Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764570 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

calv

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5730 Dátum: 2011.08.11 20:15:34 »
Sziasztok!
Avensis 1,8 2003.12 LB  autóm van. 1 dolog nagyon idegesít: jobb hátulról alulról, vagy középtájékról, tompa kopogás hallatszik, oldalirányú kasztni belengésre, többnyire alacsony sebességnél.

Már többször alánéztek+ rázató padon is vizsgálták. Semmi rendellenes nem található, futómű, szilentek, kipuff. OK.

Ha lenne vkinek ötlete a megoldásra, megköszönném a segítséget.

üdv.
Lehet, hogy hülyeség, de elsőként megnézném, hogy a pótkerék fészkében minden rendesen le van-e rögzítve.
Toyota Avensis 2.0 VVT-i Wagon Sol Elegant - 2005

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5731 Dátum: 2011.08.11 20:22:16 »
Sziasztok!
Avensis 1,8 2003.12 LB  autóm van. 1 dolog nagyon idegesít: jobb hátulról alulról, vagy középtájékról, tompa kopogás hallatszik, oldalirányú kasztni belengésre, többnyire alacsony sebességnél.

Már többször alánéztek+ rázató padon is vizsgálták. Semmi rendellenes nem található, futómű, szilentek, kipuff. OK.

Ha lenne vkinek ötlete a megoldásra, megköszönném a segítséget.

üdv.
Lehet, hogy hülyeség, de elsőként megnézném, hogy a pótkerék fészkében minden rendesen le van-e rögzítve.
Nekem is volt ilyen zörgéses jelenségem.
A pótkerékre tippeltem én is, mert hiányzott a pótkerék rögzítőm, de mégse zötyögött soha a pótkerék. Apósommal esztergáltattam
egy rögzítő gyűrűt, de nem változott a hangja, továbbra is csendes a háta.
De a pótkeréknek nincs köze az oldalirányú belengéshez, viszont megnézheti, hogy neki jól van-e rögzitve.

Én inkább a kalaptartó feletti burkolatra tippelnék, ami az ajtó belső műanyag burkolata. Az enyémben pár bolha hiányzott,
és egy eltört ami a pótféklámpánál van. Ezeket pótoltam, és megszűnt a zörgés.  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.11 20:24:06 írta rokafiu77 »

infusion

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5732 Dátum: 2011.08.11 20:32:50 »
Idézet
Lehet, hogy hülyeség, de elsőként megnézném, hogy a pótkerék fészkében minden rendesen le van-e rögzítve.
Idézet
Nekem is volt ilyen zörgéses jelenségem.
A pótkerékre tippeltem én is, mert hiányzott a pótkerék rögzítőm, de mégse zötyögött soha a pótkerék. Apósommal esztergáltattam
egy rögzítő gyűrűt, de nem változott a hangja, továbbra is csendes a háta.
De a pótkeréknek nincs köze az oldalirányú belengéshez, viszont megnézheti, hogy neki jól van-e rögzitve.

Én inkább a kalaptartó feletti burkolatra tippelnék, ami az ajtó belső műanyag burkolata. Az enyémben pár bolha hiányzott,
és egy eltört ami a pótféklámpánál van. Ezeket pótoltam, és megszűnt a zörgés.  :clap:
Köszi, ezeket már kiszűrtem.

Olyan, mintha az aljához ütődne vmi., de a kipuffot is megrángattuk és semmi, minden rögzítő a helyén.

« Utoljára szerkesztve: 2011.08.12 14:40:08 írta Palaczk »

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5733 Dátum: 2011.08.11 21:51:25 »
Sziasztok!
Avensis 1,8 2003.12 LB  autóm van. 1 dolog nagyon idegesít: jobb hátulról alulról, vagy középtájékról, tompa kopogás hallatszik, oldalirányú kasztni belengésre, többnyire alacsony sebességnél.

Már többször alánéztek+ rázató padon is vizsgálták. Semmi rendellenes nem található, futómű, szilentek, kipuff. OK.

Ha lenne vkinek ötlete a megoldásra, megköszönném a segítséget.

üdv.

Tipp de a hátsó csapágyad vagy féktárcsád nézted már? Nálam a csapágy volt ludas.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

infusion

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5734 Dátum: 2011.08.12 18:11:53 »
A kerékcsapágy vagy a féktárcs adhat kopogó hangot ?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5735 Dátum: 2011.08.13 13:30:58 »
Ti nagyon kenitek a témát: súgjátok meg nekem, mennyibe kerül egy ilyen motorcsere? És ez mennyire motorcsere? Gondolom nem a totál teljes motort cserélik, ugye?
Az olajevés a dugószett miatt van, a teljes csere 2 kiló körül van (igaz, ez inkább a tíz éves mocikra igaz, mert ha már szét van borítva a motor, akkor minden "járulékos" egyéb dolgot is megcsináltat az ember, a te esetedben viszont lehet, hogy pár művelet kimaradhatna). E-bayről kedvező áron lehet rendelni dugószettet, a Corollások biztos tudnak segíteni (pl CelicáSs is rendelt már, meg a sport szekciót is érdemes lenne meginterjúvolni). Szerelőt is tőlük kellene "szerválni" sztem. Akárkire biztos nem bíznám a kocsimat (de előbb márkaszerviz és méltányosság próba, ki kéne verni belőlük azt a blokk cserét!).
         

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5736 Dátum: 2011.08.13 21:57:58 »
Generator hiba lesz, ma kiderult. Szereztem multimetert, ismet ramertem es mar egyaltalan nincs toltes. A kedden zsir ujonnan vett akksi is lemerult mara annyira, hogy nem lehetett mar inditozni. Meg epp az utolso sikeres inditas elott ramertem, hogy mekkora feszultsegen tolt a generator, ha jar a motor, de fordulatszamtol fuggetlen 11,2V-ot mertem az akksin, ha pedig beindult a hutoventillator, leesett 10,6V-ra.
Hazajonni megint csak bikazassal tudtam, es most mar annak is ertem az okat, hogy menet kozben idonkent miert villan fel az ABS es VSC off lampa, meg neha miert tunik el a fedcomp. Mivel a generator nem tolt, az egesz gyujtas, fedcomp, fenyszoro es minden az akksirol megy. Amikor a fekre teszem a labam, a hatso feklampat felvesznek akkora aramot, hogy az az ABS aramkorenek mar nem tetszik, es bejelez. Amint leveszem a labam a fekrol, a muszerfal fenyereje is helyreall, es elalszanak a lampak.
Most felhoztam tolteni az akksit, szerintem keddig mar vissza sem teszem, nem lenne jo ezt is kinyirni. Kedd reggel irany a szerviz. Szerencsere batyam reven ismerek egy autovillamossagi szakit, aki ujra tudja tekercselni a generatort, illetve ha kell, csapagyat is cserel. Meglatjuk. Az mindenesetre mar gyanus volt kedden is, mikor az uj akksi kerult bele, hogy a tukrok nem ugy nyitodtak - csukodtak, ahogy kell. De becsuletere legyen mondva az uj akksinak, jol birta a gyurodest. Kedd ota nulla toltessel kb. 60 km varost kibirt dugoban, idonkent legkondival, szellozessel, motor hutoventit jaratva, es kb. 2x20 perc tompitott fenyszoro hasznalatot. Remelem nem lett maradando karosodasa, bar a 11,2V-ra merules (20 perc mulva azert picit eszhez tert, mert 11,5-ot is mertem meg rajta toltes elott) biztosan nem tett jot az elettartamanak.
Tanulsag: ha nyaron barmi gond van az akksival, mindenkeppen generatorra kell eloszor gyanakodni, es csak masodsorban cellazarlatos akksira :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.13 22:01:01 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

urh78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5737 Dátum: 2011.08.14 00:22:03 »
 Sziasztok!

 Új regisztrált vagyok, egy 2002-es utolsó szériás dízel Avensisem van. Sokáig megrögzött VW-hívő voltam, de 99-ben vettem egy 0-km-es Borát, amivel a poklot is megjártam - nem részletezem, de ha meglátok egy VW-jelvényt, még ma is görcsbe rándul a gyomrom. Az Avensisben már lassan 400 000 km lesz, de a lendkeréken és a nagynyomású szivattyú két nyomásérzékelőszelepén kívül nem volt jelentősebb probléma - mindez taxi üzemmódban! Nem szívesen válok meg ettől az autótól (valszeg nem is fogok - a feleségem fogja tovább használni), de 1-2 éven belül le akarom cserélni.
 Persze a következő is egy Avensis lesz, de egyszerűen nem merek már hosszú távra dízelt venni - pedig taxinak az lenne az ideális. Azonban amiket az újabb dízelekről hallani, azok elveszik a kedvem. Hiába eszik 1-2 literrel kevesebbet, ha lendkerékre, részecskeszűrőre, fúvókákra röpködnek a két-háromszázezrek. Emiatt egy 2007-2008-as 1.8-as benzinesen gondolkodom. A kérdésem az, hogy van-e ezeknek valami típushibája és van-e köztetek olyan, aki ilyen motorral már túl van 300 000 km-en? Továbbá: hány literes tankja van és mennyit megy el vele városban?

 Még valami: amikor 2005-ben megvettem az Avensist, az Adac akkori megbízhatósági statisztikája miatt döntöttem mellette. Az 1-2 évvel ezelőtti Adac-statisztika szerint azonban a kategória első három helyén most már a Mercedes/Audi/BMW trió áll, az Avensis valami hatodik helyen áll. Ezen kicsit csodálkozom, mivel kollegák/ismerősök tapasztalataival ez nemigen vág egybe.


        Üdv: Dénes

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5738 Dátum: 2011.08.14 15:15:22 »
Sziasztok!

Úgy néz ki ma az örök ampermezőkre távozott az akkumulátorom (egyszer csak nem volt hajlandó indítani a kocsit). Szerintem még a gyári akksi van benne, ami már 7 éves. Sajnos a szervizkönyvben nem találom, hogy hány Ah-s akksi kell bele. Ti mekkorát ajánlotok? Milyen márkát érdemes venni?

Előre is köszi!

Üdv

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5739 Dátum: 2011.08.14 16:14:36 »
Szia!

Én anno exedyt vettem bele... már nem emlékszem pontosan hány ampereset... de az exedyt ajánlom és szerintem még sokan mások is ;)

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5740 Dátum: 2011.08.14 17:35:10 »
Szia!

Én anno exedyt vettem bele... már nem emlékszem pontosan hány ampereset... de az exedyt ajánlom és szerintem még sokan mások is ;)

Szia!

Nem Exide-ra gondoltál véletlenül, mert Exedy akksit nem találtam neten.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5741 Dátum: 2011.08.14 18:07:14 »
Bocs de igen!... exedy a kuplung lesz :D Szóval exide.. ;)  :flowers:

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5742 Dátum: 2011.08.14 21:03:02 »
En hosszas keresgeles utan egy Exide Premium 64Ah-t vettem bele a heten. Persze sok tapasztalatom meg nincs vele, illetve annyi, hogy generator nelkul nem erdemes hasznalni, mert 4 nap alatt a zsir uj akksi lemerult :)
Ennek az inditoarama 640A a papir szerint, a gyari asszem 55 Ah-s 510A volt, ugyhogy boven viszi az inditomotort. Ami miatt meg emellett dontottem az az, hogy egyedul errol nem olvastam csupa rosszat a neten. Meg egy Banner unibull-on gondolkodtam, de sok helyen rosszakat irtak. Egyik forumon egy srac mar 10 eve minden autojaban Exide-ot hasznalt, es sosem volt vele gondja. Vegul emiatt mertem emellett donteni. Az, hogy valaki 1-2 eve hasznal egy akksit, meg semmit az egvilagon nem jelent. 2 ev garanciat szinte minden akksira vallalnak, annyit meg a legocskabb is kibir fellabon.
Egyebkent ha hosszu tavra akarsz akksit, erdemes meg a magyar hagyomanyos gondozast igenylo akksikat is megnezni. Olcsok, mondjuk macerasabbak, mert idonkent ellenorizni kell, viszont 6 evig siman, de akar 8 evigg is elmennek. Hatranyuk, hogy a lemerulest nem igazan toleraljak, igy ha telen nem hasznalod oket, havonta mindenkepp erdemes akksitolton feltolteni.
Ezeknek az ujabbaknak a benne levo kalcium reven kevesebb a vizveszteseguk, ezert nem kell (es sokon nem is lehet) desztillalt vizet utantolteni, mondhatni gondozasmentesek. Elonye meg, hogy hosszabb ideig, akar 1 evig megorzi a toltottseget, vagyis jobban teleltetheto. Cserebe viszont 3 ev utan az akksik jo negyede tonkremegy, 4 evet pedig mar az akksik szamottevo (50% feletti) hanyada nem eli meg.
Igy attol fugg mi a fo szempont: ha raforditasz idonkent 10 percet, hogy ellenorizd idonkent a desztillalt viz szintjet es az akksi feszultseget, akkor 12-15 ezerert 6 evig nem lesz semmi problemad egy Perionnal sem, ha viszont ezzel nem foglalkoznal, akkor 3-4 evente (es ha jot akarsz, akkor inkabb 3 evente) 20-25 ezerert vegyel egy gondozasmentest.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.14 21:08:56 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5743 Dátum: 2011.08.14 21:42:24 »
Köszi az infókat, az Exide nekem is szimpatikus. Közben megnéztem, hogy milyen akksi van benne, és valóban a gyári Yuasa akksi adta meg magát 7 !!! évesen. Neten találtam egy helyet ahol forgalmaznak Yuasa-t, lehet maradok ennél a márkánál, ha már ilyen sokáig kibírta.

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5744 Dátum: 2011.08.14 22:29:01 »
Köszi az infókat, az Exide nekem is szimpatikus. Közben megnéztem, hogy milyen akksi van benne, és valóban a gyári Yuasa akksi adta meg magát 7 !!! évesen. Neten találtam egy helyet ahol forgalmaznak Yuasa-t, lehet maradok ennél a márkánál, ha már ilyen sokáig kibírta.
A Yuasa egyebkent nem tunt rossznak, az lett volna a masik valasztasom, csak eleg keves helyen forgalmazzak itthon. Itthon kevesse ismert marka, inkabb talan csak a motorosok koreben ismertebb. Pedig jonevu japan/amerikai akksigyarto. Ha eddig jo tapasztalatod volt vele, szerintem is maradj. Kerdes, hogy talalsz-e a kozeledben forgalmazot. En itthon nem talaltam, csak motorokba valo akksikat.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive