Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764563 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7095 Dátum: 2013.05.06 10:20:35 »
Üdv!
Vsz. kiakadt a bovden (55909A). Én is jártam már így. A motortérhez nincs köze. A középkonzolt kihúzva ellenőrizheted.

Kösziii, megnézem!

footy

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7096 Dátum: 2013.05.07 22:43:39 »
A rozsdasodas mennyire jellemzo a T25-os avensisekre? Vacilalok 2003-2005 kozotti Avensis es A4 kozott. A szivem a toyotahoz huzna, de az egyik autoszerelo ismeros szerint az Audinak masszivabb a felepitese es a galvanizalt kasztni miatt nem rohad. Ausztriaban elek es itt nagyon masszivan soznak telente, ami a mazdamon sajnos latszik is.
Az 1.8-asnal csak a ZZ motorkodosat kell kerulni?

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7097 Dátum: 2013.05.08 11:32:47 »
sziasztok guruk. 2006 avensis 1.8 benzinesnel van kettos tomegu lendkerek? allitolag a benzinesekbe is tesznek ilyet....

amikor elindulok es felengedem a kuplungot ilyen furcsa hang jon a valto felol... 2 reszbol all olyan mintha krakogna egyet "krrr-kraah" igy tudnam jellemezni.csak egyesben csinalja es nem mindig,es van mikor hallkabb van mikor hangosabb.mi lehet az? :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7098 Dátum: 2013.05.08 11:36:04 »
A rozsdasodas mennyire jellemzo a T25-os avensisekre? Vacilalok 2003-2005 kozotti Avensis es A4 kozott. A szivem a toyotahoz huzna, de az egyik autoszerelo ismeros szerint az Audinak masszivabb a felepitese es a galvanizalt kasztni miatt nem rohad. Ausztriaban elek es itt nagyon masszivan soznak telente, ami a mazdamon sajnos latszik is.
Az 1.8-asnal csak a ZZ motorkodosat kell kerulni?
Az enyém régebbi, T22-es típus, 12 éves, Németországból behozott, és egy deka korrózió nem látszik rajta. Semmivel sem jobban védett egy A4 sem. Viszont, ha sérülve volt, mindkettő hamarabb rohadhat.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7099 Dátum: 2013.05.08 11:38:14 »
sziasztok guruk. 2006 avensis 1.8 benzinesnel van kettos tomegu lendkerek? allitolag a benzinesekbe is tesznek ilyet....

amikor elindulok es felengedem a kuplungot ilyen furcsa hang jon a valto felol... 2 reszbol all olyan mintha krakogna egyet "krrr-kraah" igy tudnam jellemezni.csak egyesben csinalja es nem mindig,es van mikor hallkabb van mikor hangosabb.mi lehet az? :hmmmm:
Csak nem a Toyotaába. Szerencsére sima kuplung van benne.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Elthan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7100 Dátum: 2013.05.08 14:23:21 »
Na végigjártam az utat az avensissel. Ugye a hiba jelenség az volt, hogy indult, de 1-2 mp-en belül leállt. Elvittem a riasztósokhoz, mert a toyota szervíz szerint az tilt le biztosan. Meg sem nézték, azt mondták 1 hét múlva vihetem. Riasztósok aznap neki estek és áthidalták, megnézték, azt mondták kizárt a riasztó jó és ha kikötötték is ugyanaz a hiba. Vittem a toyota szervízbe. Mondták jövő hét elején mindenképpen szólnak. Nem szóltak és közben megműtöttek, időközben hazaengedtek a kórházból, telefonáltam nekik. Nagy dumát kivágta a csávó, hogy már foglalkoztak vele (ez azt jelenti, hogy ***tak rá) és két nap múlva jelentkeznek. Ma ide szóltak, hogy nem kommunikál a motorvezérlő, minden bemeneti jelet ellenőriztek és az jó. Szerintük a motorvezérlő elektronika rossz. Azt is mondták javítható, de ők nem javítgatnak ilyesmit.
Kérdésem az lenne, hogy tud valaki Győr környékén olyan személyt, aki az ECU-t megtudja javítani? Esetleg használt 1,6 benzines avensishez (1998 évjárat) eladó ECU valakinél?

A gondom az, hogy a műtét miatt nem nagyon tudok mozogni, de asszonynak kellene a kocsi 3 14 év alatti gyerekkel nem veszek új ecu-t nem is érné meg 15 éves autóba venni ilyet szerintem.

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7101 Dátum: 2013.05.09 14:36:01 »
mindenkeppen bontokba nezz szet... sztem nem egy nagy osszeg. de az adatokat nagyon pontosan igazitsd egymashoz... nehogy rafazz....

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7102 Dátum: 2013.05.09 14:40:43 »
Nekem csak Mitsubishi Lancer/Colt-ba való ECU van, 92-96 évjárat.
Ha kell valakinek szóljon :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7103 Dátum: 2013.05.09 20:39:07 »
Üdv!

Elthan:
Mi a kocsid pontos típusa? Esetleg toyodiy-es link, stb. ?

Pl. rögtön itt van egy, itt meg egy másik, de tudni kellene valami pontosat, hogy jó lenne-?
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.09 20:44:36 írta vd1234 »

Elthan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7104 Dátum: 2013.05.11 12:18:39 »
Közben ezerrel keresem a kiutat, hogy minél olcsóbban jöjjek ki. Az ECU cikkszáma 8966105230 Bosch. Ezt a márkaszervíz nézte meg. Kaptam több helyről különböző szerelők telefonszámát, címét. Érdeklődtem náluk és szinte mind azt mondta, hogy hülyék a márkaszervízben, mert a hibajelenség szerint nem az ECU, hanem az immo a rossz. Közben egy elektroműszerészt is ajánlottak, akinek a motorvezérlők a specialitása. A pláne, hogy csak 15 km-re van tőlünk. Beszéltem vele. Ő volt az első, aki azt mondta, hogy ha ez az első szériás gömbölyű lámpás Avensis, akkor nem beszéltek hülyeséget. Mert azoknál ez széria hiba volt, hogy előbb-utóbb megadta magát az ECU és pont ezt a hiba jelenséget produkálta. Valami relét behúz az ECU és ezért nem kommunikál. Azt mondta 100 %, hogy javítható, de 50-60000 Ft. között lesz. A bontottat nem javasolta, mert szerinte azon is kijöhet ez a hiba egyszer. Na ehhez viszem el, mert a toyota szervíz ***a drága, csak azért, hogy megállapították, hogy az ECU rossz, azt mondta a srác, hogy 20-30000 között van a számla. Ecu 315000 Ft. lenne + a további szerelési díj. Így biztos nem viszek kocsit még egyszer márka szervízbe.



Üdv!

Elthan:
Mi a kocsid pontos típusa? Esetleg toyodiy-es link, stb. ?

Pl. rögtön itt van egy, itt meg egy másik, de tudni kellene valami pontosat, hogy jó lenne-?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7105 Dátum: 2013.05.11 19:41:42 »
Közben ezerrel keresem a kiutat, hogy minél olcsóbban jöjjek ki. Az ECU cikkszáma 8966105230 Bosch. Ezt a márkaszervíz nézte meg. Kaptam több helyről különböző szerelők telefonszámát, címét. Érdeklődtem náluk és szinte mind azt mondta, hogy hülyék a márkaszervízben, mert a hibajelenség szerint nem az ECU, hanem az immo a rossz. Közben egy elektroműszerészt is ajánlottak, akinek a motorvezérlők a specialitása. A pláne, hogy csak 15 km-re van tőlünk. Beszéltem vele. Ő volt az első, aki azt mondta, hogy ha ez az első szériás gömbölyű lámpás Avensis, akkor nem beszéltek hülyeséget. Mert azoknál ez széria hiba volt, hogy előbb-utóbb megadta magát az ECU és pont ezt a hiba jelenséget produkálta. Valami relét behúz az ECU és ezért nem kommunikál. Azt mondta 100 %, hogy javítható, de 50-60000 Ft. között lesz. A bontottat nem javasolta, mert szerinte azon is kijöhet ez a hiba egyszer. Na ehhez viszem el, mert a toyota szervíz ***a drága, csak azért, hogy megállapították, hogy az ECU rossz, azt mondta a srác, hogy 20-30000 között van a számla. Ecu 315000 Ft. lenne + a további szerelési díj. Így biztos nem viszek kocsit még egyszer márka szervízbe.

Ugye azon már túl vagy, hogy 1 egész órára gyújtáson hagyod az autót?
Jó akku szükséges hozzá, de ingyen van és megéri megpróbálni...
Xanyi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7106 Dátum: 2013.05.11 21:27:01 »
Ugye azon már túl vagy, hogy 1 egész órára gyújtáson hagyod az autót?
Jó akku szükséges hozzá, de ingyen van és megéri megpróbálni...
Üdv!

Ez ilyenkor mit csinál?

footy

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7107 Dátum: 2013.05.15 23:01:30 »
Ujabb kerdesem lenne T25-sel kapcsolatban. Az 1.8-as motor szijjas vagy lancos? A 2.0 az lancos ugye? A 2.0-nal volt az olajfogyasztasi problema vagy csak az 1.8 betegsege volt?
koszi

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7108 Dátum: 2013.05.15 23:12:03 »
Úgy emlékszem január környékén volt ez a téma, legalábbis én februárban vettem a kocsit, kicsivel azelőtt beszéltünk ezeket.
Nálam láncos az 1.8, bár ez t22 de azt hiszem ugyanaz a motor.
A 2.0 esetében a lambda szondára panaszkodtak, négy van belőle és sorban szoktak meghalni.

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7109 Dátum: 2013.05.17 07:49:32 »
Sziasztok!

Lehet, hogy volt már róla szó, de a kereső nem hozott eredményt.
T22 benzines 1.6 Avesnsis magas fordulatszámon kigyújtja a check engine lámpát, függetlenül attól, hogy gázzal, vagy benzinnel megyek.

Volt már hasonló, akkor le is rohadtam a kocsival, mivel a gyújtáselosztó minden külsérelmi nyom nélkül behalt.
Azóta új van benne, az autó érzetre jól megy, de a lámpa néha most is kigyullad.

Persze lehet, hogy semmi köze a gyújtáshoz.

Ki lehet valahogy villogtatni a hibát?

Köszönöm,
kustora
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0