Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764636 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2190 Dátum: 2009.02.20 01:23:09 »
Más téma: Gyári xenon magasságát sehogy sem lehet állítani?
Olyan rövid a fénycsóvája, hogy maga elé kb 8-10m-rel világít csak. Szervízben is azt mondták, hogy nem lehet állítani :banging:
Azért csak kell állítani, nem?!

Ha alapból rosszul van beállítva akkor be egy szervizbe, és ott bemérik neked. A xenon fényszóróknál követelmény az automatikus magasság állítás és a fényszórómosó, tehát te kézzel nem tudsz belenyúlni. Lehet hogy a fényszóró magasságát állító motor, vagy az érzékelő (ami asszem a kocsi terhelésétől függően állítja be a magasságot) szart be, az sem lesz olcsó, én azt anno bele sem rakattam:))
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2191 Dátum: 2009.02.20 06:16:42 »
Sziasztok!
Kicsit légyszi segítsetek. Jól emlékszem, hogy az AVE II-ben, ha alapjáraton bekapcsolom a klímát nem emeli meg az alapjárati fordulatot?
BekeN

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2192 Dátum: 2009.02.20 07:29:15 »
Sziasztok!
Kicsit légyszi segítsetek. Jól emlékszem, hogy az AVE II-ben, ha alapjáraton bekapcsolom a klímát nem emeli meg az alapjárati fordulatot?
Ha normálsi az alapjárati fordulat, akkor nem. Nekem - és mintha Palaczk is írta volna - néha produkál egy olyan jelenséget, hogy leesik 4-500 körüli fordulatra, ha éppen akkor kapcsolsz klímát, akkor megemeli, a normálnál nem. (De ma kiprószálom...)
music     

HUN337

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2193 Dátum: 2009.02.20 08:56:21 »
Más téma: Gyári xenon magasságát sehogy sem lehet állítani?
Olyan rövid a fénycsóvája, hogy maga elé kb 8-10m-rel világít csak. Szervízben is azt mondták, hogy nem lehet állítani :banging:
Azért csak kell állítani, nem?!

Ez engem is zavar, beszéltem már németben a szervizemel és azt mondták tudnak kalibrálni a szenzoron valahogy. Ha autópályán megyek éjjel (s általában éjjel megyek mert kevesebb barom van az utakon) alig látom mi van elöttem. De majd ha hazamegyek áprilisben s kicserélik a sárvédömet (jobb elöl belémcsusztak) megcsináltatom...

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2194 Dátum: 2009.02.20 09:41:05 »
Más téma: Gyári xenon magasságát sehogy sem lehet állítani?
Olyan rövid a fénycsóvája, hogy maga elé kb 8-10m-rel világít csak. Szervízben is azt mondták, hogy nem lehet állítani :banging:
Azért csak kell állítani, nem?!

Csak egy elég hosszu csavarhuzo kell hozzá. ca. 40-50 cm. Ca. 10 Perc. Nekem 2006-ban a Toy. Super Budapest Vaci ut -on állitották be. Semmi féle senzort nem kell piszkálni, a lámpáknál van egy megfelelö lyuk erre, hosszu csaharhuzo bedug, tekergetés, és kész. Persze azért figyelni kell, hogy ne vakitson, de azt a szerelök is tudják.
Német O-ban sajnos nem nagyon akartak (mertek) a hivatalos beállitáson változtatni (nagyon alacsony), több mühelyben is probálkoztam, vagy nem akarták vagy csak nem is tudták hogy mit és hol állitani. A Super-nél probléma nélkül beállitották.

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2195 Dátum: 2009.02.20 10:14:36 »
Egyrészt az említett szerelő a pilisvörösvári Mayer-ben dolgozik, ami ha jól tudom a legnagyobb itthoni Toyota szervíz, szóval látott már egyet s mást, másrészt pedig a munkafelvevő -akinek szintén D-Cat-ja van - mondta, hogy ő sem szedeti szét a motorját.
Az olajat biztosan eszi az autónk, mert amikor elhoztuk (59400km-rel), már a minimum alatt volt a szint. Azóta persze megvolt a 60e-s szervíz.

Akkor legközelebb 5W30-at próbálunk...
01010011: neked nem fogyaszt semennyi olajat?
10-11 ezrenként cserélem a már említett LM 5W-30-ast és nem eszi. Én úgy gondolom, hogy olyan 13 ezer futott km után kezdi el fogyasztani. Legalábbis nekem az első szerviz előtt 12 ezernél még néztem és oké volt a szint, aztán 15-nél hopp, leapadt...

Más téma: Gyári xenon magasságát sehogy sem lehet állítani?
Olyan rövid a fénycsóvája, hogy maga elé kb 8-10m-rel világít csak. Szervízben is azt mondták, hogy nem lehet állítani :banging:
Azért csak kell állítani, nem?!
Ugyanez volt a problémám, az ominózus 15 ezres szervizen (Road Service) egy csavarhúzóval megoldották... Azóta zsír.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2196 Dátum: 2009.02.20 11:11:12 »
Sziasztok!
Kicsit légyszi segítsetek. Jól emlékszem, hogy az AVE II-ben, ha alapjáraton bekapcsolom a klímát nem emeli meg az alapjárati fordulatot?
Ha normálsi az alapjárati fordulat, akkor nem. Nekem - és mintha Palaczk is írta volna - néha produkál egy olyan jelenséget, hogy leesik 4-500 körüli fordulatra, ha éppen akkor kapcsolsz klímát, akkor megemeli, a normálnál nem. (De ma kiprószálom...)

Teljesen normális az alapjárat! 600-650. Mert emlékszem kicsit, mikor megvettem, furcsa volt, hogy nem emelkedett meg, mikor bekpcsolta. Anno a Carina-ban megemelte. De hát, az AVEII persze újabb típus!
BekeN

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2197 Dátum: 2009.02.20 20:38:52 »
Teljesen normális az alapjárat! 600-650.
Bocsi, de én nem 600-650-et írtam, hanem 4-500-at...az nem nevezhető normálisnak. :1eye:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2198 Dátum: 2009.02.20 22:49:56 »
Más téma: Gyári xenon magasságát sehogy sem lehet állítani?
Olyan rövid a fénycsóvája, hogy maga elé kb 8-10m-rel világít csak. Szervízben is azt mondták, hogy nem lehet állítani :banging:
Azért csak kell állítani, nem?!

Ezt ugyanazok a tapasztalt szakemberek mondták, akik szerint nem érdemes meggyűrűzni a motort  :flowers: ?

Természetesen lehet rajta állítani. Szervízben, szerszámmal. Én is azonnal állíttattam a miénken (szintén gyári xenonos), mert nagyon alacsonyra világított - pont ahogy írod.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2199 Dátum: 2009.02.20 22:56:21 »
Sziasztok!
Kicsit légyszi segítsetek. Jól emlékszem, hogy az AVE II-ben, ha alapjáraton bekapcsolom a klímát nem emeli meg az alapjárati fordulatot?
Ha normálsi az alapjárati fordulat, akkor nem. Nekem - és mintha Palaczk is írta volna - néha produkál egy olyan jelenséget, hogy leesik 4-500 körüli fordulatra, ha éppen akkor kapcsolsz klímát, akkor megemeli, a normálnál nem. (De ma kiprószálom...)

Teljesen normális az alapjárat! 600-650. Mert emlékszem kicsit, mikor megvettem, furcsa volt, hogy nem emelkedett meg, mikor bekpcsolta. Anno a Carina-ban megemelte. De hát, az AVEII persze újabb típus!

Szvsz 600-650-es alapjárat túl alacsony. Persze lehet, hogy az 1.8-asnál ez a normális, ezt nem vágom  ::) ... De a kétliteresé 800.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2200 Dátum: 2009.02.20 22:57:03 »
Teljesen normális az alapjárat! 600-650.
Bocsi, de én nem 600-650-et írtam, hanem 4-500-at...az nem nevezhető normálisnak. :1eye:

A miénk 600-ra szokott leesni, nem 4-500-ra. De a 600 is nagyon alacsony már, jól érezni a rezonanciát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2201 Dátum: 2009.02.20 23:54:46 »
Az alapjárattal kapcsolatban felhívnám a figyelmet arra, hogy az óra elég sokat csalhat abban a tartományban. A pontos az, amit a rádugott diagnosztikai eszköz mutat.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2202 Dátum: 2009.02.21 02:04:49 »
Német O-ban sajnos nem nagyon akartak (mertek) a hivatalos beállitáson változtatni (nagyon alacsony), több mühelyben is probálkoztam, vagy nem akarták vagy csak nem is tudták hogy mit és hol állitani.
Itt is ez lehet.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2203 Dátum: 2009.02.21 06:25:00 »
Teljesen normális az alapjárat! 600-650.
Bocsi, de én nem 600-650-et írtam, hanem 4-500-at...az nem nevezhető normálisnak. :1eye:

Az már tényleg nem normális alapjárat.
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2204 Dátum: 2009.02.21 06:26:44 »
Teljesen normális az alapjárat! 600-650.
Bocsi, de én nem 600-650-et írtam, hanem 4-500-at...az nem nevezhető normálisnak. :1eye:

A miénk 600-ra szokott leesni, nem 4-500-ra. De a 600 is nagyon alacsony már, jól érezni a rezonanciát.

Igen én is érzem azt a rezonanciát, ami te is. A 650-700 az pont jó lenne, ha ott járna midig.
BekeN