Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764579 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

m.horvath

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7035 Dátum: 2013.04.06 16:22:29 »
Köszi, megpróbálom akkor ezt hátha segít. Olajfogyasztásról egyelőre nem tudok semmit, mert kb 1500 km-rel ezelőtt lett lecserélve előtte meg az volt benne amivel megvettem.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7036 Dátum: 2013.04.06 21:30:55 »
Sziasztok.
Lötyög a kormánytengelyem(remélem szakszerűen a nevén nevezem) a kormányoszlopban.Problémát nem okoz,csak rossz úton csúnyán zörög.
Cserélhető ebben vajon a perselyezés? :hmmmm:

hoattis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7037 Dátum: 2013.04.07 21:55:17 »
Sziasztok!

Katalizátor/lambda-szonda kérdésem lenne. Folyton megjelenik a P0420 motorhibakód (kat. hatásfoka nem megfelelő).
Diagnosztikai géppel a csatolt lambda-szonda feszültségeket mértük, ami alapján jó a katalizátor (alapjáraton az első szonda jóval többször keresztezi a 0,5 V-os feszültséget, mint a hátsó).
Ti láttok rajta valami érdekeset? Van ötletetek, mitől jöhet elő folyton a P0420-as hiba?
(A grafikonok közül a 3. az első, a 4. a hátsó lambda-szonda feszültségét mutatja.)

Köszi előre is!
(Avensis 2002 1.6 benzines)

hoattis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7038 Dátum: 2013.04.08 09:26:12 »
Van még 2 képem a valós idejű mérési adatokról, illetve a lambda-szonda tesztértékekről.
Még azt elfeleljtettem, hogy  freeze frames-ben nem állandósult hibaként tárolta a p0420-at, hanem egy adott pillanatban jelezte, 108 km/h-nál, 3200 körüli fordulatnál.

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7039 Dátum: 2013.04.09 15:49:33 »
Sziasztok.
Lötyög a kormánytengelyem(remélem szakszerűen a nevén nevezem) a kormányoszlopban.Problémát nem okoz,csak rossz úton csúnyán zörög.
Cserélhető ebben vajon a perselyezés? :hmmmm:

sziasztok,

azt hiszem ugyanez a problémám, régebben is csinálta, de most már nagyon idegesít.
lehet, h azért mert rosszabbak az utak, de folyton zörög a kormány, majd' megőrjít már.
lehet ezzel vmit csinálni, ami nem kerül egy vagyonba?

ja, és bejött mellé pár hete a bal oldali A oszlop műanyagának rezgése is... :wacko:
azt házilag érdemes elkezdenem barkácsolni?
gufi
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7040 Dátum: 2013.04.09 15:57:47 »
Szia!

Kíváncsi leszek, hogy neked melyik megoldás lesz a nyerő.
Nekem is hasonló a problémám, pedig az enyém 4 ajtós, de nálam "csak" a kerékemelő mélyedésében gyűlik a víz.
Én kipakoltam a kárpitokat, por szárazra töröltem a lyukat és mentem egy vizes kört. Nálam a levegőztető szelep a hunyó, onnan csordogál be nedvesség. Még nem cseréltem, mert kicsit macerás. Ha jól láttam, le kell hozzá szedni a lökhárítót, stb, de idén nyáron kerítek rá sor. Csak menet közben jelentkezik a gond, mert csak akkor veri fel a kerék a nedvességet a lökhárító mögé (a hátsó keréknél nekem sincs műanyag kerékjárat borítás és kavicsgumim sincs).

sziasztok,

nekem is volt ilyen, miután belémjöttek hátulról, és fényezve lett a lökhárító.

a megoldás az, hogy leszeded a csomagtartó borítását a jobb oldalon belül - ahol alul az emelő is van.
ott fogsz látni egy műanyag elemet, ami vmilyen szellőző féle, ami a lökhárító jobb oldali része mögött a kasztniban van, nekem ott folyt be a víz.
ha fogsz egy vödör vizet, és kívülről lassan öntöd a kocsi oldalára a lökhárító felett, szépen látszani fog, hol folyik be.
azt kell megigazítani, házilag megoldható, én nem vagyok egy nagy ezermester, de magam csináltam meg.

gufi


« Utoljára szerkesztve: 2013.04.09 16:01:28 írta gufi »
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7041 Dátum: 2013.04.09 20:56:57 »
sziasztok,

nekem is volt ilyen, miután belémjöttek hátulról, és fényezve lett a lökhárító.

a megoldás az, hogy leszeded a csomagtartó borítását a jobb oldalon belül - ahol alul az emelő is van.
ott fogsz látni egy műanyag elemet, ami vmilyen szellőző féle, ami a lökhárító jobb oldali része mögött a kasztniban van, nekem ott folyt be a víz.
ha fogsz egy vödör vizet, és kívülről lassan öntöd a kocsi oldalára a lökhárító felett, szépen látszani fog, hol folyik be.
azt kell megigazítani, házilag megoldható, én nem vagyok egy nagy ezermester, de magam csináltam meg.

gufi

Köszi, ez jól hangzik.
Egy próbát mindenképp megér, hogy ne kelljen lebontani a lökhárítót.

Üdv:
BF

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7042 Dátum: 2013.04.09 22:18:53 »
sziasztok,
azt hiszem ugyanez a problémám, régebben is csinálta, de most már nagyon idegesít.
lehet, h azért mert rosszabbak az utak, de folyton zörög a kormány, majd' megőrjít már.
lehet ezzel vmit csinálni, ami nem kerül egy vagyonba?
Szia,
egy ötlet: húzd meg a csavart/anyát a kormánykardánnál, mert lehet meglazult és csúszkál a tengely a recén és ez adhatja ki a zörgő hangot. Carinában van egy kardáncsukló a motortérben, meg van egy az utastérben a pedálok magasságában, szerintem az Avensis-ben is így van...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7043 Dátum: 2013.04.10 09:15:35 »
Szia,
egy ötlet: húzd meg a csavart/anyát a kormánykardánnál, mert lehet meglazult és csúszkál a tengely a recén és ez adhatja ki a zörgő hangot. Carinában van egy kardáncsukló a motortérben, meg van egy az utastérben a pedálok magasságában, szerintem az Avensis-ben is így van...


köszi,

hétvégén úgy is kocsit takarítok, akkor bemászok a pedálokhoz, megnézem, hátha.
frankó lenne, ha ez megoldaná.
még régebbről rémlik, vmi olyasmi, h ez típushibája az első generációs avensiseknek és sokaknak ezt anno gariban cserélték is, de a fél/egész kormányművet cserélni kell(ett) rajta...

ezt már nem vállalnám be, így is most a 300.000 km-es nagyszervíznél egy komolyabb összeg belement a kocsiba...
gufi
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7044 Dátum: 2013.04.10 10:46:34 »
Azért elég gáz, hogy a világ talán legnagyobb autógyára nem tud normális kormányt készíteni. Az első Avensisemnél is volt gond vele.  A mostaninál is érzek néha egy kis koppanást, bár elég véletlenszerű, készakarva nem tudom előhozni. Általában egyik irányból a másikba tekerve jön elő. Ha visszanéztek néhány oldalt, úgy tűnik, hogy még a kettesnél is kellett cserélni.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7045 Dátum: 2013.04.10 13:16:29 »
Az AVE II-nek eddig kétszer volt kormányművet érintő visszahívása. Ha jól emlékszem 2006-ban és tavaly évvégén is.

Azért elég gáz, hogy a világ talán legnagyobb autógyára nem tud normális kormányt készíteni. Az első Avensisemnél is volt gond vele.  A mostaninál is érzek néha egy kis koppanást, bár elég véletlenszerű, készakarva nem tudom előhozni. Általában egyik irányból a másikba tekerve jön elő. Ha visszanéztek néhány oldalt, úgy tűnik, hogy még a kettesnél is kellett cserélni.

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7046 Dátum: 2013.04.13 19:05:40 »
Azért elég gáz, hogy a világ talán legnagyobb autógyára nem tud normális kormányt készíteni.
Sziasztok!
Az a gáz, hogy nem csak kormányt, hanem autót se tudnak gyártani... Többen olvashattatok már tőlem itt dolgokat, én óriási nagyot csalódtam a ferdeszeműekben. Nagy örömmel és ajánlással vettem Avensist, nagy reményekkel egy közel 20 éves Opel Astra után. Most visszasírom az Opelt, nem is egy volt a családban...
Él ez a legenda, hogy így a Toyota, meg úgy a Toyota, és bezzeg a japán autók, azok aztán így meg úgy... Annak ellenére él ez - akárkivel beszélek - hogy pár éve már rendszeresek a visszahívások, emlékezetes talán a pár éve amcsiban nagy port kavart gázpedál-fennakadásokból bekövetkezett balesetek története...
Tök jó, hogy van ez a fórum, ahol tudunk egymásnak segíteni ötletekkel, tapasztalatokkal. Csak azon csodálkozom, hogy bárki megkérdezi, milyen autóm van, mindenki ódákat zeng, hogy hűűű de jó neked, azok milyen jó kocsik. És amikor elmesélek egy-két dolgot (a sok százból) akkor csak néznek kerek szemekkel.
És ahogy itt olvasgatok, másoktól is hallok hasonlókat. Kevés olyat olvasok, aki 100%-ban elégedett.
Nézzétek csak meg ennek a topic-nak a nevét: Avensis hibák (nincsenek:) és már a 470. oldalnál járunk! Tehát vannak... sajnos... és a 470 oldal alapján nem csak az enyémmel...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7047 Dátum: 2013.04.13 19:33:40 »
Annyit hadd kérdezzek már, hogy újonnan vetted az Avensist?  :szemez:

Mert 2-3. tulajként aztán semmilyen autó nem tud csodát művelni, pláne 6 év felett... Ezek között a Toyota még mindig jóval megbízhatóbb annak ellenére, hogy a Te autód pont nem tartozik ezek közé. Nem hiszem, hogy ez az autó hibája...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7048 Dátum: 2013.04.13 20:21:12 »
vettem Avensist, nagy reményekkel egy közel 20 éves Opel Astra után. Most visszasírom az Opelt,
Olyan előélettel (és már elnézést beválasztással) ahogy az Avét vetted,a valószínűség számítás szabályai szerint még kevésbé lennél elégedett.
... pár éve már rendszeresek a visszahívások, emlékezetes talán a pár éve amcsiban nagy port kavart gázpedál-fennakadásokból bekövetkezett balesetek története...
Azt a bizonyos nem elég jó alkatrészt nem csak a Toyotákba építették be, hanem echte amerikai autókba is. Hallottál nem japán cégnél a gázpedállal kapcsolatos botrányról, visszahívásról? Vajon miért is nem? (Hasonló érdekből buktatták meg mostanában a Honda amerikai beszállítóját.)
Kevés olyat olvasok, aki 100%-ban elégedett ...Avensis hibák (nincsenek:)

- Nőttek az igényeink, elvárásaink. A mostani autóm jobban felszerelt, mint néhány évvel ezelőtt egy prémium kategória, mégis kevésbé vagyok vele elégedett mint a korábbival;
-Nagyobb követelmények, bonyolultabb megoldások, felpörgetett fejlesztési idők, a mérnöki szempontok felett álló marketing és gazdaságossági követelmények mind mind a KMKÁI csökkenéséhez vezetnek;
- A romló gazdasági helyzet és a természeti csapások egyre jobban spórolásra kényszeríti a gyártókat, ezért sokszor olcsóbb megoldásokhoz nyúlnak;
- A kedvezőbb adózás, helyi jogszabályok miatt sokszor kénytelenek nem a megszokott (japán)japán beszállítót alkalmazni (aki gyakolatilag hagyományosan az adott autógyártótól függ csaknem 100%-ban, ezért messzemenően minden igényét teljesíti), a kisebb szériában gyártott alkatrész fejlesztésére, tesztelésre kevesebb pénz jut;

Persze ez nem vigasz, és nem megoldás a problémákra, csak a tendencia egyik értelmezése.

a 470. oldalnál járunk! Tehát vannak... sajnos... és a 470 oldal alapján nem csak az enyémmel...
Azért van sok OFF is itt, + aktiv a topic, + elég nagy a redundancia.
Amennyiben az első hozzászólás szerkeszthető,aktualizált összefoglaló lenne,nagyban csökkenne a méret.

Még annyit, hogy kritikus szemmel nézem a Toyotát,nem vagyok fanatikus Toyotás. Roppant bosszantónak, és értelmetlennek találom sok dolgukat.

« Utoljára szerkesztve: 2013.04.13 20:31:19 írta Agyarka »

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7049 Dátum: 2013.04.13 22:38:44 »
Olyan előélettel (és már elnézést beválasztással) ahogy az Avét vetted,a valószínűség számítás szabályai szerint még kevésbé lennél elégedett.
Világos, minden típusból ki lehet fogni nagyon jó állapotú és hulladék-állapotú használt autót. Nem is ez bosszant, hanem leginkább az alkatrész árak. Valaki árulja már el, miért kerül valami 10x annyiba a totoyához, mint bármi máshoz? Nehogy valaki azt mondja, hogy annyival jobb minőség... Mert pont ugyanolyan, mint egy fapados Opelhez, vagy Fordhoz, vagy bármihez... ráadásul ugyanaz az alkatrész-beszállító gyártja...
Persze tudom, kevés toyota van az országban a többi autómárkához képest, és ami hiánycikk, az drágább, mint a tömegcikk. Na de azért ilyen mértékkel??? (legutóbbi példa: féknyereg avensishez bontottan 15.000, német autó típusokhoz 3-5.000 Ft)