Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764546 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11085 Dátum: 2016.05.24 13:56:36 »
Értem, azt írtad eszi az olajat és füstöl. Én első körben megnézném a pcvt, majd mérnék egy kompressziót szárazon és nedvesen (5e körül van egy mérő). Szerintem a hiba oka a túlzott olajfogyasztás lehet, bár én sem vagyok autószerelő. Emiatt lehet a gyújtáskimaradás, és a dugulás is, ami miatt meg nem megy az autó csak 30-al (ami bemegy az nem tud kijönni); és ugye azt is írtad, hogy olajos volt a 2. gyertya, ahol a gyújtáshiba volt. Addig amíg ezeket nem csináltad meg szerintem kár másik katalizátort feltenni, mert az is tönkremehet.

Köszönöm.
Ezen a katalizátoros témán én is gondolkodtam, hogy ha annyira nyomja az olajat, megjavíttatom esetleg, nem nyírja-e ki újra.
Bevallom, először kiberhelném a döglött katalizátort, talán akkor kiderül, tényleg dugulás van-e (bár valószínű).
A PCV szelep eddig eszembe se jutott...

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11086 Dátum: 2016.05.24 14:39:14 »
András1980 a Veszprém területén illetékes Toyota Fun... :D

MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11087 Dátum: 2016.05.24 14:45:25 »
Felmerül bennem a kérdés, hogy vajon megfelelő gyertyatípus volt-e benne? Arról nem tudunk semmit... :hmmmm:

Elvileg igen. NGK BKR5EYA11 volt és került is bele.
Ugyan nem iridiumos csoda, de Denso gyertyából is csak a sima K16R-U11-et írta a gépkönyv.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11088 Dátum: 2016.05.24 15:37:29 »
Fűtési, átmeneti vagy hűtési időszakban tapasztaltad?
Szval a tegnapi nap nagyobb távot mentem, sokat használtam a klímát is. Leállítottam a motort, és 15p után néztem egy olajszintet, és akkor figyeltem hogy  a tágulási tartályban a max felett van picivel a víz!(Pár hónapja maximum alá töltötték fel toyotába kb vagy 1,5-2cm-el).Másnap hidegmotornál néztem rá, és maximumon állt a folyadék akkor is. Ugye ebből arra következtettem, hogy nem húzodott vissza...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11089 Dátum: 2016.05.24 16:13:09 »
Szval a tegnapi nap nagyobb távot mentem, sokat használtam a klímát is. Leállítottam a motort, és 15p után néztem egy olajszintet, és akkor figyeltem hogy  a tágulási tartályban a max felett van picivel a víz!(Pár hónapja maximum alá töltötték fel toyotába kb vagy 1,5-2cm-el).Másnap hidegmotornál néztem rá, és maximumon állt a folyadék akkor is. Ugye ebből arra következtettem, hogy nem húzodott vissza...
Üdv! Egy tipp: érdemes megvizsgálni a tágulási tartályhoz menő gumicső tisztaságát. Nagyon szűk a keresztmetszete a sapka karimáján az átfolyó nyílásnak is. Előfordulhat, hogy lerakódás miatt szűkül valamelyik, vagy elzáródik, és így nem működik megfelelően a rendszer.

bandyta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11090 Dátum: 2016.05.24 16:41:27 »
Nézd meg, hogy hidegen tele van-e a rendszer. Radiátorról sapka le, ha kell töltsd után, a tágulási tartályt meg állítsd középre. Aztán nézd meg mennyit tágul, elvileg vissza kéne állnia nagyjából az általad beállított értékre.
Milyen motorról van szó?

Szval a tegnapi nap nagyobb távot mentem, sokat használtam a klímát is. Leállítottam a motort, és 15p után néztem egy olajszintet, és akkor figyeltem hogy  a tágulási tartályban a max felett van picivel a víz!(Pár hónapja maximum alá töltötték fel toyotába kb vagy 1,5-2cm-el).Másnap hidegmotornál néztem rá, és maximumon állt a folyadék akkor is. Ugye ebből arra következtettem, hogy nem húzodott vissza...

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11091 Dátum: 2016.05.24 16:50:59 »
Sajnos nem emlékszem rá, hogy ki, de van itt veszprémi fórumtárs.
...
Én veszprémi vagyok.
Szervizelni a Toyota szervizbe viszem az autót. Nagyon normálisak és segítőkészek. Soha nem volt egyetlen alkalom se lehúzás gyanús sem. Mindig mindenről előre kaptam tájékoztatást, kalkulációt és ha rábólintottam, akkor álltak neki. Az is működik, hogy magad viszed az alkatrészt vagy a kenőanyagot és akkor értelemszerűen azok kerülnek az autóba. Nincs ezért se szájhúzogatás se. A javítás, karbantartás alatt ott lehetsz az autó mellett, ha erre van igény.
Én őket nyugodt szívvel ajánlom bárkinek. És ha kell vkinek kontakt, akkor azt privátba jelezze és elküldöm neki.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11092 Dátum: 2016.05.24 17:14:44 »
Nézd meg, hogy hidegen tele van-e a rendszer. Radiátorról sapka le, ha kell töltsd után, a tágulási tartályt meg állítsd középre. Aztán nézd meg mennyit tágul, elvileg vissza kéne állnia nagyjából az általad beállított értékre.
Milyen motorról van szó?
Végeztem egy ellenőrzést hidegen! Radiátorban a betöltő nyílás alsó pereménél van a szint(szerintem ez ok?!)Jobban megnéztem a tágulásit: Max jelzés alatt picivel van a szint! Mikor cserélték a toyotában a hűtővizet akkor a tágulásiban min és max között fél úton volt, de arra azt mondtak hogy kevés, és majdnem a max jelzésig töltötték fel! (1.8Benzin VVTI  2005ÖS)
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.24 17:19:15 írta Laller85 »

MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11093 Dátum: 2016.05.24 19:11:41 »
Én veszprémi vagyok.
Szervizelni a Toyota szervizbe viszem az autót. Nagyon normálisak és segítőkészek. Soha nem volt egyetlen alkalom se lehúzás gyanús sem. Mindig mindenről előre kaptam tájékoztatást, kalkulációt és ha rábólintottam, akkor álltak neki. Az is működik, hogy magad viszed az alkatrészt vagy a kenőanyagot és akkor értelemszerűen azok kerülnek az autóba. Nincs ezért se szájhúzogatás se. A javítás, karbantartás alatt ott lehetsz az autó mellett, ha erre van igény.
Én őket nyugodt szívvel ajánlom bárkinek. És ha kell vkinek kontakt, akkor azt privátba jelezze és elküldöm neki.

Ez pozitív. Köszönöm.
Itt - pedig nem márkaszerviz - nem fogad el senki (akivel legalábbis találkoztam, senki) vitt alkatrészt.

MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11094 Dátum: 2016.05.24 19:17:32 »
Értem, azt írtad eszi az olajat és füstöl. Én első körben megnézném a pcvt, majd mérnék egy kompressziót szárazon és nedvesen (5e körül van egy mérő). Szerintem a hiba oka a túlzott olajfogyasztás lehet, bár én sem vagyok autószerelő. Emiatt lehet a gyújtáskimaradás, és a dugulás is, ami miatt meg nem megy az autó csak 30-al (ami bemegy az nem tud kijönni); és ugye azt is írtad, hogy olajos volt a 2. gyertya, ahol a gyújtáshiba volt. Addig amíg ezeket nem csináltad meg szerintem kár másik katalizátort feltenni, mert az is tönkremehet.

PCV-t kikaptam.
https://goo.gl/photos/YZhZfrmhXfmFGudE9
Nem szép... kipucoltam ahogy tudtam, nem tudom, segít-e.

bandyta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11095 Dátum: 2016.05.24 20:13:30 »
Ha nem fogy a radiátorból, tartályból, esetleg nem folyik túl a tartályon, akkor szerintem kár aggódni.

Végeztem egy ellenőrzést hidegen! Radiátorban a betöltő nyílás alsó pereménél van a szint(szerintem ez ok?!)Jobban megnéztem a tágulásit: Max jelzés alatt picivel van a szint! Mikor cserélték a toyotában a hűtővizet akkor a tágulásiban min és max között fél úton volt, de arra azt mondtak hogy kevés, és majdnem a max jelzésig töltötték fel! (1.8Benzin VVTI  2005ÖS)

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11096 Dátum: 2016.05.24 20:38:31 »
Nem vagyok egy nagy szakembör:) de az egyik ismerősömnek az 1.8 avensisben a kiegyenlítő tartály porzott...viszont a hűtőben normális volt  a szint, nem mutatott semmi melegedést az autó, vagy hibajelzést.Azota mar rendesen fel van töltve, cserélve a folyadék, ha jol tudom ugy vette az Avét. Szval ennek a kiegyenlítő tartálynak ,hogy abban is legyen folyadék mégis mi a szerepe konkrétan???

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11097 Dátum: 2016.05.24 20:42:38 »
Nem vagyok egy nagy szakembör:) de az egyik ismerősömnek az 1.8 avensisben a kiegyenlítő tartály porzott...viszont a hűtőben normális volt  a szint, nem mutatott semmi melegedést az autó, vagy hibajelzést.Azota mar rendesen fel van töltve, cserélve a folyadék, ha jol tudom ugy vette az Avét. Szval ennek a kiegyenlítő tartálynak ,hogy abban is legyen folyadék mégis mi a szerepe konkrétan???
Miért? Mert ha nincs feltöltve, nem tudhatod mennyi hiányzik :D

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11098 Dátum: 2016.05.24 20:48:04 »
Miért? Mert ha nincs feltöltve, nem tudhatod mennyi hiányzik :D
A radiátorban fullon állt a folyadék, attol hogy a kiegyenlítőben nem volt. Gondolom ha kevés a folyadék, melegszik jobban az auto is aminek jelei vannak. Rosszul gondolom?

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11099 Dátum: 2016.05.24 21:23:09 »
Értem amit mondasz Oldpiet, h azzal ellenőrzöm, de ha pl porzik a kiegyenlítő, de a radiátor tetején lévő sapkát leveszem és ott fullon áll a szint akkor az még mindig elegendő a motornak...Ha kevés a hűtés a motor ugy is jelez mindenképp....De nyilván nem az a cél, hogy ezt megvárjuk!