Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3771057 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Ilyen-olyan hangok 1.8 VVT-i motornál
« Válasz #1875 Dátum: 2008.11.04 18:41:27 »
Gyors véleménykutatást szeretnék tartani, kinek milyen tapasztalata van az 1.8 VVT-i (1ZZ-FE) motorokkal;
elsősorban azok ilyen-olyan hagjaival kapcsolatban.

1.) Hideg (< +10°C) motor alapjárati fordulatszáma nálatok mennyi? Szerintetek rendellenes a 2100-2200 körüli rpm?
(a motor melegedésével szépen lemegy 800 körüli értékre, de a Carina-nál még -20°C esetén sem megy ilyen magasra)

2.) Hidegindításnál két kellemetlen hangjelenség is van
a.) "síró" (NEM a csúszó ékszíj féle) hang, forrása behatárolhatatlan; a motor fordulatszámával arányosan változik.
Tudom, hogy nem túl részletes a hang leírása, de nem is igazán tudom, milyen lenne a megfelelő jelző;
leginkább arra lennék kíváncsi, hogy a láncos vezérlésnek van-e valami olyan hangja (főként hideg motornál), amit a szíjas autóknál nem lehet hallani.
Egyébként ez a hang is meleg motornál eltűnik, de hidegen jelen van.
b.) fémes jellegű, "kenetlen csapágy" hang; a változatosság kedvéért szintén csak nem teljesen üzemmeleg motor esetén.
Ez egyértleműen valamelyik, ékszíj által hajtott szíjkerék felöl jön; legnagyobb eséllyel a generátortól.
Konkrétan valakinek volt már ilyen problémája, hogy 130 ezer km-t futott motornál a generátor csapágyazása elfáradt volna?

3.) Nagyobb gázadáskor (félnél jobban lenyomott gázpedál; nem nagy, 2-3ezres rpm) tapasztal-e valaki  nem túl erős,
leginkább tompítatlan szívászajhoz hasonlítható hanghatást? Ja, üzemmeleg motorról beszélek, kivételesen :-)

Előre is köszi a megosztott tapasztalatokat!
(egyébként 2001-es, 130ezret futott Avensisnél tapasztalom ezeket a dolgokat; érdekelne, melyik rendellenes, melyik nem)


nekem is 1ZZ motor van 2003-s Avensisben, és az alapjárat hidegen 1500-1600 körül van (igaz garázsban áll az autó, és nem sokat volt még kint 10 fok alatt)
Az érdekes csikorgás nekem is benne van hidegen, ami melegen eltünik. Azt mondják, a lánzos vezérlés miatt amugy is hangosabb az autó. Igaz nekem is már 150 000 van benne, de a motor nem régen volt átszedve (meggyürüzve)
melegen nincs különösebb hangja, csak az alapjárat ugrál 600-1100 között, ha be van kapcsolva a klima, de már ezzel sem foglalkozom, azt mondják, az elektronika korrigál, emiatt ugrál.
A fémes hangot adhatja a lánc is, amig teljesen át nem kenődik olajjal, miatta is csöröghet hidegen

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1876 Dátum: 2008.11.04 18:47:03 »
Hát én mióta nem kapcsolom ki a klima gombot, egyáltalán nem párásodik sehol, sőt még az a kellemetlen bűz is eltünt, és egész kellemes illat van benne... :clap:

Folyamatosan klímával mész? Hát, nekem ehhez azért nem biztos, hogy lenne kedvem: állandó plusz fogyasztás, állandó mínusz teljesítmény  ::)
saját magam is meglepődtem, de ha be van kapcsolva a klima, sokkal "harapósabb" az autó. Na ezt magyarázza meg valaki....
a digitklimára meg azt mondják, hogy csak akkor kapcsolbe, ha szükség van rá, és nem megy állandóan. Ilyen időben meg nem hiszem, hogy sokat kellene mennie.
A fogyasztáson nem veszek észre rajta külömbséget, igaz csak Nyíregyházán közlekedem vele és nem Pesten, de a számítógép így is annyit ir ki, mint klima nélkül: átlag 4,9 - 5,2  :)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1877 Dátum: 2008.11.04 19:08:45 »
saját magam is meglepődtem, de ha be van kapcsolva a klima, sokkal "harapósabb" az autó. Na ezt magyarázza meg valaki....

Lehet, hogy ha a klima gombjat megnyomod, akkor a szamitogep is alakit kicsit a gazpedalod jelein  :1eye:
Sok kicsi kocsiban mondjuk erre van kulon gomb Sport felirattal  ::)
Ird at az A/C feliratot TURBO-ra, szigoruan filctollal  :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1878 Dátum: 2008.11.04 19:34:01 »
saját magam is meglepődtem, de ha be van kapcsolva a klima, sokkal "harapósabb" az autó. Na ezt magyarázza meg valaki....

Lehet, hogy ha a klima gombjat megnyomod, akkor a szamitogep is alakit kicsit a gazpedalod jelein  :1eye:
Sok kicsi kocsiban mondjuk erre van kulon gomb Sport felirattal  ::)
Ird at az A/C feliratot TURBO-ra, szigoruan filctollal  :clap:

Köszi, ezt megfogadom. Tehát sok más autóval ellentétben gyorsításkor én nem ki, hanem be fogom nyomni a klimagombot
(de megnézem, nincs-e mögötte valahol nitró)  :devil:

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1879 Dátum: 2008.11.04 19:42:24 »
saját magam is meglepődtem, de ha be van kapcsolva a klima, sokkal "harapósabb" az autó. Na ezt magyarázza meg valaki....

Lehet, hogy ha a klima gombjat megnyomod, akkor a szamitogep is alakit kicsit a gazpedalod jelein  :1eye:
Sok kicsi kocsiban mondjuk erre van kulon gomb Sport felirattal  ::)
Ird at az A/C feliratot TURBO-ra, szigoruan filctollal  :clap:

Köszi, ezt megfogadom. Tehát sok más autóval ellentétben gyorsításkor én nem ki, hanem be fogom nyomni a klimagombot
(de megnézem, nincs-e mögötte valahol nitró)  :devil:

Bár lenne benne nitro!  ::)
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1880 Dátum: 2008.11.05 00:20:46 »
A fogyasztáson nem veszek észre rajta külömbséget, igaz csak Nyíregyházán közlekedem vele és nem Pesten, de a számítógép így is annyit ir ki, mint klima nélkül: átlag 4,9 - 5,2  :)

1.8 benzin  :eek: ?!? Neked is olyasmi lehet a fedcompoddal, mint Bekennek...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1881 Dátum: 2008.11.05 04:47:49 »
A fogyasztáson nem veszek észre rajta külömbséget, igaz csak Nyíregyházán közlekedem vele és nem Pesten, de a számítógép így is annyit ir ki, mint klima nélkül: átlag 4,9 - 5,2  :)

1.8 benzin  :eek: ?!? Neked is olyasmi lehet a fedcompoddal, mint Bekennek...

Az enyém 1 literrel még mindíg jobb!  :clap: :clap: :clap: De még így is elmarad 2l-el a valóságtól!
BekeN

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1882 Dátum: 2008.11.05 19:09:50 »
A fogyasztáson nem veszek észre rajta külömbséget, igaz csak Nyíregyházán közlekedem vele és nem Pesten, de a számítógép így is annyit ir ki, mint klima nélkül: átlag 4,9 - 5,2  :)

1.8 benzin  :eek: ?!? Neked is olyasmi lehet a fedcompoddal, mint Bekennek...

Az enyém 1 literrel még mindíg jobb!  :clap: :clap: :clap: De még így is elmarad 2l-el a valóságtól!

Na jó, ezt én sem hittem és utánna mértem, nekem 7 körül jön ki az átlag valójában, de szerintem az sem rossz az 1.8-tól :clap:
Ja és valahol láttam a féktárcsákról infókat, azt tényleg kimutatja a fedcomp, ha kopott, mert a könyve szerint igen
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.05 19:12:12 írta Jana36 »

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1883 Dátum: 2008.11.05 19:27:03 »

Nem értem, hogy nekem miért nem tud lemenni 8L alá a fogyasztás, ha másnak igen?
Ekkora lábam van?
8-8,5 között ingadozik az átlagfogyasztásom!
BekeN

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1884 Dátum: 2008.11.05 21:14:14 »

Nem értem, hogy nekem miért nem tud lemenni 8L alá a fogyasztás, ha másnak igen?
Ekkora lábam van?
8-8,5 között ingadozik az átlagfogyasztásom!

Milyen használat adja ezt? Egy átlagos használati nap ismerete segít a válaszadásban.

 :)
Zsono

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1885 Dátum: 2008.11.05 21:34:43 »

Nem értem, hogy nekem miért nem tud lemenni 8L alá a fogyasztás, ha másnak igen?
Ekkora lábam van?
8-8,5 között ingadozik az átlagfogyasztásom!

Nyugi Beken, a mi 1.8-asunk is megeszi a 8.5-öt városban. (igaz ez csak város) Vegyesben 7.5. Ja és igen nehéz a mi lábunk is. :devil:

csbalazs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1886 Dátum: 2008.11.06 09:27:09 »
Sziasztok
Ha reggel, motorindítás után egy jókora kékes füstfelhő marad a kocsi mögött, akkor nagy a baj, vagy még menthető a történet? 155 ezer km-t futott, 1.6-os benzines, régi 4AFE motoros Avensis.

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1887 Dátum: 2008.11.06 13:17:18 »
Sziasztok
Ha reggel, motorindítás után egy jókora kékes füstfelhő marad a kocsi mögött, akkor nagy a baj, vagy még menthető a történet? 155 ezer km-t futott, 1.6-os benzines, régi 4AFE motoros Avensis.

És nem csipegeti az olajat, mert ez az olaj jele, de ez még nem vészes, ha erő van benne, valószínű szelepszár-szimering :devil:

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1888 Dátum: 2008.11.06 14:27:24 »

Nem értem, hogy nekem miért nem tud lemenni 8L alá a fogyasztás, ha másnak igen?
Ekkora lábam van?
8-8,5 között ingadozik az átlagfogyasztásom!

Milyen használat adja ezt? Egy átlagos használati nap ismerete segít a válaszadásban.

 :)

Ha vegyes, ha hosszútáv, akkor is 8-8,5 között mozog. Nincs ezzel a fogyasztással bajom, csak érdekes, hogy van akinek ez alá lemegy!
BekeN

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1889 Dátum: 2008.11.06 23:51:07 »

Nem értem, hogy nekem miért nem tud lemenni 8L alá a fogyasztás, ha másnak igen?
Ekkora lábam van?
8-8,5 között ingadozik az átlagfogyasztásom!
Nagy átlagra rendben van - én lassan két éve követem nyomon pontosan az értékeket, tök rendben van egy ekkora autóhoz.
[azonban egy-egy hosszabb vagy kímélő úton jönnie kellene 6-ossal kezdődő értéknek is, bár nekem eddig összesen háromszor sikerült  :hammer: ]
[de az se mindegy, hogy a hosszú út milyen tempóval megy, mert +20km/h akár +1 liter is lehet]

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8