Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764633 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6360 Dátum: 2012.04.29 13:39:22 »
Oké!
Bizzunk benne, hogy csak valami kontakt hiba volt.
Azért ha új fejlemény lesz, számolj be!

oszy

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6361 Dátum: 2012.04.30 15:38:12 »
Oké!
Bizzunk benne, hogy csak valami kontakt hiba volt.
Azért ha új fejlemény lesz, számolj be!

Sajnos nem ez lett.
Ma kb. 15 km megtétele után (fix 90km/h-val mentem) ismét előjött a hiba. Megálltam és megnéztem a négyes hengernél lévő gyújtókábelt. Így kiderült, az a bef. szelep a bűnös. Szerdán vennem kell egyet. :cry:

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6362 Dátum: 2012.05.01 09:51:15 »
Sajnos a szivargyújtóm bekrepált,
ez főleg nyár előtt kellemetlen a gps/telefon stb töltés miatt.
Mi lehet a gond, hol érdemes szétnézni?
köszi
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6363 Dátum: 2012.05.01 10:26:29 »
Biztositék? Motortérben ill a kormányoszlop (e11 corolla) alatt nézz szét! Utastér/csomagtér világitásod és magnó,fedkompod jó?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6364 Dátum: 2012.05.01 12:55:47 »
Sajnos a szivargyújtóm bekrepált,
ez főleg nyár előtt kellemetlen a gps/telefon stb töltés miatt.
Mi lehet a gond, hol érdemes szétnézni?
köszi

Valószínü csak biztosíték. Kell 2 db, egyet bele tenni, aztán próbálgatni bedugni amiket használsz a szivargyújtóba. Amelyiknél kicsapja, azt többet ne használd, és mehet bele a 2. biztosíték.
Xanyi

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6365 Dátum: 2012.05.01 13:32:03 »
Minden más működik.
Sokat nem volt használva, kizárólag gps töltésére volt igénybe véve
és nem vettem észre h bármikor "lecsapta" volna.
Kb fél éve használtam utoljára, akkor még jó volt, most pedig nem működik. 
köszi
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6366 Dátum: 2012.05.01 15:17:28 »
Nemlehet,h a gps töltöje adta fel? Vagy semmivel nem müködik a szivargyujtó aljzatod?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6367 Dátum: 2012.05.01 19:11:31 »
Maga a szivargyújtó sem jó: benyomom és nem funkcionál. Rohadt nagy szerencse, h nem szoktam szivarozni  ;)
mással is próbáltam
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

screeny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6368 Dátum: 2012.05.02 15:43:48 »
Sziasztok,

remélem, hogy megfelelő helyre írok.
Sajna itt az idő az egr cserére az Avensisben.
Ha valaki tud jó áron új v. tuti használtat, kérem jelezze felém.

2004 Avensis D4D

Előre is köszi!

screeny

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6369 Dátum: 2012.05.02 18:14:07 »
Sziasztok,

remélem, hogy megfelelő helyre írok.
Sajna itt az idő az egr cserére az Avensisben.
Ha valaki tud jó áron új v. tuti használtat, kérem jelezze felém.

2004 Avensis D4D

Előre is köszi!

screeny
Mik a tünetek? Tuti, hogy csere?
Nekem is azt mondta a szerelő, hogy megragadt az EGR és a tisztítás sem segít, új kell.
Kérdeztem én, hogy akkor miért nem tapasztalok semmi különöset és miért nem dobálja a hibát. Erre ő sem tudott reális választ. Úgyhogy egyenlőre várakozó állásponton vagyok.
Neked is D-CAT?
 
'08 RX400h
'09 Prius 3

screeny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6370 Dátum: 2012.05.03 16:43:22 »
Tavaly augusztusban tisztíttattam meg egy Horvát nyaralás után. Toyota Kovács Monor.
Akkor már felhívták figyelmemet, hogy nincs az EGR a toppon.
A betegség tünete, hogy ugrál a fordulatszám. Két hete pedig a József krt.-n lámpás araszolásnál le is állt. Újra tudtam indítani, és nem ragadtam ott, de akkor már láttam, hogy ez már nagyon gáz.
Most már tuti a csere.

Remélem nálad nem lesz ilyen :)


Mik a tünetek? Tuti, hogy csere?
Nekem is azt mondta a szerelő, hogy megragadt az EGR és a tisztítás sem segít, új kell.
Kérdeztem én, hogy akkor miért nem tapasztalok semmi különöset és miért nem dobálja a hibát. Erre ő sem tudott reális választ. Úgyhogy egyenlőre várakozó állásponton vagyok.
Neked is D-CAT?

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6371 Dátum: 2012.05.03 20:02:36 »
A szivargyújtó meghibásodása kapcsán,
a biztosíték cseréjével kapcsolatban,
minden segítséget elfogadok  :flowers:
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6372 Dátum: 2012.05.03 20:22:59 »
A szivargyújtó meghibásodása kapcsán,
a biztosíték cseréjével kapcsolatban,
minden segítséget elfogadok  :flowers:

Mire vagy kiváncsi konkrétan?  ;)
Xanyi

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6373 Dátum: 2012.05.03 21:39:13 »
A szivargyújtó meghibásodása kapcsán,
a biztosíték cseréjével kapcsolatban,
minden segítséget elfogadok  :flowers:
Bratac: Hacsak nem vagy nobol, magad is konnyen megoldod a problemat. Elmesz, veszel egy (de inkabb ket-harom) 15 amperes mini keses biztositekot, majd a kormany alatt, kb. a motorhazfedel nyitoja felett levo kis teglalap fedelet leveszed, annak a hatlapjan kikeresed, hogy a CIGAR feliratu szivargyujto biztositek hol talalhato. Ket opcio van, fejbol sajnos nem emlekszem a szivagyujto biztositeka hol van:
a) ugyanazon a kis teglalapon keresztul latszodik egy feher panel, amin vannak biztositekok. Lampaval bevilagitva megkeresed azt a 15A feliratut, amelyiket a teglalap fedel hatuljan jelolt az abra. Biztositekcsipesszel (autosboltban lehet kapni) kiveszed, vagy ha nincs ilyened, barmilyen masik csipesszel ugyesen megfogod, es kihuzod. Korommel is meg lehet probalni, csak elegge szenvedes, foleg ha nem fersz jol hozza. Vedd ki, tedd be a masikat, es kesz.
b) a kormany alatt van egy muanyag fedel, amit ket oldalt ket csavar tart. Leszereled, majd a kormanyoszloptol balra talalsz egy muanyag fedeles, kb. 5x12 cm-es teglalapot, rajta fekete fedellel. A fedeled levarazsolod, asszem talan egy csavar tartja. Alatta vannak biztositekok, aminek a kiosztasat szinten a fentebb emlitett fedel hatuljan levo abra leirja. Kiveszed a megfelelo 15 amperes biztositekot, beteszed a masikat, es kesz.

Erdemes ket, de inkabb a jovore nezve harom cserebiztositekot venni. Sima autosboltban kb. 50 forintert megkapod darabjat. A csere utan rogton probald vegig az osszes eszkozt, amit be szoktal dugni, igy meglatod melyik vagja le a biztositekot.

(Ha precizebb akarsz lenni, egy ampermerot sorbakotsz, es ugy probalod ki a fogyasztokat (arra vigyazz, hogy az ampermerod legalabb 15A-t elviseljen, es ne kosd sorba orakig, mert altalaban nem erre vannak tervezve). Van direkt autos biztositek-ampermero, vagy multimeterhez lehet kapni biztositekcsatlakozo fejet, igy nem kell ket kezzel a merotukkel bajlodni, mikozben a harmadik kezeddel a fogyasztot dugod a szivargyujtoba, a negyedik kezeddel pedig a merotut dugod a biztositek helyere, majd oltari nagy szikra mellett rovidre zarod az egeszet es kis hijan leegeted az autod :) Na, szoval ha megvan, hogy melyik fogyaszto vesz fel indokolatlanul nagy aramot, pl. 12-13 ampernel is tobbet, akkor gyanusan az fogja csucsterhelesnel levagni a biztositekot.)

Sajnos elofordulhat, ha pl. hasznaltad vetted a kocsit es tobbszori biztositekcserevel is folyamatos kimegy a szivargyujto biztositeka, hogy valaki a szivargyujto mogott kokanyolt valamit (pl. fix telefon/GPS toltot kotott ra), es a vezetek mar nincs a topon. Elofordulhat, hogy csak razkodas kozben zarodik rovidre valami, es az okozza a zarlatot. Megprobalhatod leszedni a kozepkonzolt es a vezeteket megpiszkalni, vagy csak siman megrangatni a szivargyujtot picit mikozben rajta van a fogyaszto, es figyelni, hogy kimegy-e valamikor a biztositek. Ha ez a helyzet, jobb, ha villamossagi szakihoz viszed, mert ha nem tudod mit csinalsz, konnyen tuzet gyujthatsz az autoban. Ez telen jol johet, de igy a nagy melegben semmikepp nem preferalt. Persze nem nagy ordongosseg kicserelni a vezeteket sem, de tudni kell milyen szigetelesu, es foleg milyen atmeroju, de feltetlenul rez vezeto kell. A csatlakozasok sem mindegy hogyan vannak megcsinalva, ha 15A aram folyik.

De inkabb azt javasolnam, hogy ha a biztositek csere utan idovel ujbol elromlik, vidd el autovillamossagi muhelybe, ott fel, max 1 ora alatt orvosoljak a problemat. Remelem segitettem. :)
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6374 Dátum: 2012.05.04 08:45:01 »
Tavaly augusztusban tisztíttattam meg egy Horvát nyaralás után. Toyota Kovács Monor.
Akkor már felhívták figyelmemet, hogy nincs az EGR a toppon.
A betegség tünete, hogy ugrál a fordulatszám. Két hete pedig a József krt.-n lámpás araszolásnál le is állt. Újra tudtam indítani, és nem ragadtam ott, de akkor már láttam, hogy ez már nagyon gáz.
Most már tuti a csere.

Remélem nálad nem lesz ilyen :)
Nekem még ilyen fordulatszám probléma nem jött.
Hibaüzenetet nem dob? Mennyi km van benne? Árat már tudod? Méltányosság szóba jön?
Nekem 71e. van benne, ill. 4év. Számomra ez rendkívül kiábrándító.
Szinte csak autópályán megyek, persze az előző gazdája nem tudom hogy használta.
Még az off Astrámon se kellett EGR szelepet cserélni, még 390e. km-el sem.
'08 RX400h
'09 Prius 3