Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3770307 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10110 Dátum: 2015.10.06 12:17:19 »

Köszi a videót, megnéztem, látod, az egyes fordulatszámokon tartva a fordulatot, a nyomásnak azonosnak kell lennie. Ahogy nálam is.  :) Tehát, üzemanyagnyomás gondom valszeg nincs, ahogy menet közben nem is érződik semmi gond az autóval.
A gond szerintem nem az üzemanyagrendszerben van, de biztosat nem tudok mondani. Még...

A nyomásszabályzót nem egészen értettem a videóból, hogy mit hogyan ellenőriz...
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.06 12:19:00 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10111 Dátum: 2015.10.06 13:22:38 »
Matthew, szerintem nem sok ez az olajevés, anno az enyém is evett ennyit. Ha zavar, válts márkát LM-ra, vagy Eneosra!
music     

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10112 Dátum: 2015.10.06 17:05:10 »
Köszi a videót, megnéztem, látod, az egyes fordulatszámokon tartva a fordulatot, a nyomásnak azonosnak kell lennie. Ahogy nálam is.  :) Tehát, üzemanyagnyomás gondom valszeg nincs, ahogy menet közben nem is érződik semmi gond az autóval.
A gond szerintem nem az üzemanyagrendszerben van, de biztosat nem tudok mondani. Még...

A nyomásszabályzót nem egészen értettem a videóból, hogy mit hogyan ellenőriz...
Fokozatos gyorsításnál a szabályozó tartja a nyomást, hirtelen gázadásnál viszont megnöveli. Indítózás után a gyújtáskor látható nyomás visszaesik a vákuum miatt, majd ezt az értéket tartja. A szabályozó a szívókamra vákuuma által vezérelt, ha benzinszagú a vákuumcső, akkor ezt a lyukas membrán okozhatja, és emiatt nem tudja megtenni.
A vákuumcső lehúzásával tk. a maximális benzinnyomásnak kell kialakulnia.

Ezen a videón látszik, amikor ez nem történik meg, pedig a benzinpumpa megfelelő értéken működik (8.45-10.15) Magyarán konstans, megfelelőnek látszó nyomás akkor is lehet, ha a nyomásszabályozó nem működik megfelelően.

Nem mondom, hogy ez a gond, csak gondolom, érdemes mindent végigpróbálni...

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10113 Dátum: 2015.10.06 17:32:26 »
Az 1.8-asomat próbálom életre kelteni. (2 hónapja menet közben leállt a motor.) Próbálkoztam egy főtengelyjeladó-cserével, de nem indult. Ma megnéztem az üa.szivattyút, de az is adja a benzint. Szikra nincs a gyertyáknál. A főtengely jeladó kábelében nem találtam áramot.(Vagy ott nem is kell lennie? :hmmmm:) Ötlet?
Folytattam a vizsgálódást. Vezérműlánc a helyén, az nem ugrott át. A próbálkozások közben egyszer előjött a szikra, amikor a riasztót kulccsal kikapcsoltam, de utána ismét eltűnt (pedig már épp azon gondolkoztam, hogy melyik pezsgőt is fogom kibontani).Ti. vagy 5-6 éve csinált az evám olyan huncutságot, hogy nem lehetett kinyitni az autót, csak kulccsal, indulni meg nem indult. Akkor a riasztó ki -bekapcsolásával + akkusaru le-fel rakásával megoldódott a probléma. Most sajnos nem ilyen egyszerű a helyzet. Közben azért kompressziót is mértünk, igaz nem sok köze van a problémához. 6 és 8 közötti értékek jöttek ki, ami nem nevezhető túl combosnak, de ettől még el kellene indulnia a járgánynak. Tudnám hol tűnik el az áram... :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10114 Dátum: 2015.10.06 21:04:55 »
Fokozatos gyorsításnál a szabályozó tartja a nyomást, hirtelen gázadásnál viszont megnöveli. Indítózás után a gyújtáskor látható nyomás visszaesik a vákuum miatt, majd ezt az értéket tartja. A szabályozó a szívókamra vákuuma által vezérelt, ha benzinszagú a vákuumcső, akkor ezt a lyukas membrán okozhatja, és emiatt nem tudja megtenni.
A vákuumcső lehúzásával tk. a maximális benzinnyomásnak kell kialakulnia, amikor ez nem történik meg, pedig a benzinpumpa megfelelő értéken működik (8.45-10.15) Magyarán konstans, megfelelőnek látszó nyomás akkor is lehet, ha a nyomásszabályozó nem működik megfelelően.

Nem mondom, hogy ez a gond, csak gondolom, érdemes mindent végigpróbálni...
Ertem mar, köszi. [emoji6] Ha van egy e-mail cimed és megosztod velem, küldenék pár képet a motorteremről, mert én a motortéri üa. szivattyútól az injektorokig nem láttam semmilyen visszatérő ágat és nyomásszabályzót sem. Lehet, hogy nem is itt kellene keressem?

Egyébként, ennek az esetleges hibának lehet köze az 5200-as leszabályzáshoz, vagy csak a hideg indítási nehézséget okozhatja?

E-mail cím jöhet privátba.[emoji6]
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.06 21:08:30 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10115 Dátum: 2015.10.06 21:07:10 »

Folytattam a vizsgálódást. Vezérműlánc a helyén, az nem ugrott át. A próbálkozások közben egyszer előjött a szikra, amikor a riasztót kulccsal kikapcsoltam, de utána ismét eltűnt (pedig már épp azon gondolkoztam, hogy melyik pezsgőt is fogom kibontani).Ti. vagy 5-6 éve csinált az evám olyan huncutságot, hogy nem lehetett kinyitni az autót, csak kulccsal, indulni meg nem indult. Akkor a riasztó ki -bekapcsolásával + akkusaru le-fel rakásával megoldódott a probléma. Most sajnos nem ilyen egyszerű a helyzet. Közben azért kompressziót is mértünk, igaz nem sok köze van a problémához. 6 és 8 közötti értékek jöttek ki, ami nem nevezhető túl combosnak, de ettől még el kellene indulnia a járgánynak. Tudnám hol tűnik el az áram... :hmmmm:
A riasztót próbáltátok már teljesen kiiktatni? Nem lehet, hogy zárlatos lett és nem kap áramot a gyújtás rendszer?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

rbalazs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10116 Dátum: 2015.10.06 23:27:28 »
Ertem mar, köszi. [emoji6] Ha van egy e-mail cimed és megosztod velem, küldenék pár képet a motorteremről, mert én a motortéri üa. szivattyútól az injektorokig nem láttam semmilyen visszatérő ágat és nyomásszabályzót sem. Lehet, hogy nem is itt kellene keressem?

Egyébként, ennek az esetleges hibának lehet köze az 5200-as leszabályzáshoz, vagy csak a hideg indítási nehézséget okozhatja?

E-mail cím jöhet privátba.[emoji6]
Szia bepi!
Úgy tudom a zz motoroknál nincs visszatérő ág, a nyomásszabályzó az üzemanyag szivattyúval/szűrővel együtt  az üa. tankban található, ezeket ne is keresd a motortérben.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10117 Dátum: 2015.10.07 07:28:31 »
A riasztót próbáltátok már teljesen kiiktatni? Nem lehet, hogy zárlatos lett és nem kap áramot a gyújtás rendszer?
A kulccsal nem elég elzárni?
Van/volt egy jó autóvillamosság szerelőm, de pár éve már Németo.ban dolgozik. Ha kifogyok az ötletekből, kereshetek valami szakembert. Pedig abból kevés normális van.
Most kaptam egy hibakód olvasót. Ma azzal kezdem az autós játékomat.

shark86

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10118 Dátum: 2015.10.07 07:56:37 »
Sziasztok!

Nagyon buta kérdés, de a belteri világításom nem megy autómatikusan, pedig (középen felül) nincs offra állítva.
Elromlott vagy én vagyok a béna és máshol is vissza lehet kapcsolni autómatára?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10119 Dátum: 2015.10.07 08:02:36 »
Szia bepi!
Úgy tudom a zz motoroknál nincs visszatérő ág, a nyomásszabályzó az üzemanyag szivattyúval/szűrővel együtt  az üa. tankban található, ezeket ne is keresd a motortérben.
Az én benzinesem is zz, és épp tegnap babráltam a szivattyúnál. 2 cső jön ki  belőle. A baloldalin jön a benzin, a jobbos lehet a visszatérő ág.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10120 Dátum: 2015.10.07 08:19:38 »
És a visszatérő ágon lehet a nyomásszabályzó szelep?  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10121 Dátum: 2015.10.07 08:53:35 »
Folytattam a vizsgálódást. Vezérműlánc a helyén, az nem ugrott át. A próbálkozások közben egyszer előjött a szikra, amikor a riasztót kulccsal kikapcsoltam, de utána ismét eltűnt (pedig már épp azon gondolkoztam, hogy melyik pezsgőt is fogom kibontani).Ti. vagy 5-6 éve csinált az evám olyan huncutságot, hogy nem lehetett kinyitni az autót, csak kulccsal, indulni meg nem indult. Akkor a riasztó ki -bekapcsolásával + akkusaru le-fel rakásával megoldódott a probléma. Most sajnos nem ilyen egyszerű a helyzet. Közben azért kompressziót is mértünk, igaz nem sok köze van a problémához. 6 és 8 közötti értékek jöttek ki, ami nem nevezhető túl combosnak, de ettől még el kellene indulnia a járgánynak. Tudnám hol tűnik el az áram... :hmmmm:

Lehet a riasztó is,vagy a gyári immobiliser. Ez is tiltja a gyújtást. Neked menet közben jött a hiba ugye? Szerintem ezek menet közben nem tiltanak. De ez csak az én véleményem,valóságban nem tudom,hogy tiltanak e menet közben,de az baleset veszélyes lenne.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10122 Dátum: 2015.10.07 08:58:06 »
Még az jutott eszembe,hogy a másik kulcsával próbáltad e indítani?Hátha az adta meg magát.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10123 Dátum: 2015.10.07 09:06:58 »
És a visszatérő ágon lehet a nyomásszabályzó szelep?  :?:
Találtam róla egy képet a ToyoDIY-en (narancs téglalapban jelölve):

Ezt, mivel eddig sem volt szétszedve, nem biztos, hogy megbontanám csak kíváncsiságból...  :whistling:

« Utoljára szerkesztve: 2015.10.07 09:08:53 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10124 Dátum: 2015.10.07 10:02:31 »
Találtam róla egy képet a ToyoDIY-en (narancs téglalapban jelölve):

Ezt, mivel eddig sem volt szétszedve, nem biztos, hogy megbontanám csak kíváncsiságból...  :whistling:
sztem elég, ha ezt megnézed: