Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243245 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6825 Dátum: 2011.03.27 13:15:41 »
Budapesten sokkal jobban beengednek mint pl Debrecenben. Észrevettem, hogy ha a két sávból az egyik le van zárva, a lezárt sáv jobban halad, mert folyton engedik be az autókat.  Debrecenben a lezárt sáv halad lassabban.
Jófejek a debreceniek! Én utálom ezt Budapesten, meg máshol is, hogy van egy két lúzer, aki ezekben a szitukban simán 2-3-4autót beenged maga elé..... :surrender:Én mindig csak 1 autót engedek be, se többet, sem kevesebbet. Kettőt sosem engedek be, inkább letöröm az autóm.

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6826 Dátum: 2011.03.27 13:23:39 »
Ip,

azért örülök, hogy legalább itt a fórumon egyedül vagy a nézeteiddel.

Sityu.  :flowers:

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6827 Dátum: 2011.03.27 13:31:37 »
írtam már h ami még durvább h .......

Sajnos azokat az embereket, és viselkedési formákat amiket régen pofozással lehetett jutalmazni ma tolerálni kell.  :D

Régen nagyon udvarias voltam a hölgy sofőrökkel, de tele lett a hócipőm, hogy soha nem köszönik meg. Ja, ha nem telik egy villantásra oldja meg a problémáját maga.  :hug:

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6828 Dátum: 2011.03.27 15:09:19 »
Válaszolok, mert kérdeztél. Ez így tényleg nem vita. Szóval a ma emberének minden figyelme a másikon van. Nyilván ebben a szituban Te lennél a buszos és van a bmw-s. Úgy érzem így éled meg. De Te mégis azt kérdezed, hogy a bmw-s hogy és miként. Nem azt kérdezed, hogy Te magad hogy tudnád meg tenni azt, hogy bosszankodás nélkül simán kikerüld. Miért mondom ezt? Gondolj megint a fa esetére. Kikerülted, estére már el is felejtetted. A bmw-sen meg felidegesíted magad és este még érezteti a hatását. Annyi ilyen van az ember életében, hogy ezek a kellemetlen érzések összeérnek és nomrult általában a közérzete az embernek. Én ezután az eset után, egyből azt vizsgáltam mitől tudták ilyen könnyedén megoldani a horvátok ezt. Ők nyertek, mert nem idegeskedtek. És valljuk be őszintén, ez lenne a végcél. Mondhat bárki bármit a világ fejlődésről meg irányzatokról, meg akármiről. A végcél, hogy este azt mondhassuk, ma minden tekintetben egy jó nap volt. Ha felidegesíted magad (nem ő téged!) magaddal tolsz ki. Van az a mondás, hogy idegeskedni annyi mint mások hülyeségét magunkon bosszulni meg.
A másik oldala az éremnek: a bmw-snek nem arra kell rájönni, hogy neked rosszat csinált, hanem arra, hogy semmi gond nincs egy kis gyaloglással. A konfliktus azért alakult volna ki (ott nem alakult ki), mert mindkét fél a gyengeségéből operált.

Nem lehet, hogy ez az egész párbeszéd kizárólag az egoizmusról szól? :wub:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6829 Dátum: 2011.03.27 15:12:06 »
Ip,

azért örülök, hogy legalább itt a fórumon egyedül vagy a nézeteiddel.

Sityu.  :flowers:
lp: Lovas Péter kisbetűkkel a monogrammom

Nem nekem van bajom az előző esetekkel. Ha neked így jó csináld tovább így. De akkor ne panaszkodj.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6830 Dátum: 2011.03.27 15:13:22 »

Nem lehet, hogy ez az egész párbeszéd kizárólag az egoizmusról szól? :wub:
Az egoizmushoz ma negatív fogalmat csatoltak és azt jelentené ebben a felfogásban, hogy jó nekem, a másik meg meg is dögölhet.
Én ezt írtam: és ebben a sorrendben: jó nekem, és jó másnak. Jó most és jó később. Ezt hívhatod egoizmusnak de nincs benne az önzőség.
Az önzőség gyengeség, mert a jó másnak is már nem tudja felvállalni. Nem nem akarja, nem tudja.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.27 15:17:10 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6831 Dátum: 2011.03.27 15:32:02 »
Ha valaki mégis rászánná magát, hogy kinéz abból a világból amit rásulykoltak és ami folyik a népbutító kereskedelmi Tv-kből:

Ez 16 részes sorozat. És nem véletlenül nem tanítják az iskolákban.
Prius 2 - a mosolygós autó.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6832 Dátum: 2011.03.27 15:33:37 »
lp-nek igaza van. én is ezt követem nagyjából. már csak a közvetlen életemre veszélyes állatokon idegelem fel magam.
a belvárosban minden második luxusverda rokikártyás.  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6833 Dátum: 2011.03.27 15:38:13 »

Nem lehet, hogy ez az egész párbeszéd kizárólag az egoizmusról szól? :wub:
Az egoizmushoz ma negatív fogalmat csatoltak és azt jelentené ebben a felfogásban, hogy jó nekem, a másik meg meg is dögölhet.
Én ezt írtam: és ebben a sorrendben: jó nekem, és jó másnak. Jó most és jó később. Ezt hívhatod egoizmusnak de nincs benne az önzőség.
Az önzőség gyengeség, mert a jó másnak is már nem tudja felvállalni. Nem nem akarja, nem tudja.

OK! Jók az érveid, de a BMW-s magatartása az egoizmus iskolapéldája.(Lásd Hajdu Péter esete...) A buszban kb.40-50 ember érdekei elé helyezte a (bunkó) BMW-s a saját érdekét. Ez nem gyengeség?(jellembeli biztosan!)A kidőlt fás példád pedig akkor lenne "európai", ha kiszállna az illető és elhúzná az útból (ha bírja), így segítve önmagán és egyben másokon!Nem? ::)
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6834 Dátum: 2011.03.27 16:25:59 »
Nincs olyan, hogy 40-50 ember érdekében. Tudom ezt sulykolja a mai trend. És nem véletlenül. De nem azért mert neked így lesz jó, hanem azért mert van akinek jó, ha te és sok millió ember egymást szapulja. Csak egy dolog van: Az az elv, hogy más igazodjon, de ne én. Te ezt az érvedet a tömeg mögé bújva teszed. de semmiben sem különbözik a bmw-stől. Na ezért tart itt a világ, mert ez az elve mindenkinek. És mindenki meg is indokolja miért jogos az övé. Teljesen mindegy mivel indoklod, az csak kifogás. Nem szabad mástól várni. Sem a buszosnak, sem a bmw-snek. És mégegyszer leírom, amit a buszos és az utasok csináltak magas iskolája, hogy kell ezt megoldani.
Nem értitek: NEKIK EZ NEM VOLT PROBLÉMA.
Ha az ember azt hallja, hogy neki kell változnia, azonnal védekezik, aztán, ha nem elég átmegy támadásba, de mindenképpen megindokolja, hogy miért nem neki. Az a szitu ott nem volt gubanc, de nem azért mert fejet hajtanak a bmw-snek. akkor ugyanis dünnyögve csinálták volna. semmi. észre sem vették. természetesen viselkedtek. Mind a két fél.
Prius 2 - a mosolygós autó.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6835 Dátum: 2011.03.27 16:47:47 »
Nincs olyan, hogy 40-50 ember érdekében. Tudom ezt sulykolja a mai trend. És nem véletlenül. De nem azért mert neked így lesz jó, hanem azért mert van akinek jó, ha te és sok millió ember egymást szapulja. Csak egy dolog van: Az az elv, hogy más igazodjon, de ne én. Te ezt az érvedet a tömeg mögé bújva teszed. de semmiben sem különbözik a bmw-stől. Na ezért tart itt a világ, mert ez az elve mindenkinek. És mindenki meg is indokolja miért jogos az övé. Teljesen mindegy mivel indoklod, az csak kifogás. Nem szabad mástól várni. Sem a buszosnak, sem a bmw-snek. És mégegyszer leírom, amit a buszos és az utasok csináltak magas iskolája, hogy kell ezt megoldani.
Nem értitek: 
Ha az ember azt hallja, hogy neki kell változnia, azonnal védekezik, aztán, ha nem elég átmegy támadásba, de mindenképpen megindokolja, hogy miért nem neki. Az a szitu ott nem volt gubanc, de nem azért mert fejet hajtanak a bmw-snek. akkor ugyanis dünnyögve csinálták volna. semmi. észre sem vették. természetesen viselkedtek. Mind a két fél.

Másképp kérdezek: Te hogyan reagálod le, ha, mondjuk jegyért állsz sorba valahol és valaki elmegy melletted a pénztárhoz? "NEKIK EZ NEM VOLT PROBLÉMA."
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6836 Dátum: 2011.03.27 16:54:23 »
Szerintem ez így elméletben szép meg jó, de gyakorlatilag utópia, nem működik a gyakorlatban

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6837 Dátum: 2011.03.27 17:03:39 »
Szerintem ez így elméletben szép meg jó, de gyakorlatilag utópia, nem működik a gyakorlatban
Nem működik, mert mindenki az ellenérveihez ragaszkodik.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6838 Dátum: 2011.03.27 17:12:13 »
Másképp kérdezek: Te hogyan reagálod le, ha, mondjuk jegyért állsz sorba valahol és valaki elmegy melletted a pénztárhoz? "NEKIK EZ NEM VOLT PROBLÉMA."

Nagyon sok lehetőség van, ha felbosszantom magam az a legrosszabb.
Hozzá kell tegyem, hogy én is abból a helyzetből indultam mint ti. sőt annyira zavart már minden, hogy komoly bajaim lettek belőle. Ekkor kezdtem el foglalkozni a miértjével.
Szóval van hogy én is felbosszantom magam, persze nem vagyok jobb nálatok, de elindultam egy úton.
Ha a sorban hasonló esettel találkozok, és felbosszantom magam, (mert velem is előfordul, csak már nem veszem természetesnek és jogosnak) saját magamban nézem meg hogy hol árt ez nekem. Lehet csak presztízs. De ez gyengeség. Lehet hogy nekem nem jut jegy. Tanulság: hamarabb kell beállni  sorba. Később jutok a pénztárhoz. Miért, nincs időm. nincs. Ja akkor ez a baj. miért nincs idő, mert mások elvárják, hogy ekkorra meg akkorra itt vagy ott legyek, más osztja az időmet. Na ez szar.
Szerintem a leginkább előforduló eset a presztizs romlás. Másnál is.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6839 Dátum: 2011.03.27 17:32:25 »
Szerintem ez így elméletben szép meg jó, de gyakorlatilag utópia, nem működik a gyakorlatban
Nem működik, mert mindenki az ellenérveihez ragaszkodik.
Ergo utópia  :flowers:
Minden elmélet annyit ér, amennyit a gyakorlatbab meg lehet valósítani belőle. Amíg a társadalom nagyon kis része alkalmazza ezt az elvet, addig nem sok értelme van. El kell fogadni a tényt, hogy a mai társadalomban esélytelen, hogy tömegek álljanak e mögé. Egyszerűen a kultúrális gyökereink nagyon mások.
Pesszimista vagyok? Lehet, de én inkább realistának nevezném.
De sok sikert a hittérítéshez.