Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764559 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2640 Dátum: 2009.09.02 23:19:21 »
Semmi cinizmus nem volt. Az írásjelek pont annak szóltak, hogy ez van a köztudatban, de igazából ilyen problémák nem fordulnak elő.  :flowers:
Gabe 254.

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2641 Dátum: 2009.09.02 23:32:14 »
Rosszul fogalmaztam, lényeg, hogy de egyre gondoltunk.  :flowers:

Gubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2642 Dátum: 2009.09.03 17:03:16 »
Üdv mindenkinek.
Egy kis segítséget kérnék. 2005-ös  D4D Avensis  145e km-rel . Indítási nehézsége van a kicsikének. Eddig csak melegen észleltem, pályás haladás után, hogy sokáig kell az indítót tekertetni, hogy beinduljon. Ekkor nagyokat rázkódva nagy nehezen beindult. Sajnos már bármelyik indításnál, hidegen is rajta kell tartani az indítót 2-3 mp-ig, hogy elkapja.  Mi lehet a baj??    Olvastam, hogy más is kínlódik a kuplung  kinyomás  nyekergésével.  Nekem az utastér felől  azt a tengelyt kellett WD40-el befújkálni ,ami a munkahengert vezérli .Ez a tengely megy ki a motortér felé.  Ja és fékbetét csere előtt állok. Milyen típust javasoltok, vagy milyet nem?   Előre is kösz a választ!

Gubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2643 Dátum: 2009.09.03 18:32:17 »
Üdv !
Palaczk írtad, hogy égőt kellett cserélni a xenonba. Ez tényleg segített a fényerőn, mert  a 2001-es Avém sima halogénje sokkal jobbnak tűnt  mint ez a xenon. Nem elég, hogy gyenge a fényerő, de az orrom élé világít úgy, hogy a táblákat nem tudom leolvasni :cry: . Kissé feljebb állítottam a lámpákat, így már látom az út szélét és a kiírásokat, de így sem az igazi.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2644 Dátum: 2009.09.03 21:07:37 »
Üdv !
Palaczk írtad, hogy égőt kellett cserélni a xenonba. Ez tényleg segített a fényerőn, mert  a 2001-es Avém sima halogénje sokkal jobbnak tűnt  mint ez a xenon. Nem elég, hogy gyenge a fényerő, de az orrom élé világít úgy, hogy a táblákat nem tudom leolvasni :cry: . Kissé feljebb állítottam a lámpákat, így már látom az út szélét és a kiírásokat, de így sem az igazi.


Hali!

Én is raktam xenont az Avébe és ez a jelenség akkor jött elé mikor az eget világítottam.Lehet hogy nem jól az izzó a lámpatestbe?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Gubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2645 Dátum: 2009.09.04 09:53:28 »
Hali!
Gyári, eredeti xenon van benne mosóval, nem hiszem, hogy ez lehet a baj. Egyszerüen rossz lehet a konstrukció vagy tényleg egy idő után gyengülhet az égő fényereje?!
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.04 10:41:46 írta kleingy »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2646 Dátum: 2009.09.04 10:41:20 »
Tunning/világítás topic

Eléggé ki van vesézve a gyári és utólagos xenon, beleértve a HID csövek élettartamát is. A lényeg: kn 3000 üzemórát bírnak a csövek, és folyamatosan vesztenek a kibocsátott fényerőből. A miértek a hivatkozott topicban olvashatóak, ha nem baj nem írom le megint.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.04 10:41:36 írta kleingy »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2647 Dátum: 2009.09.04 10:43:43 »
Hali!
Én is raktam xenont az Avébe és ez a jelenség akkor jött elé mikor az eget világítottam.Lehet hogy nem jól az izzó a lámpatestbe?
Neked utólagos van, ha jól tudom, így elképzelhető. Ha jól emlékezem, akkor H7-es foglalatú kell a Tiédbe, miet tettél bele? Ez a kérdés...  :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2648 Dátum: 2009.09.06 17:51:49 »
http://www.hasznaltauto.hu/3224110_toyota_avensis_2007
Szia!

Szerintem tök OK ez a kocsi, az ára is reális.
KRW-155 vagy 195 a rendszáma, próbáld valamelyik Toyotás emberrel lecsekkoltatni.

Mi simán megvettük a 2.2 DCAT motoros kocsit 60e km-rel használtan, azóta (kopp-kopp) semmi gáz, most lesz 75e-s szervíz. Időközben beletöltöttem apránként kb. 1L olajat, köszönhető a sok autópályázásnak (180 tartósan khhm :devil:)
Garanciát a hazai, karbantartott autóra 93e Ft/2év áron tudsz venni, szóval ha neadjisten bármi előjön nem fogsz fizetni.

Üdv.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

atis222

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Avensis elektromos hiba :(
« Válasz #2649 Dátum: 2009.09.09 18:14:52 »
Sziasztok

Segitsegeteket szeretnem kerni.
Olyan problemam lenne az autommal hogy az(ajtonyitva)lampa ajtobecsukas utan sem alszik el csak elhalvanyul.
Az ablakemlo csak akkor mukodik ha az osszes ajto zarva van de viszont megy kulcs nelkul is.
Az ablakemelo+kp zar csak akkor mukodik hogyha az ajto nyitva lampa mukodik.nelkule nem megy semmi.
1 honappal ezelott nem volt vele semmi gond.Ez csak ugy jott 1rol a 2re.ajtobecsukas utan kattan a rele a (belso bizt tablanal).Kicsit idegesito a dolog mert 4 naponta veszem az izzot a muszerfalba.En v mi test hibara gyanakszom de nem toom.Mar annyi mindent megprobaltam de semmi.Hogyha az egyik csatlakozot kihuzom a bizt tabla alatt van,akkor a lampa elalszik de viszont nics ablak se kp zar.

Segitsegeteket elore is koszonom.
Elnezes kerek mindenkitol hogy nincs ekezet de angol a bill.Koszonom

1.6L Avensis
2000 ev
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.09 18:24:23 írta atis222 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis elektromos hiba :(
« Válasz #2650 Dátum: 2009.09.09 18:42:29 »
Ez a HSz, az Avensis hibák topicba való, ezért külön topicot nem nyitunk. A topicot lezárom, és egyúttal az említett topicba átemelem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2651 Dátum: 2009.09.11 17:04:06 »
Ja és fékbetét csere előtt állok. Milyen típust javasoltok, vagy milyet nem?   Előre is kösz a választ!
Jók: Ate, Ferodo, Textar. Utóbbiról kicsit megoszlanak a vélemények. Ami még talán vállalható, és lényegesen olcsóbb: Nipparts. De ennyi idős autóba én inkább drágábbat vennék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2652 Dátum: 2009.09.11 17:05:58 »
Üdv !
Palaczk írtad, hogy égőt kellett cserélni a xenonba. Ez tényleg segített a fényerőn, mert  a 2001-es Avém sima halogénje sokkal jobbnak tűnt  mint ez a xenon. Nem elég, hogy gyenge a fényerő, de az orrom élé világít úgy, hogy a táblákat nem tudom leolvasni :cry: . Kissé feljebb állítottam a lámpákat, így már látom az út szélét és a kiírásokat, de így sem az igazi.
A lámpák gyárilag túl alacsonyra vannak állítva, ezt korrigálni kell.

És, igen, ennyi idős korára és ennyi km-rel már nagyon legyengülhet a gyári xenon fényereje. A miénk 2004-es, ellenben csak 74 ezer km van benne, ezzel együtt már jól láthatóan, sokat romlott a fényerő. Még nem cseréltük ki, de az elkövetkező egy hónapon belül sort kerítünk rá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2653 Dátum: 2009.09.11 22:37:45 »
Újra előjött a p0172-es hibakód, a múltkor egy MAP szenzor tisztítás megoldotta, most beletettem az akkor okosba beszerzett újat, hibakód nem jött vissza, de a kocsi alapjárat környékén erőtlen, eleinte ingadozott is az alapjárat, az már megszűnt, de még továbbra is erőtlen 1000-1200 alatt.
Szervizes ismerős azt mondta. hogy nem kell megszokniuk egymást az ECU-val (ja más a cikkszám vége, mintha módosítottak volna rajta), de azért vegyem le 6 órára az akkusarut, majd 10 percig járassam alapjáraton, és pucoljam meg a fojtószelepházat (azt asszem a szívócsőcserénél megtettem, de nem 100%), most lent van a saru, reggel járatom egy kicsit, kiváncsi vagyok, mi lesz.
Miért kell 6 óra+10 perc?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2654 Dátum: 2009.09.11 22:40:12 »
Egy kis nyügöm nekem is van. :(
Mióta megcsináltuk a vezérműlánc fedelét azóta már csak 1 olajfolyásom van.És ez valahol felül a váltónál.Dúrva de 5E km alatt elfolyt 1 L váltóolajam.Szabad szemmel nem látom hol indul meg így ötletet kérek hátha valaki hasznost tud mondani.
A vízpumpa csavarnál lévő olajfolyással mi lett, vhogy lemaradtam róla (ritkán tudok olvasgatni sajna)

Az szépen megjavult azóta nincs olaj folyásom.

Le kelelt venni a láncvédő deklit mert volt rajta egy 1-1,5 centis rés ahol kiverte az olajat.És amiről azt hittük hogy a vízpumpacsavarnál indul meg az már a szivárgásnál oda verte fel a szíj és ott csapódott le először.
A kocsi alapvetően jó bár ha meglenne a utasoldali lufi ill menne az automata klímám még talán festést ki is javítanám és megtartanám.
De nincs kedvem vele foglakozni tovább és helyette nézek másik kocsit.
És ave II-es, IIIas vagy vmi más lesz az utód? (nekem kb 1/3.-ával csökkentették a fizum, úgyhogy sokáig marad ez, eleve min 5 évre terveztem)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)