Szavazás

Benzin vagy dízel?

Az autó benzinnel megy, a traktor és a busz dízellel
6 (14%)
A modern turbódízelek remek motorok, a benzinek megálltak a fejlõdésben
10 (23.3%)
Jók a common rail dízelek, de a modern feltöltõs benzinmotorokra várok igazán
6 (14%)
Semmi sem ér a hibridek nyomába; ha jó áron adnék õket, csak hibriddel közlekednék
12 (27.9%)
Öööö, bizonytalan vagyok/Több válasszal is egyetértek/Rosszak a kérdések
9 (20.9%)

Összes szavazó: 37

Szavazás lezárva: 2006.10.27 17:22:50

Szerző Téma: Benzin vs. dízel  (Megtekintve 363863 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #735 Dátum: 2013.11.08 02:16:13 »
nameg, hogy mennyiért kell azt először megvenni...
... es utana eladni  :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #736 Dátum: 2013.11.08 07:45:14 »
Meg közben javítani...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #737 Dátum: 2013.11.08 08:00:22 »
Meg közben javítani...
Na látod ez a tévhit :yes:
Amint lentebb az írásban szerepel, ~35eFt volt a dieselspecifikus javítás 240ekm-ig. :D
(És azok cégautók, meg egyébként se a legmegbízhatóbb autók ugyebár: Fiat meg Ford)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #738 Dátum: 2013.11.08 08:04:52 »
Jaj hogy ez céges flotta? Az más kategória, családi használathoz képest... egy családi autó más ütemben dolgozik, és alakul a pénzügyi élete is, az eltérő használati módja miatt.

Cégesnek én is dízelt vennék, valószínű.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #739 Dátum: 2013.11.08 08:19:29 »
Jaj hogy ez céges flotta? Az más kategória, családi használathoz képest... egy családi autó más ütemben dolgozik, és alakul a pénzügyi élete is, az eltérő használati módja miatt.

Cégesnek én is dízelt vennék, valószínű.
Na de miért lenne rosszabb a helyzet családi használatnál? :hmmmm:
Ott még annyira se valószinűek a dieselhibák :D
Pénzügyileg meg valóban vallás és hit kérdése, hogy előbb fizetsz ki egy kicsit többet és folyamatosan kevesebbet fogyasztasz, vagy forditva. Előbb utóbb  spórolsz a dieselel.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #740 Dátum: 2013.11.08 08:59:24 »
kivéve azt az esetet, amikor soha nem spórolsz vele. a te kocsidban mennyi km van most?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #741 Dátum: 2013.11.08 10:55:46 »
Hát egy átlagos család szempontjából ha nézem. Vegyük az én esetemet 2011-ben vett új cee'd_sw (kombi) autó:
- évente kb 13000 km-t tesz meg az autó, a 70ezres példádat ha alapul vesszük az majdnem 5 és fél év
- bekerülés költsége, ugyanazon a felzsereltségi szinten a dízeles változatnak 700ezer Ft.-al több
- kötelező szerviz költségek kb. 20%-al magasabbak a dízel esetén - 7 éves garancia miatt ehhez ragaszkodnék, és ez évente van
Így abszolut nem érte volna meg dízelt venni, akkor én is elméláztam ezen. Ráadásul nem tévhit az, hogy több a baj vele, sajnos a dízeles cee'd tulajdonosoknak is megvannak apró gondjaik vele, pl. hidegben nehezen indul, turbó csere (igaz garisan, de akkor is utána kell járni) stb. Apró de bosszantó dologok ezek, amikor két gyerekkel családdal felöltözve kinn állsz a hidegbe és mennél.

Céges autó más, ott nagy a futásteljesítmény, a költség leírható a cég bevételeiből, a cég szempontjából nézve az autó egy befektetés, eszköz ami kell az üzlet működtetéséhez szóval ott valóban hamarább is bejön a kiadás. Ráadásul egy cégnél kisebb az igény a finomságra, ott elég ha megy A-ból B-be azt' kész, csapom-vágom, ha netán nem indul beülök a másikba, ügyfélnél ha kések fél órát koszos kézzel megérti, munkaidőben ha kések picit még az is beleférhet.

Mondjuk amikor a gázolaj olcsóbb volt jelentősen a benzinnél, elgondolkodtatóbb volt családilag is, bár akkor sem biztos hogy azt vettem volta. Azóta már biztos nem, ilyen árak mellett.

« Utoljára szerkesztve: 2013.11.08 11:04:40 írta robi (Robi) »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #742 Dátum: 2013.11.08 14:26:30 »
Na de miért lenne rosszabb a helyzet családi használatnál? :hmmmm:
Ott még annyira se valószinűek a dieselhibák :D
Pénzügyileg meg valóban vallás és hit kérdése, hogy előbb fizetsz ki egy kicsit többet és folyamatosan kevesebbet fogyasztasz, vagy forditva. Előbb utóbb  spórolsz a dieselel.
Nem a fenét nem. Használt autókról beszélünk, nem?

100.000km felett már bármilyen hiba előJÖHET a dízelen, ami a benzinesen nem, mert nincs benne olyan, ami meghibásodhat a dízellel járó költségekkel egy szinten.
Nem törvényszerű, hogy el is jön az a hiba, de a kockázata megvan. Ha mégsem jön elő, akkor nettó a dízel tartható fenn olcsóbban.
-------------
Nem, előbb-utóbb utoléred a dízel költségeivel a benzinest.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #743 Dátum: 2013.11.08 14:27:25 »
Robi az en autom 600+ volt az 1.6 benyashoz kepest es ~400+-al tudtam az 1.6-osok ara folott eladni 100ezer km-el kesobb, mikozben "termelt" nekem 800ezret. Jah, az nalam levo 6 szeriz alkalmaval osszesen 12 literrel ment bele tobb olaj mint benyas tarsaikba. Ezzel kerult tobbe mint egy benzines szervizelese (meg a 400FT plusz oradijankent). Jah, a gazolajszurot pont ugy elfelejtettem mint benzinesnel a gyertyakat.
Nekem csaladi autokent nagyon nagyon megerte a dizel.  :yes:



Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #744 Dátum: 2013.11.08 14:29:05 »
Na látod ez a tévhit :yes:
Amint lentebb az írásban szerepel, ~35eFt volt a dieselspecifikus javítás 240ekm-ig. :D
(És azok cégautók, meg egyébként se a legmegbízhatóbb autók ugyebár: Fiat meg Ford)
Kettő típust említettek...  :whistling: Ebből messzemenő következtetéseket levonni hiba.  :otlet:

Nálunk anno a kivitelező cégnél 1,4 tdci Fusionok voltak. 50-70.000km-nél 4db adagolót cseréltek NEM gariba, NEM egy autónál. Mondeonál is...

A céges benzines Swift és Ignisekkel nem volt a kötelező szervizeken kívül éveken keresztül semmilyen meghibásodás.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #745 Dátum: 2013.11.08 14:33:12 »
Robi az en autom 600+ volt az 1.6 benyashoz kepest es ~400+-al tudtam az 1.6-osok ara folott eladni 100ezer km-el kesobb, mikozben "termelt" nekem 800ezret. Jah, az nalam levo 6 szeriz alkalmaval osszesen 12 literrel ment bele tobb olaj mint benyas tarsaikba. Ezzel kerult tobbe mint egy benzines szervizelese (meg a 400FT plusz oradijankent). Jah, a gazolajszurot pont ugy elfelejtettem mint benzinesnel a gyertyakat.
Nekem csaladi autokent nagyon nagyon megerte a dizel.  :yes:
A Ti használati körülményeitekhez jobban megérte. Ezért nem lehet ezt általánosságban kijelenteni, hogy EZ, vagy AZ a kisebb költséggel bíró. Nem is a futás, inkább a használati módon múlik, hogy milyen kockázattal hibásodhat meg az adott autó. Gondolj csak bele: ha Te a dízeledet mindig városban használtad volna és mondjuk, nem Te hanem az oldalborda, akkor nem biztos, hogy turbó, vagy kéttömegű lendkerék hiba nélkül megússzátok a 90.000 km-t. Vagy, akár az üzemanyag minősége is okozhatott volna nagynyomású rendszer hibát... Ezek, és a leírt körülmények a benzinest különösebben nem zavarják. Errefel írtam, hogy a használati mód nagyban befolyásolja a hibák előfordulási valószínűségét.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #746 Dátum: 2013.11.08 14:41:49 »
Hát igen, most hogy második autó is lett a családba, a kombi még kevesebbet fog futni. Gyakorlatilag évente max 2 alkalommal tudok eképzelni egy-egy kb. 800km-es utat, többi az 98%-ban város, és asszony vezetné. Örülök, hogy nem dízel.

Egyébként én nem szoktam azzal kalkulálgatni, hogy mennyiért fogom tudni majd egyszer eladni - ilyenekkel pláne nem kalkulálok, hogy "ha dízel lett volna, akkor ennyivel többért vagy kevesebbért". Mert egyrészt nem azért veszem az autót, hogy eladjam, hanem azért, hogy használjam. Nem tudhatom mikor fogom eladni - nálunk a családban az autó családtag, újkorától tizenéves koráig nálunk szokott lenni (mi nem cseréljük négyévente, mert nincs miből). Aztán még bármi történhet, koccanás, baleset, stb. és akkor a kalkulációnak úgyis lőttek. Meg az infláció, a piac alakulása, mit ír majd akkor az Alkotmány... Sosem igaz ilyen hosszú távlatba a terv.

Az én tapasztalatom az, hogy aki sokat autózik, évente 20ezernél többet, és használati kockázata minimális, annak valóban megéri a dízelt megvenni. Átlagembernek csak jólesik a nyomaték, azért veszi, anyagilag biztos nem jár jobban vele.

« Utoljára szerkesztve: 2013.11.08 14:45:55 írta robi (Robi) »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #747 Dátum: 2013.11.08 14:47:13 »
Errefel írtam, hogy a használati mód nagyban befolyásolja a hibák előfordulási valószínűségét.  :flowers:
Persze, de azert az evi 25 ezres futas absz nem vad vagy igen?  :hmmmm:
Oldalbordat megvedendo: ki lett nevelve es sokat hasznalta az Aurist  :yes: Tudta pontosan mitol halt volna meg. Raadasul nalam alacsonyabb fogyikat tudott produkalni, viszont tolem joval lassabban hajtott  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #748 Dátum: 2013.11.08 15:00:20 »
Persze, de azert az evi 25 ezres futas absz nem vad vagy igen?  :hmmmm:
Oldalbordat megvedendo: ki lett nevelve es sokat hasznalta az Aurist  :yes: Tudta pontosan mitol halt volna meg. Raadasul nalam alacsonyabb fogyikat tudott produkalni, viszont tolem joval lassabban hajtott  ;)
Mitől? :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #749 Dátum: 2013.11.08 15:01:54 »
Persze, de azert az evi 25 ezres futas absz nem vad vagy igen?  :hmmmm:
Oldalbordat megvedendo: ki lett nevelve es sokat hasznalta az Aurist  :yes: Tudta pontosan mitol halt volna meg. Raadasul nalam alacsonyabb fogyikat tudott produkalni, viszont tolem joval lassabban hajtott  ;)
Oké, Juccod az egy kivétel, meg hát az én Juccom is... :-)
A 25.000km számomra már valószínűleg dízel melletti érv, főleg, ha új autóról van szó.

Én is csak a saját helyzetemből kiindulva tudom reálisan nézni a dolgot: Kp-ra megvenni egy Avét kb 200.000km futással tudtam év elején. Még, ha németből hoztam volna az autót, akkor is lett volna vele kockázat bőven. Így kevesebb. Ráadásul, a körülményeim is megengedik, hogy viszonylag alacsony fogyasztást produkáljunk az útjainkon. Ennyi. Nem hiányzik a dízel. ÉS imádom, hogy kussba van az autó minden tekintetben menet közben.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i