Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764546 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8715 Dátum: 2014.10.13 20:18:23 »
En ezt a mai mar nem olyan mint a regi volt mindig fentartasokkal fogadom.
Egyreszt ma mar minden egyes dl fogyasztascsokkenteshez es plusz loerohoz vert kell izzadni. Tobbet mennek a mai autok atlagban mint 20 eve es nagyobb igenybevetel mellett (ezelott 10 eve 130-al jani voltal az autopalyan, ma 140-el letolnak vasarnap delutan).
Tovabba a tuc statisztikak sem arulkodnak arrol, hogy rosszabb lenne pl egy Auris mint egy E12 (meg ha az E12 tulajok szeretnek ezt hinni akkor sem)
De meg is fordithatjuk: "ezek mar jo Daciak". Turost, pont ugy sereghajtok a megbizhatosagi listakon ma is mint regen.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8716 Dátum: 2014.10.14 14:55:40 »

Db avensis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8717 Dátum: 2014.10.15 13:31:42 »
Sziasztok!
Egy 2004 es 1.6 avensisem van es ket kérdésem volna !
Az első hogy nekem mehanikus klimam van a kocsiba egyszerüen ki cserélhető e egy digitklima vezerlő panelre?
A másik kérdesem hogy valtaskor a fordulatszám kicsit mindig meg emelkedik ezt ugy 2 hete vettem észre es ezzel egy idejuleg néha ingadozik az alapjáratom!
Szakszervizben nem tudtak segiteni!
Meg kérem a poenkodókat hogy mellőzzék a hozzászolást!
Köszönöm előre is

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8718 Dátum: 2014.10.15 13:35:22 »
Szerintem nem lehet cserélni csak így egyszerűen.Gondolom a digitálisnál,mivel az automata,van még pár szenzor és érzékelő.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8719 Dátum: 2014.10.15 14:23:43 »
Sziasztok!
Egy 2004 es 1.6 avensisem van es ket kérdésem volna !
Az első hogy nekem mehanikus klimam van a kocsiba egyszerüen ki cserélhető e egy digitklima vezerlő panelre?
A másik kérdesem hogy valtaskor a fordulatszám kicsit mindig meg emelkedik ezt ugy 2 hete vettem észre es ezzel egy idejuleg néha ingadozik az alapjáratom!
Szakszervizben nem tudtak segiteni!
Meg kérem a poenkodókat hogy mellőzzék a hozzászolást!
Köszönöm előre is
Klímához nem tudok hozzászólni, de az ingadozó alapjáratot általában két dolog szokta előidézni:
1. légtömegmérő koszolódása -> féktisztítóval alaposan meg kell takarítani, kivéve a két pici hajszálvékony drótszálat a légtömegmérő belsejében;
2. pillangó szelep koszolódása -> szintén féktisztító kell hozzá és egy puha rongy.

Előbbi kb 5 perces munka gyakorlatlan kézzel is, utóbbit jómagam szerelőre bíztam, de az is kivitelezhető akár otthon is, kb 30 perces munka minden bontással, összerakással együtt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8720 Dátum: 2014.10.15 17:39:20 »
Klímához nem tudok hozzászólni, de az ingadozó alapjáratot általában két dolog szokta előidézni:
1. légtömegmérő koszolódása -> féktisztítóval alaposan meg kell takarítani, kivéve a két pici hajszálvékony drótszálat a légtömegmérő belsejében;
2. pillangó szelep koszolódása -> szintén féktisztító kell hozzá és egy puha rongy.

Előbbi kb 5 perces munka gyakorlatlan kézzel is, utóbbit jómagam szerelőre bíztam, de az is kivitelezhető akár otthon is, kb 30 perces munka minden bontással, összerakással együtt.

Az a két kis drótszál maga a légtömegmérő (vagyis az izzó huzal, vagy hőfilm, a másik huzal pedig a kompenzáló "ellenállás"). Ha azt nem pucolod meg, akkor nem ér semmit az egész. Még egy NTC van benne a beszívott levegő hőmérsékletéhez; azt is meg lehet takarítani. Az izzóhuzalhoz nem célszerű nagyon hozzá érni, inkább egy erősebb sugarú fék-, vagy légtömegmérő tisztító spray-vel alaposan lefújni, és megvárni, amíg jól megszárad.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8721 Dátum: 2014.10.16 09:35:24 »
Az a két kis drótszál maga a légtömegmérő (vagyis az izzó huzal, vagy hőfilm, a másik huzal pedig a kompenzáló "ellenállás"). Ha azt nem pucolod meg, akkor nem ér semmit az egész. Még egy NTC van benne a beszívott levegő hőmérsékletéhez; azt is meg lehet takarítani. Az izzóhuzalhoz nem célszerű nagyon hozzá érni, inkább egy erősebb sugarú fék-, vagy légtömegmérő tisztító spray-vel alaposan lefújni, és megvárni, amíg jól megszárad.

Lehet én is megtakarítom. Én a féktisztítót kicsit durvának tartom, szerinted isopropil-alkohollal megfújhatom? Mi ezt optikai szálas csatlakozások tisztítására, zsírtalanítására (meg egy rakás más érzékeny tisztításra) használjuk, mert nem hagy foltot száradás után, gyorsan párolog és nagyon jó oldószer, takarít rendesen.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8722 Dátum: 2014.10.16 10:49:35 »
Elméletileg a féktisztító is maradék mentesen szárad. De van direkt légtömeg mérő tisztító is.Én ezt használtam: http://www.bardiauto.hu/webshop/img/3/2/9/1/329191_658_width_thumb.jpg

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8723 Dátum: 2014.10.20 08:49:18 »
Sziasztok!

2 literes benzines motornál hol találom pontosan a légtömeg mérőt? Szeretném én is kitisztítani.

Előre is köszönöm az útmutatást!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8724 Dátum: 2014.10.20 09:31:32 »
Sziasztok!

2 literes benzines motornál hol találom pontosan a légtömeg mérőt? Szeretném én is kitisztítani.

Előre is köszönöm az útmutatást!
A légszűrőházon, vagy ahhoz közel, a csövön keress egy Denso feliratú, kis dobozkát. Általában 2db kis csavar fogja.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8725 Dátum: 2014.10.20 12:45:33 »
Bepi jól mondja.
A képen pirossal van jelölve, kettő csavarral oldod és utáni ki tudod húzni. Csak óvatosan!

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8726 Dátum: 2014.10.20 13:50:11 »
Köszönöm! Így már teljesen egyértelmű!

Kocska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Avensis sedan 1.6 linea terra
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8727 Dátum: 2014.10.20 20:14:49 »
Sziasztok.

A múlt hét csütörtökön boldog tulajdonosa lettem egy 2002 Toyota avensis 1.6 linea terra (sedan) gépkocsinak. Előtte a családi Suzukit hajtottam, japán japán, de ég és föld a különbség  . Ami a hazaúton feltűnt középkonzolon nemigazán világítanak a kezelőszervek. Ezt megoldottam pár led segítségével (előtét-ellenállás: 1k) eredmény: http://kepfeltoltes.hu/141020/15985239P1140657_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Élőbe esztétikusabb, jöhetnek nyugodtan az észrevételek.

Az első ajtók rendes becsukásához kicsit nagyobb erő szükségeltetik. Ezen tudok valamit állítani?

Ma voltam eredet vizsgán, míg tették a dolgukat lementem az aknába. Valószínűleg a szervó pumpám szivárog, olaj csöpögés nyomai láthatóak, szervó folyadék minimális szint alatt volt ez felett töltve.
http://kepfeltoltes.hu/141020/629098518P1140659_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141020/P1140668_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141020/P1140669_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A tűzfalon látszik a szíjtárcsa által szétcsapott olaj erről elfejtettem képet csinálni. De látszik sok év alatt rakódott le. Szóval nem folyik hanem naagyon lassan csöpög, ereszt.

Ezzel érdemes foglalkoznom, vagy 12 éves autónak elvan nézve?

Na meg a szokásos kormány nyöszörgés, nekem a csuklók, gumiharang befújása nem oldotta meg a gondot. Illetve ha parkolóban forgolódok néha éles fémes csikorgó hangot hallat. Ennek eredetét hol kell keresni?


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8728 Dátum: 2014.10.21 09:50:52 »
Hosszas, problémamentes 26.000km után péntek este észrevettem egy fura, eddig nem jelenlévő zajt az autó motorjából. Egy vonyítás jelent meg, amely a motor fordulatszámától függően erősödik, vagy halkul. A héten elmegyünk szerelőhöz, első- és második hallásra is (TZoli, akibor) úgy tűnik, hogy a hosszbordásszíj által összefogott egységek valamelyike felől jön a hang. Reményeim szerint csak egy feszítő görgő lesz a hibás, mert egy generátor cserének (felújított 55-90e Ft; új 114.000-204.000Ft!!!) nagyon nem örülnék.
A vonyító hang meglétén kívül semmi egyéb rendellenességet nem tapasztalok az autón.
Vélhetően a mostani párás-esős idő miatt megcsappant a görgőkben az eddig megvolt kenés.
A Gates hosszbordásszíjban jelenleg kb 25-26.000km van, hajszálrepedéseket fedeztem fel rajta. WTF?! Nem kizárt, hogy alapos mérlegelés után ezt is lecserélem... Majd írok a fejleményekről...
Van egy kis fejlemény az ügyben.
Úgy tűnik, 2, vagy 3 alkatrészt cserélni kell:
1. vízpumpa: szemrevételezés alapján néhány kisebb repedés fedezhető fel rajta, egyelőre nem észleltem szivárgást. A kiegyenlítőtartályban pontosan a min-max jelzés között félúton áll teljesen hidegen a hűtővíz szintje. Ha jól emlékszem, többen Aisin vízpumpát ajánlottatok, igaz? Listaáron olyan 12e Ft körül mozog.
2. Ha már vízpumpa, le kell hozzá venni a szíjat is, amit nem rakok vissza alapból, de amúgy sem, mert a Gates szíj alig több, mint 25e km alatt repedezetté vált...nem is értem... kapni fog újat.
3. Valamelyik görgő is ludas lehet, de ez majd csak szétszedés után derül ki.
Ahogy néztem a webshopokat, listaáron kb 30.000Ft körül lesz az anyagár, plusz a munkadíj. Ez az első meghibásodás az autón 26.000km alatt, mióta nálam van.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8729 Dátum: 2014.10.21 17:42:54 »
Én Dayco szíjat tettem fel,szerintem nagyon jó minőség. csak ajánlani tudom.