Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243224 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8085 Dátum: 2013.06.21 16:42:59 »

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8086 Dátum: 2013.06.21 17:09:24 »
Csak azt nem tudom mire jó ez?
A gumi égetés ugyan ez a kategória, heccből rongálni? Még akkor sem látom értelmét, ha már roncstelep a vége.
Fery

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8087 Dátum: 2013.06.21 17:34:21 »
Csak azt nem tudom mire jó ez?
A gumi égetés ugyan ez a kategória, heccből rongálni? Még akkor sem látom értelmét, ha már roncstelep a vége.
És ha bezúzzák ? Ugyanaz csak nem látja senki. Igy meg szórakoznak rajta. Mert ugye ők a tankkal/harckocsival vannak, tehát legyőzik a kicsit, mert nagyon erősek  :D

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8088 Dátum: 2013.06.21 17:48:46 »
Na jó így ebben a formában elfogadható.  ;)
Gumi égetés még mindig probléma!  :D
Fery

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8089 Dátum: 2013.06.21 18:12:09 »
Na jó így ebben a formában elfogadható.  ;)
Gumi égetés még mindig probléma!  :D
Sokaknak pazarlás a maradék 1,6mm gumi el nem használása :D :D Úgy legaláb nem dobja ki feleslegesen .
Mi is körberágjuk az almacsutkát, nem dobjuk el a husát [rohog]

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8090 Dátum: 2013.06.21 18:41:15 »
"Jóólvan" a válaszod  :D nagyon plasztikus.  :D
Ettől én még nem fogom kedvelni ezt a műfajt.  ;)
Fery

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8091 Dátum: 2013.06.22 17:24:55 »
Cikk harmadik oldalán rá lehet keresni a Toyota szóra, aztán verni a melleket :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8092 Dátum: 2013.06.25 15:36:04 »
Sziasztok !

Lenne egy érdekes kérdésem:

Adódott egy lehetőség a munkámban, hogy 18 hónapig kellene eljárnom vidékre dolgozni. Jelenleg saját autóval járok dolgozni, s a NAV által megállapított normával és üzemanyagárral + 9 Ft/km-rel fizetik ezt meg nekem.
A vidéki munka azt jelenti, hogy 18 hónapon át mintegy havi 4000 km-t kellene utaznom.
Két alternatíva van:
- saját autó használata és a fenti fizetése
- céges autó
A kérdés azért vetődik fel, mert 9,5 l-es fogyasztás számolható el + 9 Ft/km, s gondolom ti is tudjátok a Carinával biztosan kevesebből is el lehet járni, így havi szinten kb. 90-100.000 Ft marad meg, ha csak az üzemanyagot számolom. Persze ez nem tiszta nyereség, ebből kell fenntartanom és szervízelni az autót. De az autóval akkor is van költség, ha egy km-t sem használom az évben.
Már 450.000 km-en túl vagyunk az autóval!
Ti melyik verziót választanátok?

Előre is köszönöm annak, akinek van kedve egy kicsit együtt számolgatni és gondolkodni velem.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #8093 Dátum: 2013.06.25 15:50:37 »
én saját vassal mennék és prémium alkatrészekkel szervizelnék,ha kell.
ezeknek az árát a benzinnormából spórolnám ki!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8094 Dátum: 2013.06.25 15:52:27 »
Sziasztok !

Lenne egy érdekes kérdésem:

Adódott egy lehetőség a munkámban, hogy 18 hónapig kellene eljárnom vidékre dolgozni. Jelenleg saját autóval járok dolgozni, s a NAV által megállapított normával és üzemanyagárral + 9 Ft/km-rel fizetik ezt meg nekem.
A vidéki munka azt jelenti, hogy 18 hónapon át mintegy havi 4000 km-t kellene utaznom.
Két alternatíva van:
- saját autó használata és a fenti fizetése
- céges autó
A kérdés azért vetődik fel, mert 9,5 l-es fogyasztás számolható el + 9 Ft/km, s gondolom ti is tudjátok a Carinával biztosan kevesebből is el lehet járni, így havi szinten kb. 90-100.000 Ft marad meg, ha csak az üzemanyagot számolom. Persze ez nem tiszta nyereség, ebből kell fenntartanom és szervízelni az autót. De az autóval akkor is van költség, ha egy km-t sem használom az évben.
Már 450.000 km-en túl vagyunk az autóval!
Ti melyik verziót választanátok?

Előre is köszönöm annak, akinek van kedve egy kicsit együtt számolgatni és gondolkodni velem.
Elsőre simán rávágtam volna a saját kocsit, mert azt ismerem, kisebb a hibalehetőség hogy valami amatőr hibából összetöröm (meg jobban sajnálnék egy pl 3 éves cégest törni, mint a saját 15-20 évesemet).
Viszont 500e km-nél, én számítanék arra hogy a motoromat meg kell már egy kicsit jobban bontani, borsosabb áron (persze majd leugatják a fejemet hogy "az én Carinámban már 690e van, ismerősében meg 750, de az ő ismerősének az apósának veje meg taxizik és 1,1millió felett van és még nem kellett motort bontani").

Úgyhogy szerintem jobb a céges  :hug:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8095 Dátum: 2013.06.25 15:56:40 »
A 9Ft/km-ből kényelmesen kijön az esetleges javítások költsége. Ilyen korú és futású autónál az értékcsökkenés pedig már elhanyagolható.
A benzinnormán megspórolt összegből másfél év alatt akár egy új kocsi árát is összerakhatod. ;)
Ha a Carina üzembiztos én mindenképpen ezt az opciót választanám.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8096 Dátum: 2013.06.25 16:27:34 »
Sziasztok !

Lenne egy érdekes kérdésem:

Adódott egy lehetőség a munkámban, hogy 18 hónapig kellene eljárnom vidékre dolgozni. Jelenleg saját autóval járok dolgozni, s a NAV által megállapított normával és üzemanyagárral + 9 Ft/km-rel fizetik ezt meg nekem.
A vidéki munka azt jelenti, hogy 18 hónapon át mintegy havi 4000 km-t kellene utaznom.
Két alternatíva van:
- saját autó használata és a fenti fizetése
- céges autó
A kérdés azért vetődik fel, mert 9,5 l-es fogyasztás számolható el + 9 Ft/km, s gondolom ti is tudjátok a Carinával biztosan kevesebből is el lehet járni, így havi szinten kb. 90-100.000 Ft marad meg, ha csak az üzemanyagot számolom. Persze ez nem tiszta nyereség, ebből kell fenntartanom és szervízelni az autót. De az autóval akkor is van költség, ha egy km-t sem használom az évben.
Már 450.000 km-en túl vagyunk az autóval!
Ti melyik verziót választanátok?

Előre is köszönöm annak, akinek van kedve egy kicsit együtt számolgatni és gondolkodni velem.
Ha nem a 9 Ft-os normát választod, - akár saját autó esetén is - hanem minden szervizszámlát el akarsz számolni, akkor cégautó adó fizetésére is kötelezett vagy, ami sok macerával jár. Válaszd a 9 Ft-os verziót!
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8097 Dátum: 2013.06.25 16:57:37 »
Ha nem a 9 Ft-os normát választod, - akár saját autó esetén is - hanem minden szervizszámlát el akarsz számolni, akkor cégautó adó fizetésére is kötelezett vagy, ami sok macerával jár. Válaszd a 9 Ft-os verziót!
Cégautóadót saját autónál is kell fizetni, de azt fizetheti a cég, az autópályadijjal együtt.
Kivéve, ha írja az utnyilvántartást. Viszont nem tudom, hogy az munkábajárásra is vonatkozik, nem csak kiküldetésre.
Egyébként furcsálom hogy a Nav norma ilyen magas, ha a valóság sokkal kevesebb, nem jellemző, max pár dl-t hagynak rá.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.25 17:01:37 írta OldPiet »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8098 Dátum: 2013.06.25 20:17:13 »
Cégautóadót saját autónál is kell fizetni, de azt fizetheti a cég, az autópályadijjal együtt.
Kivéve, ha írja az utnyilvántartást. Viszont nem tudom, hogy az munkábajárásra is vonatkozik, nem csak kiküldetésre.
Egyébként furcsálom hogy a Nav norma ilyen magas, ha a valóság sokkal kevesebb, nem jellemző, max pár dl-t hagynak rá.
Ne furcsáld, benne van az amortizációs ráta is, azért olyan "magas".
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8099 Dátum: 2013.06.25 20:49:34 »
Ne furcsáld, benne van az amortizációs ráta is, azért olyan "magas".
Ahhoz meg nagyon kevés ;)