Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1580853 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7335 Dátum: 2012.05.02 15:06:49 »
Nekem meg nem tunt fel, h baj lenne a lukoil szamlalojaval pedig otthon javareszt ott tankolok.
M5 kivezeton mult heten 426.9 volt a gazolaj a lukoilnal :yes:
Én is így vagyok vele, itt, Békéscsabán, de, mint tudjuk, akár egyazon cégcsoporton belül is kutanként lehet eltérő a kiszolgálás és az egyéb körülmények milyensége.  :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7336 Dátum: 2012.05.03 10:38:16 »
Enyhül picit:

péntektől:
- benzin: -10 Ft/l
- gázolaj: -5 Ft/l
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7337 Dátum: 2012.05.03 13:03:55 »
Nekem meg nem tunt fel, h baj lenne a lukoil szamlalojaval pedig otthon javareszt ott tankolok.
M5 kivezeton mult heten 426.9 volt a gazolaj a lukoilnal :yes:

Énis oda járok tankolni,az az ecseri uti lukoil. Elég olcso,ma is 434 ott a benzin.ha jól láttam.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7338 Dátum: 2012.05.03 13:05:16 »
Az olcsó? Én a múlt héten 435-ért tankoltam és azóta csökkent az ára. Igaz, többet fizetsz, mint amennyit tankolsz, de valahol be kell hozni a profitot  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7339 Dátum: 2012.05.03 13:10:25 »
Nálunk 448 alatt nincs benzin. Múltkor éppen úgy jött ki a lépés és 458-ért tankoltam  :cry:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7340 Dátum: 2012.05.03 13:38:11 »
En gazolajat ket helyen lattam mult heten 440 alatt: az Ecseri uti lukoil es a Rabafuzesi lukoilon.
En ezeket a lukoilokat hasznalom rendszeresen:
Gyongyos, Ecseri ut, Godollo M3, Rabafuzes es nem vettem eszre atrazast, pedig vezetem rendesen a tankolast. Ha Neked 8,2 jott ki a Suzukival 6 helyett (90-100 tempo orszaguton kb annyi lehet) az egy teli tanknal mar ~10 liter elteres volt?!  :eek: Az tenyleg komoly  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7341 Dátum: 2012.05.03 13:58:35 »
Mit gondolsz, miért vagyok ennyire kiakadva rájuk?
De az Auchan is simlizik, mert a lámpa kigyulladása után 45 liter szokott belemenni, most meg 49... Szóval inkább drága kút és tudom mennyit tankolok.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7342 Dátum: 2012.05.03 14:05:08 »
Mit gondolsz, miért vagyok ennyire kiakadva rájuk?
De az Auchan is simlizik, mert a lámpa kigyulladása után 45 liter szokott belemenni, most meg 49... Szóval inkább drága kút és tudom mennyit tankolok.
Ilyenkor jönne jól az a megoldás hogy 5 literes benzineskanna teletölt és csekkol. Ha most a 30 fokokkal marad 6,8 körül a fogyim akkor én is megvádolom az orczy téri lukasokat.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7343 Dátum: 2012.05.03 21:48:35 »
Mit gondolsz, miért vagyok ennyire kiakadva rájuk?
De az Auchan is simlizik, mert a lámpa kigyulladása után 45 liter szokott belemenni, most meg 49... Szóval inkább drága kút és tudom mennyit tankolok.
Érdekes, hogy ezek mindig veled történnek. De ugye nem egy eset alapján ítélsz, mert egy adat nem adat.  ;)
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7344 Dátum: 2012.05.03 22:13:06 »
Érdekes, hogy ezek mindig veled történnek. De ugye nem egy eset alapján ítélsz, mert egy adat nem adat.  ;)
Kétszer volt ilyen, azóta kerülöm őket.
Egy adat nem adat? Akkor ha egy áruházban/bankban több ezer forinttal átvágnak ugye akkor is azt fogod mondani, hogy nem foglalkozol vele, mert egy adat nem adat? :?:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7345 Dátum: 2012.05.03 22:49:00 »
Kétszer volt ilyen, azóta kerülöm őket.
Egy adat nem adat? Akkor ha egy áruházban/bankban több ezer forinttal átvágnak ugye akkor is azt fogod mondani, hogy nem foglalkozol vele, mert egy adat nem adat? :?:
Lehet amúgy az téveszthetett meg téged, ami engem is: a lukoilos pisztolyok nagyon nem állnak a helyzet magaslatán, hamar leakadnak. Én már úgy tankolok hogy csak úgy finoman folyatom első kattig, aztán még finomabban második kattig, aztán még felkerekítem vagy a literszámot vagy a fizetendő összeget (aztán meg nézem miért nem tudok 6 alá menni fogyiban :D)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7346 Dátum: 2012.05.03 23:10:08 »
Kétszer volt ilyen, azóta kerülöm őket.
Egy adat nem adat? Akkor ha egy áruházban/bankban több ezer forinttal átvágnak ugye akkor is azt fogod mondani, hogy nem foglalkozol vele, mert egy adat nem adat? :?:
De ott mit mértél magad? Itt mért adatról van szó, ahol a mérés miatt lehetnek véletlenszerű eltérések. Különösen tankolásnál. Ott legalább kettő kell, tehát ha ugyanott tankoltál kétszer egymás után, és mindkét mérés egy irányban és mértékben tér el, az addigiaktól, ott lehet susmus.
Azt meg nem is említem, hogy nem kattanásig tankolunk...
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7347 Dátum: 2012.05.04 07:53:59 »
Nézd music, ha én egyszer valahol úgyérzem, hogy átvágnak, akkor annak nincs több esélye. Nem szeretem ugyanis, ha nem azt kapom, amiért fizetek. Lehet, hogy te méricskélnél többször, én egyszerűen továbbállok. És ne próbáljatok meggyőzni, nem fog sikerülni, különösen ha n+1 db további benzinkútmárkából válogathatok.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7348 Dátum: 2012.05.04 14:08:00 »
Nem meggyőzni próbállak, de akkor büntess, ha értelme is van. Jártam már úgy, asszem egy Esso kúttal, hogy ott tankolva gyanúsan magas lett a fogyim, viszont az utána következő tankolásnál meg annyival kevesebb lett.  Ez többször is megtörtént, valószínűleg az a magyarázata, hogy nem vízszintes az a rész, ahol az autó áll, és így több benzint nyelt el a tank. Ilyen is van.
És még az sem teljesen mérvadó, hogy hol áll a benzinóra mutatója. Az összes autómnál azt is írom/írtam, hogy pontosan hol állt, mielőtt megtankoltam. Még így is egy adott vonalnál csak kb. 1,5 liter pontossággal tudom megmondani, hogy mennyi fogyott el/van még benne.
Szóval csak akkor büntess, ha tényleg biztos vagy benne, hogy átvágtak. Lehet, hogy szerencsém van, (és biztos, hogy óvatos), de még sosem tapasztaltam, hogy többet számláztak volna, mint amennyi belemehetett.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7349 Dátum: 2012.05.04 14:42:05 »
Én nem büntetek, csak más társaságnál tankolok. A piacgazdaságban ezt megtehetem  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...