Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1628011 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris általában
« Válasz #5280 Dátum: 2008.10.06 16:57:18 »

Köszike, tudom, hogy ők is jók és lelkiismeretesek. De ha már utazom, a veszprémieknél maradok.  :1eye:

Persze, ha ismered őket és nem volt gondod, akkor ne válts! Viszont ha keresel majd új szervizt, akkor feltétlenül Kiskőrös!  :)
Toyota Yaris T SPORT
153



Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5281 Dátum: 2008.10.06 22:00:58 »
A veszprémi szervizt én is ajánlani tudom, Győrből vittem le váltójavításra....
Korrekt hozzáállás és elvégzett munka. No meg garis még, úgyhogy csak útiköltség, illetve baráti segítség kellett.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

bajoros

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Yaris általában
« Válasz #5282 Dátum: 2008.10.08 20:02:13 »
Mi a véleményetek?
2004-es yaris gyári kazettásmagnója vezérel vajon cd tárat?Találtam egy eladót de nem merem ismeret nélkül megvenni?

ogyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Japán Yaris
« Válasz #5283 Dátum: 2008.10.16 22:34:40 »
Sziasztok!

Szüleim szeretnének egy japán 1.0-ás Yaris-t venni a Marutijuk helyett. :helpsmilie: Eddig teljesen eltérő információkat kaptam arról, hogy mikortól gyártják ezeket Franciaországban. E szerint a 2001 évi cikk (http://www.vezess.hu/hirek/elkeszult_az_elso_toyota/39/) szerint már 2001-től Franciaországban gyártják őket, de a szerelőm szerint még készült a 2003-as faceliftesből is Japánban. Igaz ez?

Esetleg létezik valami külső ismertetőjel, amiből kiderül, hogy melyik országban készült, vagy mindig el kell kérnem az alvázszámot az eladótól? :)
Van itt valaki, akinek 2003-as facelift utáni japán Yarisa van? Feltételezem, hogyha japán, akkor az alvázszám első betűje a "J". A francia milyen betűvel kezdődik?

Előre is köszi a segítséget

Üdv.: ogyp

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris általában
« Válasz #5284 Dátum: 2008.10.16 23:43:25 »
Ez a Japán dolog egy hangyányit túl van misztifikálva...
Alvázszám nélkül nehéz megkülönböztetni őket, de az üvegeken, lámpákon lehet látni gyártás helyére utaló jeleket.

leszilaci

  • Vendég
Re: Japán Yaris
« Válasz #5285 Dátum: 2008.10.17 09:26:15 »
Sziasztok!

Szüleim szeretnének egy japán 1.0-ás Yaris-t venni a Marutijuk helyett. :helpsmilie: Eddig teljesen eltérő információkat kaptam arról, hogy mikortól gyártják ezeket Franciaországban. E szerint a 2001 évi cikk (http://www.vezess.hu/hirek/elkeszult_az_elso_toyota/39/) szerint már 2001-től Franciaországban gyártják őket, de a szerelőm szerint még készült a 2003-as faceliftesből is Japánban. Igaz ez?

Esetleg létezik valami külső ismertetőjel, amiből kiderül, hogy melyik országban készült, vagy mindig el kell kérnem az alvázszámot az eladótól? :)
Van itt valaki, akinek 2003-as facelift utáni japán Yarisa van? Feltételezem, hogyha japán, akkor az alvázszám első betűje a "J". A francia milyen betűvel kezdődik?

Előre is köszi a segítséget

Üdv.: ogyp
szia

vegyél yaris versot, vagy yaris Ts-t
azok (szinte) mind J-s alvázszámúak
igaz, a verso legkisebb motorja is 1.3 , a Ts pedig 1.5

egyébként lehet találni yaris faceliftből is japánt, ha ragaszkodsz hozzá...fehér holló lesz az.

sok sikert az autóvásárláshoz  :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5286 Dátum: 2008.10.17 17:46:42 »
2001-ig gyártották a Yarisokat japánban.
A leggyorsabban a hátsó ablaktörlőről ismerhető fel, hogy japán vagy francia... Nem tudom elmagyarázni a különbséget, de más a kettő, és az ugyebár kapásból látszik. Nézd meg egy japánét is és egy franciáét is, onnantól már tudni fogod a különbséget  :)
Xanyi

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #5287 Dátum: 2008.10.17 20:31:45 »
Kedves Fórumtársak!

Felhívom a figyelmeteket,hogy Ausztriában idén november 1-től kötelező a téligumi használata!
A rendelet úgy szól,hogy"csúszós útszakaszokon".Tehát:elindulhatsz téligumi nélkül is nov.1 után,ragyogó napsütésben,de ha síkos havas stb.útszakaszhoz érsz,ill.beköszönt egy havazás,akkor nem folytathatod az utadat téligumi nélkül!A bünti 35 €-től indul és a határ a csillagos ég (3500 €).Amennyiben valaki nem használ téligumit és balesetet okoz,akkor sem a "kötelezője" sem a CASCO-ja nem fizet!Ezt jó tudni,ha egy "sógor"belédhajt és nem akar rendőrt hívni!!!
Jó téli autózást és balesetmentes "szezont"kívánok mindenkinek!

Helló!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

ogyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Japán Yaris
« Válasz #5288 Dátum: 2008.10.18 09:07:52 »
szia

vegyél yaris versot, vagy yaris Ts-t
azok (szinte) mind J-s alvázszámúak
igaz, a verso legkisebb motorja is 1.3 , a Ts pedig 1.5

egyébként lehet találni yaris faceliftből is japánt, ha ragaszkodsz hozzá...fehér holló lesz az.

sok sikert az autóvásárláshoz  :)

Szüleim által felállított áthághatatlan korlátnak tűnik az 1000 cm3. :) Mégegyszer mondom, hogy jelenleg Marutijuk van. ;)

ogyp

ogyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Yaris általában
« Válasz #5289 Dátum: 2008.10.18 09:10:53 »
2001-ig gyártották a Yarisokat japánban.
A leggyorsabban a hátsó ablaktörlőről ismerhető fel, hogy japán vagy francia... Nem tudom elmagyarázni a különbséget, de más a kettő, és az ugyebár kapásból látszik. Nézd meg egy japánét is és egy franciáét is, onnantól már tudni fogod a különbséget  :)

Köszi meg fogom nézni a kölönbséget az ablaktörlők között. Viszont még mindig nem tudom, hogy létezik-e 2001 utáni (esetleg facelift-es) japán Yaris? Legalábbis az érkezett hozzászólások ellentmondásosnak tűnnek. :)

ogyp

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5290 Dátum: 2008.10.18 16:47:58 »
2001-ig gyártották a Yarisokat japánban.
A leggyorsabban a hátsó ablaktörlőről ismerhető fel, hogy japán vagy francia... Nem tudom elmagyarázni a különbséget, de más a kettő, és az ugyebár kapásból látszik. Nézd meg egy japánét is és egy franciáét is, onnantól már tudni fogod a különbséget  :)

Köszi meg fogom nézni a kölönbséget az ablaktörlők között. Viszont még mindig nem tudom, hogy létezik-e 2001 utáni (esetleg facelift-es) japán Yaris? Legalábbis az érkezett hozzászólások ellentmondásosnak tűnnek. :)

ogyp

2001-ig gyártották őket Japánban, ezután Franciaországban. 2001 utáni japán Yaris csak Verso lehet vagy TS :) Maximum még olyat tudok elképzelni, hogy volt olyan időszak amikor a francia gyár nem tudta kielégíteni a mennyiséget, akkor egy-két darab érkezett japánból, de ugye ha van is ilyen, az fehér holló...
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris általában
« Válasz #5291 Dátum: 2008.10.18 19:27:10 »
Kedves Fórumtársak!

Felhívom a figyelmeteket,hogy Ausztriában idén november 1-től kötelező a téligumi használata!
A rendelet úgy szól,hogy"csúszós útszakaszokon".Tehát:elindulhatsz téligumi nélkül is nov.1 után,ragyogó napsütésben,de ha síkos havas stb.útszakaszhoz érsz,ill.beköszönt egy havazás,akkor nem folytathatod az utadat téligumi nélkül!A bünti 35 €-től indul és a határ a csillagos ég (3500 €).Amennyiben valaki nem használ téligumit és balesetet okoz,akkor sem a "kötelezője" sem a CASCO-ja nem fizet!Ezt jó tudni,ha egy "sógor"belédhajt és nem akar rendőrt hívni!!!
Jó téli autózást és balesetmentes "szezont"kívánok mindenkinek!

Helló!

Ez nem felel meg a valóságnak. Nov1-után ha csúszós-havas az út, akkor téli felszerelés a kötelező: Vagy mind a négy keréken téli gumi van, VAGY a 2 hajtott kerékhez van nálunk hólánc. Havas úton sem kötelező a láncot felszerelni, de legyen nálunk csak, ha nem tudunk nélküle tovább haladni KELL felszerelni, addig a rendőr a meglétét ellenörzi. A lánc megléte szintén CSAK csúszós-havas úton kötelező. Tehát a téligumi NEM KÖTELEZŐ, de ha nincs, a hólánc az.
Ajánlom olvasásra németül tudóknak az öamtc oldalán a winterausrüstung pflicht olvasását.
Valóban ausztriában a médiákban rendszeresen winterreifen pflichtről beszélnek ( gumimarketing rulez) a valóságban viszont winterausrüstung pflicht van.

Büntetési tétel stimmel, a felső érték viszont csak teherautókra vonatkozik.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.18 19:30:51 írta Zénóka »


rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #5292 Dátum: 2008.10.19 08:40:55 »
Kedves Fórumtársak!

Felhívom a figyelmeteket,hogy Ausztriában idén november 1-től kötelező a téligumi használata!
A rendelet úgy szól,hogy"csúszós útszakaszokon".Tehát:elindulhatsz téligumi nélkül is nov.1 után,ragyogó napsütésben,de ha síkos havas stb.útszakaszhoz érsz,ill.beköszönt egy havazás,akkor nem folytathatod az utadat téligumi nélkül!A bünti 35 €-től indul és a határ a csillagos ég (3500 €).Amennyiben valaki nem használ téligumit és balesetet okoz,akkor sem a "kötelezője" sem a CASCO-ja nem fizet!Ezt jó tudni,ha egy "sógor"belédhajt és nem akar rendőrt hívni!!!
Jó téli autózást és balesetmentes "szezont"kívánok mindenkinek!

Helló!

Ez nem felel meg a valóságnak. Nov1-után ha csúszós-havas az út, akkor téli felszerelés a kötelező: Vagy mind a négy keréken téli gumi van, VAGY a 2 hajtott kerékhez van nálunk hólánc. Havas úton sem kötelező a láncot felszerelni, de legyen nálunk csak, ha nem tudunk nélküle tovább haladni KELL felszerelni, addig a rendőr a meglétét ellenörzi. A lánc megléte szintén CSAK csúszós-havas úton kötelező. Tehát a téligumi NEM KÖTELEZŐ, de ha nincs, a hólánc az.
Ajánlom olvasásra németül tudóknak az öamtc oldalán a winterausrüstung pflicht olvasását.
Valóban ausztriában a médiákban rendszeresen winterreifen pflichtről beszélnek ( gumimarketing rulez) a valóságban viszont winterausrüstung pflicht van.

Büntetési tétel stimmel, a felső érték viszont csak teherautókra vonatkozik.

Köszi a pontosítást,én valóban a médiákban közzétett "magyarázatokból"fogalmaztam a hozzászólásomat.(nagyon "messziről"hasonló az én írásom mondanivalója is mint a Tiedé,csak "lebutítva".)
Helló!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5293 Dátum: 2008.10.20 15:55:19 »
sziasztok!

Ötletet kérnék, hogy mivel tisztítsam meg a "műszerfal" előtti műanyag "lapot", ugyanis nekem össze vissza van kenve, ráment a szilikon spray és olyan nyomokat hagyott mintha meg lenne karcolódva, nem is tudom pontosan jellemezni. Szóval van valakinek valami frankó ötlete annak a tisztásásra?
Yaris Ts 05'

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5294 Dátum: 2008.10.20 17:27:26 »
sziasztok!

Ötletet kérnék, hogy mivel tisztítsam meg a "műszerfal" előtti műanyag "lapot", ugyanis nekem össze vissza van kenve, ráment a szilikon spray és olyan nyomokat hagyott mintha meg lenne karcolódva, nem is tudom pontosan jellemezni. Szóval van valakinek valami frankó ötlete annak a tisztásásra?


Szia!

Mintha láttam volna Prevent rovar- és szilikon eltávolítót valamelyik autósboltban. Valószínű más gyártmányú is létezhet.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive