Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764650 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2865 Dátum: 2009.11.02 11:45:11 »
Esetleg állítsd feljebb a max összeghatárt, olyan a piac, hogy lehet alkudni. Használtautónál alapvetően tuti költeni kell vétel után. Viszonyításképp: a Corimat két éve vettem és cseréltünk vétel után: levegő-, pollenszűrőt, hűtőfolyadékot, gyertyákat, olajat, olajszűrőt, ablaktörlő lapátot. Ezeknek és a teljes átiratásnak és papírmunkának a költsége 70 ezer forint volt, tehát az autó árán felül 70-100 ezret az alapdolgokra és a papírokra el fogtok ti is költeni tuti. Ebben a vezérműszíjcsere nincs benne, ami baráti áron mindennel együtt 35 ezer forint volt rá fél évre.

Megérheti várni inkább egy picit a vásárlással, hátha jön egy jobb ajánlat (céges autó meg 1 kulcs számomra kizáró tényező lenne, hiába az 5 ajtó és szép állapot). Vagy esetleg kigazdálkodni egy picit több pénzt a kocsira (hozzátenném, a 900 ezer kb reális ezekért az autókért, több már nem annyira, hacsak nem maga a tökély az autó és tényleg törésmentes, blabla).

Mi az a spuri (most nem a tudatmódosítószerre gondolsz, feltételezem  :D )?

Egyébként egy ilyen Avensisen kb 200 ezer felett kezd látszódni a használat ténylegesen, úgy rémlik az eddig olvasottakból.
Bármilyen órát vissza lehet tekerni és Zalaökörcsínybe lehet, hogy tényleg érdemes lemenni autóért...
Zárcsere miatt a főoldalon taláható bontókat érdemes lehet felhívni.  :)
         

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2866 Dátum: 2009.11.02 11:48:01 »
És mekkora az összeghatár, amit autóra szánsz/tudsz szánni?

Mert lehet az enyém is hamarosan eladó lesz.  ;)

Tegnapi nappal megszűnt a vidéki állásom, szóval hazaköltöztem Pestre, itt meg szerintem luxus 2 autó tartása.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2867 Dátum: 2009.11.02 12:20:25 »

MAmúgy mindkét kocsi eléggé egyben van, én is a SOL felé húznék, csak az az egy kulcs, meg a sok tulaj bosszant.
egy zárcsere mennyibe fáj?

Help!

Korrektül, ajtó és csomagtér zárral 20 alatt nem áll meg, ha nem több.... Szerintem a három zárbetét 3x6 eFt bontóban munkadíj is kb. 6 eFt., de ezt Te is megtudhatod, ha arra kerül a sor a bontók listája alapján.

Azért én igencsak elgondolkodnék a lízinges autón, és biztatnálak, nézz körül bátran még. Van pl. 1 millióért egy zöld színű a hirdetési oldalon, de lehet, hogy már azt is ismered?

Jobb tudni sokmindent, mint az úton megtapasztalni, és ebben az értelemben a vállalt kilométerek számossága csak az egyik fontos dolog.

Zsono

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2868 Dátum: 2009.11.02 13:55:48 »
És mekkora az összeghatár, amit autóra szánsz/tudsz szánni?

Mert lehet az enyém is hamarosan eladó lesz.  ;)

Tegnapi nappal megszűnt a vidéki állásom, szóval hazaköltöztem Pestre, itt meg szerintem luxus 2 autó tartása.

Tényleg a tiedet majdnem én is megnéztem:D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2869 Dátum: 2009.11.02 14:16:51 »
Üdv!

Itt egy zöldfülű.
'98-as Avensiseket nézegetünk. Eddig még csak 4-et tekintettünk meg, de találtunk két rokonszenves darabot.

Egy Terrát: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra-3377977

és egy Solt : http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol-3343842

Igyekszünk megfontoltan eljárni. Volna velük kapcsolatban néhány kérdésem:

1. Így első blikkre: Szerintetek a hirdetésben szereplő futott Km számok reálisak?

2. Az egyikhez a járgányt jelenleg áruló 3. tulajnál csak egy kulcs van, mert az 1. tulajtól visszavették anno a kocsit és nem adta vissza a kulcsot (lízing-ügy)!
Tehát van Bp-en egy nem-jóindulatú ember, akinél van egy kulcs és egy riasztó az autóhoz, amit esetlegesen megvenni szándékozom...

3. Mi lehet a minimális költségvonzata a következő hibáknak:
- kuplung tárcsa csere (jó minőségűre)
- megszüntetni a hátsó futómű kotyogását rossz útviszonyok között
- kormány kattogogás megszűntetése

4. ha kicsit nehezen jár a váltó, akkor ennek orvoslása mennyire sürgős?


Válaszaitokat előre is köszöni egy tanácstalan amateur! :)


lehet kicsit későn írok erre de talán tudok segíteni, én nagyon sokat végignéztem nem is olyan régen:)
 Az én véleményem szerint a km állása necces. Én 150ezerrel vettem de az 2001es. Amiket találtál 3évesek és 20ezerrel kevesebbet futottak. Ha komolyan bizonyítani tudják akkor elhiszem, bemondásra biztos hogy nem. A kék sztem koccolva volt mert annak még az elején volt az embléma (a mocitetőn) és akkoriban a motorháztetőt külön árulták az emblémától (van aki már nem vette meg a toyologót)de csak a géptető került pótlásra. Kuplungot most cseréltem, a Royal Mobil kft foglalkozik okosban beszerzésssel, ajánlom őket, nekem 50ezer volt 2litereshez, 1,6os lehet hogy olcsóbb.  Csere 30ezer. Futómű ellenörzést sok helyen csinálnak ingyen szinte, sztem csak kivan kopva, az nem lehet olyan nagy dolog max egy 20as, de ezt nemtom pontosan. Kormány nekem is kicsit kocog pl macskakövön, az mindenkinek ilyen sztem vagyis ez átlagos, csak ne legyen holtjátéka meg ha nyöszörög az egy másik történet azon lehet javítani. Nekem is nehezebben járt a váltó mint ahogy toyotától vártam volna és már elegem volt belőle(de már 160ezer km van benne). Kopik a szinkron és cserélni kell válóolajat valamint nekem a 3,5liter váltóolajból 1liter hiányzott. Mióta van benne már majdnem hogy tökéletes. Amit a helyedben tennék van ilyen értesítő email ami ha valami megjelenik friss hírdetés akkor arról 3óra 8perc kor hajnalban küld értesítést. naponta 2-4friss ave hírdetés jelenik meg. Én már figyelem őket fél éve ha kell akkor megmondom melyik van fenn legrégebb óta. Sztem a kettő közül eggyik sem az igazi, főleg ez a kulcsos történet necces.

Remélem tudtam help.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2870 Dátum: 2009.11.02 14:39:04 »
Ja de hogy ne csak negatívkodjak itt van egy km ben szerintem korrekt ajánlat és ráadásul liftback ami nekem jobban bejön mint a sima szedán és sokkal jobban pakolható is

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra-3366703

Sztem alkuképes de 190ezer km mindegyikben van már (ami 2000előtti).

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2871 Dátum: 2009.11.02 15:21:51 »
... itt van egy km ben szerintem korrekt ajánlat és ráadásul liftback ami nekem jobban bejön mint a sima szedán és sokkal jobban pakolható is

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra-3366703

Sztem alkuképes de 190ezer km mindegyikben van már (ami 2000előtti).

Én is épp ezt említettem korábban :-)
Zsono

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2872 Dátum: 2009.11.02 16:07:44 »
Na akkor már ketten vagyunk.

lm1981

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2873 Dátum: 2009.11.02 16:59:13 »
Kedves BloodRed!

Mit értesz az alatt, hogy "komolyan bizonyítani tudják" hogy csak annyi km van benne?
Mivel lehet bizonyítani, azt, hogy ilyen nem történt?
(Mivel magánszemélyek, nem hszem, hogy pl. menetlevelet, vagy egyebet vezettek. Ráadásul az sem bizonyít igazán...)
De ha van ötleted, szívesen fogadom!!!
Egyébként valóban elég rendesen lehet alkudni!


Xtrém!

Vételárral és az egyéb utánajövő költségekkel együtt egy milliónk lenne kocsira.
a Tiedről mit tudsz mesélni?
Válaszolhasz mailben is, hogy ne terheljük a fórumot:
lovas1981@gmail.com.

Mlle Klein!

A Spuri az egy adalék anyag, amiről én is a közelmúltban hallottam először...

Kössz a válaszokért többieknek is!!!

Mindenki sokat segített:)



lehet kicsit későn írok erre de talán tudok segíteni, én nagyon sokat végignéztem nem is olyan régen:)
 Az én véleményem szerint a km állása necces. Én 150ezerrel vettem de az 2001es. Amiket találtál 3évesek és 20ezerrel kevesebbet futottak. Ha komolyan bizonyítani tudják akkor elhiszem, bemondásra biztos hogy nem. A kék sztem koccolva volt mert annak még az elején volt az embléma (a mocitetőn) és akkoriban a motorháztetőt külön árulták az emblémától (van aki már nem vette meg a toyologót)de csak a géptető került pótlásra. Kuplungot most cseréltem, a Royal Mobil kft foglalkozik okosban beszerzésssel, ajánlom őket, nekem 50ezer volt 2litereshez, 1,6os lehet hogy olcsóbb.  Csere 30ezer. Futómű ellenörzést sok helyen csinálnak ingyen szinte, sztem csak kivan kopva, az nem lehet olyan nagy dolog max egy 20as, de ezt nemtom pontosan. Kormány nekem is kicsit kocog pl macskakövön, az mindenkinek ilyen sztem vagyis ez átlagos, csak ne legyen holtjátéka meg ha nyöszörög az egy másik történet azon lehet javítani. Nekem is nehezebben járt a váltó mint ahogy toyotától vártam volna és már elegem volt belőle(de már 160ezer km van benne). Kopik a szinkron és cserélni kell válóolajat valamint nekem a 3,5liter váltóolajból 1liter hiányzott. Mióta van benne már majdnem hogy tökéletes. Amit a helyedben tennék van ilyen értesítő email ami ha valami megjelenik friss hírdetés akkor arról 3óra 8perc kor hajnalban küld értesítést. naponta 2-4friss ave hírdetés jelenik meg. Én már figyelem őket fél éve ha kell akkor megmondom melyik van fenn legrégebb óta. Sztem a kettő közül eggyik sem az igazi, főleg ez a kulcsos történet necces.

Remélem tudtam help.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2874 Dátum: 2009.11.02 18:25:30 »
Kedves BloodRed!

Mit értesz az alatt, hogy "komolyan bizonyítani tudják" hogy csak annyi km van benne?
Mivel lehet bizonyítani, azt, hogy ilyen nem történt?
(Mivel magánszemélyek, nem hszem, hogy pl. menetlevelet, vagy egyebet vezettek. Ráadásul az sem bizonyít igazán...)
De ha van ötleted, szívesen fogadom!!!
Egyébként valóban elég rendesen lehet alkudni!


Természetesen senki nem tud pontos infot mondani de vannak dolgok amiket érdemes megfigyelni vagy utánna menni. Amikor én vettem a kocsit a rendszám tábla kereten volt egy autószervíz neve akit felhívtam és leinformáltam rendszám alapján. Volt egy sakurás táska benne, felhívtam sakurát, megmondták hogy 130ezerig járt hozzájuk ez volt 2007ben. Megadták a karosszériás számát aki mondta hogy hátulja puffos volt de semmi komoly. Plusz megadták az előző gazda számát akié a kereskedő előtt volt és ő elmondott mindent. De ez csak az én történetem, szerencsém volt, viszont ezekből már arra következtettem hogy korrekt a km. De pl nézheted a kormány kopottságát, az vezető ülés külső peremét (nekem most kezd így kivilágosodni, nézheted a pedálokat hogy kopottak e, ha olyan normál akkor oks ha nagyon szép akkor cseregynús, ha már szétmállot az nagyon kemény:D. Nézheted a váltógombot alulról körülöleló varrást, nálam most kezd kibontakozni 160nál, viszont ha semmi nyoma nincs használatnak akkor megint gyanús, ha már szétjön félig akkor az megint nem okéss.  Figyelj az indexre amikor indexelsz akkor így átkattan e a holtponton vagy csak átcsúszik, próbáltam egy avét és ott tologathattam szinte megált mindenhol, nem kattant át:D Az első szériás avéknál a hátsó kerékjárati ív előrefelé néző szélén van egy kis matrica ami így végigfut a peremen, ezt kocclásnál nem szokták pótolni , ez azért van hogy ne kezdjen el ott rozsdásodni. Ja és figyelj oda hogy mik a külömbségek a ráncfelvarott és a sima között. Én nem egy avét hagytam ott mert az elene már ilyen volt a hátulja meg olyan meg stb.

Bocsi ha kicsit negatív vagyok de nagyon könnyű bukni, és lehet hogy most lealkudsz párszázat, de ha minden rendben van és ha csak az átírás meg a kötelező cserék lesznek meg az is már 150körül lehet könnyen. Ha előjönnek a problémák mondjuk kuplungcsere meg mittomén az már 200plusszos.

okosan! Hajrá!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2875 Dátum: 2009.11.02 18:39:25 »
Az 1 kulcs gáz, mert ha elhagyod, akkor annyi. 3 kulcs kellene, hogy járjon az autóhoz (két fekete és egy szürke). Indok az, amit te is leírtál.
Miénkhez 4 kulcsot adtak és 7 évig volt cégesautó, de vezetett szervizkönyve van és valós is minden 120ekm-ig. Ebben épp most van 180ekm.
A szürke szinű a szervikulcs, a fekete pedig riasztó nélküli teljes, de ugy néz ki mint a szerviz. A maradék kettő riasztós-távirányitós-központizáras.
ui.
Visszatekerés... a BMW 5-ös sorozata asszem 3 helyen tárolja el a megtett km információt és a magyar gyerek mindhármat visszatekeri. Erről ennyit...

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2876 Dátum: 2009.11.02 18:52:08 »
Ja és figyelj oda hogy mik a külömbségek a ráncfelvarott és a sima között. Én nem egy avét hagytam ott mert az elene már ilyen volt a hátulja meg olyan meg stb.
Én most akarok ráncfelvarrt lámpát venni mert az sokkal jobban világít, és akkor lehet már veszek új hűtőmaszkot is meg kristálylámpát hátra.
Én is beleestem ebbe a hibába, hogy aminek új lámpás az eleje vagy háta, azt kihuztam a listából. Most jöttem rá hogy meg kellett volna nézni azokat is,
és beszélni a tulajjal, hátha csak utólag tette bele mert nem volt elég a fény... A lényeg az hogy alulról és a motorteret nézzétek át, hogy látszik-e törésnyom,
és hogy korrektül javították e ki az esetleges hibákat.
A miénk törésmentes, minden eleme gyári fényezésű, a motortere száraz és poros. Lefújatom a mocitetőt mert kavicsos, de 10 éves autónál már ez elfogadható.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2877 Dátum: 2009.11.02 19:24:26 »
Ja és figyelj oda hogy mik a külömbségek a ráncfelvarott és a sima között. Én nem egy avét hagytam ott mert az elene már ilyen volt a hátulja meg olyan meg stb.
Én most akarok ráncfelvarrt lámpát venni mert az sokkal jobban világít, és akkor lehet már veszek új hűtőmaszkot is meg kristálylámpát hátra.
Én is beleestem ebbe a hibába, hogy aminek új lámpás az eleje vagy háta, azt kihuztam a listából. Most jöttem rá hogy meg kellett volna nézni azokat is,
és beszélni a tulajjal, hátha csak utólag tette bele mert nem volt elég a fény... A lényeg az hogy alulról és a motorteret nézzétek át, hogy látszik-e törésnyom,
és hogy korrektül javították e ki az esetleges hibákat.
A miénk törésmentes, minden eleme gyári fényezésű, a motortere száraz és poros. Lefújatom a mocitetőt mert kavicsos, de 10 éves autónál már ez elfogadható.

Sztem akkor tartsd meg a régit is hogy esetleges eladásnál megtudd mutatni hogy nem törés miatt lett cserés.....

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2878 Dátum: 2009.11.02 19:32:32 »
Miénkhez 4 kulcsot adtak és 7 évig volt cégesautó, de vezetett szervizkönyve van és valós is minden 120ekm-ig. Ebben épp most van 180ekm.
4 kulcs?  :eek: Le vagyok maradva.
Céges autóban 120 ezer 7 évesen? Mire használták azt?  :1eye:
Nálunk a céges OFF autók 140 ezernél vagy 3 évnél cserések hivatalosan. Eddig egy sem a 3 év betöltése miatt le lecserélve...  :D
         

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2879 Dátum: 2009.11.02 19:34:37 »
Xtrém!

Vételárral és az egyéb utánajövő költségekkel együtt egy milliónk lenne kocsira. a Tiedről mit tudsz mesélni?

Ennyi pénzért én biztosan nem adnám oda, sorry.  :no:
2001. októberi, ráncfelvarrott 1.6-os Sol, gyári Sport-optikai csomaggal és egy rakás +extrával (ülésfűtés, Cd-tár, kártyafüggetlen nokia autótelefon, tolatóradar, Interpower Xenon szett, 8 db gyári kf felni, stb, stb.)
207e km van benne, és 0 km-es kora óta van a tulajdonunkban. Nem volt törve, és végig márkaszervizben szervizeltük.

Dióhéjban ennyi.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61