Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243224 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7680 Dátum: 2012.01.23 17:05:12 »
A teherfuvarozashoz csak annyit, hogy rakodogepkezelokent anno irtam ala 59.1 tonnas szallitolevelet...
Sajna igy erte meg mindenkinek... :(
Nincs sok csodalkoznivalo, ez csak fizika meg penz.
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7681 Dátum: 2012.01.23 21:24:28 »
Sok nem megbízható országnak van atomja, viszont Irán direkt Izraelre koncentrál vele. Annyira megoldotta Izrael, hogy az EU is bojkottálja az iráni olajat, és az eu katonái is már ott vannak az usa mellett.
De mindegy, neked legyen igazad, én csak annyit mondtam, hogy én személy szerint nem szeretnék sem háborúzni, sem atomot kapni, sem rettegni az utcán vagy repülőn.  :hug:
Én sem szeretnék... Ezért is örülnék neki, ha mielőbb eltűnne ez az iráni rezsim. Amúgy itt a munkahelyemen sok (értsd: több tucat) fiatal iránival beszélgettem már (egyetemre jöttek ide)... Mindegyikük utálja a jelenlegi iráni vezetést, berendezkedést.

A brit, francia stb. katonák már akkor hagyományosan ott voltak ebben a térségben, amikor még Izrael nem volt sehol. Egy ideje már persze ott van az USA is... Elsősorban az olaj miatt. Izrael tud vigyázni magára. De Irán a többi, nyugat-barát, olajkitermelő arab államot is veszélyeztetni. Szerinted különben miért ad annyi fegyvert az USA a szaúdiaknak?

Atom, megbízhatatlan országok kezében: hacsak Kínát nem soroljuk ezek közé, akkor nekem hirtelen csak kettő ugrik be: Pakisztán, de ők el vannak foglalva Indiával; és Észak-Korea, ők pedig el vannak foglalva Dél-Koreával. A hozzánk legközelebbi, veszélyes, potenciális atomhatalom: Irán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7682 Dátum: 2012.01.23 22:17:07 »
Én az ok okozati összefüggést nézem. Irán fenyegeti Izraelt az atomjával, ez a fő problémaforrás, ez az alap szembenállás.
Engem igazából nem érdekel, mert nem szimpatizálok sem Izrael politikájával, sem az agresszív arabok politikájával, így nagyon remélem, hogy nem fog elmérgesedni a helyzet.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7683 Dátum: 2012.01.23 22:51:28 »
Gondolom sokat...Csak az jut eszembe mindig laikus fejjel, hogy nem jobban megérné-e, ha többet fordítanának rá itt is csak ritkábban? Tehát ne az legyen, hogy javítanak valamit, de két hét múlva rosszabb, mint volt...Az összmérleg lehet, hogy jobb lenne. Mondom, laikus fejjel gondolkodva...

23 éve naponta közlekedek ausztriai utakon.A tapasztalatom az, hogy biztosan jóval több pénz is áll rendelkezésre, amiből következik, hogy a technológia is jobb. De: ha nálunk az erre szánt (különféle címen beszedett adókból) pénzt nem csökkentenék folyamatosan, akkor talán elérnénk azt, hogy egy-egy hibát jó technológiával, jó anyaggal javítanák ki. Most az útburkolati jelek karbantartásáról nem is írtam, mert az szinte "menetrendszerűen" működik: akár elkopott, akár nem bizonyos időközönként újrafestik őket... Nem értem, hogy működnek ott a dolgok: a határátkelők nincsenek "lerabolva", a táblák azonnal kihelyezésre kerültek ahogy az ellenőrzés megszünt stb. "Mintha lenne gazdája a dolgoknak..." Van még mit tanulnunk és a fejekben "rendet rakni"...   :no:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7684 Dátum: 2012.01.23 22:56:30 »
23 éve naponta közlekedek ausztriai utakon.A tapasztalatom az, hogy biztosan jóval több pénz is áll rendelkezésre, amiből következik, hogy a technológia is jobb. De: ha nálunk az erre szánt (különféle címen beszedett adókból) pénzt nem csökkentenék folyamatosan, akkor talán elérnénk azt, hogy egy-egy hibát jó technológiával, jó anyaggal javítanák ki. Most az útburkolati jelek karbantartásáról nem is írtam, mert az szinte "menetrendszerűen" működik: akár elkopott, akár nem bizonyos időközönként újrafestik őket... Nem értem, hogy működnek ott a dolgok: a határátkelők nincsenek "lerabolva", a táblák azonnal kihelyezésre kerültek ahogy az ellenőrzés megszünt stb. "Mintha lenne gazdája a dolgoknak..." Van még mit tanulnunk és a fejekben "rendet rakni"...   :no:
Csak a kiemeltre reagálnék: Nincs ilyen különféle adókból beszedett összeg, amit az utak karbantartására fordítanának. NINCS!  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7685 Dátum: 2012.01.24 00:38:15 »
Én az ok okozati összefüggést nézem. Irán fenyegeti Izraelt az atomjával, ez a fő problémaforrás, ez az alap szembenállás.
Engem igazából nem érdekel, mert nem szimpatizálok sem Izrael politikájával, sem az agresszív arabok politikájával, így nagyon remélem, hogy nem fog elmérgesedni a helyzet.
Irán szvsz nem csak Izraelt fenyegeti az atomjával... Szóval én örülnék neki, ha nem jutnának odáig, hogy legyen nekik. Amúgy egyetértünk, nyilván az lenne a legjobb, ha sikerülne békés eszközökkel megoldani a helyzetet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7686 Dátum: 2012.01.24 11:59:26 »
Szerintem az iráni-arab kérdéskört az atommal együtt nem egy autós fórumon kellene taglalni, ugyanis tömör globálpolitika.  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7687 Dátum: 2012.01.24 12:27:24 »
Ide a teljesen offba simán befér :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7688 Dátum: 2012.01.24 12:29:56 »
Politika. Az meg nem.  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7689 Dátum: 2012.01.24 13:08:26 »
Jó igen :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7690 Dátum: 2012.01.24 13:12:53 »
 :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7691 Dátum: 2012.01.24 19:35:24 »
Csak a kiemeltre reagálnék: Nincs ilyen különféle adókból beszedett összeg, amit az utak karbantartására fordítanának. NINCS!  :excl:
Pedig de. Volt ilyen, nem is egy.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7692 Dátum: 2012.01.24 19:39:09 »
Pedig de. Volt ilyen, nem is egy.
Értsétek meg, hogy NINCS. 1998-ban szüntették meg a jogszabályt, miszerint a benzin adójának egy része az útalapba ment. Azóta EZ NEM LÉTEZIK... csak a köztudatban maradt meg, tévesen, igaz, ezt egyik politikai erő sem verte nagy dobra... :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7693 Dátum: 2012.01.24 20:38:09 »
Szerintem az iráni-arab kérdéskört az atommal együtt nem egy autós fórumon kellene taglalni, ugyanis tömör globálpolitika.  :flowers:
Ja, hogy azt sem lehet?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7694 Dátum: 2012.01.25 00:34:21 »
Van köztünk valaki, aki nagyon ért az AKTUÁLIS SZJA szabályokhoz?
music