Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243229 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6780 Dátum: 2011.03.21 15:29:30 »
Homályos emlékeim között vannak hsz-ek, amikor khm... szélsőséges álláspontot képviseltél, ebből indulhat egy olyan feltételezés, hogy adott esetben nem a szabályos utat választod. Ennek ellenére örömre szolgál, ha kiderül, hogy tévedek ezzel kapcsolatban. Lásd, pl most is.  ;)

Na, jó, én sem vagyok egy matyóhímzés, írtam már "sírós" levelet a bírónőnek címezve, hogy enyhítse a gyorshajtásomért kirótt jogsielvétel és pénzbírság mértékét, mert a munkavégzésemhez nélkülözhetetlen a jogsi (amit egyébként meg is tett korrektül  :winkiss: ), de manapság elkapott a felelősségtudat, vigyázok arra, hogy Ne kerüljek még1szer ilyen helyzetbe, hogy magyarázkodnom kelljen bárki előtt. És, akár hiszitek, akár nem, nyugodt a lelkiismeretem így.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6781 Dátum: 2011.03.21 15:30:17 »
Az poén volt, le kellett ütnöm a magas-labdát...  ;)
Tudom, annak vettem.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6782 Dátum: 2011.03.21 19:07:16 »
Volt már erről szó... Ha az eset nem tartozik az objektív felelősség körébe (márpedig nem tartozik, a leírtak alapján), akkor elvileg a "hozzátartozóm vezette..." érveléssel megúszható a dolog.

A hamis tanúvallomás is bűncselekmény.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6783 Dátum: 2011.03.21 19:33:39 »
Erkölcsileg helytelennek érezve ugyan a dolgot, de ezt felülírnák az anyagi szempontok.
Amikor tudatosan pl gyorsan hajtasz és bekapsz egy lézer radart (sic!!) és annak 30e Ft-os vonzatát, akkor nem írja felül az anyagi lehetőséged a gyorshajtást? Nincs pénzed, ne száguldozz, egyszerű  ;)
Nem, nem ilyen egyszerű  :) ... Meg majd én eldöntöm, hogy mire van pénzem  :szemez: ... De amúgy a 30 ezres bírság alól nem lehet kibújni, úgyhogy ezt a rizikót vállalja az ember. Kétszer el is kaptak már. Köszönettel, befizettem, és továbbra is "száguldozok", ha úgy ítélem meg, hogy szükséges  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.21 19:35:29 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6784 Dátum: 2011.03.21 19:42:58 »
Viszont akkor jogos elvárni tőlünk autósoktól ezt a magatartást, ha a hatóságok is korrektek. Vagyis ott fotóznak, ahol tényleg van értelme, és nem ott ahol direkt kint hagyták a 30-as táblát, hogy lehessen pénzt beszedni. Ha a hatóság nem korrekt, mi miért legyünk azok?
Ha így gondolkodik az ember, soha nem lesz vége a káosznak.

Nem mondhatod azt, hogy a hatóság nem KORREKT, amiért sebességet mér, akárhol. Mert a korlátozást mindenhol be kell tartani, innentől fogva pedig értelmetlen arról beszélni, hogy hol korrekt mérni és hol nem. Ez nem korrektség kérdése. "Elbújnak a szemetek", olyan helyen mérnek ahol biztonságosan lehet menni gyorsan stb... Miért, mi nem így tennénk a helyükben? Egyrészt a cél a minél több bevétel; másrészt prevenciót is azzal lehet elérni, ha minél több büntetést szabnak ki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6785 Dátum: 2011.03.21 19:49:34 »
Volt már erről szó... Ha az eset nem tartozik az objektív felelősség körébe (márpedig nem tartozik, a leírtak alapján), akkor elvileg a "hozzátartozóm vezette..." érveléssel megúszható a dolog.

A hamis tanúvallomás is bűncselekmény.

Az én esetemben nem, mivel nem az én nevemen van az autó. De ha az én nevemen lenne, akkor se lehet kideríteni, hogy akkor éppen ki parkolt le az autóval.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6786 Dátum: 2011.03.21 20:00:12 »
Ok, értem, de ha a kocsi tulaja azt mondja, hogy nem ő vezette, akkor jön a következő kérdés: És akkor ki? Az alapötlet jó, de a megfogalmazáson kell változtatni.  ;)

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6787 Dátum: 2011.03.21 20:16:00 »
Ok, értem, de ha a kocsi tulaja azt mondja, hogy nem ő vezette, akkor jön a következő kérdés: És akkor ki? Az alapötlet jó, de a megfogalmazáson kell változtatni.  ;)

Közeli rokonra (fiára) nem köteles terhelő vallomást tenni...
Corolla 1,4 VVT-i 2005

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6788 Dátum: 2011.03.21 20:17:07 »
Ha így gondolkodik az ember, soha nem lesz vége a káosznak.

Nem mondhatod azt, hogy a hatóság nem KORREKT, amiért sebességet mér, akárhol. Mert a korlátozást mindenhol be kell tartani, innentől fogva pedig értelmetlen arról beszélni, hogy hol korrekt mérni és hol nem. Ez nem korrektség kérdése. "Elbújnak a szemetek", olyan helyen mérnek ahol biztonságosan lehet menni gyorsan stb... Miért, mi nem így tennénk a helyükben? Egyrészt a cél a minél több bevétel; másrészt prevenciót is azzal lehet elérni, ha minél több büntetést szabnak ki.

Ismered azt a fogalmat, hogy civil kurázsi? Nem gondolom, hogy mindent vakon el kell fogadni, csak azért mert a nagy-nagy és félelmetes hatóság azt mondta... Vagyis, ha akarsz, lehet birka nyugodtan, én akkor sem tolerálom a kint hagyott 30-as tábláknál a mérést és hasonó rendkívül korrekt dolgokat. Az embereknek igenis joga, sőt kötelessége mérlegelni, hogy a hatóság mennyire korrekt (mert értünk vannak, a mi adónkból működnek), és nem mindent vakon és hülyén elfogadni. Pontosan az ilyen birkaság miatt vagy lemaradva a jónéhány országtól...

Egyszer az apukámat megbűntették, ami nem volt jogos. Nem nyugodott bele, azt mondta, hogy jelentsék fel, és a bíróságon kiderült, hogy igaza volt (egy szírénázó tűzoltóautó miatt ráment a forgalom elől elzárt területre), és a rendőrség fizetett kártérítést. Hagyni kellett volna, mert a hatóságnak csak igaza lehet, és aki rámegy a forgalom elől elzárt területre azt meg kell bűntetni?

Ha a bűntetés és a büntetési rendszer jogos, és korrekt (igen, én nem vagyok birka, elvárom a korrektséget, bocs...), akkor azzal nincs bajom, az a dolguk, azt be kell fizetni. Ennyi.

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6789 Dátum: 2011.03.21 20:23:20 »
Igen, de ami a Te eseted, az arról szólt, hogy a jogi kereteken belül megteszed a lépéseket. Van jogod fellebbezni, ez rendben is van. Pont ezért lehet ezt jogszerűen megtenni, mert vannak kivételes esetek, meg a rendőrök is hibázhatnak.

Ami az én bajom, ha valaki nem akar fizetni, meg hazudozik, meg hamis tanuzik. Ez az igazi birka dolog, mert fellebbezni nem mer, meg tudja, hogy nincsen igaza, de azért beismerni nem lehet, hogy "tévedtem". Én vagy fellebbezek vagy fizetek, de nem trógerkodok.

Sok a gyökér 30-as tábla, az tény, meg az is, hogy olyan helyen mérnek, ahol nem indokolt a nagy sebességellenőrzés. Mert ugyan lehet, hogy a falu eleje is 50, de ha 60-nal mész be, akkor sincsen semmi. Viszont ha a játszótérnél mész ennyivel, az teljesen más. De ettől függetlenül az a hivatalos és korrekt módja a dolognak, ha az ember jelenti az adott hatóságon, hogy oda nem kellene tábla és vizsgálják fölül, nem pedig az, hogy eldöntöd, hogy leszarod, mert az fölösleges. Persze könnyű a monitor mögül osztani, de így kéne korrektül csinálni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.21 20:26:19 írta B.S. »

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6790 Dátum: 2011.03.21 20:29:00 »
Közeli rokonra (fiára) nem köteles terhelő vallomást tenni...

Én csak azt mondtam, hogy azt a bizonyos mondatot úgy kell megfogalmazni, hogy senki se köthessen bele.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.21 20:45:21 írta TSityu »

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6791 Dátum: 2011.03.21 20:38:14 »
Én meg azt mondom, hogy ha az ember igénybe vesz valamilyen szolgáltatást (parkol, menzán eszik, k.urvázik), akkor fizesse ki a díját.  ;)

Eléggé furcsa lenne az is, hogy ha a menzán az egyik gyerek szülei fizetnének a gyerek kajálása után, a másik gyereknek meg nem, mert lecsalják a befizetést. Hát itt is ilyenről van szó.

Ezért vannak amúgy szigorú szabályok, meg idiótán megbonyolított törvények, mert nálunk semmit sem lehet az emberek becsületére bízni. Ha nem lenne ennyi trógerkodás, akkor lehetne itt is olyan liberális (de furcsa ez tőlem) rendszer, mint Ausztriában pl., ahol az ember elmehet úgy 3 napra táppénzre, hogy nem megy orvoshoz és nem kell papír. Nálunk nem lehetne, mert nem dolgozna senki sem. Hát ennyi kb a dolog.



Az meg a személyes véleményem, hogy eléggé szánalmas nyilvános fúromban tanácsot kérni, hogy hogyan kell csalni, meglopni egy szolgáltató társaságot.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6792 Dátum: 2011.03.21 20:54:52 »
Szerintem eléggé kiveséztétek a dolgot! Be kellene fejezni, mielőtt jobban elfajul a személyeskedés! :whistling:
További személyes véleményeket kéretik privátban intézni!
;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6793 Dátum: 2011.03.21 21:28:43 »
Igen, de ami a Te eseted, az arról szólt, hogy a jogi kereteken belül megteszed a lépéseket. Van jogod fellebbezni, ez rendben is van. Pont ezért lehet ezt jogszerűen megtenni, mert vannak kivételes esetek, meg a rendőrök is hibázhatnak.

Ami az én bajom, ha valaki nem akar fizetni, meg hazudozik, meg hamis tanuzik. Ez az igazi birka dolog, mert fellebbezni nem mer, meg tudja, hogy nincsen igaza, de azért beismerni nem lehet, hogy "tévedtem". Én vagy fellebbezek vagy fizetek, de nem trógerkodok.

Sok a gyökér 30-as tábla, az tény, meg az is, hogy olyan helyen mérnek, ahol nem indokolt a nagy sebességellenőrzés. Mert ugyan lehet, hogy a falu eleje is 50, de ha 60-nal mész be, akkor sincsen semmi. Viszont ha a játszótérnél mész ennyivel, az teljesen más. De ettől függetlenül az a hivatalos és korrekt módja a dolognak, ha az ember jelenti az adott hatóságon, hogy oda nem kellene tábla és vizsgálják fölül, nem pedig az, hogy eldöntöd, hogy leszarod, mert az fölösleges. Persze könnyű a monitor mögül osztani, de így kéne korrektül csinálni.
Jogos, én is így látom. Az esetek nagy részében az önbíráskodás (megválasztani, mit fizetek be és mit nem vagyok hajlandó) visszafelé sül(het) el. :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6794 Dátum: 2011.03.21 21:49:29 »
Eszrevettem, hogy elirtam, csak a Te neved volt valahogy ott. Zsooc-nak szantam.

Bocsanat, hogy osszefugesbe hoztam a neved egy ilyen dologgal kapcsolatban. Szerkesztettem a hozzaszolasomat, es jovok egy sorrel a sertes miatt!
Miféle sertés? :lol:  [rohog]
Gabe 254.