Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3758738 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14145 Dátum: 2017.10.25 19:03:28 »
:otlet: lyen O gyűrűt nem lehet egy "csapágy boltban" venni méret/minta alapján?  :otlet:
Esetleg olyan speciális  a mérete/minősége?
Itt lehet venni, minden méret és típus van normál és üza. álló, olajálló stb.  http://www.oring.hu/
Avensis 1.8 / 2007

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14146 Dátum: 2017.10.25 20:55:01 »
pont ugyanez futott át a fejemen, más céggel: www.ktt.hu
illetve sok helyen kívánt anyagból méretre is gyártanak...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14147 Dátum: 2017.10.25 23:01:12 »
:otlet: lyen O gyűrűt nem lehet egy "csapágy boltban" venni méret/minta alapján?  :otlet:
Esetleg olyan speciális  a mérete/minősége?

A szerelő azt mondta, hogy ez egy speciális darab, nem a szabvány méretű (hogy most a 2.4-es motorhoz kellhet-e másmilyen, nem tudom - lehet nem véletlenül nevezte a motort "szemét"-nek.  :hmmmm: ).
A dugattyú esetében is megküzdött a 2.4-es motorral, azt mondta az utolsót csak alulról lehetett kivenni, ehhez meg le kellett bontani az autót alulról, illetve valamit az Aut váltóval is kellett csinálni. Én csak azt mondom, amit nekem mondott, amúgy passzolom a dolgot. Nekem ez az Avensis az izzócserével kimeríti a szerelési "tudásomat".  :innocent:
Holnapra ígértek neki egy méretben megfelelőt, azzal fogja összerakni, és utána jelezi, hogy átvehető-e az autó (szivárogni fog-e a benzin az injektornál vele, vagy sem), vagy lehet keresni tovább - vagy megrendelni a békéscsabai Toyotától, ahol szintén 2 munkanapot mondtak rá.  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.25 23:04:08 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14148 Dátum: 2017.10.26 10:00:23 »
A szerelő azt mondta, hogy ez egy speciális darab, nem a szabvány méretű (hogy most a 2.4-es motorhoz kellhet-e másmilyen, nem tudom - lehet nem véletlenül nevezte a motort "szemét"-nek.  :hmmmm: ).
A dugattyú esetében is megküzdött a 2.4-es motorral, azt mondta az utolsót csak alulról lehetett kivenni, ehhez meg le kellett bontani az autót alulról, illetve valamit az Aut váltóval is kellett csinálni. Én csak azt mondom, amit nekem mondott, amúgy passzolom a dolgot. Nekem ez az Avensis az izzócserével kimeríti a szerelési "tudásomat".  :innocent:
Holnapra ígértek neki egy méretben megfelelőt, azzal fogja összerakni, és utána jelezi, hogy átvehető-e az autó (szivárogni fog-e a benzin az injektornál vele, vagy sem), vagy lehet keresni tovább - vagy megrendelni a békéscsabai Toyotától, ahol szintén 2 munkanapot mondtak rá.  :hmmmm:

Basszus!!! Mekkora szívatás egy ilyen kis alkatrész hiánya!  :devil: Sajnálom, hogy nem tudtad átvenni és használni az autódat!
Fery

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14149 Dátum: 2017.10.26 11:00:18 »
Basszus!!! Mekkora szívatás egy ilyen kis alkatrész hiánya!  :devil: Sajnálom, hogy nem tudtad átvenni és használni az autódat!

Valóban bosszantó dolog, az biztos.  :cry: Illetve jobb, hogy nála derült ki, mintha mondjuk az autópályán pattan el.  ::)
Bár mondjuk ha egy ilyen kis *** tényleg csak 1-2e Ft, akkor én kérés nélkül is lecseréltem volna őket, ha már megbontottam a motort. Elvégre 12 év használat minden anyagot elfáraszthat - illetve amit egyszer már levettél, azt nem biztos, hogy újra vissza is kellene tenni - természetesen az ilyen "filléres" dolgokra értem elsősorban, komplett motort azért ne cseréljen...  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14150 Dátum: 2017.10.26 11:28:53 »
Igen! Már nem akartam feszegetni, de miközben olvastam majd válaszoltam előzőleg, azon gondolkoztam, hogy lehet alapból kellett volna cserélni az összeset, de lehet túlzó a gondolatom. Én meg sem lepődtem volna, ha én vagyok hasonló helyzetben és a szerelő ezt mondja.
Fery

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14151 Dátum: 2017.10.26 12:20:04 »
Most hívott a szerelő, hogy ma se lesz meg az autó.  :no: Az a gyűrű, amit rendelt, olyan simán rácsúszott, hogy attól fél, az nagyobb nyomás alatt szétdurranna.
Említette ő is ezt az SKF boltot vagy mit, ma is volt mindenütt, kajtatott érte, de egyszerűen nincs hozzá való.

Holnapra talán lesz - és mondtam neki, hogy cserélje mind a 4-et le (de szerencsére megnyugtatott, hogy eleve 4 db-ot rendelt már ebből is, ő is a komplett csere mellett volt, ez legalább jó hír).

Nekem meg holnap vidékre kell mennem, így nem is tudnám átvenni az autót - ha valami csoda folytán a holnapi gyűrű jó lenne hozzá, csak max vasárnap. Szerencsére az Oszkáron elég sok utat kínálnak arrafelé, legalább lesz miből válogatni.  :innocent: :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14152 Dátum: 2017.10.26 13:40:19 »
Persze hogy nem. Ők nem gyűrűzgetnek, probléma esetén cserélj alkatrészt. Akár motort is...

Azt ugye értjük, ugye, hogy ennek az O-gyűrűnek semmi köze a motor gyűrűzéséhez?
Ezer másik műveletnél szükséges lehet az injektorok kibontása, így aztán valóban furcsa, hogy nincs a polcon...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14153 Dátum: 2017.10.26 14:20:08 »
Azt ugye értjük, ugye, hogy ennek az O-gyűrűnek semmi köze a motor gyűrűzéséhez?
Ezer másik műveletnél szükséges lehet az injektorok kibontása, így aztán valóban furcsa, hogy nincs a polcon...

Úgy e!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14154 Dátum: 2017.10.26 14:25:56 »
Igen! Már nem akartam feszegetni, de miközben olvastam majd válaszoltam előzőleg, azon gondolkoztam, hogy lehet alapból kellett volna cserélni az összeset, de lehet túlzó a gondolatom. Én meg sem lepődtem volna, ha én vagyok hasonló helyzetben és a szerelő ezt mondja.
Ennek van egy másik vetülete is: A szerelő igyekszik feleslegesen NEM cserélni alkatrészeket, mert az látszólag kérdéseket vethet fel a vevőben, azaz, hogy minek cserélt ezt, meg azt is, növelve ezzel a költséget. Persze, nem 1-2000Ft-os terméknél van ennek jelentőssége. Szerintem 1-2 plusz napot várni kisebb bosszúság, mint felesleges alkatrészcserével növelni a költségeket. Kinek hogy, sztem ez a kisebbik kellemetlenség.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14155 Dátum: 2017.10.26 14:27:51 »
Azt ugye értjük, ugye, hogy ennek az O-gyűrűnek semmi köze a motor gyűrűzéséhez?
Ezer másik műveletnél szükséges lehet az injektorok kibontása, így aztán valóban furcsa, hogy nincs a polcon...
Nem képezi a raktárkészlet részét. Ez nem egy levegő-, vagy olajszűrő, netán gyertyák. ;-)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14156 Dátum: 2017.10.26 14:43:56 »
Úgy e!

Mennyi ugye lett már, ugye? :)

Ez nagyon trehányra sikeredett, elnézést.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14157 Dátum: 2017.10.26 19:02:39 »
Azt ugye értjük, ugye, hogy ennek az O-gyűrűnek semmi köze a motor gyűrűzéséhez?
Jogos észrevétel. De sajnos van a szarkazmusnak alapja... Márkaszervíz imád alkatrészeket kompletten cseréltetni, akkor is ha semmi baja. Akkor is, ha horror drága az alkatrész. Legutolsó ilyennél menet közben mondtam, hogy legyenek szívesek a kivett alkatrészt tegyék be a csomagtartóba.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14158 Dátum: 2017.10.28 12:38:40 »
Tegnap beszéltem a szerelővel, összerakta a motort, járatta vagy 1 órát, a hűtést-fűtést is letesztelte, illetve nem folyik, ereszt sehol semmi. Ma megy vele egy kicsit a városban, és ha minden ok, akkor holnap átvehetem az autót.  :clap:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14159 Dátum: 2017.10.28 19:06:26 »
Na, ez már biztató, remélem, holnap visszaülhetsz bele. [emoji106][emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i