Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243097 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
!Teljesen OFF
« Válasz #8280 Dátum: 2014.09.24 00:36:53 »
a te asszonykád elfér az avensisben középen a két gyerekülés között?  :devil:

Egyelőre nincs még szükség gyerekülésre.  ;) De hátul középen elfért, bár az is igaz, hogy hátul 3 személynek nem éppen ideális autó az Avensis... Mondjuk melyik az?  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8281 Dátum: 2014.09.24 07:21:18 »
Egyelőre nincs még szükség gyerekülésre.  ;) De hátul középen elfért, bár az is igaz, hogy hátul 3 személynek nem éppen ideális autó az Avensis... Mondjuk melyik az?  :szemez:
Általában az egyterűek. Ott 3 egyenértékű ülés van hátul.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
!Teljesen OFF
« Válasz #8282 Dátum: 2014.09.24 14:57:30 »
Azok már nyilván.  ;)
Én az Avensis-kategóriára értettem, hogy szerintem egyik sem nevezhető hosszú távon 5 személy esetében kényelmesnek.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8283 Dátum: 2014.09.24 19:57:15 »
Általában az egyterűek. Ott 3 egyenértékű ülés van hátul.
Úgy van. Habár az Ave hosszabb, mint a mi Scenicünk, de a három gyerekülés elfér(ne) benne.  Még a nagyméretűek is. A két szélső előrébb lenne húzva, a középső meg hátra, vagy fordítva és simán elférnének a gyerekülések.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8284 Dátum: 2014.09.24 20:22:57 »
Egyelőre nincs még szükség gyerekülésre.  ;) De hátul középen elfért, bár az is igaz, hogy hátul 3 személynek nem éppen ideális autó az Avensis... Mondjuk melyik az?  :szemez:

Cadillac DeVille 2000
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8285 Dátum: 2014.09.24 20:27:57 »
Egyelőre nincs még szükség gyerekülésre.  ;) De hátul középen elfért, bár az is igaz, hogy hátul 3 személynek nem éppen ideális autó az Avensis... Mondjuk melyik az?  :szemez:
Minden, ami amerikai és full-size  :lol: ... vagy, mondjuk, hogy ne menjünk olyan messzire: VW Sharan. Mazda MPV. Toyota Previa :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
!Teljesen OFF
« Válasz #8286 Dátum: 2014.09.26 10:06:21 »
Avensis kategóriára értettem, amit írtam, csak az lemaradt.  :D
Egyébként a Previa nálam is befigyelhetne.  :yes: Pont tegnap láttam egy újat  :wub: , amit csak elvétve lehet a hahu-n is találni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8287 Dátum: 2014.10.02 16:49:05 »
Az első csapágy kínai, a második német.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8288 Dátum: 2014.10.02 19:27:44 »
Üzemszerűen, kenés nélkül.  :yawn:

Amúgy az olcsó (golyós/görgős) csapágyak élettartama tényleg nevetséges egy Koyo/SKF-el szemben. A gyártási minőség, pontosság között is vannak néha durva eltérések.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8289 Dátum: 2014.10.02 20:47:48 »
Első csapágyat jobban rászorítja arra a tengelyre, a másodika épp csak ráhelyezi. Ha szűk illesztésű csapágyról van szó, ennyi elég lehet, hogy megszoruljon. De amúgy tényleg akadnak durva különbségek. Viszont kínaiban is van igencsak minőségi darab. Igaz, az nem 20ad annyiba kerül mint az SKF, hanem csak 15öd annyiba :)
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8290 Dátum: 2014.10.06 02:40:37 »
Azért milyen sz@r lehet egy olyan világban élni, ahol hiába vagy kő gazdag és Lamborginival jösz-mész, öreg korodra már csak akkor mered kitenni a lábadat a házból, ha egy elektrosokkoló készenlétben áll a zsebedben. Most a két szemtelen kölöktől függetlenül mondom ezt, tehát az ember úgy indul el otthonról eleve, hogy ilyen kell legyen nála, és van is esély rá hogy elővegye. Azért az is látszott, hogy az öreg nem most használta először.
Sajnos az emberek világa úgy általában olyan világ, ahol ha nem szeretnél tehetetlen áldozat lenni, jobb, ha hordasz magadnál önvédelmi eszközt. Szerintem alap dolog, és nagyon megnyugtató érzés. Bármikor bármi történhet... jobb állandó jelleggel felkészültnek lenni, legalább valamilyen szinten, hogy ha beüt a baj, jobbak legyenek az esélyeid.

Valami tisztességesebb kés... sokkoló... gázpisztoly... ilyesmire gondolok. Amúgy ha legális lenne, én biztosan hordanék magammal lőfegyvert, állandó jelleggel - és semmi különöset nem látnék ebben. Az emberek egy része ragadozó, és ezen nem tudunk változtatni, benne van a természetünkben. Én nem vagyok ragadozó, de totál védtelen bárány sem szeretnék lenni.

Ez pl. egy számomra nagyon szimpatikus alapfelszerelés lenne, állandó magammal viselésre:

« Utoljára szerkesztve: 2014.10.06 02:43:18 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8291 Dátum: 2014.10.06 09:55:20 »
Az a nehéz ebben, hogyha mindenki hordhat magánál ilyesmiket, akkor a támadások is alapból durvábbak lesznek - ne az USÁ-ból indulj ki, mi nem az vagyunk -, illetve akkor a saját fegyvereddel tesznek ártalmatlanná, és akkor ne léptünk előre a kérdésben, csak az orvosoknak ladtunk több munkát.
Az agresszió agressziót szül, ezzel nincs mit tenni. Meg lehet próbálni elkerülni, ez legalább kétesélyes, ha te is agresszív vagy, az viszont egy.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8292 Dátum: 2014.10.06 09:55:45 »
A fegyvertartással azért vannak bajok:
-Egy fegyveres utcai támadás rendszerint már előrántott fegyverrel történik, esélyed sincs elővenni, kibiztosítani, stb a tiéd
-Ha nem értesz hozzá, még el is veheti tőled akár egy fegyvertelen támadó is, majd ellened fordíthatja.
-gáz/paprika spray használata szembe szélben szintén ciki.
Sajnos jó/jobb megoldás nincs, a pusztakezes önvédelem rohadt nagy gyakorlatot/rutint követel (a támadó általában ilyen környezetben nő fel, neki van). Én személy szerint megcsinálom a kézkicsavarást ha megmutatják, de másnapra elfelejtem. Annyi lélekjelenlétet igyekszem magamban tartani, hogy egy szemgödröt ujjal be tudjak támadni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8293 Dátum: 2014.10.06 10:13:01 »
A fegyvertartással azért vannak bajok:
-Egy fegyveres utcai támadás rendszerint már előrántott fegyverrel történik, esélyed sincs elővenni, kibiztosítani, stb a tiéd
-Ha nem értesz hozzá, még el is veheti tőled akár egy fegyvertelen támadó is, majd ellened fordíthatja.
-gáz/paprika spray használata szembe szélben szintén ciki.
Sajnos jó/jobb megoldás nincs, a pusztakezes önvédelem rohadt nagy gyakorlatot/rutint követel (a támadó általában ilyen környezetben nő fel, neki van). Én személy szerint megcsinálom a kézkicsavarást ha megmutatják, de másnapra elfelejtem. Annyi lélekjelenlétet igyekszem magamban tartani, hogy egy szemgödröt ujjal be tudjak támadni.
A gázspray szembe szélben nem jó, de a paprika spray használható úgy is.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8294 Dátum: 2014.10.06 10:29:47 »
én elég jó futó vagyok   :lol: