Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243215 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #8145 Dátum: 2013.08.12 09:43:04 »
mert nem akarnak senkit deszenzibilálni;))
Az allergiásoknak volt  ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #8146 Dátum: 2013.08.12 09:43:45 »
kigugliztam;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8147 Dátum: 2013.08.12 10:22:26 »
Köszi a választ.
Gondolkodtam is anno, hogy milyen doktor lehetsz. Különben milyen szakorvos vagy?

Az írásodra pedig:

Lehet, de az orvosok Apu cukorbetegségével nem nagyon tudnak mit kezdeni (meg máséval sem, pl. őt már tavaly inzulinra akarták állítani tablettáról), ez meg használ. Nekem ez bizonyíték, főleg, ha az orvosoknak a T-eloszlás eredménye is az. Arra is ki lehet térni, amit bárki tapasztalhat, és igaz a cikkben. Szerinted nem óriási biznisz, ha egész életében szedi a gyógyszert a nép?
(Pár kört beszélhetnénk erről - Feleségem dietetikus, nem is csípik az orvosok -  pl. miért nincs már Mo-on deszenzibilizáló injekció (orvostól van az infó, aki külföldről akarta már behozatni a gyerekeinek, nála a Feleségem dolgozott), miért van ennyi rákos, stb. , de mint írtam, nem vitaindítónak írtam és nem is akarok meggyőzni senkit - maradjunk annyiban, hogy van igazság is a cikkben szerintem).
alapvetően munkaegészségüggyel foglalkozom, ezen a területen van 2 szakvizsgám (foglalkozás-orvostan, munkahigiéné), egyébként meg tisztiorvosként dolgozom, valamint orvosi ügyeletben.

Minden egészségügyi szolgáltatás biznisz, akár gyógyszergyár, akár csontkovács áll a háttérben, mindegyik a profitért, megélhetésért küzd. vannak tisztességes és kevésbé tisztességes szolgáltatók, vannak hitelesek és vannak kuruzslók.

közhelyek :

minden méreg kis mértékben orvosság
minden orvosság nagy mennyiségben méreg
a hit gyógyít
a pszichológiai marketing hatékony
vissza a természethez
a scam alapja a bizalom megszerzése

a fentiek remek ötvözete a linkelt poszt ;)

nem kétlem, hogy bárkinek bármilyen módszer beválhat, de kritikus számomra, hogy a forrás hiteles legyen, ahogy az autóhirdetésnél is először az összhangot keressük a látottak és olvasottak között, és ha ez első blikkre nincs meg, lépünk tovább, kuka.

ez meg egy totál offtopik, így lehetett vitaindító is a hozzászólásod

Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8148 Dátum: 2013.08.12 10:48:00 »
alapvetően munkaegészségüggyel foglalkozom, ezen a területen van 2 szakvizsgám (foglalkozás-orvostan, munkahigiéné), egyébként meg tisztiorvosként dolgozom, valamint orvosi ügyeletben.

Minden egészségügyi szolgáltatás biznisz, akár gyógyszergyár, akár csontkovács áll a háttérben, mindegyik a profitért, megélhetésért küzd. vannak tisztességes és kevésbé tisztességes szolgáltatók, vannak hitelesek és vannak kuruzslók.

közhelyek :

minden méreg kis mértékben orvosság
minden orvosság nagy mennyiségben méreg
a hit gyógyít
a pszichológiai marketing hatékony
vissza a természethez
a scam alapja a bizalom megszerzése

a fentiek remek ötvözete a linkelt poszt ;)

nem kétlem, hogy bárkinek bármilyen módszer beválhat, de kritikus számomra, hogy a forrás hiteles legyen, ahogy az autóhirdetésnél is először az összhangot keressük a látottak és olvasottak között, és ha ez első blikkre nincs meg, lépünk tovább, kuka.

ez meg egy totál offtopik, így lehetett vitaindító is a hozzászólásod


Köszi a választ. Akkor érdekes esetekkel találkozhatsz  ;)

A kiemelt részekre reagálok röviden.

Nem a biznisszel van a baj, hanem azzal, hogy pénzt szed be, de közben egyáltalán nem gyógyít egy csomó kezelés (ide értem a cukorbetegséget, magas vérnyomást, de még lehetne sorolni), tehát kvázi nincs hasznos ellenszolgáltatás a díjért - azért minek fizetni, csak hogy ő megéljen?
Ad abszurdum ha egy ún. kuruzsló pénzt kér, de használ a módszere, engem nem érdekel, hogy minek hívják.

De mit értünk itt látottak alatt? Én írtam egy tapasztalatot, ez nem az?

...

Nem vitaindítónak írtam, csupán tapasztalatként!
...
Indíthattam volna, de nem annak indítottam, szerintem mindenki el tudja dönteni, mit próbál ki és mit nem  :otlet: Ahhoz képest...
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.12 10:53:13 írta vd1234 »

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8149 Dátum: 2013.08.12 12:41:27 »
Köszi a választ. Akkor érdekes esetekkel találkozhatsz  ;)

A kiemelt részekre reagálok röviden.

Nem a biznisszel van a baj, hanem azzal, hogy pénzt szed be, de közben egyáltalán nem gyógyít egy csomó kezelés (ide értem a cukorbetegséget, magas vérnyomást, de még lehetne sorolni), tehát kvázi nincs hasznos ellenszolgáltatás a díjért - azért minek fizetni, csak hogy ő megéljen?
Ad abszurdum ha egy ún. kuruzsló pénzt kér, de használ a módszere, engem nem érdekel, hogy minek hívják.

De mit értünk itt látottak alatt? Én írtam egy tapasztalatot, ez nem az?
Indíthattam volna, de nem annak indítottam, szerintem mindenki el tudja dönteni, mit próbál ki és mit nem  :otlet: Ahhoz képest...
Kicsit félreértesz: a kuruzsló szót nem arra használtam, aki valamely nem konvencionális gyógyítási vonulat tapasztalatait használja, hanem szimplán az, aki mindenféle hivatalos képesítés nélkül (vagy ép önmagát kinevezve) pénzt húz le a hívőktől

Vannak krónikus betegségek, amelyre teljesen mindegy, hogy mit csinálsz, nem tudod megszüntetni az okokat. Írod a magasvérnyomást: ha valaki mindenhol érszűkületes, annak nem tudod kicserélni az érrendszerét, tehát magát az okot nem tudod megszüntetni, csak kezelni lehet. Meg is gebedhet akármelyik természetgyógyász, egy kialakult plakkot vagy lehámozol fizikailag érsebészeti úton (nyilván csak nagyerek esetében), vagy ott marad. Itteni hasonlattal élve az EGR szelepet lehet mókolni, de ha nem szeded le és nem vakarod ki kézzel a ganajt belőle, az bizony továbbra is ott lesz... persze számtalan más oka is lehet a hipertóniának (HT), de azt nem lehet mondani, hogy valaki HT-t gyógyít: bizonyos formáit bizonyos betegen lehet, a többit meg nem. Egy jó természetgyógyász/dietetikus kombóval lehet bizonyos betegeknél sikereket elérni, de nagy általánosságban nem.

Egyébként az, hogy nem gyógyítunk, csak kezelünk egy betegséget, nem jelenti azt, hogy pénzkidobás, vagy épp haszontalan a tevékenység, hiszen a beteg tünetmentessé válhat, ami neki a megoldás.(ld.: krónikus fejfájás, migrén) Ha lenne definitív terápia, biztos azt választanánk, de ha nincs, ez is jobb a semminél.
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8150 Dátum: 2013.08.12 15:04:17 »
Kicsit félreértesz: a kuruzsló szót nem arra használtam, aki valamely nem konvencionális gyógyítási vonulat tapasztalatait használja, hanem szimplán az, aki mindenféle hivatalos képesítés nélkül (vagy ép önmagát kinevezve) pénzt húz le a hívőktől

Vannak krónikus betegségek, amelyre teljesen mindegy, hogy mit csinálsz, nem tudod megszüntetni az okokat. Írod a magasvérnyomást: ha valaki mindenhol érszűkületes, annak nem tudod kicserélni az érrendszerét, tehát magát az okot nem tudod megszüntetni, csak kezelni lehet. Meg is gebedhet akármelyik természetgyógyász, egy kialakult plakkot vagy lehámozol fizikailag érsebészeti úton (nyilván csak nagyerek esetében), vagy ott marad. Itteni hasonlattal élve az EGR szelepet lehet mókolni, de ha nem szeded le és nem vakarod ki kézzel a ganajt belőle, az bizony továbbra is ott lesz... persze számtalan más oka is lehet a hipertóniának (HT), de azt nem lehet mondani, hogy valaki HT-t gyógyít: bizonyos formáit bizonyos betegen lehet, a többit meg nem. Egy jó természetgyógyász/dietetikus kombóval lehet bizonyos betegeknél sikereket elérni, de nagy általánosságban nem.

Egyébként az, hogy nem gyógyítunk, csak kezelünk egy betegséget, nem jelenti azt, hogy pénzkidobás, vagy épp haszontalan a tevékenység, hiszen a beteg tünetmentessé válhat, ami neki a megoldás.(ld.: krónikus fejfájás, migrén) Ha lenne definitív terápia, biztos azt választanánk, de ha nincs, ez is jobb a semminél.
Ezt nagyrészt osztom, amit írsz, azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy jó lenne nem engedni kialakulni betegségeket (véleményem szerint döntő részük megelőzhető), így aztán nem kellene széttárni a kezét az orvosnak, hogy próbálja megszokni kedves XY, és szedni a gyógyszert élete végéig. Ami nem kis pénz akár egyéni, de társadalmi szinten sem.
De érthető a dolog abból a szempontból, ami egy múltkori gondolatodhoz kapcsolódik, vagyis ha nagyrészt mindenki egészséges lenne, miből élne meg az egészségügy? Ezen gyorsan változtatnék (mert én meg mérnök és közgazdász vagyok): a lényeg, hogy az egészséges populációt díjaznám az egészségügy felé, így az nem lenne érdekelt a betegségek (kimondani is szörnyű) fenntartásában (pontrendszer és társai, tudod ezt). Hangsúlyozom: nem a szegény jóhiszemű egészségügyi dolgozóról beszélek, hanem magáról a rendszerről.

Hogy nem a levegőbe beszélek, itt egy családi példa:
A fogorvosok jól tudják, hogy pontosan mitől lesz lyukas a fog, hogyan lehetne megelőzni - konkrétan a cukor hatásmechanizmusára gondolok. A reklámokban mindenféle savasodás meg hasonlók mennek, formálják a köztudatot (gonosz baktériumok stb.), de a dolog lényege nem ez, hanem a cukor kalciumürítő hatása. Feleségem (akinek lánykorában ezt nem tudva sok csokit evett, állandóan fogat mosott, mégis rengeteg lyukas foga volt) később (már dietetikusként) elmondta a fogorvosának, hogy tudja, mi ez a mechanizmus, és a lényegét el is mondta neki; mi volt a válasz? Kb. ez: "Igen, így van ez, de milyen finom az a csoki!!"  :ph34r:
Ez csak egy példa, egy körülmény, de folytatva ha már lyukas a fog, akkor be kell tömni, gyökérkezelni, pótolni, stb. , ám ha elmondanák, mi az igazság a témában, akkor meglenne az ember jó foga, nem menne fogorvoshoz, nem lenne pénz belőle, és ez szörnyű, hogy így működik :helpsmilie:

Vérnyomásra pedig másik példa:
Dédnagyszülök 90 évesek elmúltak, elmentek jópár éve orvoshoz, magas vérnyomás miatt. Az orvos valóban nagyon rendes volt, mondta, hogy megoldás nekik, ha naponta isznak kevés vörösbort és néha kis pálinkát, vagy másik megoldás, ha gyógyszert szednek. Dédnagypapa borozik (mértékkel), semmi gyógyszert nem szed (!) a mai napig. Dédnagymama gyógyszert kért (rá senki ne mondja, hogy alkoholizál), azóta már a gyógyszer gyógyszerére is gyógyszert kap, és bánja, hogy nem a férjéhez hasonlóan döntött. Tudom, nem egyformák az emberek, de ez sajnos nem egyedi eset a szűkebb környezetemben. Az, hogy náluk is kialakult, ez tény (az okát meg lehetne találni), most csak a kezelésről írtam a gondolatot.
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.12 15:09:30 írta vd1234 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8151 Dátum: 2013.08.12 15:25:09 »
Az a baj, hogy nem tanítanak az iskolákban sem egészségügyet, vagyis hogy kéne egészségesen enni, élni, stb.
Az orvostudomány  sok mindent tud, meg sok mindent csak sejt, vagy nem tud,de a nép semmit.
Ami infot kapunk az az, hogy ne együnk ezt meg azt, 5 év múlva meg jön szinte  az ellenkezője.
A húgom altató főorvos- nyilván nem tud sok mindent  a szívsebészetről, az alergiáról, stb, de ha a családban felmerül valami utánnanéz és tud jó tanácsokat adni és elmagyarázza, mitől van, mit tegyünk.
Sajnos sok ellentétes reklámmal, ajánlatokkal bombáznak minket és hajlamosak vagyunk elhinni hogy az jó nekünk: igyunk kólát, együnk hamburgert, nápolyit, sült csülköt stb :lol:- vagy mégse :hmmmm:

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8152 Dátum: 2013.08.12 15:46:31 »
Ezt nagyrészt osztom, amit írsz, azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy jó lenne nem engedni kialakulni betegségeket (véleményem szerint döntő részük megelőzhető), így aztán nem kellene széttárni a kezét az orvosnak, hogy próbálja megszokni kedves XY, és szedni a gyógyszert élete végéig. Ami nem kis pénz akár egyéni, de társadalmi szinten sem.
De érthető a dolog abból a szempontból, ami egy múltkori gondolatodhoz kapcsolódik, vagyis ha nagyrészt mindenki egészséges lenne, miből élne meg az egészségügy? Ezen gyorsan változtatnék (mert én meg mérnök és közgazdász vagyok): a lényeg, hogy az egészséges populációt díjaznám az egészségügy felé, így az nem lenne érdekelt a betegségek (kimondani is szörnyű) fenntartásában (pontrendszer és társai, tudod ezt). Hangsúlyozom: nem a szegény jóhiszemű egészségügyi dolgozóról beszélek, hanem magáról a rendszerről.

Hogy nem a levegőbe beszélek, itt egy családi példa:
A fogorvosok jól tudják, hogy pontosan mitől lesz lyukas a fog, hogyan lehetne megelőzni - konkrétan a cukor hatásmechanizmusára gondolok. A reklámokban mindenféle savasodás meg hasonlók mennek, formálják a köztudatot (gonosz baktériumok stb.), de a dolog lényege nem ez, hanem a cukor kalciumürítő hatása. Feleségem (akinek lánykorában ezt nem tudva sok csokit evett, állandóan fogat mosott, mégis rengeteg lyukas foga volt) később (már dietetikusként) elmondta a fogorvosának, hogy tudja, mi ez a mechanizmus, és a lényegét el is mondta neki; mi volt a válasz? Kb. ez: "Igen, így van ez, de milyen finom az a csoki!!"  :ph34r:
Ez csak egy példa, egy körülmény, de folytatva ha már lyukas a fog, akkor be kell tömni, gyökérkezelni, pótolni, stb. , ám ha elmondanák, mi az igazság a témában, akkor meglenne az ember jó foga, nem menne fogorvoshoz, nem lenne pénz belőle, és ez szörnyű, hogy így működik :helpsmilie:

Vérnyomásra pedig másik példa:
Dédnagyszülök 90 évesek elmúltak, elmentek jópár éve orvoshoz, magas vérnyomás miatt. Az orvos valóban nagyon rendes volt, mondta, hogy megoldás nekik, ha naponta isznak kevés vörösbort és néha kis pálinkát, vagy másik megoldás, ha gyógyszert szednek. Dédnagypapa borozik (mértékkel), semmi gyógyszert nem szed (!) a mai napig. Dédnagymama gyógyszert kért (rá senki ne mondja, hogy alkoholizál), azóta már a gyógyszer gyógyszerére is gyógyszert kap, és bánja, hogy nem a férjéhez hasonlóan döntött. Tudom, nem egyformák az emberek, de ez sajnos nem egyedi eset a szűkebb környezetemben. Az, hogy náluk is kialakult, ez tény (az okát meg lehetne találni), most csak a kezelésről írtam a gondolatot.
utópia ;)

egyetértek veled teljesen, hiszen én pont azon a szakterületen dolgozom, ami nem a betegségről szól, hanem arról, hogyan előzzük meg: munkaegészségügy, közegészségügy

megfelelő intézkedésekkel, népegészségügyi programokkal évi több tízmilliárd forintot spórolnánk meg, annyi csak a bibi, hogy a haszon nem azonnali, hanem tízéves intervallumokban jelentkezik... nem csak nálunk, mindenhol ez a tendencia...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8153 Dátum: 2013.08.12 15:48:59 »
Az a baj, hogy nem tanítanak az iskolákban sem egészségügyet, vagyis hogy kéne egészségesen enni, élni, stb.
ne is mondd... anyám még tudta, mit csináljon, ha lázas vagyok, ügyeletet sose láttam, manapság meg 10 esetből 7 ügyeletben lázas, fosik...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8154 Dátum: 2013.08.12 20:18:30 »
Az a baj, hogy nem tanítanak az iskolákban sem egészségügyet...
Igen, ez bizony probléma. Emellett a pszichológia oktatását is szükségesnek tartanám. Minden embernek jól jönnének az így szerzett ismeretek később, a felnőtt élete során. Több tanéven át, alaposan kellene oktatni ezeket a tárgyakat. Nyilván elsősorban inkább már a középiskolában.

(És ha már itt tartunk: közlekedési ismeretek oktatására is szükség lenne - ezt bőven elég lenne egy tanév, mondjuk a 8. osztály tananyagába integrálni.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8155 Dátum: 2013.08.12 20:25:29 »
Igen, ez bizony probléma. Emellett a pszichológia oktatását is szükségesnek tartanám. Minden embernek jól jönnének az így szerzett ismeretek később, a felnőtt élete során. Több tanéven át, alaposan kellene oktatni ezeket a tárgyakat. Nyilván elsősorban inkább már a középiskolában.

(És ha már itt tartunk: közlekedési ismeretek oktatására is szükség lenne - ezt bőven elég lenne egy tanév, mondjuk a 8. osztály tananyagába integrálni.)
Jogsihoz meg tudjun a nebuló bicajozni, segédmotoron közlekedni ;) :szemez: :sorcerer:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8156 Dátum: 2013.08.12 20:55:55 »
Jogsihoz meg tudjun a nebuló bicajozni, segédmotoron közlekedni ;) :szemez: :sorcerer:
Nem feltétlenül :) ... én pl. nagyon nem lennék boldog, ha a 14-15 éves kölköm segédmotoron reszkírozná az életét a forgalomban. Közlekedtem pár nyarat így... tudom, hogy miről beszélek... 20 éves járművezetői tapasztalattal is kihívás volt. A tizenéves pedig kb. fel sem fogná, hogy mekkora veszélyben van.

De az alapvető közlekedési szabályokkal maguknak a gyalogosoknak sem ártana tisztában lenniük! A bringásokról nem is beszélve. Minap is bazi nagyot kellett fékeznie az egyik tanulómnak, amikor a járdáról, lendületből, bazinagy tempóval elétekert a gyalogátkelőre egy bringás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8157 Dátum: 2013.08.12 20:58:00 »
Mondjuk, annyi biztos, hogy azokkal a tanulóimmal, akik segédmotoros előélettel rendelkeznek, sokkal könnyebb a dolgom  :sorcerer: ... az autó kezelését persze nekik is meg kell tanulniuk, de utána jóval könnyebben boldogulnak kint a forgalomban  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8158 Dátum: 2013.08.29 09:14:21 »
Nincs egy centi féknyom sem...

http://www.atv.hu/belfold/20130828-halalos-baleset-az-m3-as-bevezeto-szakaszan

nem volt aláfutásgátló a teherautón? az mintha kötelező elem lenne...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8159 Dátum: 2013.08.29 09:58:35 »
Mindegyik alatt van elvileg. Hacsak nem valahonnan messziről jött a pót. De amin van, azok is csak ilyen tessék-lássék módon vannak ott. Láttam már olyat, ami 6-os csavarokkal volt összeszerelve...  :no: