Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243194 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8115 Dátum: 2013.06.28 17:26:47 »
Az van, az viszont a NAV-nak lehet érdekes... vajon hány tulaj fizet jövedelemadót a bérleti díj után?...
az nem a te dolgod, ő baja
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8116 Dátum: 2013.06.28 17:32:15 »
Nyilván, az az ő dolguk, én nem is tudok róla... Mosógépről meg van a blokk, mellé garancia az én nevemre, tv-ről csak blokk, de én fizettem kártyával, tehát enyém, hivatalosan is. Lehet, kicsit túllihegem a dolgot, de azért nem szeretnék más miatt "bajba" kerülni, elég sokszor bánta már pénzem...

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8117 Dátum: 2013.06.28 17:45:29 »
Nyilván, az az ő dolguk, én nem is tudok róla... Mosógépről meg van a blokk, mellé garancia az én nevemre, tv-ről csak blokk, de én fizettem kártyával, tehát enyém, hivatalosan is. Lehet, kicsit túllihegem a dolgot, de azért nem szeretnék más miatt "bajba" kerülni, elég sokszor bánta már pénzem...
ha van rá lehetőséged, menj el kevésbé problémás helyre
minden egyéb megoldás csak extra stresszt, idegeskedést fog jelenteni
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8118 Dátum: 2013.06.28 17:47:58 »
Nyilván, az lenne a legegyszerűbb, de eddig nem volt semmi probléma, szuper alacsony a rezsi, jó helyen van. Várok még, tulaj is nyugtat, hogy nem lesz semmi gond, ebben reménykedek én is.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8119 Dátum: 2013.06.28 19:13:28 »
nade most akkor mivan ha jön a végrehajtó? kitesznek a lakásból a kütyüjeiddel együtt? ahol bérlő vagy?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8120 Dátum: 2013.06.28 19:31:15 »
Ilyet nyilván nem tehet, mert (szerintem) tudom igazolni a kütyük tulajdonjogát (legalábbis az szerintem elég, hogy lesz egy "leltár" és minden az én kártyámmal lett fizetve, ennél több nem kellhet). A lakást elvenni a tulajtól meg szerintem egy hosszabb procedura vége lehet, mivel egy per is folyamatban van a bank ellen, meg még egyezkednek, gondolom én. Természetesen, ha a bank viszi a kecót, nekem is menni kell. Csak nem lesz így a közeljövőben...  :no:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8121 Dátum: 2013.06.29 15:16:24 »
Ez finoman szólva is igazságtalan...  :no: :cry:
Szegény kis vakarék  ::) :no: ... én is szívből utálom az ilyesmit  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8122 Dátum: 2013.06.29 15:20:28 »
Egyébként furcsálom hogy a Nav norma ilyen magas, ha a valóság sokkal kevesebb, nem jellemző, max pár dl-t hagynak rá.
A Yaris NAV normája, oktatási szorzóval, 13.5 liter  :) ... ezt még a legutóbbi, klímás-városi horror értékemmel sem sikerült megközelítenem  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8123 Dátum: 2013.06.30 12:38:01 »
Ilyet nyilván nem tehet, mert (szerintem) tudom igazolni a kütyük tulajdonjogát (legalábbis az szerintem elég, hogy lesz egy "leltár" és minden az én kártyámmal lett fizetve, ennél több nem kellhet). A lakást elvenni a tulajtól meg szerintem egy hosszabb procedura vége lehet, mivel egy per is folyamatban van a bank ellen, meg még egyezkednek, gondolom én. Természetesen, ha a bank viszi a kecót, nekem is menni kell. Csak nem lesz így a közeljövőben...  :no:
Szerintem jobb a békesség, ne kelljen neked blokkokkal, egyebekkel igazolgatni a NAV-végrehajtó-bank, stb ellenében igazolni semmit. Egyenlőtlen küzdelem. Elég ha mondjuk elhúzódik pl 8 évig a procedúra.... :no:
Gabe 254.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8124 Dátum: 2013.06.30 12:58:51 »
Igen, jobb a békesség, már előszedtem mindennek a bizonylatát, blokkját, vele együtt a kártyás vásárlás igazoló szelvényét, amin ugye még a kártya száma is rajta van. Én hajlamos vagyok mindig a legrosszabbra gondolni, amellett, hogy egyébként egy nagyon pozitívan gondolkodó embernek tartanak. Azért jobb felkészülni a legrosszabbra, most rendezem a cuccaimat, ha esetleg gyorsan kell távozni :D Csak a mosógép nem fér a Micrába, meg a 180*200-as matrac, vákuumfóliás volt...
Én abban bízom, hogy a tulaj nem akarja veszni hagyni a lakást és próbál egyességre jutni a bankkal, tehát nem kerül sor semmiféle "erőszakra" (ő is azt mondta, a per legalább 2 évig elnyúlik, de szerintem ebben ő is inkább csak reménykedik...)
...azért már néztem kiadó lakást a neten... :(

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8125 Dátum: 2013.07.01 11:42:50 »
Ha nagy gáz van, hívj nyugodtan, kis időre tudok segíteni tartogatni cuccokat Érden (lakcsi vagy Érden, de Battához közeli családi ház garázsa) vagy ha időben megoldható, a Corit is be lehet állítani pakolni.  :hug:
Errefelé is vannak eladó/kiadó panelek...  ::)
         

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8126 Dátum: 2013.07.01 12:37:51 »
Köszi, kedves Tőled  :hug: (a panelnak ott is magas a rezsije, ugye?...)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8127 Dátum: 2013.07.01 12:55:05 »
Tényleg nyugodtan szólj, ha kell segítség! :flowers: :winkiss:

Attól függ, hogy egyedi vagy összesített távhős. Nálam ez utóbbi. Havonta 20 ezer a távhő melegvízzel együtt (minden hónapban, hogy ne télen jöjjön a 60 ezres számla), a villany 5, a víz csatornával együtt kéthavonta 10, a szemét negyedévente 6, a gáz negyedévente 5.
Viszont ha beleveszed, hogy Battára mennyit kocsikázol el éves szinten... Én ezért nem Battán vettem lakást. Egyszerűen nem érte meg az odaköltözéssel járó plusz idő és benzin még úgy sem, hogy 1-3 millával olcsóbb lett volna egy lakás. :)
         

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8128 Dátum: 2013.07.01 13:04:11 »
Az nem vészes. Már nem lakok Battán, csak időnként megyek oda, "látogatni", most éppen Szszentmiklóson bérelek egy lakást, mint korábban írtam, ki tudja meddig. Ennél közelebb a munkahelyhez már csak erős kompromisszumokkal tudnék bérelni (Csepel, HÉV végállomás közelében dolgozok, az a környék hogy is mondjam...  :no: )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8129 Dátum: 2013.07.01 13:06:47 »
A közös költséget kifelejtettem, az a mi tömbünkben 9 ezer havonta, de ez totálisan változó tömbönként. Van, ahol 5 ezer és van, ahol 15. Nálunk ebben benne van a helyi istentudjamilyen kábeles tévé is, 40 csatornával. :)
Ja, azt hittem még mindig battai vagy. :)