Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764636 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Strato

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9030 Dátum: 2015.01.04 12:13:01 »
Sziasztok!
2002-es évjáratú T22-es Liftback avensis központi zárjával gondom van. Elég érdekes a hiba, mert a központi zár nyitni tudja az autót távirányítóval is, meg a zárba dugva a kulcsal is, azonban zárni nem tudja. Az indexek felvillannak, azonban a zárás nem történik meg. A vezetőoldali ajtóban az ablakemelők felett van egy kis billenőkapcsoló, amivel gond nélkül lehet nyitni zárni minden zárat, tehát a zármozgató motorok meghibásodása kizárható. Biztosítékok épek, anélkül az egész nem működne. Volt már valakinek hasonló gondja? Mi lehet a baj szerintetek?

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9031 Dátum: 2015.01.04 12:34:27 »
Sziasztok,

azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy valaki tudja-e mire való ez a szelep vagy micsoda. 2 kábel megy bele, az egyiket már csak 1 száll tartotta a csatihoz. Most teljesen elszakadt. Ennek a valaminek van köze az alapjáratomhoz hidegen? Válaszotokat előre is köszönöm!!!!
Ha jól látom,az a benzin göz elszivó szelep.Hideginditáshoz nincs köze.Ellenben hibajelzőt gyujtania kéne...

nz72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9032 Dátum: 2015.01.04 21:24:03 »
Szervusztok és BUÉK!

Bár már bő egy éve regisztráltam, még csak kérdésem sem akadt. Mostanáig.

Ma jött elő az Avensisemmel az a probléma, hogy nem működött az egyik henger gyújtása. Úton voltunk, így komolyabb szerszámok hiányában elkezdtem lehúzni a gyújtótrafók kábelét, a másodiknál nem volt változás, ott volt a gond. Megcseréltem az elsővel a trafót, a hiba "odaköltözött", így a trafót jelöltem meg hibaforrásnak.
Az Unixnál elég sokféle kapható. Az árban középkategóriásak közül melyiket volna célszerű választani (Hüco, Jakoparts, Meyle, Valeo)? Tudnátok ebben tanácsot adni?

Üdv: Zoli

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9033 Dátum: 2015.01.04 22:03:03 »
milyen autó?
denso kéne bele.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

segesvarics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9034 Dátum: 2015.01.05 18:34:45 »
Szervusztok és BUÉK!

Bár már bő egy éve regisztráltam, még csak kérdésem sem akadt. Mostanáig.

Ma jött elő az Avensisemmel az a probléma, hogy nem működött az egyik henger gyújtása. Úton voltunk, így komolyabb szerszámok hiányában elkezdtem lehúzni a gyújtótrafók kábelét, a másodiknál nem volt változás, ott volt a gond. Megcseréltem az elsővel a trafót, a hiba "odaköltözött", így a trafót jelöltem meg hibaforrásnak.
Az Unixnál elég sokféle kapható. Az árban középkategóriásak közül melyiket volna célszerű választani (Hüco, Jakoparts, Meyle, Valeo)? Tudnátok ebben tanácsot adni?

Üdv: Zoli

nekem van egy felesleges, Az alkatrész száma: 90080-19019 Denso

pici pénzért megválnék tőle.

emi1986

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9035 Dátum: 2015.01.06 14:46:50 »


Szia!

Köszi a képet. Te vetted vagy esztergáltattad? Igazából, ha tudnék pontos méreteket, akkor én is csináltatnék egyet hátha segít. Most ahogy a nagy hidegek voltak kis távokon 3-15km-es szakaszokat mentem az autóval és sajna kigyullat a lámpa megint. Hibakód ugyan az (p0430)
A kipufogóm nem fúj ki. A szonda ellenőrzését még nem volt időm kivitelezni oszcilloszkóp hijján.

Annyit vettem még észre, hogy olyan 1800-as fordulatnál egyenletes (nem intenzív gyorsításnál) kicsit rángat az autó. Olyan mint ha darabos lenne a benzin  :wacko:

Okozhatja azt a o2 szonda hibája? Vagy valami más lehet?


ÜdV:T

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9036 Dátum: 2015.01.06 17:34:27 »
Szia!

Köszi a képet. Te vetted vagy esztergáltattad? Igazából, ha tudnék pontos méreteket, akkor én is csináltatnék egyet hátha segít. Most ahogy a nagy hidegek voltak kis távokon 3-15km-es szakaszokat mentem az autóval és sajna kigyullat a lámpa megint. Hibakód ugyan az (p0430)
A kipufogóm nem fúj ki. A szonda ellenőrzését még nem volt időm kivitelezni oszcilloszkóp hijján.

Annyit vettem még észre, hogy olyan 1800-as fordulatnál egyenletes (nem intenzív gyorsításnál) kicsit rángat az autó. Olyan mint ha darabos lenne a benzin  :wacko:

Okozhatja azt a o2 szonda hibája? Vagy valami más lehet?


ÜdV:T
A pontos méreteket holnap leirom neked ide.Én esztergáltattam.Azóta a hiba megszünt.A rángatást nem tudom mi okozza,viszont a szonda tuti biztos hogy jó....ott a katalizátor halt meg.Mint nekem,ez közel 100%.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9037 Dátum: 2015.01.07 08:29:21 »
Annyit vettem még észre, hogy olyan 1800-as fordulatnál egyenletes (nem intenzív gyorsításnál) kicsit rángat az autó. Olyan mint ha darabos lenne a benzin  :wacko:

ÜdV:T

Tudom miről beszélsz...Én is szoktam érezni ezt az apró nem is tudom,hogy egyáltalán rángatás e rángatást. Én először azt hittem,hogy a kerék üt picit.De nem az. Minden esetre furcsa,mert pillanatra elveszem a gázt,azután nyomom tovább,akkor már nem érződik. Nem érződik olyankor ott picit erőtlennek az autó?

emi1986

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9038 Dátum: 2015.01.07 10:58:00 »
A pontos méreteket holnap leirom neked ide.Én esztergáltattam.Azóta a hiba megszünt.A rángatást nem tudom mi okozza,viszont a szonda tuti biztos hogy jó....ott a katalizátor halt meg.Mint nekem,ez közel 100%.

Szia!

Köszi szépen. Igazából a lyuk mérete az egyik legfontosabb számomra. Ugyebár az határozza meg, hogy mennyire is érzékeljen az a szonda.
A rángatás inkább csak hidegben volt észrevehető, de akkor csak alig.  Ha a katalizátor lenne rossz, akkor a CO-m az miért nem rosz? Ugyanis Toyota márkaszervizben rámérettem arra is és minden a határértéken belül volt.

Üdv:T

emi1986

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9039 Dátum: 2015.01.07 11:02:24 »
Szia!

Köszi szépen. Igazából a lyuk mérete az egyik legfontosabb számomra. Ugyebár az határozza meg, hogy mennyire is érzékeljen az a szonda.
A rángatás inkább csak hidegben volt észrevehető, de akkor csak alig.  Ha a katalizátor lenne rossz, akkor a CO-m az miért nem rosz? Ugyanis Toyota márkaszervizben rámérettem arra is és minden a határértéken belül volt.

Üdv:T

Szia!

Sajnos nem sok tapasztalatom van Toyota ágon, mivel eddig egy 1.4-es sima 8V-s Peugeotom volt. Annak a nyomatékgörbéje egyenletes. Azt 4000-nél mér el kellett váltani mivel onnantól már csak pörgött de nem ment. Ez pedig onnantól kezd élni igazán.

4000ig én lomhának mondanám az autót, de 2000 alatt picit erőtlennek is ahogy te mondod.

Nálad fentáll még a probléma?

Okozhatja ezt gyertya? Vagy fals levegő? A légszűrőm egyik rögzítő füle törött. Hátha onna szv valami falsot....

Vagy a nagy hidegben másnál is előfordul ilyen.

Ha bemelegszik az autó akkor szinte észrevehetetlen...

Idegesítő egy hiba.

Üdv:T

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9040 Dátum: 2015.01.07 11:49:53 »
Szerintem nem gyertya miatt van,mert azokat cseréltem. Én hideg-meleg között nem tudok különbséget tenni,mert nem függött tőle. Én akkor vettem észre,mikor beérek egy településre és 50-el cruzolok 4.-ben. Ekkor mintha ilyen apró rángatást éreznék néha. Lehet egyszerűen kevés a fordulat.
Vissza kettő padlógáz és nem rángat... ;)  :D

nz72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9041 Dátum: 2015.01.07 13:32:31 »
nekem van egy felesleges, Az alkatrész száma: 90080-19019 Denso

pici pénzért megválnék tőle.

Szia!

Megnézem este a számot, ha stimmel, akkor írok üzenetet, hogy megbeszéljük a többit.

Üdv: Zoli

nz72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9042 Dátum: 2015.01.07 13:37:10 »
milyen autó?
denso kéne bele.

Szia!

Denso van benne, de olyat a Bárdinál sem találtam. Van jelentősége, hogy 4 egyforma legyen a motorban? Gondolom azért ez lenne az ideális állapot.

Elnézést, nem írtam autótípust, mert beleírtam az adataimba.  ::)

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9043 Dátum: 2015.01.07 14:12:26 »
Szia!

Köszi szépen. Igazából a lyuk mérete az egyik legfontosabb számomra. Ugyebár az határozza meg, hogy mennyire is érzékeljen az a szonda.
A rángatás inkább csak hidegben volt észrevehető, de akkor csak alig.  Ha a katalizátor lenne rossz, akkor a CO-m az miért nem rosz? Ugyanis Toyota márkaszervizben rámérettem arra is és minden a határértéken belül volt.

Üdv:T
Nekem is minden Co. határon belül va.Attól még az Ecu hatásfokcsökkenést értékel!!A méretek:50mm hosszú,18mm x 1.5mm a menet.A belsö oldalon ezt kivülről kell ráesztergálni,ez megy a kipu.csőbe,a külső oldalon pedig ezt kell bele esztergálni,ebbe megy a szonda.A csőben lévő furat kb.0.5-0.8 mm.Ez igazából annyira nem fontos.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9044 Dátum: 2015.01.07 14:28:29 »
Szia!

Köszi szépen. Igazából a lyuk mérete az egyik legfontosabb számomra. Ugyebár az határozza meg, hogy mennyire is érzékeljen az a szonda.
A rángatás inkább csak hidegben volt észrevehető, de akkor csak alig.  Ha a katalizátor lenne rossz, akkor a CO-m az miért nem rosz? Ugyanis Toyota márkaszervizben rámérettem arra is és minden a határértéken belül volt.

Üdv:T

Vagy rendelsz egyet. http://www.ebay.com/itm/ANGLED-LAMBDA-O2-OXYGEN-SENSOR-EXTENDER-SPACER-FOR-DECAT-HYDROGEN-M18x1-5-BRASS-/170970275701?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27ce9f5f75&vxp=mtr

A könyök szerintem jobb,mert jobban elfér a szonda. De a linkből lehet puskázni méreteket is. A kipufogó csőbe menű furatot én kicsire csinálnám (3-4mm).