Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1162320 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #705 Dátum: 2005.03.06 12:25:45 »
Akkor tíltsuk be az összes kamiont, buszt, villamost, terepjártót, meg vonatot, mert túl nagy, és ha elé lép valaki akkor a finoman kidolgozott lökhárítója nem véd meg?
Esetleg a régi kocsikat is?
Kötelezzük szegény nyugdíjast, akinek mondjuk 1 4ütemű Lada Samarára telik csak, hogy ne használja, mert közveszélyes?

Mint gyalogost, ha elütnek, megnyugtat az a tény, hogy amivel elütöttek kocsi, annak a legfrankóbb a a gyalogos védelme?

Egyébként a kicsúszásról az útra, biztos 2millió esetet fel tudtok hozni, de én speciel 1re se emlékszek, annál több diszkóbalesetre, meg figyelmetlen gyalogosra. Az a baj, hogy a gyalogos túl sokat képzel magáról, ezt a saját tapasztalatom mutatja, azért, mert tudom, hogy 1 utcába bekanyarodó autóval szemben elsőbbségem van, nem lépek le elé. Ha meg igen, akkor viselem ennek következményeit, annak ellenére, hogy az autó a hibás, és kapni fog érte, de nem azért, hogy miért nem 1 hiper szuper kocsival ütött el.

Volt rá precedens, hogy bebizonyosodott, hogyha nem 1 kemény lökhárítós üti el a gyalogost, akkor életben marad?
Biztos, ez simán elképzelhető.
Lehet, nem érdemli meg a gyalogos, amit kap ez is benne van a pakliban.
De mivel tudod elrettenteni a gyalogost attól, hogy ha ő úgy gondolja, hogy átrohan az úton, akkor ezt ne tegye?
Inkább ezen van a hangsúly. Hiába mondják a tv-ben, erre nem hallgatnak. Inkább az lenne a meggyőzőbb, ha a Kresz oktatását kötelezővé tennék az iskolában, esetleg vizsgázni is lehetne belőle 8. általános végén. Erre nem fektetnek hangsúlyt. Szintén a magam példáját mondom, mióta van jogsim, sokkal óvatosabban közlekedek gyalogosként, nem rohangálok át az úton, hanem ha meggyőződtem róla, hogy átengednek, akkor megyek csak át.

Azoktól elnézést kérek akik a kijelentésemből arra következtettek, hogy én csak azért ütöm el a gyalogost, mert megérdemli.
Laco 73 :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #706 Dátum: 2005.03.06 12:31:15 »
Biztonságról:
OK, hogy az emberélet az első, de azért elég gáz, hogy egy 30 km/h-s ütközéstől úgy összetörik az autó, hogy gazdasági TK...

Idézet
A Volvonak – ha jól emlékeszem – volt valami rugós megoldása a lökhárítókra. Az elnyelte szó nélkül a kisebb koccanásokat. Nagyobbnál meg úgyis mindegy. Talán ezt az ötletet meg lehetett volna tartani.

Igen, én is olvastam valahol egy autórol, aminek rugós a lökhárítója. De a gyalogosbiztonság ezzel sem megoldott sajna!  :( Viszont azzal is remekül lehet lökdösődni!  :wink:  :lol:
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #707 Dátum: 2005.03.06 13:25:14 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Biztonságról:
OK, hogy az emberélet az első, de azért elég gáz, hogy egy 30 km/h-s ütközéstől úgy összetörik az autó, hogy gazdasági TK...

Idézet
A Volvonak – ha jól emlékeszem – volt valami rugós megoldása a lökhárítókra. Az elnyelte szó nélkül a kisebb koccanásokat. Nagyobbnál meg úgyis mindegy. Talán ezt az ötletet meg lehetett volna tartani.

Igen, én is olvastam valahol egy autórol, aminek rugós a lökhárítója. De a gyalogosbiztonság ezzel sem megoldott sajna!  :( Viszont azzal is remekül lehet lökdösődni!  :wink:  :lol:

Jaja igazad van, itt most elsősorban onnan indult ki a kifakadásom, hogy ezeken a mai autókon minden kicsi dolog 1000* jobban meglátszik.
Ha nekigurulsz 2-vel bárminek, ami keményebb, mint az első elem, akkor vége. És nem is az, hogy karcolódik, hanem lepattan, törik. Ebből látszik, hogy jó kocsi, de azért az ilyen parkolói balesetek megelőzésére ki lehetne találni vmi humánusabb megoldást, ami mondjuk a gyalogost megsimogatja, és visszatessékeli a járdára. De ha a gyalogosnál keménnyebb tárgyal találkozol, akkor felkeményedik. Ha kitaláltam a megoldást, akkor jelentkezek, és eladom világszabadalomként :D
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #708 Dátum: 2005.03.06 16:08:16 »
...és akkor még nem is hozakodtam elő a világnézetemmel, miszerint egy-egy élet nagyobb horderejű történései a korábbi események következményei, így teljesen lényegtelen, hogy milyen lökhárítóval találkozik az illető...
Már régen írtam kerek számot: 4200
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #709 Dátum: 2005.03.06 20:05:10 »
Idézetet írta: "music"
...és akkor még nem is hozakodtam elő a világnézetemmel, miszerint egy-egy élet nagyobb horderejű történései a korábbi események következményei, így teljesen lényegtelen, hogy milyen lökhárítóval találkozik az illető...
Már régen írtam kerek számot: 4200


Ne is hozakodj ezzel elő , kérlek szépen  :roll: ...

Én sem vagyok egy materialista alkat , de azért a számok makacs dolgok , és ha ezek a számok azt mondják , hogy egyre növekvő autóállomány mellett egyre csökken a halálos és súlyos sérüléses balesetek aránya (NEM Magyarországra gondolok  :( ) , akkor azt én nem tudom mással megmagyarázni , mint hogy a biztonsági fejlesztések talán mégiscsak érnek valamit  :) ...

Persze te erre mondhatod , hogy ez nem jelent semmit , mert ha valakinek ki kell purcannia , az úgyis kiprucan , legfeljebb nem autóbalesetben - de ebbe tényleg ne menjünk bele  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #710 Dátum: 2005.03.06 20:10:05 »
Idézetet írta: "KLaco"
Akkor tíltsuk be az összes kamiont, buszt, villamost, terepjártót, meg vonatot, mert túl nagy, és ha elé lép valaki akkor a finoman kidolgozott lökhárítója nem véd meg?
Esetleg a régi kocsikat is?
Kötelezzük szegény nyugdíjast, akinek mondjuk 1 4ütemű Lada Samarára telik csak, hogy ne használja, mert közveszélyes?


Na ne ...

Vannak dolgok , amiket nem lehet kivédeni . De az , hogy mondjuk 100 kockázati tényezőből 15-tel egyszerűen nem lehet mit kezdeni , nem kell azt jelentse , hogy változatlanul hagyom azt a 85-öt is , amin tudnék javítani , mondván , hogy úgyis ott van az a kivédhetetlen 15 - UGYE ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #711 Dátum: 2005.03.06 23:04:52 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Persze te erre mondhatod, hogy ez nem jelent semmit, mert ha valakinek ki kell purcannia, az úgyis kiprucan, legfeljebb nem autóbalesetben - de ebbe tényleg ne menjünk bele :?

Nem én mondtam... :wink:  :wink:  :wink:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #712 Dátum: 2005.03.06 23:18:04 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Persze te erre mondhatod, hogy ez nem jelent semmit, mert ha valakinek ki kell purcannia, az úgyis kiprucan, legfeljebb nem autóbalesetben - de ebbe tényleg ne menjünk bele :?

Nem én mondtam... :wink:  :wink:  :wink:


Dehogynem , mondtál te ilyet korábban , ismerem már az ezzel kapcsolatos állásfoglalásaidat ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #713 Dátum: 2005.03.06 23:24:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Dehogynem, mondtál te ilyet korábban, ismerem már az ezzel kapcsolatos állásfoglalásaidat ;) ...

Korábban igen, de most nem. :wink:  :lol:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #714 Dátum: 2005.03.06 23:25:09 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Dehogynem, mondtál te ilyet korábban, ismerem már az ezzel kapcsolatos állásfoglalásaidat ;) ...

Korábban igen, de most nem. :wink:  :lol:


De ha én nem mondom , te tutira mondtad volna - gondoltam , így elegánsabb ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #715 Dátum: 2005.03.06 23:28:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"
De ha én nem mondom, te tutira mondtad volna - gondoltam, így elegánsabb ;) ...

Megkértél, hogy ne tegyek ilyet, hát lehet Neked ellenállni? :lol:  :P  :wink:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #716 Dátum: 2005.03.07 07:53:32 »
Kedves Palaczk, Music!


ezt aztán jól szét offoltátok..... :-) :lol:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #717 Dátum: 2005.03.07 09:10:49 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Kedves Palaczk, Music!ezt aztán jól szét offoltátok..... :-) :lol:

Hááááát :oops: , ilyen időben úgysem lehet az autót tisztogatni... :wink:
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #718 Dátum: 2005.03.07 11:41:28 »
Idézetet írta: "KLaco"
Akkor tíltsuk be az összes kamiont, buszt, villamost, terepjártót, meg vonatot, mert túl nagy, és ha elé lép valaki akkor a finoman kidolgozott lökhárítója nem véd meg?
Esetleg a régi kocsikat is?
Kötelezzük szegény nyugdíjast, akinek mondjuk 1 4ütemű Lada Samarára telik csak, hogy ne használja, mert közveszélyes?

Nem erről van szó. Csak ne álljuk útját annak, ha van lehetőség a védelem növelésére.

Idézetet írta: "KLaco"
Mint gyalogost, ha elütnek, megnyugtat az a tény, hogy amivel elütöttek kocsi, annak a legfrankóbb a a gyalogos védelme?

Az nem, viszont az megnyugtat, ha elütnek és nem eltörik a lábam, hanem csak kificamodik a térdem.

Idézetet írta: "KLaco"
Egyébként a kicsúszásról az útra, biztos 2millió esetet fel tudtok hozni, de én speciel 1re se emlékszek, annál több diszkóbalesetre, meg figyelmetlen gyalogosra.

Persze, hogy több a hülye, de azzal, hogy olcsóbb legyen neked egy koccanás nem csak azt a 99 hülyét, hanem azt az egy szerencsétlent is bünteted.

Idézetet írta: "KLaco"
Volt rá precedens, hogy bebizonyosodott, hogyha nem 1 kemény lökhárítós üti el a gyalogost, akkor életben marad?

Nem ezekre az esetekre találták ki a puha lökhárítót, hanem amikor épphogy elütöd.

Idézetet írta: "KLaco"
Inkább az lenne a meggyőzőbb, ha a Kresz oktatását kötelezővé tennék az iskolában, esetleg vizsgázni is lehetne belőle 8. általános végén. Erre nem fektetnek hangsúlyt.

Szerintem semmit nem érne. Most mindenki szabályosan közlekedik akinek van jogosítványa?

Idézetet írta: "KLaco"
Szintén a magam példáját mondom, mióta van jogsim, sokkal óvatosabban közlekedek gyalogosként, nem rohangálok át az úton, hanem ha meggyőződtem róla, hogy átengednek, akkor megyek csak át.

Nálam ez semmit nem változott. Továbbra is azt nézem, hogy meg tud-e állni vagy sem. Amióta jogsim van azóta tudom, hogy gyalogosként mikor nem adják meg nekem az elsőbbséget. Ennyi.
Tudod, piros lámpa még senkit nem ütött el, piroson átmenő autó már igen. :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #719 Dátum: 2005.03.17 09:54:15 »
Kedden lemostam a kocsit, amennyire tudtam, a kerékjáratokat is - egész autóformája lett :roll:
Apropó, a szokásos körkérdés: alvázmosót ki tud, mert a tavalyival megszívtam...?
music