószínűleg a többi is.
Elég jól időzítva van az avulása, pár hét különbséggel mentek benne tönkre a fő alkatrészek, amelyeknek egyenkénti cseréje is kb. az új készülék árának 80-90% -a.
A fizikai takarítás (hőcserélő, égők, vízszűrő ) és az elektromos kötések átnézésén kívül lehet próbálkozni a hőcserélő átmosásával, de a többi része sem bírja tovább jelentősen.
Érdemes lenne ellenőrizni, az a beépített füstgázfigyelés. Nem egy bonyolult , de szabályszerűen (lezárt csővel) megcsinálni én még szerelőtől nem láttam.
Az a sejtésem, hogy ugyan az a helyzet mint az autóknál(hogy forumtémánál maradjunk)
Ha felújítod nem kell dupla áron kondenzációsat venni, amihez társul a füstelvezetés akár 1 millióért, ha egyáltalán műszakilag megoldható. Ja és engedélyek...
Inkább egy A4-es 1999-ből mint egy 8- 10 éveset, amire egy régi Audi árát rá lehet költeni :hmmmm:
Csak itt is, ott is jön a fejlődni kell, meg környezetbarátság :devil:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5051 Dátum: 2017.06.06 12:51:17 »
Junkers?
Vedd meg és dobd el kategória ahogy egy ideje már valószínűleg a többi is.
Elég jól időzítva van az avulása, pár hét különbséggel mentek benne tönkre a fő alkatrészek, amelyeknek egyenkénti cseréje is kb. az új készülék árának 80-90% -a.
A fizikai takarítás (hőcserélő, égők, vízszűrő ) és az elektromos kötések átnézésén kívül lehet próbálkozni a hőcserélő átmosásával, de a többi része sem bírja tovább jelentősen.
Érdemes lenne ellenőrizni, az a beépített füstgázfigyelés. Nem egy bonyolult , de szabályszerűen (lezárt csővel) megcsinálni én még szerelőtől nem láttam.
Köszi!
Amúgy 2009-es beszerelés. Megkérdezem Dr. Gázt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5052 Dátum: 2017.06.06 14:52:12 »
Ha felújítod nem kell dupla áron kondenzációsat venni, amihez társul a füstelvezetés akár 1 millióért, ha egyáltalán műszakilag megoldható. Ja és engedélyek...
Szerencsére átfolyós vizmelegítőnek nem kell kondenzációsnak lennie. ( Hirtelen nem is jut eszembe önálló kondenzációs készülék.) A kémény újra engedélyezés és a garanciális beszerelés, beüzemelés vetekszik az új árával, de abban későbbre van programozva a többi alkatrész pusztulása. Amennyiben vkinek nincs bontott donor, nem érdemes javítani.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5053 Dátum: 2017.06.06 15:16:07 »
nagyon kéne otthonra és nyaralásra egy kompresszor.   állandó biciklik. kocsi. matracok, stb..
ez a LIDL féle (ha elkapom) jó lehet?
van ebbe erő? vagy tartályost vegyek?  azt meg nem lehet nyaralni vinni..

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5054 Dátum: 2017.06.06 15:19:59 »
nagyon kéne otthonra és nyaralásra egy kompresszor.   állandó biciklik. kocsi. matracok, stb..
ez a LIDL féle (ha elkapom) jó lehet?
van ebbe erő? vagy tartályost vegyek?  azt meg nem lehet nyaralni vinni..
Biztos kényelmesebb, mint egy manuális, de ha elromlik, akkor fújhatod.
Én biztos egy bringa pumpával és egy oda-vissza működő kézi pumpával oldanám meg. Autós bármelyik kúton van.