Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243113 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7140 Dátum: 2011.06.06 20:32:36 »
Bakker, jön az újabb armageddon  :wacko: ... Dörög-villámlik, olyan kinézetű felhő jön délkeletről, hogy beillene akármelyik világvége-filmbe. És ez ma a harmadik  :nonono: ... Kicsit elegem van már belőlük.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7141 Dátum: 2011.06.07 07:58:42 »
Ma reggel hazafelé, valamivel előttem egy autó elütött egy kutyát. Szegény kiszaladt az útra, mire észbe kapott, már el is csapta. Az autó megállt, leszakadt róla nem kevés műanyag, a kutya nyüszített; remélem, nem csak az autó sérülése miatt állt meg a sofőr... (én robogóról sokat nem tudok segíteni, sem elvinni nem tudom az állatot, nem is értek hozzájuk)
Arra lennék kíváncsi, hasonló esetben mit lehet/kell tenni? Tehát ha elütünk egy kutyát (direkt nem őzet, vaddisznót stb. írok, bár az az eset is érdekel), azontúl, hogy megnézi az ember, mi történt a járművel, ha van benne némi emberség, és segíteni szeretne a sérült állaton, mit tehet? Kit hívjon fel? Ne adj Isten, ha olyan autóval van, hova viheti a sérültet?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7142 Dátum: 2011.06.07 09:00:23 »
Én már vittem be állatdokihoz emiatt kutyát, de az helyben volt. Nem tudom egy idegen városban mit csináltam volna (talán ha kapok helyi segítséget).

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7143 Dátum: 2011.06.07 10:46:34 »
Nehez ugy, en tobbnyire nyulakkal dolgoztam, es biztosra mentem.

Amugy a macska nem csinal nagy kart, meg en nem is szeretem oket, a kutyanal mindenkepp megprobalom elkerulni az utkozest, szerencsere eddig mindig sikerult, a facan, nyul, oz meg osszes tobbi meg jo lesz porkoltnek (ha nem sajnalod osszeverezni a csomagtartot)
kisa
born to ride

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7144 Dátum: 2011.06.07 10:50:02 »
Szegény kutyi... hát, én itt helyben nálunk biztosan elvinném azonnal az állatkórházba...  :yes: :yes:

Amúgy én is jártam már hasonlóan: Ne nézzetek hülyének, de kb 8-9 éve egy baglyot ütöttem el. A dolog már éjszaka volt, haladtam az úton, és egy bagoly nekem háttal valami dögöt csócsált előttem. Sajna, csak akkor vettem már észre, amikor - későn - felugrott felémfordulva az útról és megvillant a szeme a fényszórómtól, de már dübbent is a szélvédőn, majd leesett az út menti füves padkára. Én megálltam, megnéztem közelről, még élt, és meg volt gyűrűzve a lába, gondoltam, ez egy védett/nyilvántartott madár, így először bementem a tőlem kb 50m-re lévő vadásztársasághoz, de ott nem tudtak segíteni. Aztán összefutottam járőröző határőrőkkel, akiktől szintén kértem segítséget, ők adtak is egy telefonszámot az egyik csabai állatkórházhoz, amit hívtam is egyből, de sajnos nem vették fel a telefont. Sajnos, idő közben a bagoly kimúlt, így bár, úgy gondolom, igyekeztem megtenni a Tőlem telhetőt, de szomorú véget ért a történet...  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

diegho

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7145 Dátum: 2011.06.07 11:55:52 »
Szegény kutyi... hát, én itt helyben nálunk biztosan elvinném azonnal az állatkórházba...  :yes: :yes:

Amúgy én is jártam már hasonlóan: Ne nézzetek hülyének, de kb 8-9 éve egy baglyot ütöttem el. A dolog már éjszaka volt, haladtam az úton, és egy bagoly nekem háttal valami dögöt csócsált előttem. Sajna, csak akkor vettem már észre, amikor - későn - felugrott felémfordulva az útról és megvillant a szeme a fényszórómtól, de már dübbent is a szélvédőn, majd leesett az út menti füves padkára. Én megálltam, megnéztem közelről, még élt, és meg volt gyűrűzve a lába, gondoltam, ez egy védett/nyilvántartott madár, így először bementem a tőlem kb 50m-re lévő vadásztársasághoz, de ott nem tudtak segíteni. Aztán összefutottam járőröző határőrőkkel, akiktől szintén kértem segítséget, ők adtak is egy telefonszámot az egyik csabai állatkórházhoz, amit hívtam is egyből, de sajnos nem vették fel a telefont. Sajnos, idő közben a bagoly kimúlt, így bár, úgy gondolom, igyekeztem megtenni a Tőlem telhetőt, de szomorú véget ért a történet...  :no:

Én vidrát ütöttem el :D tiszta szőr lett az autó eleje meg alja és a spoiler-ben lett egy szép nagy lyuk ahol elkaptam, ez egy off R19-el volt 7-8 éve. Azóta csak egy nyulat kaptam el, de a hülyéje simán elkerülhette volna az ütközést, mert kifutott elém, satufék, ha tovább fut átmegy, de nem ő inkább elkezdett előttem futni, kerékkel sikerült átmenni rajta.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7146 Dátum: 2011.06.07 16:19:23 »
Na, mindegy, körülnéztem a neten, találtam egy állatmentőt, egy klímás (hogy az állatok legalább a meleg miatt ne szenvedjenek, aranyos) Transporterrel csinálja az ember, ha még egy ilyen történik, megpróbálom, hátha. Ha jól látta, non-profit, non-stop; találtam egy olyat is, amelyik nyíltan pénzért megoldja a dolgot...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7147 Dátum: 2011.06.07 20:01:24 »
Klimás :hmmmm: [rohog]
Hová jut a világ :sorcerer:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7148 Dátum: 2011.06.07 20:21:15 »
Klimás :hmmmm: [rohog]
Hová jut a világ :sorcerer:

miért a múltkor vót egy faxi a tv-ben és mondta h a kutyájának kell a klima a kocsiban mert igényli.. [rohog]
nem mondom nyissunk rá ablakot de ilyet.. :lol:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7149 Dátum: 2011.06.07 20:36:21 »
Klimás :hmmmm: [rohog]
Hová jut a világ :sorcerer:

miért a múltkor vót egy faxi a tv-ben és mondta h a kutyájának kell a klima a kocsiban mert igényli.. [rohog]
nem mondom nyissunk rá ablakot de ilyet.. :lol:

bámulatos, mire képes manapság a tudomány  [rohog]

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7150 Dátum: 2011.06.08 07:43:54 »
A BKV buszon dugóban ülve, önkormányzatnál, postán akárhol sorban állva órákig meg sírnak a zemberek, hogy nincs/nem működik a klíma... Nem értem, mi ezen a vicces?  :hmmmm:

Nekem nincs halakon kívül semmiféle állatom, de még nekik is illik szuper melegben hűteni a vizet, sőt komoly klímát lehet kapni akváriumhoz is. Akinek fontos egy kutya, macska, hörcsög, papagáj stb., azoknak ez teljesen természetes (nem a klíma, hanem az állatra odafigyelni).
 Szerintem.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7151 Dátum: 2011.06.08 08:23:52 »
A BKV buszon dugóban ülve, önkormányzatnál, postán akárhol sorban állva órákig meg sírnak a zemberek, hogy nincs/nem működik a klíma... Nem értem, mi ezen a vicces?  :hmmmm:

Nekem nincs halakon kívül semmiféle állatom, de még nekik is illik szuper melegben hűteni a vizet, sőt komoly klímát lehet kapni akváriumhoz is. Akinek fontos egy kutya, macska, hörcsög, papagáj stb., azoknak ez teljesen természetes (nem a klíma, hanem az állatra odafigyelni).
 Szerintem.
Ennyi...  :yes: Ezt csak az állatok felé megfelelő figyelmet adni képes emberek értik meg.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7152 Dátum: 2011.06.08 08:45:34 »
Semmi gond, hogy igyekszünk szeretett álatkáinknak jo körülményeket biztositani' :hug:
A baj, hogy mindent tulbonyolitunk és az egyik probléma hozza a másikat.
Egy kutya szuperül érzi magát  :egy normál kertben, megtalálja az árnyékot, ha melege van és futkározhat ha akar, ha meg elviszed sétálni szagélményekben részesülhet.
Egy ismerősőm a minap mutatta a fullextrás Insignajat:  pl az A oszlop olyan széles, hogy külön kamera mutatja a holtteret :D
Tele van ilyen kütyüvel az egyik követeli a másikat.
Nekem a legegyszerübb természetes megoldások tetszenek, autoban is.

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7153 Dátum: 2011.06.08 09:11:15 »
Azert egy dobozos kocsi rohadtul fel tud melegedni, sokkal melegebb is lehet benne, mint a szabadban. Nah, ezert van sok allatszallito autoban klima.

Az meg nem teljesen helytallo, hogy a kutya birja a meleget, egyes fajtak igen csak szenvednek a melegben, egy forro belteru dobozos autoban meg el is pusztulhatnak.

Nem azt mondom, hogy jo az, hogy az allatok klimas kocsiban utaznak, az emberek jelentos resze meg nem. Azonban errol nem az allat vagy az allatvedo tehet, hanem a BKV, illetve az, aki klima nelkuli kocsit vasarolt.

Nem vagyok annak hive, hogy ha nekem szar, legyen szar masnak is. Attol meg, hogy nekem nincsen klimam, meg a BKV-n sincsen, attol meg az allatszallito maszek Transporterbe siman lehet.

(Mellesleg az allatokat jobban szeretem, mint az embereket. Igazi rosszindulatu, irigy, szemet, troger csak ember lehet, allat nem.)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7154 Dátum: 2011.06.08 09:36:57 »
Nem szeretem a klimát, de a BKV-t se :D :
Szerintem az allatok sem ;)

A sintér meg menjen nyitott pick-uppal :devil: Az egyszerübb megoldás :yes: