Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3771057 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8325 Dátum: 2014.08.10 23:20:08 »
Akitől vettétek, az sem tudja??
Egy (ismerős) kereskedőtől (neppertől) vettem; hozta, be vizsgáltatta, kiderült, hogy a kocsi rendben. Rátette a hasznát és megvettem. Amikor kérdeztem, hogy az mi a kulcstartón, bővebben ő sem tudta.

Xtrem, Igen, közben rájöttem, hogy a kép nem látszódott valamiért :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.10 23:22:39 írta axl »
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8326 Dátum: 2014.08.10 23:23:59 »
Szerintem ha ez a kulcs van hozzá, akkor aljzat is van valahol.
Jól eldugták, ügyesek voltak. Legrosszabb esetben ha azt a dobozt megtalálja az ember, amit előzőleg belinkeltem, akkor a kábelek lekövetésével megvan  :hmmmm:

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8327 Dátum: 2014.08.10 23:26:34 »
Akárhogyis, az biztos, hogy a "használatához" nem kell minden induláskor beledugni. Legfeljebb valami kvázi "szervíz módban" lehet rá szükség, illetve a hatástalanítsához, ha tévesen riaszt, a kikapcsolásához (mint egyes riasztóknál, ahogy van egy eldugott kulcs aljzat...).
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8328 Dátum: 2014.08.10 23:28:41 »
Ez lehet, persze.
Csak azt gondolom, nem árt tudni a helyét, mert általában a legrosszabbkor derül ki, hogy kellene  :hmmmm:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8329 Dátum: 2014.08.10 23:59:42 »
az ablak alatt itt a Meta System villogó kis izé...
A kis izé elsődleges funkciója a led villogtatásával a riasztóra működésére való figyelemfelhívás, másodlagosan a hatástalanító kód bevitelére, harmadlagosan pedig segíti  bűnözők felkészülését a riasztó kiiktatására a típus ismertetésével.

Azt kellene kipróbálni - ha valaki meri - hogy ezt a kocsitól távol hagyva, elindulni... Elvileg x km vagy sebesség felett leáll a motor és riaszt a kocsi..
Amennyiben így lenne, akkor a tokenhez nem kellene a hüvely. Nem lehet nehéz megtalálni, mert nem sok vezeték megy ki a riasztó dobozából, azt meg a gyári hely 1m-es távolságán belül rakják 99,9%-ban

A Méta riasztók opcionális tartozéka a token vagy hivatalos nevén elektronikus szervizkulcs. Funkciója a riasztó/immo kikapcsolása, a  rablásgátló állapotból való  kilépésre nem alkalmas. Utóbbit csak a kis izé kivillogtatásával lehet a kód ismeretében.


« Utoljára szerkesztve: 2014.08.11 00:06:41 írta Agyarka »

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8330 Dátum: 2014.08.11 00:33:35 »
"...segíti  bűnözők felkészülését a riasztó kiiktatására a típus ismertetésével"

Tudom, ez igaz is lehet. Habár azt mondják az okosok, hogy ha egy profi el akar vinni valami, azt el is viszi... a kisebb halakra meg talán valamelyest elriasztó hatással lehet ... Azért a semminél csak több, nem? ... vagy azt mondjátok, inkább árt, mint használ (azzal, hogy ismerteti a bűnözővel, mivel is áll szemben)?
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8331 Dátum: 2014.08.12 08:14:24 »
Egy (ismerős) kereskedőtől (neppertől) vettem; hozta, be vizsgáltatta, kiderült, hogy a kocsi rendben. Rátette a hasznát és megvettem. Amikor kérdeztem, hogy az mi a kulcstartón, bővebben ő sem tudta.
Nekem is pont ugyanez a problémám. Ugyanaz a riasztó, szintén nem találom az aljzatot, pedig a DLR miatt elég jól belemásztam az autóba.
Én magánembertől vettem és ő sem tudta megmondani, hová való.
A skodában ott van a kormány bal oldalán a "kulcslyuk"
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.12 08:20:31 írta kugyu21 »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8332 Dátum: 2014.08.12 10:43:47 »
Én a helyetekben megkérdezném a Setech Kft-t. Velem elég segítőkészek voltak és amit telefonon keresztül meg lehetett oldani, azt me is oldották. (Mondjuk azt nem hiszem, hogy ezt látatlanban megtalálják, de sos lehet tudni. :)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8333 Dátum: 2014.08.12 12:10:01 »
Nem lehet a kesztyűtartóban ez az aljzat?   ;)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8334 Dátum: 2014.08.12 12:44:42 »
Vagy esetleg ha ott nincs, akkor mondjuk az anyósülés alatt?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8335 Dátum: 2014.08.12 21:05:49 »
A token a meghibásodott riasztó/ immo üzemen kívül helyezésére használható. Az aljazat elhelyezésének a képzelet szab határt, praktikus zárt térben elhelyezni.
Úgy van, korábbi kérdésre már ugyanezt válaszoltam én is. Nekem is ilyen van amúgy.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8336 Dátum: 2014.08.12 21:39:58 »

kiralytamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8337 Dátum: 2014.08.13 12:32:30 »
Nekem a meta systemes token aljzata ott van az elekromos tükör kezelőszervei mellé beépítve, ott van egymás melett pár biankó hely kapcsolóknak, gondolom ugyanazt a műszerfalat gyártják minden típushoz és különböző felszereeltségeknél különböző kapcsolók kerülnek oda. Elvileg a célja, hogy bekapcsolt immobiliser esetén csak annak a behelyezésével tudsz indítózni.

segesvarics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8338 Dátum: 2014.08.13 14:17:03 »
130 felett azert gyengul ez is :)
Mindenkeppen megirom, remelem hamarosan...

Helló,

nekem most javítottak belső féltengelyt. Akkor ezt írtam: "Sziasztok!

270 ezret futott T22 kombink hazafelé Strasbourgból gyorsításnál fura rázásba kezdett. De hazajött. Kiderült, a féltengely belső része ment tönkre. Pesten újítattam fel, remélem jó lesz. Szóval, akinek gázadásra ráz az Aveja, és már mindent kizártak neki, jusson eszébe a belső féltengely. Üdv, Csaba"

A jelenség: gázadásra ráz a kormány, de fékezésre nem. Mondjuk nekem aut toyotám van, szóval túl nagy hajtás nincs fékezésnél.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8339 Dátum: 2014.08.15 09:34:33 »
Én a helyetekben megkérdezném a Setech Kft-t. Velem elég segítőkészek voltak és amit telefonon keresztül meg lehetett oldani, azt me is oldották. (Mondjuk azt nem hiszem, hogy ezt látatlanban megtalálják, de sos lehet tudni. :)
Megfogadtam a tanácsot és beszéltem velük, mondtak néhány helyet ahová szokták rakni, de azt is mondták, hogy nincs neki kitüntetett helye, ahány szerelő, annyi helyre szereli. A szokásosak a bal oldali műanyag küszöbborítás, oldalfali borítás, műszerfal alja a pedáloknál, vakdugó alatt, de akár lengőcsatlakozó is valamelyik biztosítékdobozban. Én végül az oldalfalon, egészen bent és fent találtam meg.
Bedugva kikapcsol a riasztó, újra bedugva visszakapcsol.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.15 09:38:10 írta kugyu21 »